Stratená zásielka na pošte

sajde
9. jan 2024

Ahojte chcem sa poradiť ako postupovať v danom prípade. Dňa 10.10.2023 som posielala zlatú retiazku do opravy ako doporučený list. Mojou chybou som ho nepojistila. Zásielka bola samozrejme “stratená”. Písala som na reklamačné, aj som sa odvolala. Odpoveď zo strany pošty zásielka sa nenašla a kompenzácia nie je možná, lebo som list nepoistila. A samozrejme pošta už nechce ani komunikovať. Z ich strany uzavretá vec, zbavili sa zodpovednosti. Preto sa pýtam čo ďalej, či je daká šanca sa k retiazke dostať ? Ďakujem pekne za rady.

sovica
9. jan 2024

@sajde Zlatá retiazka patrí medzi "špeciálny obsah" a ten treba vždy poistiť. Za toto sa nevyhádaš a myslím, že ani na súde by si neuspela.
Za stratu resp. nedodanie zásielky máš však nárok na náhradu škody vo výške dvadsaťnásobku ceny za službu Doporučene v zmysle Tarify a je jedno, či tam bola zlatá retiazka alebo obyčajná bižutéria v rovnakej hodnote. To znamená, že ak si posielala poštu do 100g a platila si 2,40€, tak dostaneš max 26€. Akú sumu za retiazku si v tom formulári uviedla?

muchotrafka298
9. jan 2024

@sajde toto vobec neries, bola si v strese a proste si povedala pravdu, co tam bolo. Lebo ono aj keby si povedala, ze tam boli papiere alebo hracka, napriklad, som si vymyslela teraz 😉 Tak ty ked to nemas poistene, mas narok len na vratenie toho postovneho, co si zaplatila, resp. jeho nasobku.. Ak Ti teda reklamaciu uznaju, ze zasielka nedorazila. .KEby si to mala ako cenny list, dajme tomu by si tam uviedla sumu 500 EUR, tak v pripade, ze by sa ta zasielka stratila, tak by Ti museli uhradit aj vysku skody.

sajde
autor
9. jan 2024

@sovica áno rozumiem. 2,40€ bola aj cena doporučenej zásielky, ktorú som posielala. Skúsim ešte teda poslať jednu reklamáciu, aj keď mi už dnes odpísali, že už ich nemám kontaktovať, že na moje maily reagovať nebudú 😀. Uviedla som sumu 150€.

sajde
autor
9. jan 2024

@muchotrafka298 tak uznať uznali, že zásielka sa stratila. Vyskúšam ešte tak podať reklamáciu za nedoručenie. Uvidíme, čo príde za odpoveď. Ale je to jedna čierna diera celá pošta. A zisťujem, že keď to človek nepoistí a neviem ako nezabezpečí, tak je 100%, že zásielka sa zrazu stratí. Naozaj je to choré principiálne.

muchotrafka298
9. jan 2024

@sajde ja keby som spisala knizne moje skusenosti s touto instituciou, tak by so mohli v knihkupectvach vedla Kariku a Dana ulozit, co by to bolo take hororove citanie..... Mne nedorucili dolezite listiny, ktore som posielala v dost velkom predstihu. Nastastie som mala overene kopie, takze tie som bola odniest osobne do tej institucie....ale toto bol len jeden z pripadov, mam kopu skusenosti, od otrasneho personalu, cez zle zaplatenu zasielku az po rozbite mokre baliky a posliapane listy vymachane v bahne.

eliska13
9. jan 2024

@sajde tá zásielka sa musí dať vypátrať kde skončila.Ved každý čo ju prevezme do prepravy to musí zapísať.Stazuj sa píš už len z princípu nie kvôli retiazke kvôli bordelu

almia
9. jan 2024

@sajde ja posielam roky poštou dobrých 5-6rokov aj viac...prevažne obyčajné alebo 1.triedou a klop-klop nikdy sa nič nestratilo NIKDY.. to som tam 1-2krat do týždňa 😉

sajde
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sajde
autor
9. jan 2024

@eliska13 tieš si to myslim, keďže má sledovacie číslo. Len niekoho zaujala adresa a obsah zásielky asi. Ešte som napísala listy na poštu do Trenčína a na poštu do Trnavy. V Trnave je zberné miesto pre nedoručené zásielky, ktoré tam držia 12 mesiacov a potom ich dražia. Dovolať sa tam človek nedovolá, maily na ich stránke nenájdete tak som využila znova ich perfektné služby. Hádam listy nestratia 😀.

muchotrafka298
9. jan 2024

@sajde ja rozumiem tomu, ze proste si nahnevana, bol to darcek, mala si k tomu citovy vztah. Mna napriklad by nikdy, nikdy nenapadlo poslat to takto niekam ze drahsiu vec ani kurier neni vyhra. ja by som proste sadla do vlaku/autobusu (nesoferujem, tak auto nepisem) a isla to odniest osobne. Mne by to za to stalo. Ale chapem, ze nie kazdy ma na toto cas, ze urobit si vylet 2x niekam. Ale asi by som takto neverejne nepisala, ze to ukradol nejaky zamestnanec posty. Toto su vazne obvinenia.

sajde
autor
9. jan 2024

@almia tak Vám prajem aby ste takú skúsenosť ako ja nemali ešte dlhé roky 🙂. Mne sa to stalo prvý krát a to ešte ani nebol vianočný zhon.

sajde
autor
9. jan 2024

@muchotrafka298 Oki radšej som zmazala. Sú to moje domienky len. Keby som vedela ako to dopadne tak radšej sadnem do auta a zaveziem to tam sama. Ale slepo som dôverovala službám pošty a svojou blbosťou nepoistila balík 🤦‍♀️. Lebo ma to fakt nenapadlo v tej chvíli.

muchotrafka298
9. jan 2024

@sajde podla mna toto ta definitivne vyliecilo z dovery k tejto institucii, co sluzby su na urovni ako v Ugande niekde a cenovo to ide do vysin a v juli zas idu zdrazovat.

macekovam
9. jan 2024

@sajde a nepustila si lebo peniaze naviac to stalo?spomínala si na poste co je obsahom listu? Ak áno a ona vie ze nepochodis s reklamáciou tak sa mohla,, stratiť, už pri 1. Kontakte.. Všetko čo by ťa mrzelo keby sa stratí treba dat poistiť.. Všetko.. Nešetrite.. Ľudia kradnú...

sajde
autor
9. jan 2024

@macekovam neposielam veci každý deň, prvý raz som niečo takéto posiela poštou. Cenník pošty naozaj nesledujem. Moja hlúposť, že som to nepoistila, ako som už priznala. Mänšie zlo mi prišlo to poslať poštou ako kuriérom. Ani vo sne by ma nenapadlo, že to takto dopadne. Nie pri prvom kontakte som nespomenula čo je obsahom zásielky. Len pri 1. reklamácii priamo na pošte. Ale z názvu adresáta by si to každý vydedukoval si myslím 🤷‍♀️.

sajde
autor
9. jan 2024

@muchotrafka298 presne tak. Človek vytriezve hneď, hlavne pri tých odpovediach z reklamačného. Ale ďakujem za rady a podporu. Ak sa mi podarí niečo ešte vybaviť v môj prospech, tak sa tu podelím o skúsenosť, ak by to malo niekomu do budúcna pomôcť. A preto ženy poučte sa na mojej chybe, lebo ako sa vraví len hlupák sa učí na svojich chybách a poistite a zabezpečte si vždy svoje balíky, aby reklamácie dopadli len vo váš prospech 😀. Pekný zvyšok večera prajem.