Úchylný chlap. Ako to riešiť?

msjop
13. okt 2013

Dobrý deň, mám 16-ročnú dcéru a blízko pri nás býva aj cca 30-ročný chalan, chlap alebo ako ho vôbec nazvať. Problém je v tom, že dotyčný má už dlhšiu dobu hlúpe, nechutné sexuálne narážky na všetky dievčatá, či 10-ročné, 15 alebo 25, ale najviac na moju dcéru. K tomu ich doslova naháňa, hrozne sa baví keď tie menšie pred ním utekajú a šteklí ich. Ked bola dcéra menšia, bolo obdobie, kedy sa bála kvôli nemu chodiť von. Sama som bola svedkom toho, čo robí, keď sme ho spolu streli v meste. Viete si predstaviť aké by to asi bolo, keby ste išli po meste a niekto začne po vás vykrikovať "ako vám narástli kozliatka" (pardon za doslovnú citáciu) a ešte aj oveľa úchylnejšie veci. Vyvrcholilo to pred pár mesiacmi, keď mu rodičia kúpili mobil - začal si dcéru fotiť. To ma už naštvalo úplne, manžel bol viackrát za jeho rodičmi, samozrejme nasľubovali že sa to už nestane, ale nič sa nezmenilo.
Nepredpokladám, že má niekto podobnú skúsenosť, ale neviete poradiť, čo sa dá robiť? Trvá to už cca 6-7 rokov. Dotyčný sa už aj liečil, ale verejne rozprával, ako hádzal tabletky pod posteľ. Fotky nikam nezverejňuje. Dá sa to riešiť cez políciu, keď vlastne okrem obyčajného šteklenia a tých primitívnych komentárov nič nerobí? Už sme zúfalí, je mi ľúto, že dcéra musí toto zažívať, že ju stále strápňuje.

gumimaci
13. okt 2013

Asi by som skusila kontaktovat policiu... Ale ako poznam mojho muza, a jednalo by sa o jeho dceru, tak by ho bol poucit osobne... A uz by ani lieky nepotreboval :-P

jaruska8
13. okt 2013

@msjop On je asi mierne zaostalý, však? 😒 Keď teda mu ,, rodičia kúplili mobil" a tak. On je možno mentálne na úrovni tých dievčat, čo však nič nemení na tom, že je to nielen nepríjemne, ale sa aj bojíite. 😒 No, minimálne by som si zistila na polícii, čo môžete robiť...

miruska320
13. okt 2013

Urcite skus zajst k policajtom povedz o co ide a ze sa chces len poradit-az je zaostaly,co som aj ja pochopila,mozno bude musiet podstupit liecbu,a zvyraznila by som ako sa liecil pred tym ,to co si ppisala ze hadzal lieky pod postel.Neni to sranda,ved tvoja dcera ma teraz komplikovane obdobie-puberta-a do toho ju "strapnuje"takyto chory clovek.No mozno by mohol skusit aj tvoj muz cosi ,take,ze urobi sam na neho bu-bu-bu 😉 ,odchytit si ho niekde osamote a jasne naznacit ze az sa to zopakuje-slovne narazky- tak to bude aj o insom ako bububu 😅 -drzim palce ,nech sa vam to v skorej dobe poriesi ,vo vas prospech

namornicka
13. okt 2013

Riešte to s tým úchylákom, nie cez jeho rodičov. Je to svojprávny 30 ročný muž a darmo rodičia povedia, "že sa to už nestane". Nech si ho manžel odchytí a povie mu svoje, to zvykne zabrať.

anatalia77
13. okt 2013

Riešila by som to osobne s úchylákom a najlepie tiež nejakým fyzickým prejavom,najlepšie hned po tom ako vyvedie nejakú sprostosť voči mojej dcére.Snád sa mu to v mozgu poskladá a bude vedieť,že ak bude vykrikovať tak dostane cez hubu..opakovať do vtedy kým sa mu nenaštaruje inštinkt.

klincek
14. okt 2013

@msjop policia, jednoznacne. pokial nie je zbaveny sposobilosti na pravne ukony, je plne zodpovedny za svoje konanie.
a popri tom odporucam aj postup, aky napisala @gumimaci a @anatalia77. ak by som nemala poruke chlapa, vytnem mu aj sama. aby nejaky uchylak vykrikoval po mojom dietati nechutnosti, na to by som sa pozrela!
pripadne ak poznas niekoho, komu tiez obtazuje dceru, manzelku a pod, spojte sily, chlap si zapamata..rozbita huba boli dost dlho 😠

fitzuzka
14. okt 2013

Bitka , natočenie na mobil , policia, Myslím že vaše oklie už onom vie , takže nejako spoločne zasiahnut spolu s manželmi. spravit napr party po ktorej uchylaka dobijete ak sa to bude opakovat , budete mat často párty

sue
14. okt 2013

Úplne žasnem baby :(:(:( psychicky chorého,pravdepodobne mentálne zaostalěho majú mlátiť,kým si to nezapamätá????? Nik nehovorí,že majú len čakať,ale riešiť to odborne :(:(:(:(:( och bože...vraj matky...keby ste vy mali takých synov :(:(:(:(

ivett1
15. okt 2013

@msjop no, ak je mentálne zaostalý ...tak... opäť len pohovor s jeho rodičmi... a dôrazne ich požiadať, že si neželáte, aby dcéru fotil, že to ohlásite na polícii...(to fotenie by mňa osobne najviac naštvalo... tie reči a možno aj nejaké urážlivé gestá, to by som až tak vážne nebrala ... iba ak by sa liečil z nejakej sexuálnej úchylky ...potom by som okamžite volala políciu, prípadne rovno by som podala trestné oznámenie, treba si overiť, či to nespadá pod prečin ohrozovania mravnej výchovy mládeže... ak sa už na niečo "také" liečil, tak by sa malo brať do úvahy ... ak to nebude riešiť polícia, tak skúste cez obecný úrad ... sťažnosti na "susedské spolunažívanie" ? ... alebo niečo v tom zmysle ...
priznám sa, neviem, či by pochopil taký človek, ak by ste to skúšali silou... 😅 ... (možno to aj niektorí už vyskúšali, veď ľudia sú rôznej povahy...a asi to nezabralo, keď sa správa tak ako sa správa aj naďalej, či?...)

irriss
15. okt 2013

@msjop
Tady v It. je to klasifikovane jako trestny cin. Jen nevim, do jake miry by byl stihan, pokud ma "papiry na mentalni nemoc". Zde jsou mentalni pusteni ven, nejsou uz zavreni jako kdysi. Proto je snadne se tu s nimi setkavat 😒 , ale maji povinnost dochazek na leceni a snad i na podpis kazdy den... 😉

edermina
15. okt 2013

a nie je pedofíl zavolajte polícii a máte pokoj a nebude Vašu dcéru a druhé dievčatá obťažovať. A nemôžete to odkladať inak sa stane niečo veľmi zlé.

irriss
15. okt 2013

@edermina
No na mne ten prispevek pusobi tak, ze si nekdo mysli "mne se nic stat spatneho nemuze".a zaroven "cekat az se stane"...protoze 7 SEDM LET je pro dite cely zivot..vzdyt musi byt i psychicky "tyrana"...a nebo naopak smirena, ale to je snad jeste horsi, myslet si, ze je to normalni, chovani ..toto zazivat cela leta ? urcite doslo k nejakemu "poskozeni" - 😖 .
Proc se pta zakladatelka ZDE, zda volat POLICII..uz tam mela byt pred 7mi lety!!!a treba kazdy den...
Prijde mi to neskutecne, jsou jako rodice zodpovedni za toto nestesti, kteremu mlcenim napomahaji..ale vzhledem k tomu, ze zakladatelka dala 1 prispevek (tema) a uz neprispela....nebude to NASTESTI ani realita..