Týždeň zo života mamičiek na Modrom koníku a na Facebooku

traktor
22. jún 2013

: Diskusiu zakladám hlavne po včerajšom búrlivom písaní na modrokoníkovskej FB stránke, ktorá podľa mňa, zašla až za hranice slušnosti... Je to OK, ak si užívateľ napíše správu do svojho fotoblogu tu na stránke a potom si to nájde na stránke na FB? Bez jeho/jej súhlasu, bez všetkého.. mnohé užívateľky na FB ani nechodia a v podstate ani netušia, že ich príbeh je tam uverejnený, že si ho môže pozrieť kto chce a kedy chce, ktokoľvek tam môže reagovať, ale dotyčný/dotyčná sa môže len ťažko ubrániť. Keďže tam nechodia, je len prirodzené, že na komentáre nereagujú, alebo zareagujú až po tom, čo ich na to spätne niekto upozorní. Je toto OK? Dochádza k urážkam autora, jeho/jej rodiny a jediné, čo sa udeje je, že admin čo-to pomaže (väčšinou opäť až na naliehanie tretej osoby), no ten konkrétny problém naďalej ostáva.. takto to určite nemá byť.. a preto aj táto téma a ja verím, že sa zapojí aj admin a spolu to vyriešime. Veď predsa chceme, aby sme sa tu cítili dobre a nie aby sa tu baby zatvárali do súkromia, mazali svoje myšlienky, príspevky, albumy, správy, články a báli sa uverejniť aj celkom obyčajné, bežné veci každodenného života.
PS. prosím admina, neviem či som zadala dobrú kategoriu ,ak som diskusiu zaradila zle , aby mi ju nezmazal, ale presunul do voľnej diskusie, ďakujem

minuskad
22. jún 2013

mne sa absolutne nepaci to uverejnovanie. uz minule som sa nad tym zamyslala, ked som natrafila na FB na mojusvadbu. ze tie nevesty ani netusia, kde sa ich spravy objavuju. a nepacilo sa mi aj to, ze sa zverejnuju statusy uzivateliek, ktore maju sukromne nastavene len pre REGISTROVANYCH uzivatelov a teda k ich spravam sa dostanu tak aj ti neregistrovani.... vtedy som oznacila v diskusii aj admina ale ani brvom nepohlo. bolo to cca pred polrokom

zuzanockamt
22. jún 2013

najskor nech admin oslovi uzivatelku, ci suhlasi so zverejnenim aj na FB ... citala som si teraz na FB tie komentare pod dvoma statusmi - cista katastrofa niektore damy 😝 ... ale tak to je take konikovske

piacere
22. jún 2013

Tiež sa mi to raz stalo.... moja správa zo statusu bola bez môjho vedomia zverejnená na FB... bolo to niečo o tom, čo všetko môj malý už od rána pojedol a samozrejme z neho urobili niektoré "vovšetkomdokonalé" ženské obézneho 100kg chlapčeka - chudáčika...
Dozvedela som sa o tom až od známej, dovtedy som ani nevedela, že nejaký MK existuje aj na FB...
Žiadala som admina, aby sa niečo podobné bez môjho vedomia a súhlasu viac neopakovalo....

annika11
22. jún 2013

áno, úplne súhlasím s tým čo tu už odznelo, bez vedomia mamičiek sa kopírujú ich správy...to nie je v poriadku ani z morálneho, ani etického hľadiska.

jaruska8
22. jún 2013

No, viem, že môžeme vybrať a kliknúť, že ,,vybrali sme". Tak ak sa nejaký príspevok vyberie, tak by o tom admin mohol autora toho statusu upozorniť, dať mu vedieť, resp. sa ho spýtať, či s tým súhlasí...

evka1247
22. jún 2013

ja som si to tiež len teraz čítala a a veľmi sa mi nepáči že sa to takto uverejňuje...a tie veľmi sprosté komentáre k tomu, keď sa niektoré baby ozaj nemôžu brániť, lebo nevedia že to tam je ....ja neviem ja mám pocit že niektoré ženy len hľadajú každé slovíčko ktorého by sa mohli chytiť a hádajú sa...hádaju...príde mi to detinské

jannys82
22. jún 2013

Mne sa nepáči, že sa súkromné správy z MK zverejňujú na FB. Keby som o to stála, tak si to na svoj FB profil "vycapím" sama. Mám nastavené "súkromie" aj na MK a aj na FB, ale ako som si všimla, tak adminom je to jedno... Pravidlá (slušnosti) sú asi len pre niekoho 😖

annika11
22. jún 2013

@jaruska8 ale ,,vybralisme,, ostáva tu na ploche MK, to o čom sa tu bavíme je stránka na facebooku, na ktorej sú skopírované správy z fotoblogov mamičiek, ktoré ani netušia, že to tam je 😉

jaruska8
22. jún 2013

@annika11 Fakt???? Ja som myslela, že ten označný sa vyberie a dá tam... Tak to je ešte horšie... 😠 Lebo ono to približne sedelo... Počet lajkov a tak.

zdenda86
22. jún 2013

tiez suhlasim s tym aby sa to nezverejnovalo na FB bez vedomia autorky

anjelicek26
22. jún 2013

Co sa tyka clanku do vybrali sme, tak to sa admin opyta, ci moze ten clanok ci spravu tam zaradit. Teda aspon mna sa na to dopredu spytal pred par dnami.. Ako to funguje ohladom FB fakt netusim, ale par krat som tam v minulosti mala status prekopirovany bez pytania, to je fakt 😖

trnka77
22. jún 2013

no vidím,že ani v tomto úctyhodnom veku neviem všetko...na FB síce som,ale len pre pár ľudí a teraz sa dozvedám takéto veci 😠 😠 neviem presne o čom konkrétne hovoríte,čo sa komu stalo,ale je to nehorázne,aby sa uverejňovalo na sociálnej sieti informácie o mne o ktorých neviem.Takže odpoveď na tvoju otázku je NIE,NIE JE TO OK 😉

traktor
autor
22. jún 2013

presne tak..*vybrali sme* zostava tu na MK , to je este ok..ale preco maju byt spravy aj na FB , kde mnohe uzivatelky ani nechodia a ani netusia,ze prave ich sprava tam je *zavesena* , nevedia zareagovat, branit sa..a maju sa branit?nemaju to byt spravy na pobavenie?+ tu si viem nastavit fotoblog, spravy len pre registrovanych..na FB tuto moznost nemam..

javi234
22. jún 2013

Ja tiez nesuhlasim uz som s tym mala aj ja problemy nie je mi prijemne ked ma niekto rozobera a vobec ma v skutocnom zivote nepozna... Ked povie svoj nazor tu na MK pohoda musim ratat aj s negativnymi komentarmi a viem sa branit..popripade nastavim spravu tak, aby reagovat nikto nemohol....Ale tam to vidi viac ludi a niekedy si ani nevsimnem, ze tam pridali moj status a utocia na mna...Potom je tu zbytocne dusna atmosfera...A uz vobec nechapem ako si moze niekto este aj na vtipnom statuse najst koninu a nafuknut to do obrovskych katastrofalnych rozmerov amen tma... 🙄

nercia
22. jún 2013

Mne tiež na FB uverejnili status- a som to netušila...ale vôbec mi to nevadí...ale fakt by mali o tom aspoň oboznámiť autora. Konkretne bolo:
Keď som mala 18 tak mi ženy po tridsiatke prišli veľmi staré, že už majú život za sebou, také tety čo som im vykala a zdravila ich Dobrý deň. Teraz mám 31 a cítim sa úplne super, plná sily a života - aké je všetko relatívne
Ma to 504 likeov...

graceful9
22. jún 2013

Rozhodne s tým nesúhlasím! to čo sa tam včera strhlo, bola katastrofa a vďaka tomu sme prišli o mnoho vtipnych príhod zo života našej obľúbenej maminky...na koniku panuje prísny komunizmus vo všetkom, kontrolujú a mazú a pozastavujú a pritom nemajú ani toľko chochmesu,aby sa opytali dotyčnej či súhlasí. a myslím , že väčšina by nesúhlasila....

annika11
22. jún 2013

ja neviem baby, podľa mňa tú stránku na FB nespravuje ten istý admin ako toto tu....ked si len pomyslím, ako sa všetko tu zakazuje a zastavuje, neviem si predstaviť, že by len tak tam zverejnil niečo odtiaľ....

benne
22. jún 2013

@anjelicek26 je fajn, že sa to UŽ pýtajú(asi preto, že to chcú transformovať na Magazín).. ale mňa sa nepýtal nik a mala som vo VYBRALI SME niekoľko vecí (dala som si skoro všetky už len pre priateľov).

Napriek tomu, sa ma to nejak extra nedotklo, akurát malo viac ľudí možnosť si to prečítať, poprípade okomentovať, lajknúť.. a mne o týchto akciách došlo upozornenie, vedela som reagovať.. Lebo stále ostalo súkromie nastavené podľa mňa.

Apropó.. VYBRALI SME, tiež tam boli články, ktoré si niekto privlastnil za svoje, skopíroval bez udania autora, vymyslený príbeh, ukradnutá identita..

Podobne mi vadí aj v Magazíne - Týždeň zo života mamičiek, ak tam medzi príhodami je nejaká "zdieľačka" z FB. Napríklad nie tak dávno, o mužovi, čo posmrtne posiela kyticu kvetov manželke.. mamička, ktorá to dala tu do fotoblogov pekne pod správou uviedla, že sa jej to neskutočne páčilo, tak to z FB skopírovala.. ale admin to tu uverejnil, ako príhodu mamičky, bez ďalšieho overenia..

svetllana
22. jún 2013

Nepacilo by sa mi, keby ktokolvek kopiroval, a nevidim dovod , preco by mal mat Modry Kon vynimku. Tolko k tomu.

nika82
22. jún 2013

Kazdeho osobna vec co na MK napise , ale admin by si mal pytat suhlas ak to chce dat ci uz do Vybrali sme alebo na FB

maci_267
22. jún 2013

nepaci sa mi to, tiez mi spravu skopirovali - mala sice iba same pozitivne ohlasy a vela likov, ale patrilo to sem na MK, bolo to velmi osobne a preto anonymne-- Kde ma nikto nepozna a nebolo mi prijemne ked moji znami na FB si citali o mne, hoci nevedeli ze som to ja, no stacilo ze som to vedela ja..

barborka30
22. jún 2013

@admin prosím o vyjadrenie, či naozaj uverejňujete statusy na FB bez upovedomenia a súhlasu užívateliek.

raza
22. jún 2013

dievčatá, ak som to správne pochopila, to akože hociktorý status sa môže zjaviť na tej FB stránke?? ale nedávajú sa tam mená, však?
v každom prípade, nepríde mi to normálne..

minuskad
22. jún 2013

@barborka30 ano, ved pise traktor, ze sa to uz riesi s adminom, takze uz je uvedomeny o tomto ...

barborka30
22. jún 2013

@minuskad ja viem, ale chcela som, aby sa sem verejne vyjadril, ako to je. Nakoľko som o tom doteraz netušila.

trubelka13
22. jún 2013

Hanba to co vcera bolo hanba

svetllana
22. jún 2013

Inak môj tip mi vyšiel na 100%. Úplne som čakala, že to otvorím a bude tam status od tej, ktorej tam je a bude sa riešiť, či sú to vymyslené príbehy alebo nie. ...A nečudujem sa, pretože niektoré prídu vymyslené/dofarbené aj mne. Ale nečítala som podrobne, takže neviem, kam až to zašlo. Nechcem si kaziť deň. 😉

minuskad
22. jún 2013

@svetllana myslis javi ? k tomu sa vyjadrovala ona sama. ze nema potrebu si vymyslat a dofarbovat a v tomto sa aj branila 😖 su doma vtipne kopy vsetci, poznam ju uz dlhsie aj z MS a stale mala vtipne prihody a ked niekto ich riesi na FB, tak jasne, ze sa to dotkne autorky, ked ich sem pridava na pobavenie a zdielanie, co doma zazila.. a nie na utocenie a nejake nezmyselne teorie...

anjelicek26
22. jún 2013

@raza - no mena nie, ale niektore statusy vyplyvaju z kontextu a dat to tam bez mena a ani nedat danemu cloveku vediet, co sa dialo je povazlive, to, co tam je vycapene teraz by som tam ja nedala no...proste sukromny status je sukromny status... na co to tahat na FB?

svetllana
22. jún 2013

@minuskad Nie. Nemyslím.. 🙂 Je to jedno koho, to nemusíme riešiť, nech sa to tu nezvrhne niekde, kde by sme nechceli. 😉