Tragická nehoda z 22.6.2010. Čo sa dá robiť?

renulik30
8. júl 2010

ahojte,volám sa Renáta,22.6.2010 mi pri tragickej nehode zomrela sestra aj neterka,chcela by som poprosit o radu,policia sa to snaží rýchlo uzavriet a je tam vela nejasností.opíšem čo sa stalo.Sestra išla v ten den od detskej lekárky,v aute boli jej dve dcery a naša mama,pred nou išiel kamion a nakolko išiel dost pomaly tak sa rozhodla,že ho predbehne,ked začala predbiehat,kamion začal zrychlovat čím jej znemožnil obiehanie a stalo sa čo sa stalo,zrazila sa s autobusom...ona zomrela do dvoch hodín po nehode,Sárka žila ešte tri dni,zomrela po pohrebe svojej maminy...je strašne tažké písat o tom....dnes bola mama aj moj švagor vypovedat,policia to chce uzavriet ,že to zavinila ona...poradíte mi čo sa dá robit ?????velmi pekne dakujem

ellit
8. júl 2010

@renulik30 viem, ze cakas radu, ale v tomto ti pomoc neviem....chcem ti vsak popriat uprimnu sustrast :(
a na obcianskeho zupana si nemyslela? ten ma v tomto radit ludom...mozno by ta vedel niekam nasmerovat.

renulik30
autor
8. júl 2010

ellit,dakujem...skusim ho vyhladat...

latvia
8. júl 2010

nedalo by sa nejak odvolat? na nejaku inspekciu? ktora presetri postup policie, ci konala spravne.....
mozem sa spytat ake nejasnosti tam su?

andzi
8. júl 2010

@renulik30 aj keď to bude znieť akokoľvek kruto, podľa mňa bola jednoznačne vinná, pretože nemala predchádzať, keď na to nemala auto technicky vybavené alebo nezvládla predchádzanie. Ako vieš, že kamión zrýchľoval? Ja mám dobré auto, ale kamióny na neprehľadnej ceste nikdy nepredchádzam. Vyšetrovateľ pravdepodobne zastaví trestné stíhanie preto, že páchateľ (teda tvoja sestra) zomrel. Dá sa proti tomu podať sťažnosť prokurátorovi. Tuto však bola jednoznačne vina na jej strane, bohužiaľ. Ja som však toho názoru, že radšej treba túto tragédiu prijať a vyrovnať sa s ňou. Úprimnú sústrasť a veľa síl.

darina77
8. júl 2010

Aj mne sa už velmi velakrát stalo, že som začala predbiehat pomalý kamion alebo auto a šofér zrýchlil. Vtedy okamžite spomalím a zaradím sa za to pomalé auto, nikdy sa nesnažím dalej ho predbiehať, lebo mi je jasné, že nemám žiadnu šancu. Sú to vačšinou ješitní chlapi, ktorí ťa v žiadnom prípade nenechajú len tak predbehnúť. Neviem či bola tvoja sestra začiatočník, ale nemala sa snažit za každú cenu ho predbehnúť, hlavne ked videla, že on naschvál zrýchluje. Takže ako Andzi už písala z pohladu polície je naozaj ona vinná, ale dúfam, že ten šofér kamiona si uvedomil čo sposobil a má poriadne výčitky svedomia. Je to naozaj tragédia, milujúca mamina a také pekné dievčatko.

barbisha
8. júl 2010

Uprimnu sustrast!
Myslim si,ze bola vinna.
Mam dieta a odkedy ho mam a mam ho v aute velmi casto,jazdim velmi opatrne (aj ked milujem jazdu autom a rychlost) a 1000krat si rozmyslim,ci budem predbiehat nejake auto. Tak ako sa vravi, pomaly dalej zajdes, tu to plati 100nasobne.
Renulik, nespomenula si dolezitu info a to ze tvoja sestra predbiehala ten kamion do kopca a este aj v zakrute. Mrzi ma to,ze to napisem, ale bolo to od nej velmi velmi nezodpovedne!

dzio2
9. júl 2010

tak poprve ziadna zakruta tam nebola , a ked vam chore dieta place v aute s teplotou a pri predstave ze pol hodky sa budete tahat za kamionom , no neviem ci to je super predstava , ten kamion ju doslova nepustil predseba stale zrichloval a kamionista musel vidiet , ze z vrchu sa ruti autobus , tak preco ju nepustil ?aby ho mohla obehnut ? a videl ze havarovala ale ani nezastavil ,,,,,,,ahoj reni

janinah
9. júl 2010

renulík,úprimnú sústrasť.....myslím,že poznám cestu,kde sa to stalo a ja by som tam teda žiadny kamion si netrúfla predbiehať a to šoférujem 25 rokov....verím,že ti je ťažko,ale toto by som nerozšprávala,vinu kamionistovi nedokážete,venuj sa tým,čo ostali žiť-mamke,tomu druhému dieťatku....

latvia
9. júl 2010

@dzio2 mas pravdu, ale nieje to len jeho vina. boli na vine obaja....on nemal robit napriek, ona nemala bezhlavo predbiehat.aj mne dieta jaci v autosedacke, a to nieje ani chore, ale kvoli tomu snad nebudem jazdit ako o zivot. nejaka choroba oproti risku straty zivota je podla mna nic.
a suhlasim s holkami, ked videla ze zrychluje, mala prestat predbiehat, tiez musela vidiet autobus...a ak ho nevidela, tak zrejme predbiehala v useku kde nevidela dostatocne dopredu...
kazdopadne ak to svedkovia videli inac, treba sa obratit na sud, aby to dali do poriadku

nikush
9. júl 2010

@dzio2
nemyslim si, ze dieta, ktore place aj ked od teploty je dovodom na risk. mozno tam nie je zakruta ale cela zupcanska je kopec hore dole, neviem ako je to teraz, ale su tam useky zo zakazom predbiehania snad vsade. mne sa tak oproti autu objavila dodavka, ktora predbiehala.
jem i luto, co sa tej zene stalo, ale riskovala. a nikto nedokaze nikdy ci ten kamion zrychloval alebo nie. a ako napisali holky, spomalim a zaradim sa v takomto pripade.

@renulik30
uprimnu sustrast, nemyslim si, ze v tejto veci este nieco poriesite. osobne by som sa zamerala na pozostalych a neriesila to, co uz nikdy nevratim aj ked to boli hrozne.

suem
9. júl 2010

Milujem taketo sudy, ze jednoznacne vinna- nevinna. 😠
Ci spravila chybu ona, ze sa pustila predbiehat, alebo kamionista, ktory ju nepustil ... V kazdej autoskole ucia, ze ak vas niekto predbieha mate udrziavat konstantnu rychlost, aby ste predbiehajuceho nezmiatli. A ze vodici z povolania - hajzlici ( cest vynimkam) maju komplex z toho ze ich niekto predbehne je fakt. Psycho testy by im trebalo a riadne... A kamionisti su kapitola sama o sebe, ja som j pred mesiacom viezla rovnych 20min. za kamionom, kt. predbiehal iny kamion (v useku kde je to zakazane), blikala som, nic, hajzlik sa mi este smial do oci ked som ho minala 😠 To aky vodici a s kolko rocnou prxou v sucasnosti soferuju autobusy a kamiony ani komentovat nebudem. 😠
Osobne si myslim, ze ak by predbiehala v neprehladnom useku tak by k zrazke doslo bezprostredne, nie po zdlhavej paralelnej jazde s predbiehanym kamionom...
Reni vyslovujem uprimnu sustrast, drzte sa, ale velke nadeje si nerobte, pri stave policie, prokuratury a sudnictva na Slovensku.

latvia
9. júl 2010

@suem tak ak predbiehala v prehladnom useku a jazda bola paralelna a zdlhava ako pises,tak ten autobus vidiet musela a mala spomalit a zaradit sa za kamion, nie?ked kamionak nemal vsetkych pokope

luciferova
9. júl 2010

uprimnu sustrast....

ale ozaj myslite, ze ten kamionak je az taky debil, ze ked vidi autobus a auto, ktoreho predbieha, tak vazne zrychli? To sa mi nezda....

luciferova
9. júl 2010

a druha vec - ako viete, ze zrychlil? A co to bolo za auto, ked kamion s navesom ma lepsie zrychlenie?

maggie2
9. júl 2010

@andzi Máš pravdu andzi, ale jedna okolnosť tam je predsa: v aute boli štyri osoby, z tých ktoré prežili je jedna s istotou dospelá (ich mama). Ak ona (prípadne i tá druhá dcéra ktorá prežila) je svedkom, že kamionista takto jazdil, musí sa s tým polícia zaoberať. Je pravda čo píšeš, že šofér má pri jazde sa správať tak aby prispôsobil jazdu cestným podmienkam, možnostiam, danostiam. Ale toto je vážny a špecifický aspekt. Tebe sa nikdy nestalo že si predbiehala vozidlo nazvem to z "optimálnych východzích podmienok" ale v priebehu predbiehania, začal vodič vo vozidle (dobre vieš že sú takí ješiťáci, ktorí neznesú že ich niekto predbieha, natožto žena), neprimerane zvyšovať rýchlosť? To je z jeho strany tiež porušenie pravidiel, a nielen sprostá schválnosť a obmedzovanie). Veď čo robiť ak sa už nachádzaš v predbiehacom manévri a vodič paralelne vedľa Teba znižuje či zvyšuje rýchlosť a obmedzuje Ťa v zaradení tak, že nemôžeš ani predbehnúť, ani sa spätne zaradiť??? Frontálnej zrážke ak ide oproti ďalšie vozidlo, nezabrániš, jedine už len vyletieť mimo cesty. Mne sa párkrát podobná situácia stala, keď nejaký hochštapler nemohol zniesť že je predbiehaný a ver mi jazdím od roku 1989 ale v takých situáciách je čo robiť aby sa človek vyhol kolízií. renulik30 prajem úprimnú sústrasť.

ollski
9. júl 2010

ahojte o 3 dni to bude presne 23 rokov, co sa stala podobna autonehoda v nasej rodine...lenze vtedy vyletelo predbiehajuce auto s navesom oproti protiiducemu autu, v ktorom sa viezol moj dedko, ocino, teta a 2 seseternice, mali sme ist vcetci spolu na dovolenku v podhajskej 😔 ...nemali sa uz kde uhnut...dedko a mala 1,5 rocna sesternicka zomreli, moj tatino ako spolujazdec mal lahke zranenia, aj teta a 2 parmesacna sesternica....mala som 5 rokov no na ten den si pamatam ako keby to bolo dnes...panovi vodicovi, kt bol mimochodom pod vplyvom alkoholu a predbiehal v neprehladnej zakrute vtedy vinu dokazali, aj ho odsudili, no potom ho po par mesiacoch prepustili- amnestia noveho p.prezidenta Havla...pamatam sa ako chodil tatino svedcit po sudoch, mamina bola preste tak stara ako ja teraz, osedivela skoro zo dna na den, poznacilo to celu rodinu...
@renulik30 prajem vam uprimnu sustrast a nech sa to cele co najrychlejsie vysetri a vyriesi....

tak som sa vypisala a idem asi nachystat deticky a pojdeme na vyletik, zapalik dedkovi sviecku, zachvilu bude mat smutne vyrocie.... 😔

yanni
9. júl 2010

uprimnu sustras.

JA som tiez toho nazoru ze radsej nerieste vina-nevina. Venujte sa mamine a druhemu dietatku. Ak by bola pravda s tym zvysovanim rychlosti kamionistu a svedkovia by to mohli dosvedcit, aj tak by sa nic nevyriesilo. Pre policiu je lahsie pripad uzavriet, a hlavne vtedy, ked je ci uz vinicka alebo nie mrtva. Na Slovensku sa obycajny clovek spravodlivosti nedocka. Ja som tiez vodic a jazdim vela a vela krat do roky daleke cesty. Nie len dovolenka raz za rok. Okrem Talianska su v celej europe viaacmenej ohladuplni vodici. Prejazdila som uz vselico ale to ako sa jazdi na SK sa da fakt porovnat uz len s talianmi. Na SK sa jazdi velmi riskantne. Traja jazdia ohladuplne, stvrty si mysli ze je boh a zabije aj tych troch. Ja mam z nemecka cez cele rakusko az po SK hranice krasnu, pohodickovu ale celkom rychlu jazdu a ked "vstupim" na slovensku podu tak 3 hodiny len krutim hlavou. JA si vzdy poviem nech sa deje co chce, vrestiace dieta v aute, pomaly kamion predomnou, ked som si nie ita ze sa mi podari v pohode predbehnut, tak idem "trtkajuco" za nim: Neriskujem. clovek musi aj trocha predvidat. A kedze som uz aj ja zazila toto zrychlovanie na vlastnej kozi, tak uz sa ani nesnazim predbehnut, hlavne nie na jednoprudke a uz vobec nie na SK. A taki nie su len kamionisti. Aj ked musim povedat, ze aj na dialnici mam respekt pred velkymi kamionmi. Aj na nejakej 3-4 prudovke si rozmyslim co a ako. Uz sa mi stalo, ze na dialnici som chcela predbiehnut kamion a on musel vidiet ze uz som vybocila do laveho jazdneho pruhu a on este dokonca bez smerovky si zmyslel ze musi predbehnut iny kamion pred nim a sa predomna vopchal. V normalnej situacii by som mohlasa zaradit do tretieho jazdneho pruhu ale nedalo sa, kedze vedla mna islo dalsie rychlejsie auto, za mnou tiez auto, pribrzdit je tiez riskantne, lebo ten za tebou si nemusi vsimnut ze brzdis a vrazi do teba ale co ine ti ostava, radsej pribrzdit a osobne auto za tebou do teba vrazi ako nepribrzdit a nepustit toho kamionistu pred teba a zrazit sa snim. Pri zrazke s osobakom mas väcsiu sancu prezit ako pri zrazke s autobusom ci kamionom Na SK si fakt vela vodicov mysli ze su bohovia. Ked som zacinala jazdit (Nemecko) mi aj v strede krizovatky zdochlo a nikto na mna netrubil, tiez ked je kolona a ty musis odboit do lava, vodici su tu priatelski kazdy sa uz ocitol v takej situacii ze cakal pokym nezmodrel, ak ta nik nepusti ta skoro nemas sancu. Mne sa uz dokonca stalo ze ma aj vodic autobusu pustil. Na Slovensku alebo aj v Taliansku staci ze ides trochu pomalsie ako ten za tebou a uz vytrubuje ako blazon.

@renulik30 je mi to luto a prajem ti vela sil ale ja by som to na tvojom miesste neriesila. Aj tak nic neporiesis. Viem ze to neznie prave uspokojuco ale je to tak. Kamionistovi nik nedokaze ci zrychloval a ci nie. Nema brzdnu drahu, isiel stale dalej, zrazila sa tvoja sestra s autobusom, on nebol do tej nehodi zainteresovany. Aspon si myslim ze policia si to takto bude vysvetlovat ☹

maggie2
9. júl 2010

@yanni všetko čo si napísala je pravda, o vodičoch o rôznych krajinách. Ale v jednom - a to prosím sa nehnevaj - pravdu NEMÁŠ. A to v tom, keď si napísala, že obyčajný človek sa na Slovensku spravodlivosti nedočká. Pravda by to bola vtedy (a bohužiaľ i často býva), práve pre ten postoj podobný Tvojmu, ale len ako v dôsledku. Ja nehovorím, že Tvoj postoj nie je správny, pokiaľ ide o autosugesciu za cieľom sa psychicky skonsolidovať, t.j. upokojiť a ZABUDNÚŤ. Ale sú typy ľudí, ktorí zabudnúť nemôžu, a i napriek tomu, že stoja pred celkom reálnou situáciou že oni sú jeden jedinký osamotený subjekt versus jedna veľká mašinéria, aj NAPRIEK TOMU BOJUJÚ. Pretože oni sa budú radšej trápiť, a to nie dni, mesiace, ale nekonečné roky BOJOVANÍM ZA SPRAVODLIVOSŤ, keď sú o nej presvedčení, pretože je pre nich neprijateľná myšlienka aby zabudli. Kto nemá síl na tento boj, je lepšie to vzdať, a nikomu to nemožno vyčítať, že boj vzdal. Ale takisto nikto, kto sa o ten boj nepokúsil a v ňom nezotrval, nemá potom právo povedať, čo si povedala Ty, že sa obyčajný človek na Slovensku spravodlivosti nedočká. Prepáč, nemyslím to v zlom voči Tebe, ak by si mala taký pocit, lepšie to vyjadriť neviem..

latvia
9. júl 2010

@maggie2 aj ty aj yanni mate v niecom pravdu....je treba bojovat, to ano, ale zial, yanni ma pravdu, vo viacerych pripadoch sa ani po desatrociach na sudoch spravodlivosti nedockas 😒 a popravde - kamionista urobil chybu, akym sposobom ho :
1. najdu?
2.ako mu dosvedcia ze zrychloval? jeho tvrdenie proti tvrdeniu matky dotycnej...tam nieje jasny dokaz, ani nikto z okolia to nepotvrdi, mozu to byt len dohady.

akym sposobom sa mozu pohnut dalej vo vysetrovani, aby to nevyzeralo ako jej vina? renulik pisala o nejakych svedkov, ale neviem o koho sa jedna...

andzi
9. júl 2010

@maggie2 presne s tebou súhlasím. Veľa ľudí, ak súdy alebo štátne úrady nerozhodnú v ich prospech, sa ľutujú, že na Slovensku sa človek spravodlivosti nedočká. Zákon síce hovorí, že vodič auta, ktoré je predchádzané, nesmie zvyšovať rýchlosť. Avšak vodič, ktorý predchádza je povinný prispôsobiť jazdu svojím schopnostiam a jazdnému povrchu vozovky. Ak vodička prešla do protismeru a predchádzané vozidlo nedokázala predbehnúť, mala sa vrátiť do svojho jazdného pruhu. Okolnosti nehody však mohli byť všelijaké, mohla spanikáriť, mohlo sa stať čokoľvek, ale aj keď ako píše suem, o vine a nevine rozhodujú len súdy, môj názor je taký, že toto je tak jednoznačný prípad, že nie je o čom.

maggie2
9. júl 2010

@latvia mne osobne sa stalo, že pri predbiehaní auta mi najprv predbiehané auto zrýchlilo, a keď som sa chcela spätne zaradiť, pretože situácia to vyžadovala, zase mi spomalil. Urobil to úplne vedome a cielene z čistej ješitnosti, že si ho "dovoľujem" predbehnúť. Na mojom živote mu zjavne nezáležalo. To boli naozaj nervy, našťastie cesta bola nakoniec široká pre tri autá. Potvrdzujem, že sá vyskytnú i takéto hyeny medzi vodičmi.

latvia
9. júl 2010

@maggie2 ja to nepopieram, verim ze mal podiel viny na tej nehode. mna vsak skor zaujima, ako sa to da dokazat...nech rozmyslam jak rozmyslam, nic konkretne ma nenapada...

andzi
9. júl 2010

V tom príspevku sa nič nepíše o vodičovi kamióna. Pozrite si aj fotky, do akého kopca predbiehala a s akým autom! Kamión je veľmi dlhý a obehnúť ho je niekedy problém aj pre trojlitrovú audinu. Tam ide o sekundy. Prečo však riešime veci, ktoré patria do kompetencie súdnych znalcov? Vyšetrovateľ dal určite vypracovať posudok znalcovi z odbory dopravy, bez toho by určite nerozhodol.

latvia
9. júl 2010

@andzi suhlas

yanni
9. júl 2010

@maggie2 magi mame pravdu obidve.ja sa pohybujem v sudnictve a tak isto ako na SK aj tu v DE ale aj inde na svete sa tento pripad neda vyriesit. Ako latvia uz spomenula, a ja tiez, to zrychlovanie sa neda dokazat. Ako? Kde su svedkovia? Vypoved mamy tej kocky proti vypovedi kamionistu. Vie vobec niekto kto je ten kamionista? (sorry nemozem otvorit ten link, mam to tu v kanli zablokovane-tak az vecer doma). Ako by som chcela aby sa toto vyriesilo a hlavne v prospech tej kocky, alebo lepsie povedane toho druheho dietatka co prezilo. Keby ho odsudili musel by platit, aj ked dievcatku prachy mamu s surodenca nenahradia ale aspon nejaka utecha, ze - aha to je ten vinnik. JA som robila aj na trestnom a viete kolko pripadov sa rocne odlozi ad acta lebo nie su dostacujuce dokazy. Aj keby policia bola toho nazoru ze to neuzavru ale ked uz oni nenajdu dostatok dokazov nedostane sa to ani na sud, lebo oni nemaju co podat dalej na riesenie. Ja som aj preto odisla z trestneho do ineho oddelenia lebo ma to sice ako nezainteresovanu osobu ale predsa velmi vzalo, ked som mala na stole spis zavrazdeneho 3 rocneho dievcatka. Dokazy proti matke boli, aj by ju boli zavreli ale sikovny pravni kto zahral tak, ze matka tyrana manzelom, psychycky labilna atd. Matka sa ocitla na psychiatrii a po par mesiacoch bola von. A ma este dalsie deti.....A tu by to mohlo dopadnut podobne. Aj keby proti kamionistovi nieco nasli (co sa pravdepodobne nikdy nestane)´, staci sikovny pravnik a nemusi sa nic stat. Mozno aini len pokuta za neprimeranu jazdu.

andzi
9. júl 2010

Pri tej nehode zomrelo malé dieťa, ktoré za nič nemôže, musí to byť pre rodinu bolesť, akú si my, kto sme to neprežili, nedokážeme ani len predstaviť. Viem, že príbuzní sú otrasení a chcú všetku vinu zvaliť na niekoho iného, ale bohužiaľ čas nejde vrátiť späť. Renulik, ak je to skutočne sestra zomrelej vodičky, sa pýtala, čo by sa dalo robiť proti tomu, keď vyšetrovateľ chce vec uzavrieť tak, že nehodu zavinila jej sestra. Takže myslím, že sme jej už odpovedali. To, ako vyšetrovateľ rozhodne, nemôže ovplyvniť, ale proti jeho rozhodnutiu sa dá ešte podať opravný prostriedok. Takže ja by som jej poradila, že ak rozhodnutie príde, nech ide za právnikom sa poradiť a nech podá opravný prostriedok. Možno sa nakoniec celá vec ešte došetrí a posunie úplne iným smerom alebo nie. Nech sa však trestné stíhanie ukončí tak či onak, životy im to už nevráti. Preto nerýpme zbytočne do bolestivých rán, či vodička mohla alebo nemohla nehode zabrániť. Pre rodinu to musí byť strašne ťažké, tak ju nesúďme.

yanni
9. júl 2010

@andzi skoda ze si teraz ten clanok nemozem precitat. fakt su tam aj fotky? a kde sa to presne stalo? Naozaj je to do kopca?. Aj hej tak do kopca by som uz vobec nepredbiehala a nie to ked mam v aute spolujazdcov a hlavne deti.

Poznate tu "novu" cestu pri Zlatych Moravciach? TRo je rovina, krasna cesta, siroko daleko nic len polia´, krasny vyhlad, vidis fakt siroko daleko a kolko nehod sa tam stava. Vela vodicov sa precenuje a tak isto aj svoje auto. Jazdia ako blazni. Ja tadial idem ked cestuujem k nasim z Mnichova do BB. Stale ale fakt zakazdym, jedno ci cez den, alebo v noci, ci skoro rano, ci na obed, ci tam alebo spät, zakazdym trafim na nejakeho blazna coo si mysli ze je boh. Ty mozes ist primerane ale staci jeden taky co si mysli, ved stihnem, a predsa nestihne a zabije nie len seba ale aj teba. Alebo este lepsie, on prezije a ty si mrtva popripade mrzak do smrti (nemyslim len na tele ale aj na dusi, co je niekedy este hosie).

yanni
9. júl 2010

@andzi mas pravdu, moze podat ale asi to musi aj dokazat, ze to nezavinila jej sestra. Je to strasne a este sa aj sudit a zakazdym ked je pojednavanie to znova a znova prezivat. Najhorsie na tom je, ze zomreli hned dvaja ludia z jednej rodiny.

maggie2
9. júl 2010

@andzi renulik30 stratila najbližších príbuzných. Z jej príspevkku nepriamo vyplýva, že napriek tomu, že existuje minimálne jeden svedok (mama) ktorý nehodu prežil, a ktorá tvrdí, že kamionista zrýchľoval, polícia napriek tomu označuje za vinníčku vodičku. Pre mňa osobne by bolo veľmi kruté, aby niekto vinil môjho blízkeho za to, že si sám a svojmu dieťaťu svojim konaním privodil smrť, za predpokladu, že sú oddôvodnené pochybnosti (svedectvo mamy), ktorým sa nevenuje pozornosť. Takisto podľa zákona, ako vravíš a vieme, že vodič ktorý je predbiehaný nesmie zrýchľovať svoju jazdu. V podstate oproti tomu stojí zase povinnosť predbiehajúceho. Čiže tu je to sporné, ok.

Ale spomenula si aj Ty možné okolnosti nehody. Ide o to spanikárenie napríklad. Ak by sa podarilo dokázať, že kamionista vodičke jeho jazdou PRIVODIL stav paniky, resp. ju privodil do úzkostnej situácie - doslova - (čiže nie že by vodička nezvládla riadenie sama od seba, porušením predpisov, že by neprispôsobila jazdu etc.) a tento stav PANIKY v konkrétnej situácii, ktorý jej vodič spôsobil, tento stav PANIKY jej znemožnil znovu sa spätne zaradiť (zrýchľovala ešte viac v snahe ho definitívne predbehnúť), tak vina vodičky by už nebola JEDNOZNAČNÁ. A o to si myslím, že renulik-e30 ide, že je pre ňu neprijateĺné aby jej sestra ktorá zomrela, bola označená za vinníčku, ktorá zabila seba i dieťa.