Trojročná vnučka v škôlke plače

konvalinka2409
16. okt 2017

Dobrý deň idem si po radu moja 3 ročná vnučka chodi od septembra do škôlky a plačeme ..chcem sa spýtať či niektorá y Vás nema napad ako motivovat malinku že len 5 dní chodí do školky... myslim výroba nejakej pomôcky kde si ona sama bude pozerat koko ešte dni ju čaka a že vikend nemusi.Dakujem za každý nápad

sissy27
16. okt 2017

@konvalinka2409 no asi vôbec by som nešla týmto smerom, že čakať na deň, kedy tam "konečne nemusí ísť" ... to v nej zbytočne vyvolávate pocit, že je tam za trest... skôr by som sa zamerala na to, že škôlka je super, má tam predsa kamarátov, iné hračky ako doma a že už je veľkáčka, keď chodí do škôlky a podobne...
veľa detí plače, hlavne ráno, zatvoria sa dvere, rodičia zmiznú z dohľadu a po plači ani stopy...

pininka
16. okt 2017

Vobec by som jej nepripominala ze chodi len cez tyzden a 5 dni. Pridu prazdniny a po nich pride ktastrofa,lebo nebude chapat preco bola tak dlho doma. Skor by som isla smerom, ze maminka aj ine maminky chodia do prace a aj ona je uz velka a chodi do skolky. Mala to urcite zvladne, len jej treba nechat cas a porozpravala by som sa aj v skolke,ako reaguje tam, ci spolupracuje. Lebo inak je to len ranny vzdor,ktory maju vsetky deti.

janickacrazy
16. okt 2017

@konvalinka2409 U nás napr. pomohlo, ked syna zaviedol do školky dedko, pri nom vobec neplakal. Pri mame stále revy, vačšinou to tak býva, ľahšie sa odchádza od tatina alebo dedka ako od mamy. To, že tam chodí len 5 dní a 2 dni je doma by som vobec neriešila a ani nezdoraznovala, takéto malé deti to ešte veľmi nechápu a stačí, že budú nejaké sviatky a potom v tom bude mať už úplný chaos. Pokiaľ tam neplače celý den, len chvíľu ráno, tak je to v norme.

siska53
16. okt 2017

@konvalinka2409 skor fotku mamy bybsom.jej dala do skrinky.. Vacsina deti prve mesiace place.. Nasa chodi 3.rok a stale na zac.roku prve dni place kazdy den a neskor v pondelky..

nicol_ka55
16. okt 2017

Tak ja si pamatam, ze ked som bola mala tak mi tiez mama hovorievala kazde rano kolko dni este pojdem do skolky ale to bolo skor z toho dovodu, ze sa mi nechcelo vstavat, so samotnou skolkou som problem nemala, ked uz som v nej bola. Ja by som to tiez asi vynechala. Treba ju skor tak podporovat v tom aby si tam nasla kamaratov a zacala sa tam tesit 🙂

anitta98
16. okt 2017

Na takéto rátanie kedy už bude víkend ma ešte dosť času kým začne chodiť do školy a do roboty 😂

konvalinka2409
autor
16. okt 2017

@sissy27 dakujem

nelinka2009
16. okt 2017

A mama tusi co babka chysta??? 😁😂

janinah
16. okt 2017

Neriešte to veľmi,poreve aj prestane,nik nereval viac ako moja prvá dcéra...a dnes učí deti angličtinu v Kolumbii.😉