Strach z vodičáku

sosanna88
14. máj 2016

Cawte.
Mam 28rokov a vzdy som tvrdila, ze vodicak nikdy. Netrufala som si, vlastne stale mam obavy. Ked vidim ten pocet aut, ked vidim tych blaznov niektorych ako jazdia...Ale vlastna pohodlnost ma nuti uvazovat a uvazujem uz dost intenzivne. Do prace dochadzam a spojmi mi to zaberie hodku a pol co mi dooooost lezie na nervy.
Zaujima ma ma to, ci ste tu niektore take, ktore sa total bali, ktore si mysleli, ze na to nemaju alebo proste isli do toho iba z takeho dovodu ako ja...ako ste to napokon zvladli a ci vobec. Obavam sa najmä toho, ze vyhodim prachy a fakt zistim ze do frasa, nemam na to 🙂
Dalsia otazka, co taky vodicak v dnesnej dobe asi stoji...
Ď.

zuzulkazu
19. feb 2018

Zienky prudavam sa do temy, mam vodicak 15 rokv ale samozrejme som nesoferovala, mala som pokus davnejsie o kondicne jazdy ale nula bodov, teraz mam 2 male deti a je to pre mna fakt nutnost, muz ma tiez do toho tlaci, viem ze musim no neviem sa odhodlat, proste je toho vela naraz co treba rovit, ja zz neviem ani nastartovat, stve ma to lebo muz stale v praci a odkazana som na mhd... A pritom som bola najlepsia zo skupiny ked som robila vodicka a ked fakt pozeram ze co za individua chodia po cestach... Len co ked mam stale haluz ze daco prehliadnem, dakoho zrazim, vyhodim opacnu smerovku.. Kamoska podobny pripad dala jednu kondicnu jazdu a jazdi sama... Moj muz je nervak na jednej strane chce aby som soferovala no na druhej by asi zinfarktoval keby mal so mnou nieco obsolvovat

denaka
19. feb 2018

Takže aj ja pridám môj príbeh. Vodičák som si urobila ako 28ročná keď som čakala druhé babo. Muž robil na týždňovky a s dvoma deťmi to už nebola taká sranda, keďže sme bývali na dedine....
Prvé sklamanie bolo keď som neurobila skúšky lebo som nezastala na stopke. No faj to sa stáva, o mesiac ma vyhodil pre menej závažnú chybu. To už bola moja psychika na franforce. Na ďalší mesiac som robila skúšky tretí krát... ledva som už vošla za volant keďze som nerátala, že sa to nechcene pretiahne. Mala som už pred pôrodom. Našťastie ma pustil s tým že ja si mám ten vodičák doma zaramovať.
Po pôrode som sa neodvážila sadnúť za volant- veď- dve deti v aute...
Proste strach bol silnejší ako ja. 8 rokov som sa nesoferovala sama. Jazdila som len s manželom keď" potreboval" vodiča a vtedy mal vždy kopec múdrych poznámok....
Najhoršie bolo to, že som tomu autu vôbec nerozumela. Myslím, že keby bola instruktorka žena v mojom prípade by to určite dopadlo ináč. Chlapi totiž vôbec nechápu, že mi sa nerodime z benzinom v krvi...
Po ôsmych rokoch sme sa presťahovali od mojich rodičov, začala som chodiť do práce ktorá mala takú prac. dobu, že mi iné nezostávalo len prekonať ten hroooooozny strach.
Nebývame vo veľkom meste takže na rozjazd ideálne. Najskôr len známe trasy, veľké parkoviská.
Dnes si už bez neho neviem predstaviť život, keďže sme sa rozrástli ešte o jedného pasažiera.
Tak ti prajem veľa šťastia a určite odporúčam prekonať strach, lebo asi väčší ako ja nemal nik.

lenqua_12325
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenqua_12325
20. feb 2018

Ty môžeš šoférovať dobre, no ak niekto hlúpy urobí chybu, môžeš doplatiť na to aj ty. No treba vraj myslieť pozitívne...keď šoféruje môj muž, ja brzdim nohami na mieste spolujazdca 😀 😀

alobalka
20. feb 2018

Vodičák mám veru skoro 12r, podaril sa nie na prvý krát, hoci teória bola na plný počet bodov: ) Keď som ho robila, byvali sme v novom väčšom meste a nemali auto + som presne ten typ, čo má pred autom obrovský rešpekt. Na križovatkách riešim aj ostatné smery, aby niekto neohrozil mňa, hoci mám práve prednosť a pod.
Okolnosti ma donútili rozjazdit sa, boli aj chvíľky, keď som si to užívala, ale ak človek denne nejazdi a normálne po zložitejšie aj menej známej trase, s mojím strachom je to veľmi ťažké prekonať. Stačí nejaká rizikovejsia situácia, ktorú vidím alebo sama zazijem a hneď som bloknuta na niekoľko dní. Strašne závidím a obdivujem baby, čo s prehľadom zaparkuju v podzemnej garáži: )

sosanna88
autor
20. feb 2018

vidim ze sa to tu rozbehlo 🙂 no co vam poviem baby, moc nejazdim. jednak mame len jedno auto a muz je na nom nonstop, jednak sa bojim. vzdy idem po dlhom case a sadam za volant s velkym strachom. zname trasy jak tak davam ale stale mam pocit ze nestiham nohy+ruky+oci....este stale mam spomalene reakcie. preto sa aj bojim. kym si ja uvedomim co mam robit....najlepsie sa mi jazdi v noci ked som kralom ciest 🙂 nedajboze aby sa za mnou objavilo auto, to som v koncoch. nuz ale kazdy ma utesuje, ze treba len jazdit, chce to len trening. ked sa prestahujeme, co bude coskoro, budem musiet kupit auto a donutit sa lebo odtial mam daleko predaleko na zastavky a vlasstne vsade. uz teraz mam bobky 🙂

tinnka86
20. feb 2018

vidim ze trochu aktualna tema :D pridam sa... v pondelok mam skusky na vodicak...testov sa ani nebojim,ani jazdy sa velmi nebojim ...instruktor vravel ze jazdim dobre ze urcite urbim ...ale z coho mam strach je cvicisko...no len pri pomysleni na to ma oblieva pot...akoze ked som nanom neni to nic hrozne...este sa mi nestalo aby som tukla ale jednoducho si na nom vobec neverim....prosim vas nemate niekto nejaku radu ako sa toho stresu zbavit??? :D

matulka82
20. feb 2018

@sosanna88 ja som mala takisto obrovsky strach a stres , kedze som tremistka ...testy sa daju v pohode napisat , ale veru , ked som mala za chrbtom policajta , nebolo mi vsetko jedno . Na cvicisku predomnou sla jedna babena , ktora uz bola 3-krat a opat tukla trocha do kuzela , uz to ju nepustilo ani na jazdu mestom. Chvalabohu som to zvladla a smela na cestu a? Zvladla som to/a bola som vnutorne na seba velmi hrda , ze som to predesa dala/ ,urcite to aj vy zvladnete 😎 Potom som v podstate hned jazdila ale nie kazdodenne ,a potom som musela predat pojazd ,tak uz 2 roky nejazdim , co mi je uz aj luto, lebo najlepsie je uz potom pravidelne jazdit. Uz teraz by som som bola zas v hroznom strese 😖 , ale niekde v dusi tuzim opat sadnut do auta a jazdit 🙂 Tiez som nebola najmladsia , vodicak som si robila v 32 r. Treba si povedat, ze zvladli to ini , zvladnete to aj vy !!! drzim palce a hor sa do toho 🙂

sanalex
20. feb 2018

Ahoj. Mala som to presne tak isto. Dokonca ono je to asi aj dedične lebo môj otec ma presne take iste dôvody prečo som nechcela jazdiť ani ja. Ale jazdim. Jazdím ale len v Bratislave, teda doma. Maximálne u svokrovcov ale to som vystresovaná. Po meste mi nevadí ale na diaľnici som ešte nebola. Tam ma nikto nedostane. Cez mosty chodím len cez Apollo lebo tam je 60. Proste mám limity ale bez autá si to už neviem predstaviť.
Dostaneš sa do toho 🙂

wojtowitch
20. feb 2018

@sosanna88 ahoj, to ci si vyhodila len prachy zistis az ked si ten vodicak spravis. Ja napr nemam problem s premavkou ani nemam kto vie aky strach...lenze ma to nebavi. Ak vsak surne potrebujem idem.

slniecko256
20. feb 2018

@roxy2015 Ahoj.teraz som nebola dva tyzdne,muz somnou nechcel ist,ze si mam zobrat auto a ist sama.ale to sama este nedam,neprekonam ten strach,tak teraz ideme cez vikend ku svokre,ale uz teraz stresujem,mam pocit ze uz nic neviem,ze som to zabudla.Presne toto som tusila ze po autoskole to bude horsie,tam som predsa mala instruktora pri sebe 🙂 No uvidime kedy sa odhodlam sama.
To uz siedmu?ako to ide rychlo 🙂 A uplne si teraz pripomenula mna.Ja som mala tiez presne 6 alebo 7 jazdu velmi zle.az som mala slzy a chcela auto zastavit a vystupit.Ale nakoniec som ju dojazdila a menila instruktora,predtym som mala zenu a ta bola riadne naladova.A toho co som mala potom bol uplne super.aj ked mi to neslo ma pochvalil a ked som koncila jazdu dodal,ze sa citil bezpecne ;) popritom som mala zo seba iny dojem.
Ale vedel ma povzbudit a to spravi vela.Len to urcite nevzdavaj,ja som to uz tiez chcela vela krat ale tiez robotu a deti skola skolka mam az 25 km od nas,tak musim sa nejako prekonat.Este mam nato necele dva mesiace.potom mi uz konci materska a idem znova do roboty 🙂
Tak ti drzim palce nech dalsia jazda je super.Ku koncu na jazdy sa uz budes tesit,uvidis 🙂 Drzim palce a daj vediet ako dopadla dalsia jazda...

evabb35
28. feb 2018

@sosanna88 ja zase veľmi nerada jazdím v noci,resp.v tme. Predsa len zvieratá bceste

evabb35
28. feb 2018

@slniecko256 a v lete mám strašný strach z motorkárov. Jazdia šialene rýchlo, odrazu ich mám v spätnom zrkadle, tá rýchlosť, potom zase mi zmiznú z dohľadu v spätnom zrkadle v tej rýchlosti... Veru málokedy stretnem zodpovedného motorkára, ktorý nejazdí strašne rýchlo.... Stále musím na nich dávať pozor...

slniecko256
13. mar 2018

@roxy2015 Ahoj.ako ti to ide?Uz sa tesis na jazdy,ze ;)

denny_0019
17. sep 2018

Ahojte vidim ze je tu aktualna tema o vodicaku...dievcata citim aa velmi zle dnes som mala skusky..testy plny pocet cvicisko super...ale ta jazda boze slo vsetko ok len v tom strese som nevnimala ...a sla som do laveho pruhu ...no mala som pri odbocpvani ist po pravom booze strasne som na seba nahnevana pricom som nikdy neurobila taku banalnu chybu na jazdach prave ze mi to slo.ach placem ako mala co som to za sprostost urobila....je tu nejaka zienka ktora tak topadla ako ja? Ako vam sla druha skuska ...bojim sa velmi ze aj nanej pohorim ....:(

laskalieci
17. sep 2018

no sprav si ho cim skor!Vodicak pari k vybave.Nie len ze je prakticky ale aj dolezity.Aj ci 7z

ma77
17. sep 2018

@denny_0019 Mna sice ešte len skušky čakaju ale presne toho sa bojim čo ty som strašny stresant asi odpadnem ked uvidim policajta a vobec ,i jazdy nejdu stale urobim kopec chyb už som sama z toho ne nervy testu sa nebojim len jazd a cuvanie bože katastrofa to sa snad nikdy nenaučim☹

denny_0019
2. okt 2018

@ma77 ahoj no ako zvládla si skúšky? Mna čakajú opravné o týždeň tak snáď neurobím žiadnu chybu

ma77
2. okt 2018

@denny_0019 Ešte som nemala ešte mi treba 5jazd ale už teraz stresujem no držim ti palce na čom si pohorela 1krat?

lenqua_12325
3. okt 2018

Ženy, ten policajt je taký isto človek ako napr. Váš manžel a žiadne strašidlo, len má uniformu. Keď budete mať stres, nebudete sa sústrediť a neurobíte 🙂

anna131
4. feb 2019

Ahojte baby ako ste na tom, spravili ste? Ja som neprešla cvicisko som vôbec neurobila a ešte na mňa ten inštruktor navrieskal že či som vôbec rozmýšľala, proste ze ja ho do dôchodku neurobím a ze na opravnú skúšku ma ani nezavola. Môže mi to urobiť že mi nedá opravnú skúšku? Viete ja som bola taka vystresovana že som sa celá až triasla

ma77
4. feb 2019

@anna131 J som prave dokončila vodičak na 3krat krat prvykratsom nedala cvičisko na druhykrat som dala ale noha mi skakala na spojke neskutočne potom som nedala jazdu a na tretikrat som spravila jazdu bez jedinej chybyčky a to som celu noc nespala od strachu neboj na druhykrat daš cvičisko aj mne inštruktor povedal že ma nepusti na skušku a pustil 😉

lenka1441
16. nov 2021

@sosanna88 ahoj ubehlo už zopár rokov 😀 a riešim podobný problém a chcem sa ťa opýtať či si ho spravila ? Ďakujem

simonkaa27
16. nov 2021

Ono clovek musi podla mna hlavne chciet prekonat strach. A tie vyhody, ktre vlastnit vodicak prinasaju cloveku za to podla mna rozhodne stoja

tinalc
15. mar 2022

@sosanna88 ahoj, podaril sa ti spraviť ten vodicak?? Ja som v podobnej situácii …

lenka1441
16. mar 2022

@tinalc Tak sme v Tom podobne :(

roxy2015
16. mar 2022

@lenka1441
@tinalc dievčatá, ja som písala do tejto diskusie v r. 2017, ten vodičák som si vtedy urobila 🙏🙏🙏. Ďakujem Bohu , že ma vtedy osvietil a že som sa na to odhodlala. Netvrdím, že som perfektný šofér , ale nemám problém ísť do mesta, nakúpiť si čo chcem a potrebujem, s dcérkou k lekárke. Dokonca som jeden čas jazdila 150km tam a 150 km naspäť kôli zdravotným problémom 3x do týždňa. Zvládla som to. Manžel si na návšteve môže vypiť, je to super pocit. Pred 2 rokmi sme kúpili menšie auto s automatickou prevodovkou a teraz je to super. Choďte do toho! Nebude to ľahké, ale keď si to zrovnate v hlave pôjde to. Držím prsty

mamkalentedkova
16. mar 2022

Ahoj,tiež nemám vodičák ,budem mať 33 a ľutujem že som si ho zatiaľ nespravila .Muž chodí pracovať do zahraničia a sama doma s troma deťmi,najmenšie 8 mesačne bez auta je dosť na figu..tiež snáď naberieme odvahu.Moja mama sa odhodlala v 50.tke začať ..keďže má operovaný bedrový kĺb a stále má bolesti ,je na auto odkázaná .Muž jej tiež chodieva na turnusy tak prekonala strach a dala sa na to .Niekedy v apríli bude mať skúšky.Stale.ma stres,ale verím,že to zvládne .Tak len smelo do toho .

damira90
31. júl 2023

To je zvyk ...a vždy tam je ten co ma vedľa pedale. A mate auto autoškola takže na vás sa ani vodiči hnevať nebudú.... to je nič prvý krát je to divne ze sa auto pohne. Potom pohoda.. 🤎 auto si zvyknete..všetko sa vám dostane do hlavy aj podvedomia. A s malým autom sa totálne nebudete bat.