Stratené zásielky poslané poštou. Čo teraz?

aurum_8
19. nov 2011

Ahojte,
mam zle skusenosti so Slovenskou postou, a chcela by som poradit .. Poslala som jednej panej vesticku 24.10. a este stale jej neprisla, pitala sa aj na poste a nic. Teraz ma podozrieva, ze som jej ju neposlala, napriek tomu, ze som jej odfotila a poslala fotky na mail. Dalsej som posielala suknu dobierkou radsej z mesta (byvame na dedine) zaciatkom mesiaca, a tej este tiez nic neprislo .. Neviem, ako to mam riesit, pretoze balicky som nepoistila ☹ . Vie mi niekto poradit ?? Za kazdu odpoved vopred dakujem ..

jaminama
19. nov 2011

..tak ja mám s poštou vcelku dobré skúsenosti, reklamovala som len raz, keď pani nedostala balíček a aj to vysvitlo, že balíček prebral jej brat a ona o tom nevedela, lebo bola v zahraničí. Ale ak si vestu posielala doporučene a máš podací lístok môžeš podať reklamáciu na pošte a pokiaľ bude reklamácia opodstatnená, vrátia ti tuším 10€. Ale ak si posielala obyčajne, tak asi máš smolu, stým asi nič nespravíš. No a tá dobierka- si si istá, že si ju dotyčná preberie? Lebo mne sa dvakrát už stalo, že na 100%preberiem a asi po mesiaci mi prišli naspäť neprebraté balíčky.

aurum_8
autor
20. nov 2011

@jaminama no s tou dobierkou, napisala mi, ze jej mozem verit, tak som riskla, no a keby ju nepreberie tak sa mi balicek vrati naspat, to sa mi uz stalo, no doteraz este nic 😖 . Tu vesticku som odosielala obycajne, tak s tym asi nic nevyriesim ☹ .. dakujem za odpoved 🙂

alami
20. nov 2011

@aurum_8 ak si to poslala ako obyčajný list, tak nič. Ak si to poslala ako doporučený list a dobierku ako balíček, teda ak máš potvrdenku o odoslaní (podací lístok alebo sprievodka na balík) môžeš podať reklamáciu na pošte. Dajú ti tlačivo, vypíšeš, zanesieš na poštu a čakáš. na vybavenie majú 30 dní ale vybavia skôr. Príde ti odpoveď, či bola zásielak doručená a kedy, alebo ak nebola, budú - musia ju hľadať. ak by sa nenašla, aj keď nie je poistená, vracajú nejaký násobok poštovného - aspoň niečo.

No ale - už mi prišlo z reklamácie dátum prebratia zásielky a o pár dní mi prišila zásielka spúť ako nedoručená, takže už ani reklamáciám neverím 😠

Odporúčam, dopredu napísať kupujúcej, že ak si žiada poslať obyčajne, za nedoručenie neručíš.

bzuco
20. sep 2012

chcem sa opýtať

kúpila som dcére vetrovku, ale nesadla jej, a kedže som bola s predávajúcou dohodnutá, že ak nesadne, môžem ju vrátiť, urobila som tak
balík som poslala 2. triedou doporučene v utorok
dnes som jej písala (je štvrtok) či jej prišla, tak vraj ešte nie, že ak do zajtra nepríde, mám poslať číslo podacieho lístka
a tu je problém
robila som si poriadok v peňaženke a ja som ten podací lístok musela vyhodiť do koša spolu s ostatnými - starými - a teda to číslo neviem
modlím sa, aby balík zajtra došiel a pani mi mohla previeť € späť - 20€ je dosť, aby sa balík stratil
vedia to na pošte nejako nájsť, pod akým číslom som to posielala, ak si pamätám len meno tej pani a mesto - ulicu neviem ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
dakujem za každú radu

zuzina71
28. okt 2012

ahoj ja som malemu objednala prsiplast od jednej pani vratila sa jej ze adresat neznamy,tak som poslala druhy krat postovne poslala znovu aj cislo zasielky mi poslala tak som to sledovala na internete,nestihla som ist v ten den na postu a zase mi vyhodilo ze adresat neznamy,isla som na postu povedala som co je vo veci a dala mi cislo na dorucovatelku ze mam zavolat jej ,pani som pisala co mi povedali na poste ze musela napisat zlu adresu a dva krat ,,v pondelok dam reklamaciu a uvidim

poleva
31. okt 2012

mamičky v stredu som poslala balík a dnes je streda a pani píše,že ho nemá
na stránke slov.pošty,po zadaní čísla zásielky,je napísané ,balík odoslaný / 24.10./ a večer o 18.20 je napísané balík v preprave,neviete čo to znamená ? dakujem

sendy182
31. okt 2012

@poleva ahoj niekde blúdi........... 😀

poleva
1. nov 2012

@sendy182 myslíš ?? hm

petuliatko
17. mar 2013

Ahojte, otvaram tuto temu, nakolko sa mi prvy krat stalo, ze kupujucej nebola dorucena listova zasielka 2.triedy, obycajne :( Ja mam ale svedomie ciste, urcite som balicek odoslala, kupujuca odo mna ziada naspät peniaze... Co mam teraz robit? Mali ste uz niekedy podobny problem? Ako ste to riesili? Ako ste sa dohodli s kupujucou? Ona vraj bola uz aj na poste, ci o balicku nieco nevedia a nevedia nic. Zajtra sa chystam ja k nam na postu, ale uz teraz viem, ze neuspejem, nakolko to bolo odoslane obycajne 😢

hexena
17. mar 2013

ja mam s postou len same zle skusenosti. kurier mi zase minule dodal nekompletnu zasielku a poskodeny tovar, takze uz budem nakupovat asi len v obchode alebo osobny odber

adrian0902
13. sep 2013

ahojte, chcem sa vás spýtať, že či neviete kedy sa mi vráti balík keď som ho poslal na zlú adresu ??? ☹ ☹ ☹

posielal som ho 27.8. 2013

Ďakujem

zuzi_33
9. apr 2014

Ahojte, idem si kvam po radu, teda ci nemate skusenost.... V pondelok som posielala 2 baliky - 1 klasicky doporucene a jeden na dobierku. Takze k obom som mala podacie listky. Doporuceny balicek dnes dorazil v poriadku, ale ten na dobierku po zadani podacieho cisla na ich stranke mi vyhodi "zasielka podana na poste.....". Teda ako keby sa balik odtial este nepohol a to je streda. Bola som sa tam dnes pytat, neochotna pani mi povedala, ze moze dorazit este zajtra a ked nie, tak treba vypisat reklamaciu..... Mne sa to nejak nezda, oba baliky odchadzali v rovnaky cas a dokonca do toho isteho mesta. Jeden dorazil a druhy ako keby sa stratil.... Co mozem cakat? Mozem sa s tym tovarom rozlucit??? Alebo je este nejaka moznost ze sa este balik najde? Alebo to mam chapat tak, ze si to niekto "ukradol", alebo ako je mozne, ze tam nie je ziadny pohyb zasielky.... este som sa s takym niecim nestretla....

hawaika24
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janulla142
30. jan 2015

@zuzi_33 ahoj ako si dopadla s tým balíčkom? Nakoľko ja mám ten istý problém vypisuje len ze balík podaný na pošte a viac nič..sú to už 4 dni a žiaden pohyb..druhý balík čo bol odoslany je doručeny a tento nie

0silvia0
30. jan 2015

@janulla142 mne sa to uz tiez stalo. Napriek tomu, ze balik bol normalne doruceny, hoci s 2-dnovym oneskorenim, pri podacom cisle mi stale vypisovalo, ze balik podany na poste a nic viac. Pravdepodobne nebol pohyb balika zoskenovany..

janulla142
30. jan 2015

Ok ďakujem a dokedy treba čakať?ako zistím či je balík prebraty keď stale vypisuje len podaný ?

jojake
30. jan 2015

Ked mam ja problem s balickom, volam na infolinku posty - na nete je cislo. Skuste.

zuzi_33
30. jan 2015

@janulla142 ahoj, no ja si uz ani nepamatam...uz je to skoro rok 🙂. Ale sa mi zda, ze sa ten balicek nakoniec nasiel a dorazil na miesto...

lumah
7. mar 2015

Ahojte, idem sa podeliť o svoju skúsenosť s poštou, už som zažila všeličo, ale toto ma fakt šokovalo. Ešte 3. decembra 2014 som odoslala mamičke oteplovačky, chcela to odoslať obyčajne, tak som tak spravila, balíček jej neprišiel, ale sama uznala, že s tým nič nespravíme, kedže si ho dala ona na svoju zodpovednosť tak poslať. Včera - po troch mesiacoch mi balíček prišiel domov ako nedoručený!!!!!! Neskutočné! Tak som jej napísala, že čo s ním teraz- sú to oteplovačky, je už prakticky po zime. Čakám na odpoveď, ale keby ho nechcela ani sa nebudem čudovať, pošta samozrejme od toho dá ruky preč, to sa ani nebudem unúvať tam ísť.

len_henus
16. mar 2015

Ahojte 🙂 tiez mam zlu skusenost s postou.. minuly pondelok som posielala jednej pani slapky a dodnes jej nedosli, ze sa bola aj pytat na poste..a nic.. kde moze ten balik byt? Naozaj aby clovek posielal vsetko doporucene radsej..

lumah
16. mar 2015

@len_henus počkaj tri mesiace, možno sa objavia 😀

kareem
5. okt 2015

@petuliatko dobry den.mozem sa opytat ako ste to potom vyriesili?aj mne sa to tiez prvy krat stalo ze som poslala balicek obycajne a kupujuca ho nedostala.poslali ste naspat peniaze?alebo ako ste to riesili?dakujem za odpoved

petuliatko
5. okt 2015

Vrátil sa mi asi po 3týždňoch. Podľa pečiatok bol aj na pošte u kupujúceho. Asi mali veľký neporiadok na pošte u kupujúceho.

kareem
5. okt 2015

@petuliatko dakujem pekne za odpoved.a poslali ste jej naspat peniaze?

petuliatko
6. okt 2015

kareem, áno,samozrejme.

travnerka12
6. okt 2015
Používateľ travnerka12 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od travnerka12.

na poste maju poslednu dobu strasny bordel

anabela133
7. máj 2016

@petuliatko ahoj, ten istý problém mám teraz ja, neviem, pondelok idem na poštu, ale . . . . .2. trieda, neviem, či niečo z toho bude, najlepšie asi posielať doporučene

petuliatko
8. máj 2016

@anabela133 Aj keby to bolo prvou triedou vam nepomozu v pripade ibycajneho postovneho,tam tiez nie je ziaden doklad o zasielke. Preto radsej doporucene.

anabela133
8. máj 2016

veľmi ste ma nepotešila, pani chcela obyčajne poslať balík 2. triedou, dokonca som poslala 1. triedou, tvrdí , že balík jej nebol doporučený, doteraz došiel každému, jedná sa o smiešnú sumu, ale aj tak . . .neviem kde je pravda, balík bol odoslaný, viem presne kedy, neviem, či mi s tým na pošte nejako poradia, či sa vôbec s tým budú zaoberať!

ivanakalejova
28. júl 2016

Dobry vie mi niekto poradit manzel mi poslat list z ciech 1 triedou este v piatok minuleho tizdna uz preslo skoro tizden a este stale nic dakujem za kazdu odpoved