V čom oprať čierne nohavice?

vittoria7777
21. apr 2013

Ahojte..vie mi niekto poradit v com mam oprat cierne nohavice aby sa mi nemošili?mam ich rada a skoda ich vyhodit ked som ich mala len parkrat na sebe..

denae
21. apr 2013

@vittoria7777 prepáč, ale to máš prvé čierne nohavice v živote? 😀 😀 😀

modrazaba
21. apr 2013

co znamena slovo nemosili?

zivika
21. apr 2013

@vittoria7777 sice neviem, co znamena slovo "nemošili"... ale tak logicky asi v prasku na cierne pradlo a ked sa o ne velmi bojis, tak ich neper v pracke, ale v rukach...no a koniec koncov, vsetky veci maju na sebe etiketu, tam mas popisane, aky to je material a ako ho mozes prat...

janinah
21. apr 2013

tekutý prací prípravok na čierne veci...a prať len čierne veci,nijaké farebné k nim

0550
21. apr 2013

ahoj vittoria7777 ja tak môžem súhlasiť z janinach tekutý prací prostriedok na čierne ja perem len v tom a som spokojná.Vlastne ja kupujem ten woolite aj na farebné,biele a čierne a pomáha to 🙂

vittoria7777
autor
21. apr 2013

@denae prve s ktorymi mam problem...je ti nieco smniesne??

vittoria7777
autor
21. apr 2013

takto aby bolo jasne neni som az taka dementna a viem ze na kazdom obleceni je napisane aky je to material aj ako ich ,mozem prat a samozrejme viem,ze existuju tekute prašky na čierne oblečenie..ide o to že sa na nich všetko lepi...ale aj tak dik...

bodka13
21. apr 2013

@vittoria7777 ja všetko periem z rubovej strany 😉 tak skús tak ...možno pomôže vypláchať viackrát

vittoria7777
autor
21. apr 2013

🙂 aj to robim...ale aby sme sa chapali po vyprati sa na nich barzco lepi..kde sadnem vzdy si nieco na nohavice nazbieram..ja som myslela skor nejaku babkovsku radu ci neviete ...

terezka1947
22. apr 2013

ja nosim teraz viac ciernych veci (takze v ich prani mam uz skusenost-bohuzial) a myslim,ze "nemosenie"sa da eliminovat iba typom latky,na niektore jednoducho kadejake hluposti nenasadaju,resp.lahko sa odstrania...a na ine zase pouzivam taku lepiacu rolku,najma na nohavice...."odrolkujem' pred kazdym pouzitim a su vzdy ako nove.
Co sa prania tyka,vacsinou v rukach a tekutom prasku(nie vzdy na cierne veci) a samozrejme avivaz....a nemam nejake velke problemy...

ivett1
22. apr 2013

@vittoria7777 to bude materiálom...lebo ak by len "elektrizovali", tak by stačila aviváž ... ale, keď sa ne ne všetko lepí ... potom asi len taký valček s lepiacou páskou, čo sa používa aj na kabáty ...

vittoria7777
autor
22. apr 2013

dik dievcence 🙂

ichbinich
23. apr 2013

@vittoria7777:
Ak aj pustaju farbu, skus ich namocit vo vode s octom a solou na zafixovanie farby, ako sa pise tu:

http://www.onegoodthingbyjillee.com/2012/11/pra...

Proti tomu lepeniu neviem ziadny trik, iba, ako to odstranit. Ako uz pisali ostatne, take rolky s lepiacou paskou, na ktore sa nalepia tie vlnky. Ale pracne rucne sirokou lepiacou paskou. Pripadne mozes vyskusat vlhku mikrovlaknovu handricku alebo frote uterak, ze tie nohavice pretries a tak odstranis rychlo tie vlnky...

vittoria7777
autor
3. máj 2013

@ichbinich dakujem

joyaja
15. máj 2017

Ja mam tiez take blbe nohavice,celkom nove a vsetko na ne sada. To pracne odchlpenie valcekom nepomaha, mozno nachvilu.
Neda sa to reklamovat? Su to super sportove nohavice, tesila som sa ako dobre sadli, ale uz mam na ne nervy