Upratujete aj v nedeľu?

16. feb 2020

Ahojte, neviem či potrebujem poradiť, podporiť alebo čo
Napíšte mi vlastne len svoj názor
Upratujete nedeľu?
Dnes som vysavala a susedka mi začala klopať na dvere že prečo vysavam veď je nedeľa.
Od mala som naučená čistote a neznesiem bordel, špinavé podlahy a koberce. Mame psíka, všade chlpy.
Mam aj 11 mesačne dieťa- samozrejme všade behá. A nechcem aby bol od špiny a chlpov stále
Myslite že je v pohode keď vysávam počas omše v nedeľu? Lebo ja už neviem čo tej potvore vedla vadí 😂

hrasocek12
16. feb 2020

Susedku je prd do toho co si robis v svojom byte..ja upratujem kedy mame cas a nie kedy si to suseda uzna za vhodne.. Drbla by som jej medzi oci dverami kebyze mi hento povie a nebavila sa s nou 😒 ja upratujem bezne nedelu.. A susedia si klepu rezne aj pol hodinu buchaju a nechodim im klepat na dvere ze preco buchaju 😣 si sa jej mala opytat ci nema co nedelu robit ked sa do teba stara 😒

sara07
16. feb 2020

ano normálne vysavama aj v nedelu , samozrejme nie o ôsmej ráno, tak isto periem
ja mám normálny den
a tiež pri troch chalanoch a bez kobecov to hned vidno v rohoch
toto sme aj my mali v starom byte, neriešila som,
omša sa predsa rieši v kostole nie v byte, a to ked toto rieši tak má sediet na nej v kostole
pokial nemáte v domovom poriadku že v nedelu nemôžete prat alebo vysavat
ja aj okna ak je pekne počasie umyjem neriešim

sara07
16. feb 2020

@hrasocek12 hej presne vyklepavaju rezne ráno o šiestej ale ty o jedenactej už vysvat nemôžeš, pri tom si stači dat aj utierku pod lopar a je to ine😈

karinka83
16. feb 2020

Tak ja väčšinou upratujem v nedeľu, keďže v sobotu sme s deťmi niekde na výlete. Aj schody a spoločné priestory umývam v nedeľu a doteraz s tým nikto problém nemal.

lenkakravcova
16. feb 2020

Tak treba jej vysvetliť ze nie každý je ako Žid, ktorý sa nedotkne ani sporáka v sobotu.. 😀 Ale zároveň treba mať pochopenie aj pre susedov a ich prianie prežiť jeden deň v týždni v kľude.
Ja by som tiež bola rada keby ma počas modlitby nerusili..
Susedom sa snažím nerobiť napriek, ale keď treba a je to fakt nutné, tak i v nedeľu povysavam (ale také ze vŕtanie do steny = to si nechávame na pracovné dni od pondelka do štvrtka).
Kúpili sme si najtichsi vysávač aký šiel, aby sme ich nerusili. ☺ Treba so susedmi nejako normálne sa snažiť vychádzať, nech vám nerobia dobudúcna zbytočne napriek.

syslik81
16. feb 2020

ano .. nedela je ako kazy iny den .. niesom katolik ale pracujuca matka co musi vyuzit kazdu volnu chvilu :D takze vysavam nielen v nedelu ...

moonlight1210
16. feb 2020

Asi pocuva omsu v radiu (napr. Lumen), ak jej to vadi.
Spytaj sa jej, kedy su taketo omse a ponukni, ze budes vysavat po nej. Trvaju tak hodinu a cosi.
(Ak teda nemas na vysavanie presne vymedzeny termin aj ty).

Je to rovnake, ako ked ma tvoje dieta denny spanok a niekto zacne buchotat v susednom byte. Tiez by si sa chcela dohodnut nech s tym pockaju, ked sa zobudi.

hrasocek12
16. feb 2020

@sara07 nieco hovor mam susedu nad sebou ktora je kazdy den rezne 😂😂 bucha niekedy aj pol dna a tak aj vyzeraju 😂😂 ale v zivote by ma nenapadlo chodit po bytoch a upozornovat ich nech nieco nerobia ved je to ich sukromie 😊 ja si pustim nedelu vzdy hudbu na cely byt a vetram, varim upratujem a neriesim ich 😪 nic si z nej nerob a ked ti pride este raz zaklopat jej kludne povedz nech sa stara do seba, ze ked bude za teba platit najom a vlastnit byt nech si potom rozkazuje a uvidis jak jej klesne sanka 😂 ja sa so susedmi nezatazujem, mam susedku ktora vidi ze som tehotna a furt sa kazdeho vo vchode vypytuje kedy porodim lebo ona to potrebuje vediet aby sa vedelw pripravit na rev babatka 😂😂 ja sa na nej smejem len bo ona ma okolo 70tky a ze si nepraje aby tu plakali deti 😂😂 no uz sa jej bojim a vobec ma netrapi co si mysli 😂 ked som bola v 5tom mesiaci mi dole stisla rameno ked som vchadzala do vytahu a surovo ma otocila ze ona to chce vediet a ja som uz mala nato nervy, vytrhla som sa jej a som jej povedala nech sa mi zohne pod suknu a sa spyta v mojej pi.. kedy vyjde vonku 😂😂 ostala v soku ale kaslem nanu 5mesiacov ma terorizovala uz 😂 kazdy tyzden cakala kedy pojdem dole na kukatku 😂😂 a furt na mna - musite mi povedat kedy porodite ved to tu nebyvate samy ale aj nas to moze obtazovat 😂😂 akoze babo ju bude obtazovat ty ta potrebuje psychiatra a loparom po hlave par krat, mozno sa jej tie zavity rozhybu 😂😂 a teraz odkedy mam velke brucho tak stale stopuje mojho muza az bezi po schodoch dole aby ho stihla pri schranke 😂😂 a muz jej stale povie ze ked nieco chce riesit tak s manzelkou ale mne sa vyhyba a posiela na mna susedov a chodia za mnou ked vynasam kos 😂😂 cize je to take ze vsade mas susedov ktori nevedia ze sa maju starat do seba 😊 ja sa na takych zabavam lebo ja sa do nikoho nestaram 😒 nikoho neriesim, svoje si pomyslim a idem dalej ale nikoho neobtazujem a nevypytujem sa 😒

queen_mary
16. feb 2020

No v nedelu ocividne pred deviatou vysavat 😅 chapem aj teba, ze inokedy nemas cas, chapem aj susedku. Keby u nas niekdo zacne (ked som nemala dieta) vysavat v nedelu pred 9 tak ho asi zahlusim 😅 skus aspon od tej 9, pol 10.

lenkakravcova
16. feb 2020

@hrasocek12 Hehe.. 😂 A to jej ako pomôže keď bude vedieť presný termín? Akože si kúpi od vtedy na dva roky nejaký welnes pobyt mimo bytovky ci co, aby to nemusela počúvať? 😀 To sa už teraz môže pomaly zbierať do domova dôchodcov... Tam ju nik rušiť nebude, teda nie malé deti. 😀

queen_mary
16. feb 2020

@hrasocek12 hm. Ty si asi dost neprijemna osoba, co? Aby ti to susedka vsetko nevratila, ked ti bude dieta cez den spat ;)

hrasocek12
16. feb 2020

@lenkakravcova ja neviem ale uz nemam nanu nervy som vacsinou v byte aj kos sa bojim vyniest aby ku mne nejakeho suseda neposlala 😂 uplne mi zneprijemnila triedenie odpadu 😂 akoze ked sme sa stahovali tak ju ani nezaujimalo kto sme a co robime ale prva otazka pred 4mi rokmi ze ci chceme deti a realitak nanu kukal ci je v pohode 😂 ze oni su tu uz starsi a byvaju tu cez 50rokov a ze uz im deti vadia 🙂 tak som sa jej spytala ze ci ona ked mala deti ci jej deti neplakali a lepila im usta paskou 😂 a ona ze jej deti boli vychovane prisne a nie ako tie dneska co len placu 😂 asi ked sa jej deti narodili tak rovno etiketu poznali 😂 vraj sa potrebuje psychicky pripravit na plac babatka 😂 som minule rozpravala so susedou ktorej sa narodili dvojicky po vela rokoch co sa snazili a stale plackali, ved ako babatka inak povedat nevedia ze im nieco je 🙂 a suseda jej chodila kazdy den klopat ze ci ich nevie utisit lebo ich pocut az na 6te poschodie 😂 no neviem si predstavit ako ona utisovala male babo 😒

ingrid56
16. feb 2020

Milujem čistú domácnosť , nemám problém vytiahnúť vysávač aj v nedeľu a je mi jedno čo si o tom susedia myslia , pre mňa za mňa nech majú oni s prepáčením ,,aj nasraté" ... ja som spokojná keď je čisto a voňavo 🙂

evittam
16. feb 2020

@queen_mary Ona je nepríjemná? No aby na mna "číhala" suseda kazdy den s niecim podobným pripadne otravovala muza ci posielala za mnou inych susedov tiež ju poslem do p... a s nou aj ostatnych. Btw.mne deti spali mohli aj "furiky padat". Akoze nech sa každý stará sam o seba. A bude mat aj život pokojnejší. Ale to su starí ľudia....
@hrasocek12 👍🤣🤣🤣

radkaradix
16. feb 2020

Ja som dnes vysavala o pol osmej rano. 😆😂 A robim to bezne, rada zacinam den s cistou podlahou 😆

hrasocek12
16. feb 2020

@queen_mary to ze ma 70rokov a je nevychovana a nepozna kde je hranica je jej vec.. Ja nie som jej dcera aby ma niekto chytal za ruky a stlacal mi ich a odmietal ma pustit do vytahu kym mu neodpoviem.. Alebo na mna posielal ludi aby sa ma vypytovali a otravovali alebo aby mi rozkazovala ci budem mat dieta alebo nie lebo ju to otravuje.. Ak chce mat ticho a nechce pocuvat babatka ma ist do domova dochodcov.. Lepit svojmu dietatu usta rozhodne nebudem.. Stale ma prenasleduje a uz mam strach ist aj pre postu.. Lebo mi robi stresy.. Uz sa tesim ako mi bude stale klopat ked bude babo plakat.. Ale to uz budem riesit s policajtmi som jej to povedala narovinu ze ak ma bude obtazovat a vybuchavat na dvere ze mi babo place dam nanu trestne oznamenie za obtazovanie a obmedzovanie..

queen_mary
16. feb 2020

@evittam ja som riesila skor toto: Susedku je prd do toho co si robis v svojom byte..ja upratujem kedy mame cas a nie kedy si to suseda uzna za vhodne.. Drbla by som jej medzi oci dverami kebyze mi hento povie a nebavila sa s nou 😒

@hrasocek12 hm. Mozno by stacilo, keby si na nu mila. Lebo podla tvojho vyjadrovania asi moc nie.

perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
0silvia0
16. feb 2020

@hrasocek12 a preco jej ten termin nechces povedat? Sak nech si s tym datumom robi co chce🤩

monikangel
16. feb 2020

Ja tiez upratujem v nedelu, dokonca aj dnes. Pretoze vcera som mala inu robotu. Ked nestihne v sobotu, tak upratujem v nedelu a susedky je tak maximalne nic do toho. Ona ked bude klepat rezne na nedelu, chodte jej klopat, ze nech netrieska, lebo je nedela... Toto uz nie je normalne, ludia vy sa mali uvedomit, stracaju ohladuplnost a zaujimaju sa len o seba...

adusa1987
16. feb 2020

Aj ja vysavam nedelu ale samozrejme snazim sa soboty a kazdy iny den.predsa aj ja to beriem ako cas pokoja kedy si clovek chce oddychnut aj od tych prac.ale zasa ak vysavaju susedia do 12tej nevadi mi poobede nedelu uz by ma to nasralo.min tyzden ty nad nami o 1 poobede vrtali a akoze sorry ale toto je uz privela...ale stali sa ze vysavali aj o 9 vecer ale nejako to neriesim.ale kedze su nove pravidla ohladom bytoveho poriadku tak mozu dostat sankciu a u nas uz bola schodza ze 3 porusenia a maju pokutu a tam patri aj vysavanie nedelu nocny klud alebo popol na mojom balkone.dost sa tento zakonnik sprisnil lebo niektory to porusuju a ja som za

evittam
16. feb 2020

@queen_mary Hm,a prečo ma byt milá na niekoho kto ju podobným spôsobom obtazuje. Keby to bol nejaky chlap tak by si to asi nenapisala, ci?
A ano je upratujem kedy ja uznam za vhodne v ramci možnosti. A tiez keby mi príde zaklopat suseda prečo vysavam v nedelu tak by som jej slušne povedala,ze je to moja vec a ano v mojom byte si môžem v ramci dna robit co chcem.

queen_mary
16. feb 2020

@evittam hm, podla toho co pisala a ako sa vyjadruje, napisala A, ale nepovedala B. Nevies ako sa k nej chova ona. A podla toho jej stylu, ehm..

zuzap33
16. feb 2020

@hrasocek12 😆 skoro som odpadla od smiechu. Ja v nedeľu bežne vysavam, neviem si predstaviť ako po varení nevysavat. A tiež periem. A susedom v noci bežne ide práčka a ešte ma nenapadlo sa ísť sťažovať. A v našom bloku tri bábätka v priebehu pol roka, nejak roky nič a teraz všetko počuť, aspoň je živo. Dôchodcovia asi v živote neboli bábätká a neplakali. Pred 15 rokmi sme mali susedu nad nami a keď môj otec vytiahol roletu o siedmej ráno, prišla sa sťažovať že jej prerušil krásny sen... 😏

evittam
16. feb 2020

@queen_mary Tak nepustí ju do vytahu, zastavuje ju nevhodným spôsobom,....a co chce a caka za reakciu? Ma sa jej poďakovať?
Pozri ja som napr.slusna osoba a ku každému sa snazim byt milá. Ale ak raz niekomu poviem ze si nieco neželám a on nadalej otravuje tak uz nie som ani mila a ak je to tak ako pise tak uz by som bola aj menej slusna. Lebo toto nie je normálne.

benit
16. feb 2020

Ja upratujem kedy uznam za vhodne. Raz som tak umyvala okna a naraz sa vyrojil pod oknami zastup veriacich na cele s fararom a krizom. Ti teda pozerali. Potom som si uvedomila, ze je asi cirkevny sviatok. Ja som den volna vyuzila po svojom.

c_est_la_vie
16. feb 2020

@hrasocek12 ja by som jej zaniesla velky balik stuplov do usi, ze uz je na moje dieta pripravena a nemusi ma obtazovat.

aylinn
16. feb 2020

Upratujem vtedy keď je treba, susedka nech si da štuple do uši alebo nech si vypeckuje telku, alebo nech sa presťahuje na samotu ku kravám.

evittam
16. feb 2020

@zuzap33 Oni nemali ani deti a ak ano tak boli skvelo vychovane 😀😉. Proste "zabudol vôl, ze telatom bol"....

cacianka
16. feb 2020

@hrasocek12 skys sa jej opytat kedy zomrie, aby si mala cas sa pripraviť na pohrebakov/nestretla ich.pripadne aby si stihla vyvesit parte