Tehuľky - Budete potrebovať pomoc pri vianočnom upratovaní?

simcika
4. dec 2018

Ahojte, som v 33. tyzdni tehotenstva a doma nas caka po prerabani stupaciek, malovke nielen klasicke upratovanie, ale aj to vianocne . Dalsia vec je, ze ked sa nam narodi babatko, nebudem mat cas na upratovanie. Iste to poznate, novy cloviecik si zaslusi vsetko vonave a cistucke 🙂. Chcem sa opytat, ci ste si upratovale same, alebo vam niekto prisiel pomoct? Predsa len, uz s tym brusikom a ubolenym chrbatom to nie je take jednoduche. Ako ste to mali/mate vy?

lenka398
4. dec 2018

Ja som teraz tiež v 37tt a upratovala som väčšinou sama akurát mi mama pomohla s oknami a záclonami aby som sa nenatahovala. Inak pomaličky každý deň niečo 😊a to už máme aj 2 ročného krpca🙂

cailana
4. dec 2018

@simcika ahoj. Ja som teda len 16 týždeň, ale príde aj upratovačka, aj tepovanie kobercov. Chodím do roboty, mám dve malé deti. Nemôžem zvládnuť všetko. Ak máš niekoho spoľahlivého, za tie peniaze to stojí podľa mňa. Pekný sviatky a pohodový zvyšok tehotenstva,😊

d_ika
4. dec 2018

Ak sa dobre cítiš tak pomaly po chvíľach zvládneš. Ja som si 10 dni pred pôrodom Umyla sama okna, oprala záclony, odmrazila chladnicku ....skratka všetko. Trvalo mi to ale raz tak dlho, lebo keď som cítila že už je dosť, ľahla som si vyložila nohy a pokračovala neskôr. Brala som to ako formu pohybu a cvičenia. Zalezi veľa na tom, či máš všetko zdravotne ok a tiež či ti lekár výslovne nekazal ležať.👍

asia83
4. dec 2018

@beky1813 Ja som chcela mať čisté okná, toť vše. To bolo pred Veľkou nocou v marci.

jarnajar
4. dec 2018

Cítim sa dobre, zdravo, ale zase nemusím si pripnúť odznak hrdinstva, že mesiac pred pôrodom sama vydrhnem dom. Nejde len o mňa, ale aj o dieťa. Zapojila som manžela, ponúkala sa aj mama, no tú som odmietla, lebo má skoro 70 a dosť sama so sebou. U nás v rodine bol prípad, keď tehotenstvo dopadlo zle asi aj vplyvom veľkej námahy, takže naši sú na to citliví.

reni666
4. dec 2018

@simcika ja som tiež naznačovala pri prerábke bytu máme a švagrinej že by sa mi zišla pomoc utieranie farby z dverí, okná umyť atď a tiež som dostala odpoveď že "a ja som v ôsmom mesiaci koberec šúchala.. " tak som si všetko porobila sama som v 38tt, pomaly ako som vládla čo som myslela že nezvládnem spravil priateľ po robote vždy koľko sa mu chcelo, a ešte včera som vešala záclony na stoličke po špičkách tiež som volala švagrinej či neskoči na chvíľku a ona že práve spí a to niekde nerobí a ani deti nemá boli 4hodiny poobede.. tak som rozhodnutá že nikdy viac nikoho prosiť nebudem kto chce tak príde sa opýtať či treba niečo a kto nechce tomu sa prosikat nebudem

nika898
4. dec 2018

@simcika ahoj ked som bola v 8 mesiaci stahovali sme sa do noveho bytu. Manzel vymaloval a s upratovanim mi prisli pomoct moji rodicia. Vianocne upratovanie som zvladla uplne sama aj okna som si vsetky poumyvala zatial co starsi syncek cez obed spal. Vybavicku pre babatko mi oprala a pozehlila mamina ja som si uz pokladala do skrin. Pri prvom to bolo tiez tak isto. Nie ze by som vtedy nevladala ale mamina sa ponukla a ja som s radostou prijala 😊. Vsetko sa da aj s bruskom pomalicky. Ak ti ma kto pomoct tak super. Ak nie neboj das to 😉. A len tak na okraj mladsi syncek sa narodil 3.1. Takze som dala este aj upratovanie pred Silvestrom 😀😀😀 ale vianocne kolace som objednava 😊

jarnajar
4. dec 2018

@reni666 To je strašné, keď čítam, že tí najbližší nie sú ochotní. Zdravá tehotná určite zvláda bežné veci, ale že jej nikto nepomôže v takých výnimočných situáciách... Veď keby sa ti zatočila hlava pri vešaní záclon, tak je to nebezpečné nielen pre teba. Dobre si to zvládla, hlavne nezatrpkni a raz svojej dcére alebo neveste ponúkni pomoc 🙂

mimiqa
4. dec 2018

@simcika to zvladnes..v den porodu som drhla vsetko 🤣😙

jaja1984maj
4. dec 2018

Zbožňujem staršie generácie, čo kedysi všetko zvládli samé 😁ale kašli na všetki reči okolo a zapojte do upratovanie všetkých naokolo. Snáď si nechceme vyvolať predčasný pôrod. My sme sa začali koncom tehotenstva sťahovať a skončila som v nemocnici na infúzkach, aby som predčasne neporodila😀

senta_sofia
4. dec 2018

@simcika stahovali sme sa tyzden pred porodom, teda do porodu som mala dva😅 komplet okna, podlahy, kupelne po sparovke a x dalsich veci, som tu, podla mna to bolo dobre, aspon som nekysla a zbehol mi cas. Samozrejme hovorim o tehotenstve, ked nie su problemy.

vanesanova
4. dec 2018

@simcika len ta prosim nerob to ja som nieco v tehu porobila ale pomalicky s muzom a nenahlivo okna a velke upratovanie mi robila mama ak sa ti da popros sestru mamu svokru babatko potrebuje hlavne odpocinutu zdravu oddychnutu maminu v pohode a cistu postielku nic viac moja znama to skoro pokaslala.... Oni prerabali prave v 6.mes dom vo velkom neviem co ich ktomu viedlo ale nedopadlo to dobre ona chcela samozrejme pomahat natahovala sa behala furt hore dolu s handrami mopom vysavacom a ledva zachranili malinku museli ju v 6.mes vybrat bola v inkubatore bola strasne malinka ani dve kila nemala takze vyprdni sa na to ja som si to tak povedala ze skrine vygruntujem buduci rok ked uz bude vacsi a o nic sme neprisli takze na co riskovat ked nemusis ved o nic nejde len o zdravie a zivot tvojho babatka ta znama inak mala pohodove bezproblemove tehotenstvo takze naozaj tonie je sranda

reni666
4. dec 2018

@jarnajar ja som si povedala že ak švagriná bude tehotná tak určite jej prídem pomôcť aj keď je takáto lebo ja by som sa nato nevedela dívať akoby to ona robila s bruchom..a to som zabudla že mám aj zdravotné problémy súvisiace s tehotenstvom ale čo už mám všetko hotové 🙂 ostatné už počká do januára :D

jance333
4. dec 2018

tiež sme tesne pred pôrodom prerábali kúpeľňu, upratať mi prišla pomôcť mamka. ostatné sa upratovalo tak normálne, detská izba sa dokončovala až keď sme už boli doma z pôrodnice, skôr nebolo času. čo sa týka vianočného upratovania, u nás nie je iné ako to bežné. nemienim si pridávať robotu a stres pred sviatkami pokoja. ja radšej pečiem ako upratujem, takže to málo voľného času, keď malá zaspí určite venujem radšej pečeniu :D

fantinka
4. dec 2018

my sme dokoncili prerabku, ked som bola na konci 7m. Na umytie okien a kupelne a wc som mala firmu a zvysok umyl manzel. V 9m som vykladala oblecenie do roldoru a v kuchyni riady. Svokra so svagrinou byvaju cez cestu, ale ani jedna sa neozvala 😊

simca06022011
4. dec 2018

Jasne ze som riadila sama, ale bola som... asi v 30-31tt.. neviem uz presne... A na velke cistenie, ak treba ( lebo teraz vedia prerabat aj bez takehoto bordelu ) by som si zavolala hocikoho, aj firmu, ak by som to nezvladla (nemam rada doma kadekho kto mi riadi, rodinu uz vobec nie, firma je v tomto top-vyuzivam to na firme, ukazem jej co chcem aby bolo spravene a ako a ona to uprace, za 4 hodiny ide domov. Do Vianoc su tri tyzdne, to v pohode postupne sa da upratat.

simcika
autor
4. dec 2018

@d_ika nie nie nemam zakazane a tiez to vidim, ze budem si davat pauzy... 🙂

kathhii
4. dec 2018

Som v 26 týždni a neplánujem robiť Vianočné upratovanie. Upracem si normálne aby bolo čisto a hotovo. Upratujem si priebežne a nie aby som pred Vianocami šalela, dosť že treba piecť, urobi´t nákupy na sviatky a darčeky. Okná na dome mi pomohli umyť rodičia, ja som si umyla malé okná a naši mi umyli veľké, aby som sa s veľkých bruchom netrepala po rebríkoch.
Súhlasím s tým, že tehotenstvo nie je choroba ale netreba so seba robiť hrdinku. Radśej budem mať doma upratané len na oko, ako by som mala porodiť predčasne. Treba sa radśej śetriť, lebo takých niekoré hrdinky preležia zvyšok tehotenstva doma, alebo v nemocnici.takźe ak upratovať tak priebežne a nie veľa naraz.

simcika
autor
4. dec 2018

@jarnajar no ved aj ja si uvedomujem nasledky, clovek nikdy nevie, ale ked sa nebudem citit dobre, tak s tym seknem a potom nech pride mama - hoci mala zbytocne reci okolo toho

liliana212
4. dec 2018

Rodila som pred Vianocami, čo som zvládla to som si upratala, nachystala aj predom keď to ešte nebolo také na spadnutie, no a potom čo som nezvládla tak naviackrát alebo som sa na to vykašľala- svetlá, dvere alebo tak. Tesne pred pôrodom som ale už upratovala viacmenej tak, aby som si aj vyvolala trochu, bála som sa prenášania. Každopádne ak prerábate tak to je iná situácia, tam ak nezvládaš, sa pomoc isto zíde. Takže ak sa neponúkne nik, neriskovala by som a zavolala pomoc inde.

simcika
autor
4. dec 2018

urcite sa nebudem trepat umyvat okna a vsade kde treba byt vo vyske... Najlepsie mi mama dnes volala, ze niekde v TV pozerala, ze nejaka tehotna zena umyvala okna a vypadla z neho. To je expertka😝😨, len ma vylakala. Ale to som vedela aj predtym, ze natahovanie mi tak akurat sposobi predcasny alebo nieco horsie.

simcika
autor
4. dec 2018

@simcika alebo nejaka pani alebo firma... to zvazim podla situejsn

simcika
autor
4. dec 2018

@fantinka pekne od nich. Mne sa sice kazdy slubil, svagrina volala ako pride a podobne - sama od seba a zrazu maju viac prace ako ja. Ale to uz radsej neriesit...

zeytin
4. dec 2018

Ja som si este v 38tt umyvala okna 🙂 Pomoct nema kto, na kolenach nikoho prosit nebudem...

mima86
4. dec 2018

No pri prvom som tri dni pred terminom natierala drevo na krov a v pohode vsetko.pri dvojickovskom tehotenstve bola stavba ako-tak hotova a bolo treba umyt okna a podlahy a vsetko, no ja uz v 34tt, nrvladala som na chrbat a brucho. Boli mi pomoct svagrine,svokra aj mama aj kamosky. Ja som len dirigovala a podavala "material" a aj tak som na druhy den skoncila v nemocnici na 3cm otvorena 😕 a po narodeni deti som z porodnice sla hned do noveho (tam ma cakali hromady nevybalenych skatul 😁

sandri
4. dec 2018

Zavolala som si firmu, resp studentku na brigadu. Bola som v stave, ze hodina statia znamenal pre mna odpalene krize na 2 dni. A nevidim dovod, preco volat babky. V ich veku (obe po 60-tke) je urcite vianocne upratovanie mojej domacnosti to posledne po com tuzia...

yanni
4. dec 2018

Necitala som odpovede ale co je vianocne upratovanie? Okrem toho upratovania po prerabyke, kde by som si niekoho zohnala, bud z rodiny alebo niekomu zaplatila, ak by to muz nezvladol sam, tak co chces este upratovat? My mame 300 m2 obytnej plochy, dom plny deti, najmladsia ma tri roky, muz nikdy nie je poriadne doma, mam 3 tyzdne do porodu a vianocne upratovanie mi nic nehovori uz aspon 20 rokov. Upratuje sa priebezne, nemame ani bordel, ani spinu, ani prach ani zasr....hajz..., okna urcite v zime neumyvam, to je samovrazda. Povysavt, poumyvat, poprat, poupratovat co to, navarit atd. to zvladam bez pomoci a to mam cele tehu problemy a este pred par tyzdnami som chodila aj do roboty.
Aj nemas problemy, t.j. ze musis lezat atd., vykasli sa na "velue vianocne upratovanie", to je take blbost na entu. Normalne poupratuj ako bezne a basta.

PS. Mna este v zivote (a to mam 40 rokov) nenapadlo volat rodinu aby mi prisla poupratvat. A to sme aj stavali, stahovali sme sa do noveho domu, ked mala najmladsia 4 mesiace, vygruntovane nebolo vobec, to sa robilo postupne a sami. Akurat na tych vela okien sme zaplatili upratovaciu firmu.

Jasne, ze ak ti nieto pride pomoct z vlastnej initiative, tak neodmietni.

evucha9
4. dec 2018

Ja som rodila 5.1. a upratala som si všetko sama, aj napiekla koláče a to mám manžela mimo domu chodí len na víkendy a ešte som mala doma 2ročného syna a myslím, že som to zvládla celkom v pohode, každý deň niečo a šlo to.

simcika
autor
4. dec 2018

@yanni inak to je aka blbost veru, v zime umyvat okna - len ich mame teraz zaprasene, no nebyvame vo velkom dome, to sa da zvladnut. Nevolala som ńikoho, praveze sa ponukli z rodiny, len potom sa vyjadrili, ze ved - co som rozmaznana? Pricom som nikoho nevolala. Ale zaujimal ma nazor inych zien a veru je kazdy iny. ... V zasade vsak kazda hovorime o tom istom, pomaly dalej zajdes a netreba to prehanat!

yanni
4. dec 2018

@simcika Vies na taku pomoc by som sa im vykaslala, ked ofrflu a este mi budu nadavat do rozmaznanych. Tak radsej pomalicky sama a mas pokoj a nemusis este desatrocia pocuvat blbe reci.