Starostlivosť o morčiatka

luna201266
27. nov 2020

Dobrý deň,
Nikdy som tu nepísala, ale myslím si, že tu chodí veľa ľudí a možno sú tu aj ľudia, ktorí riešili podobný problém ako ja. Chcela by som len počuť aj iné názory.
No a k problému...
Pred pol rokom som sa odsťahovala z domu. Musela som tu nechať morčiatka, lebo v podnájme nám zakázali zvieratá. Najprv som ich chcela niekomu darovať, lebo tu doma by sa o nich nemal kto starať. Brat (starší odomňa) ma presvedčil aby som ich tu nechala, že on sa o nich postará.
Sem tam im vymenil piliny, ale to trebalo častejšie, a preto ochoreli. Prišla som domov po 2 mesiacoch a morčiatka boli v katastrofálnom stave. Skoro celá srsť im vypadala a vyzerajú fakt hrozne. U veterinára bol aj lieky im dáva a už sa o nich aj trochu viac stará, ale nechápe, že prečo sa im to nelepší. Kožné choroby sa proste liečia dlhšie jak pár dní...
Morčiatiek mi je strašne ľúto a neviem čo mám robiť, lebo vidím, že sa trápia a trebalo by im lepšiu starostlivosť.
Tak toto je celý príbeh v skratke.
Budem rada ak sa k tomu vyjdaríte.
Ďakujem 🙂

ivanka12311
27. nov 2020

Ahoj aké lieky vám dal vet.? skúsila si ich vykúpať? nás zachránil Arpelit úplne holý boli bol tam svrab všetko možné...... chovala som veľa morčiatok teraz mám zajkov

mamka1984
27. nov 2020

To ma veľmi mrzí. Skús sa ešte porozprávať s majiteľom bytu, niekedy sú k podnájomníkom ústretovejší, keď ich už nejaký čas poznajú. Skús vyjednávať, vysvetli źe im budeš pravidelne čistiť výbeh, byt neznečistia, atď. A s bratom zatiaľ komunikuj aj cez Skype, nech Ti morčiatka pravidelne ukazuje. Nič v zlom ako že mu neveríš, len mu povedz, že Ti chýbajú, bojíš sa o ne, chceš ich pravidelne vidieť. Keď si doma, nakúp zeleninu, krmivo, piliny na čas keď budeš mimo domu. Popros prípadne o pomoc rodičov. Dbajte na zvýšenú hygienu, každý deň podávajte čerstvú trávičku, popros veterinára o probiotiká pre drobné hlodavce.

anjelicek26
27. nov 2020

Rozdiel je domace zviera - pes, macka, co skriabe steny a rozdiel je morca v akvarku. Normalne zavolaj prenajimatelovi a priamo sa opytaj na tuto situaciu, viac ako nie sa stat nemoze.

reagujempsychpo
27. nov 2020

bud by som to skusila poriesit s prenajimatelom a ak by nesuhlasil, nasla by som im milujuci domov a nenechala by som ich trpiet

luba41
27. nov 2020

darujte ..napr..na FB v skupinách nájdete určite niekoho, kto sa o ne postará..aj tu je skupina https://www.modrykonik.sk/group/7980/ možno niekoho najdete @luna201266 keby ste bližšie, tak ich vezmem

cuvienka
27. nov 2020

porozpravala by som sa s prenajimatelom, ci sa to neda nejako vyriesit, aspon na cas, kym sa daju dokopy, podla mna ludia vedia taketo veci pochopit

luna201266
autor
27. nov 2020

Už som to komunikovala s prenajímateľom a nesúhlasil s tým... a darovala by som ich len neviem či by ich niekto zobral a platil veterinára atd...

luna201266
autor
27. nov 2020

@mamka1984 odkedy ochoreli tak som vždy chcela aby mi ich každý deň ukazoval na kamere aj som mu radila ako ich okúpať a pod.

luulinkaa
27. nov 2020

Na tvojom mieste skúsim aj iného veterinára. Mali sme prasiatko a stále sa kusalo, vytrhavalo si srst, malo veľa krvavých raniek, kupali sme ho čistili sme ho pravidelne, veterinár ho napchál inekciami, dal nám tabletky co sme mu mali drvit a dávať s vodou cez striekačku a každý deň 2 krát kúpať... Nepomohlo.. Išli sme k druhému, niečo mu pokvapkal za uško, kúpanie raz za dva dni, za týždeň prasiatko zdravé, všetko sa zahojilo... O rozdiele v cene nehovorím, ten prvý sa snažil z toho vydolovat očividne co to da a nešlo mu o záchranu zvierata. Bratovi povedz, že buď sa začne starať alebo prasiatka idú preč, len trpia.

blanblan
27. nov 2020

Ja by som si ich zobrala aj napriek zakazu. Kolko ich je? 2 by sa este dali dost lahko schovat v pipade navstevy prenajimatela, alebo byvas nejak ze v jeho dome? To je potom ine☹ Chudatka...☹

luna201266
autor
27. nov 2020

@blanblan jj 2 sú.. mamka s dcérou, ale tá mamka je už riadne stará už asi aj 5-6 rokov má. A bývame s prenajímateľomv jednom dome :/

luna201266
autor
27. nov 2020

@luulinkaa teraz bol aj pri inom veterinárovi a zdá sa že už bude aj lepšie, už aj srsť im začína rásť a potom na druhý deň sa zase rozškrabu a ide to tak dookola :/

dagmara17
28. nov 2020

To nechápem, že nevie toto pochopiť, šak to nie je pes alebo niečo podobné.

blanblan
28. nov 2020

jaj nechápem ani ja takýchto ľudí že sa s nimi nedá dohodnúť. ☹ Dúfam ze sa im to zlepší, chudatka