Už chcem rodiť. Máte niektorá podobné pocity?

mercy
3. mar 2009

Mám toho už plné zuby,každý deň vraciam a chcem už aby to bolo za mnou...Máte niektorá podobné pocity?

perla200
15. júl 2009

nie ale je hrozne teplo, mam nízky tlak a nevládzem ani žiť....komplikácie nie sú.... ale to počasie je peklo pre mna....

kiert
15. júl 2009

Ahojte, no veruze to teplo je priam priserne, ale na druhej strane ak si predstavim, ze by som mala byt v 9.mesiaci tak v januari, myslim, ze sme dobre dopadli... 🙂 . Perla som zvedava , ktora z nas pojde skor, ja mam tiez prvy termin 27.jula a takisto budeme mat dievcatko.
Gerci prajem ti vela sil, je uzasne, ze ste sa napriek vsetkemu rozhodli bojovat za babatko, neboj ono sa to casom urovna aj s rodicmi a ked pride male na svet, na vsetko zle sa zabudne, hlavne ti prajem bezproblemove tehotenstvo

gerci90
15. júl 2009

dakujem ti kiert🙂

acch veru toto teplo ani mne nerobi najlepšie kedže som k tomu vsetkemu este aj dost silna asmaička.....ale trepa sa schovat do tienika alebo naj,dnu....nebojte prekoname aj tieto horucavi:D

babullka1
15. júl 2009

Perla,tak dnes som bola na poradni..doktor ma nechal este do pondelka doma,ak neporodim v pondelok nastupujem do nemocnice 😠 no ja neviem ako to do pondelka este vydrzim,uz fakt nevladzem..v noci som mala bolesti...asi kazdych 10min,ale po 4hod.presli 😒

perla200
15. júl 2009

ahoj babullka...som ťa hladala či niekde nie si.... 🙂)) myslela som že si už isla🙂)))
no fajn....ani mne nič nenaznačuje že by som bola otvorená a isla rodiť.... nič mi neni.... babullka aj ti tvrdne bruško???

ivkka
15. júl 2009

Ahojte,tak mi už to máme konečne za sebou a vraj chlapcom sa nechce.Rodili sme 7.7.a termín som mala na 26.7 v 37t.t +2.Už sme doma a máme sa fajn,neviem ako by som to bruško nosila ešte dva týždne 🙂 .Držím palce všetkým.

kiert
15. júl 2009

Ivvka, tak zo srdca blahozelam k malemu Davidkovi 🙂
Mozem sa spytat ako si ty citila, ze uz ides rodit a aky bol samotny porod?

babullka1
15. júl 2009

perla..tvrdne a riadne aj som mu to dnes vravela a on na to ze...dobre,sak to uz ma 😝

lucyy01
15. júl 2009

caute kocky, chcela som sa vas len spytat, po kolkych hodinach pravidellnych bolesti sa chystate vystartovat do porodnice? babulka pisala si, ze po styroch hodinach to preslo. ako dlho by si este cakala? trosku sa bojim, ze to neodhadnem a dobehnem do porodnice skoro 😒

kiert
15. júl 2009

Tak na predporodnej priprave nam vraveli, ze bolesti by mali trvat apson 2 hodiny, mali by byt pravidelne, intervaly medzi kontrakciami by sa mali postupne skracovat a zhruba ak budu tak kazdych 5 min. mali by sme vyrazit do porodnice samozrejme, ak ju mas poblizku. Tie bolesti by sa mali spajat s tvrdnutim celeho bruska a bolesti sa zvacsa opisuju ako silnejsie menstruacne bolesti, co je zapricinene s pretrhavanim vlakien pri skracovani krcka. Inak ako taku pomocku nam uviedli, ze ak by ste si dali teply kupel a pojde len o "poslickov" , bolest by sa mala vytratit....tak toto je teoria, ale aka bude prax to uz nikto netusi... 🙂 Dufam, ze tie predporodne bolesti rozozname..

perla200
15. júl 2009

chcela som napísať, že som otvorená na dva prsty.... ale zatial sa nič nedeje a nič mi neni....len mi tvrdne bruško...to je celé

babullka1
15. júl 2009

lucyy..nemala som moc inu moznost..manzela som mala este v praci a vedela som ze kym su neni tie intervali kratsie cca..kazdych 5 min,tak je este cas,teda aspon som si to myslela 😝 ale zrazu to preslo....

lucyy01
15. júl 2009

ahaaa 🙂 tak potom je celkom fajn, ze to ustalo 😝 a malinke si pockalo na tatinka 😉
a ako dlho by mali byt pravidelne po 5min, aby si vystartovala do porodnice? tie dve hodinky? booze, ja si to ani predstavit neviem 😅

emily3
15. júl 2009

ahojte no ja mam tak 6 tyzdnov, ale z predoslich porodomv...tiez som uz " rodila " niekolko dni pred. predychavala som , sprcha...deti sme odviezli k babke...ale interval medzi kontrakciami sa nezmensoval, bol asi cca 20min...a potom to preslo.. takto sme uz boli nachystani a preslo to...
ale ked som dosla do poradne to som uz bola na 4 a dr. nechcel riskovat, tak ma poslal robvno na porodnicu...cely den nic a potom vecer mi zacali tie kontrakcie, to som uz citila, bolest sa stupnuje a interval bol 2min, a uz som citila...voda a maly sa uz tlacil von....rychlovka...

no uvidime tento raz ako to bude, ci nebudeme rodit doma 😅

babullka1
15. júl 2009

luccy,ja by som pri tych 5min.pockala asi tak hodku a potom by som sla,ale som rada ze drobcek si to rozmyslel,lebo chceme rodit aj s tatinkom 😀

ivkka
15. júl 2009

Kiert ďakujem ,ja som mala od rána kontrakcie ale nepravidelné,tak som čakala do večera kedy už boli pravidelné a aj bolestivé ale nebolo to také hrozné.Po polnoci sme prišli do nemocnice,bola som už otvorená na 7 cm,ešte som ale nemala výsledky steru keďže to prišlo tak skoro a pri prvom tehu som mala streptokoka tak mi napichli infúzku preistotu.Čakali sme dve hodiny kým zaúčinkujú,potom mi pustili plodovú vodu a hneď som išla rodiť.Boli sme tam teda iba tri hodinky a pôrod aj doktorka úplne super.Držím palce 🙂

kaska
16. júl 2009

Musim sem aj ja prispiet,,,uz som z toho cakania na nervy. Najhorsie je, ze som cele dni sama, mame sice bazen na zahrade, takze v tomto teple je to super, ale ta samota ma brutal ubija. Muz chodi iba na vikendy domov. Este jeden tyzden a som cisty magor. Najhorsie je, ze mna uz ani nic nebavi, ani chodit medzi ludi, lebo mam pocit, ze vsetci mi cumakuju na moje velke brusko. Tasku mam zbalenu, veci oprate, vyzehlene, vsetko nachystane. 😒
Vyzera to tak, ze budem prenasat, sice dnes som mala rano celkom pekne bolesti, ale uz mi tusim presli..
Pomoc ☹

babullka1
16. júl 2009

Perla..ako sa dnes mas?my este stale nic 😠 uz ma to zacina riadne jedovat..... 😔

perla200
16. júl 2009

ahoj babullka...ani mi nic....poobede okolo štvrtej ma začali bolieť kríže, ale preslo to.... a teraz zas nič.... je toto s tými našimi deťmi čo babullka????🙂)))))

babullka1
16. júl 2009

mne dnes zas nic neni 😠 akurat ze maly v brusku vymysla..jak cert 😉 stale ma kope a zavadza mi jeho nozicka pod rebrom 😖 ale...stale dufam ze do toho pondelka sa to rozbehne samo..strasne nerada by som mala ten porod vyvolavany 😒 takymto tempom fakt porodime spolu 😀

perla200
16. júl 2009

no to určite babullka.... ja som mala aj nejaké bolesti....ale prešlo ma to.... a mala ma kope neuveritelne.... bolí ma chrbát a strašnema bolí kostrč...... inak nič....

babullka1
16. júl 2009

mna ked drobec kope tak ma az nadvihuje..strasne ma to dole vtedy picha... 😒 a brusko mi tvrdne ..hlavne ked chodim,ale uz aj ked odpocivam...tak dufam, ze sa to rozbehne samo 😝

perla200
17. júl 2009

no babulka....aj ja mam toto od utorka...a nič..... kedy porodíme povieš mi?????

seeweed
17. júl 2009

Tak ja mam dnes po poradni a stale nic!!! Tato tema je pre mna ako stvorena 🙂 Pan doktor mi len povedal, ze mala je pekne nachystana, ale ze sa vidime buduci piatok zrejme...Uff, v tychto horucavach mame pred sebou dalsi krasny tyzden 😝

perla200
17. júl 2009

no seeweed....táto téma je fakt velmi aktuálna...a u mna presne vystihuje moje pocity..... a si otvorená? lebo ja od utorku na dva prsty a kedže pri troch sa rodí tak ked sa budem takýmto tempom otvárať tak porodím v auguste.... 😉

jamily
17. júl 2009

Ahote, ja sa teda tiez neviem dockat, kedy sa to rozbehne. Som na rizikovom, bola som zasita, a pockajte nakoniec budem este prenasat 😀 Uz sa tesim. Neviete nahodou nejaky spolahlivy recept na spustenie porodu? U mna akosi nic nepomaha 🙂

mischelin
17. júl 2009

Ahoj Jamily, aj mne udrziavali tehotenstvo od 30. tyzdna a teraz nic 😀 uz 2 tyzdne mi lekar hovori, ze uz mozem rodit, krcok uz mam spotrebovany, otvorena na 2cm a hlavicka prekryva vchod. ale kedy to uz budeeeeeeeee

perla200
17. júl 2009

to vážne mischelin???? lebo aj ja som od utorka na dva prsty - to sú asi dva centimetre nie? a to akože dva týždne mam ešte čakať??????? som zvedavá čo bue s nami dievčatá🙂

mischelin
17. júl 2009

No Perla, na 2 cm som otvorena od 30 tt 😀

perla200
17. júl 2009

tak to si ma vôbec nepotešila mischelin🙂

jas om si myslela, že ked som na dva cm tak idem hned....a pri kolkých cm sa ide rodiť?