Svadba v Topoľčiankach - koľko vás vyšla?

satanca
29. máj 2019

Ahojte, mám pár otázok ku svadbe:

1. Mal niekto svadbu v kaštieli v Topolčiankach? Ak áno, ako Vás to vyšlo cenovo + je tam nejaká sála, kde sa zmestia stoly pre 80 osôb a aj tanečná plocha? Lebo podľa obrázkov to vyzerá, že sú miestnosti veľmi úzke.

2. Ako riešiť dopravu? Svadobčania budú dochádzať z cca 30 km vzdialenosti. Ubytovanie neprichádza do úvahy (je to drahé). Ako to vyriešiť? Autobus nechceme, príde nám to strašne sedliacke riešenie :D

beky1813
30. máj 2019

@satanca nemusi 😃😃😃

basska_b
30. máj 2019

@satanca Na otázku číslo 1 nájdeš určite odpoveď na mojasvadba.sk... kamoška chcela kaštieľ Tomasov, ale keď počula cenu, tak len preglgla a to oni majú peňazí dosť...
Otázka číslo 2, my (Mariánka - Bratislava rozvoz) a aj kamaráti, čo mali v Modre a hostí z Bratislavy, sme mali jedného taxikára, kamaráti dvoch taxikárov. Samozrejme neboli to oficiálne taxislužby, ale skôr chlapi, čo boli ochotní celú noc jazdiť a vypýtali si ani nie veľa, len 50 eur každý. Rátal tam benzín a 8 eur na hodinu.

kittykat22
30. máj 2019

@satanca preco najdes na mojasvadba.sk tam sa svadbuje vo velkom na dennej baze 😀

nikiki29
30. máj 2019

Tak to si musíš rozhodnúť ty ako chceš dopraviť svojich svadobčanov a následne ich aj zaviesť domov alebo aspoň do mesta niekam. Možnosti sú ubytovanie, autobus, vlastné auto, objednaný šofér... každému vyhovuje niečo iné.
My budeme mať autobus, kto chce využije, kto nie nech si ide autom a nepije 🤷🏻‍♀️ Rozhodnutie nechám na hostí

satanca
autor
30. máj 2019

@nikiki29 a ked ti nim nakoniec pojde 10 ludi?

matkamirko
30. máj 2019

@satanca riesis hluposti. My sme mali svadbu,pozvali sme hosti,a dovoz-odvoz,sme naozaj riesili iba pre tych,ktori sa k nam,a na svadobnu hostinu,nemali ako dostat(a z nej samozrejme domov). Pripadne,ak mal niekto prazdnejsie auto,niekoho vyzdvihol po ceste. Ja by som vobec autobus neriesila,pokial sa ti tento styl nepaci.

nikiki29
30. máj 2019

@satanca aj to sa môže stať. Ja sa budem pýtať kto má záujem o autobus... ak by to bolo fakt 10 ľudí vezmem mikrobus kde je okolo 15 miest a stačí. Ono nejako tých ľudí dopraviť musíš. A pre mňa je lepší 1 autobus ako 3 autá so šoférmi pre tých 10 ľudí či nemá ako prísť 🙂 u nás očakávam tak 20-25 ľudí v autobuse 🤔
Ale ak sa ti autobus vôbec nepáči a predpokladáš že ho využije málo ľudí tak si objednaj autá so šoférmi… Aj to je možnosť 🙂

mima172
30. máj 2019

@satanca Nie nebude a hlavne každý si vie aspon ku neveste, či ženíchovi vybaviť odvoz... 🙂 Treba si uvedomiť, ze nemusíte ľuďom tak posluhovat a keď vás majú radi, tak si uvedomia, že ženích s nevestou majú kopec iných starosti a nie je priestor riešiť kto sa ku nim ako dostane... Rozumnemu človeku ani nenapadne, žeby im mali budúci manželia riešiť niečo tak individuálne ako je doprava ku nim 🙂 To je akoby si oslavovala narodeniny a sama by si si zvazala k sebe hostí... Ved každý sa predsa dopraví sám 🙂

pribinacka
30. máj 2019

@satanca Ahoj, my sme tam mali svadbu. Cca 70 hosti. Z blizka aj z tych 30-40km, zenichova strana 150km. Vezmi spolocensku miestnost dole, je prerobena, krasna, wc hned dole pre hosti, lepsie pre casnikov kvoli kuchyni a hostia hned maju k dispo podkupolie na schladenie,fajciarsku pripadne nadvorie. Svadobna sala je hore, hostia by na wc museli dole cez tocite schodisko atd. Mali sme pripitok, polievka, hlavne jedlo( predjedlo zbytocnost, mali sme predpohostenie v restauracii pred sobasom), na stoloch krcahy s vodou s citronom (maxi odporúčam, priebezne doplnali), slane, sladke, oriesky rozne, ovocne misy,nealko, alko, vino pekne chladene dali, priebezne sa podavala kava, vecer boli svedske stoly (fantasticky spravene, vsetci sa isli "obzrat") a potom neskor este divinovy gulas. Zo svadby zostalo fakt ze par ks zo svedskeho stola, gulas trochu, zakusky, slane(zostalo na popravky na druhy deň)..tym chcem povedat to, ze si daj poradit od pani/pana prevadzkarov alebo kto to bude riesit, kolko coho, aby sa potom zbytocne nevyhadzovalo alebo nebudete vediet co s tym. Rataj na osobu minimalne 50eur, zalezi ale co a kolko budes mat. Dopravu sme riesili tak, ze sa kazdy doviezol sam, pripadne kamosi. Kazdeho som pred preverila kto si praje odvoz. Niekto nechcel, mal deticky isli skor, niekto ozaj nepil, tak soferoval a pod. Zajednali sme si 2 auta soferi, nad ranom sa postupne zacali zvazat ti hostia 30-40km, objednavali sme aj izby v gazdovskom penzione v Topolciankach (5ks). Je to vkusne, krasne, smrncovne ubytovanie, na to prespatie vsetci chvalili. Maju stranku online pozri. V izbach boli ti z daleka. Zamok dodrzal uplne aj casovo vsetko takmer na chlp ako sme sa dohodli. Obrovska spokojnost, profi, mozem iba odporucit 🙂

pribinacka
30. máj 2019

@satanca Ok a este dotaz, v zamku by som bohužiaľ ubytovanie vobec neriesila, je to desne prerobene a taky puch, smrad jedniducho, to nevyvetras. Takže lacna verzia gazdovský penzion - ale pekne, bola by si prekvapena (inak mávajú obsadene aj pol roka dopredu) a mladomanželia chodtee radsej do Hradnej straze, je tie vedla zamku, nove, klima, pekne aj na obliekanie a pod. Este mozes hostom ponuknut ubytko mozno Vion zlaté Moravce

h_petra
30. máj 2019

Sedliacke riesenie? 😁😁😁 panicke sa nelubi? Tak kazdemu zaplatte taxi.