Útulok nám chce odobrať psíka.

26. dec 2019

Psickarky potrebujem radu. Pred rokom aj pol sme si vzali hlavne kvoli detom z utulku krizenca huskyho a ovciaka. Psik mal za sebou tazky osud a ked sme boli v utulku padol nam do oka. Slecna alebo pni co s nami riesila adopciu nam vysvetlila,ze psik pojde na tyzden k nam na skusku a ak sa aklimatizuje dohodne sa ostatne. Bol u nas tyzden a pobyt zvladal perfektne. Nakoniec sme podpisali zmluvu kde bolo jasne napisane,ze psika treba dat zacipovat a,ze utulok si vyhradzuje pravo prist kedykolvek na navstevu aby zistilo ako sa psik ma. Zo vsefkym sme suhlasili a psika zobrali domov. Mame domcek s mensou farmou kde mal moznost ofvoreneho vybehu takze kazdy den bol vonku medzi zvieratami a na noc mal moznost ist dnu. Po roku prisla pani z utulku na kontrolu tak sme jej ukazali nasi farmu aj psika ktory ozaj bol tam stastny. Pani sa nas pytala ci pes byva vonku alebo vnutri tak sme jej vysvetlili,ze ma moznost byt vonku aj vnutri. Odisla prec mala som dost zmiesane pocity z toho pretoze si vsetko obzerala a robila si poznamky ale tak nehovorila nic. A dva dni pred vianocami nam napisala aby sme psa 30. nachystali,ze pride si ho zobrat. Nerozumela som preco. Vysvetlila,ze pes zije v nevyhocujucich podmienkach nema dostatok pohybu, psovi sa nik nevenuje,je divoky ( to usudila z toho ze lietal po celej zahrade), je tam nebezpecie urazu( casto pobehoval po vybehu s konmi ale ked ste ho zavolali pribehol) a jednoducho to neni pes pre nas a navyse ho krmime zbygkami z kuchyne ( co vobec nie je pravda preroze mu kupujeme kemivo ktore nam ona sama odporucala,to ze pes prehrabe zahradu a pozerie co vidi je normalne)
Ja som z toho hotova a s manzelom stale premyslame co dalej. Psik si u nas zvikol deti ho zboznuju miluje nasu farmu nikomu zo susedoc nevadi ved skodo vobec nesteka skor robi take pazvuky ako huskyovia zvyknu. Ak ho zoberie prec zlomi to psa aj nas. Neviege nam poradit ako sa mame branit? Osobne si myslim,ze je za tym nieco ine. Dakujem

janulik2008
4. feb 2020

@andraska samozrejme zvierata treba chranit same sa neubrania teda ak neratam uhryznutie z toho ze clovek psa provokuje ALE ... my mame psa je maznak vsetko ale je VONKU lebo je to pes kt ma strazit a nie sa tulit v posteli. Ako vravis akoby psa povysovali nad cloveka.

ketrin
5. feb 2020

Mne nedá nereagovať - mám 4roch psov. všetky sú z útulku a ani jeden nie je malé plemeno (ok -jeden je špic, ale inak vlčiak, kopov a zmeska bulla)

Každý jeden potreboval čas - to je snáď jasné, veď aj človek sa po traume na druhý deň nezobudí vysmiaty a spokojný s tým, že na všetko zabudol.

Lenže teraz, po tom, ako sa aklimatizovali - nedala by som ich za nič. Každý z nich má samozrejme aj naďalej svoje muchy, ale kto nemá. Treba sa s nimi naučiť pracovať a keď raz viem, že vlčiačka je alergická na dotyk na zadku, lebo bola týraná a bitá, tak jej to hádam nebudem "vyčítať". Pomaly sa adaptuje a už nereaguje tak zle. Verím, že raz ju budem môcť poškrabkať kdekoľvek. Potrebuje opäť začať veriť.

No v živote ma ani jeden nenapadol - nijako mi neublížil - milujú ma tak, že somnou lezú ešte aj na záchod a keď idem preč z domu, tak "katastrofa" (rodičia, priateľ ich musia upokojovať). Proste strašná láska. A to ich ani nejako nemaznem. Proste som im dala novú šancu a rešpektujem, že majú minulosť.

Zviera z útulku alebo ulice je dar - a nikto na svete vám nikdy v živote nedá viac úprimnej a nezištnej lásky.

staromodna
5. feb 2020

@ketrin ok, pre dospelého nepoviem, ale psa z útulku k deťom rozhodne by som nedoporucovala. Predsa len, majú svoju minulosť, reaguju nejako na čokoľvek a človek nemusí ani vedieť aké asociácie môže mať pes pospájané...

saskia_98
5. feb 2020

@staromodna ja som brala rocneho tyraneho, potom sa mi narodil syn a maleho mi ochranuje jak oko v hlave. Nikoho cudzieho k nemu nepusti a vzdialenu rodinu pusti ale pozera na nich a zuby vycerene. Proste ochranca naš. 😊

laguna28
5. feb 2020

Bránila by dom si ho ako vlastné dieťa. Je členom vašej rodiny. ,A olala by dom aj starostu, aj susedov aj políciu aj prezidentku keď treba. To už kde žijeme. Držím palce a nedajte si ho vziať nejakou ,,ženskou" ktorá asi prd vie o psoch

ketrin
5. feb 2020

@staromodna závisí to aj od toho, ako k tomu deti vedieš. Keď je u nás málý - priateľov syn (so psami je od 4roch), tak nemáme žiadny problém. Ale aj chlapca sme museli naučiť a vysvetliť mu, že si musí dávať pozor - pozor v tom zmysel, že - stupiť psíkovi na chvost nie je okay. Ťahať ho za uši nie je okay. Že ho to bolí a veci okolo. Teraz, keď náhodou malý o nich nechtiac zakopne alebo niečo, im povie prepáč havinko :D. Proste si uvedomuje. A aj psy sú s ním úplne ok aj keď im stupí na nohu.... Neviem. povedala by som, že psy nieže nepatria k malým deťom. Nepatria skôr k niektorým ľuďom....

lejlicka
5. feb 2020

@ketrin presne ... Psy nepatria niekým ľuďom rovnako aj deti ... S tým súhlasím