Váš názor na štrajk lekárov

labaga
11. nov 2011

ostava 19 dní do casu ked lekarom uplynie výp.lehota. dotkne sa to aj detských nemocníc dfnsp ba hlavne, ako to skoncí??
co si myslíte navýšia platy lekárom v nemocniciach?

dusika11
28. nov 2011

@mamabiba no kazdopadne v ramci psychickeho zdravia je dobre na tieto veci velmi rychlo zabudnut 🙂

lauritka
28. nov 2011

v ramci psychologickeho zdravia radsej pozeram suboj titanov. 🙂 🙂

dusika11
28. nov 2011

@lauritka haha 😀 😀 😀 skoda ze sa nemozem pohnut z domu ..uz by sa ma mala na krku 😀

monnaa
28. nov 2011

@cmeliatko - no ok, ale za kolko hodín práce za mesiac ?

czechzuzanaba
28. nov 2011

@akova to fakt? no tak to jsi me nepotesila. Ja chodim na poradnu k Cunderlikovi, ve stredu k nemu jdu, no tak se ho zeptam, ze co a jak.....
No treba este do stredy se situace zmeni, bud porodim, nebo se nejak dohodnou.....

delideli
28. nov 2011

Ja si myslim, ze uz v tejto diskusii nie je velmi o com diskutovat..Zaver : tento stat a aj vacsina jeho obcanov svoj postoj a nazor vyjadrila..(Aj ked vacsinovu negativnu mienku namierenu proti lekarov kladiem z casti za vinu aj sposobu prezentacie celej problematiky prostredtnictvom LOZ, ktory dost podcenil PR v celej akcii) A sice : staci nam podpriemerne zdravotnictvo s podpriemernou starostlivostou..Lebo tak ako dnes vsade plati (a zdravotnictvo nebude vynimkou): za malo penazi ,malo muziky..Vysledok celeho tohto divadla z poslednych dni je, ze este viac klesne zaujem o studium mediciny, bude pokracovat (ak nestupne) odliv absolventov a lekarov, ktori uz nechcu a nemozu za tychto podmienok pracovat, do zahranicia a ti ,ktori tu ostanu,pracujuc demotivovani, pretazovani a cim dalej tym viac limitovani, zazraky rozhodne nedokazu..Slubovani lekari z vychodu, radsej pojdu o krajinu- dve dalej,aby im ten odchod z domova za nieco stal..Takze vysledkom bude len dalsi pokles kvality zdravotnictva a tentokrat citelne vyrazny..Zase sa raz nasi obcania nechali oklamat zmanipulovanymi politikmi a financne skupiny si mozu madlit ruky..Smutne..

teodorka
28. nov 2011

@delideli vystizne si to cele zrekapitulovala

dusika11
28. nov 2011

@delideli smutne ale vystizne ...a my budeme pekne platit.......

cmeliatko
28. nov 2011

@monnaa neviem ale nezda sa mi zeby bol nespokojny 🙂 on pracuje tusim 12tky a vikendy mava volno (rodina).

suem
28. nov 2011

@monnaa V anonimite 😀 Ty si vtipna. Amatersky IT-kar, ti napise z akeho pripojenia pises, kto plati ucet za pripojenie 😉 Len aby sme boli v realite 😉

monnaa
28. nov 2011

@cmeliatko - veď o tom ide , tu ide o hodinovú mzdu !! Nie o mzdu za celý mesiac s hodinami nadčas . Ale lekári robia často mesačne až 250- aj 300 hodín. Potom tá výsledná mzda vyzerá super.

andreah25
28. nov 2011

@monika15 Si trápna, neviem, koľko máš rokov, ale chováš sa ako malé dieťa na piesočku, ktorému zobrali hračku. A sorry, viac Ťa otravovať nebudem . . . Ži si svoj úžasný život v zahraničí - keď si tam už utiekla pred problémami v SR, miesto aby si ich riešila - a teraz nekritizuj tých, čo majú snahu niečo riešiť. Utiecť vie každí, riešiť nie . . . .

suem
28. nov 2011

@stardust Kvakas jedine ty, ked nevies pochopit vyznam pisaneho textu. Trebalo v skole davat pozor 🙂 😎

suem
28. nov 2011

@monnaa Hodinova mzda by mala byt len za odpracovanu hodinu. Teda ked lekar v nocnej 4 hodiny spi nemal by ich mat zaplatene, ak nevydokumentuje ze osetroval. Tak by si bola spokojna? Ludia, ktori pracuju za pasom, tiez nemaju platene hodiny kedy nepracuju. Preto existuje mesacna mzda, ze ked prave neosetruje moze studovat, diskutovat s kolegami, zhanat informacie, dat si kavu, trochu zrelaxovat a pod. Neda sa vytahovat zo vsetkeho len to co vyhovuje.

monnaa
28. nov 2011

Úprimné slová primárky gynekológie na Kramároch

Vážení kolegovia,

vo víre udalostí posledných dvoch mesiacov ale najmä posledných dvoch dní mi nedá v rámci psychohygieny nenapísať, čo teraz cítim. Po 25 rokoch ťažkej práce a nespočetných odslúžených hodinách vo dne, v noci, v sviatky ... ma naša politická garnitúra donútila bilancovať.

Mám dve dospelé deti (neviem, ako a kedy dospeli v slušných ľudí), mám stále toho istého manžela (neviem, ako to tie roky vydržal, lebo celý náš rodinný život sa odvíjal od toho, či som pred službou, v službe alebo- úplná katastrofa- po službe). Voči mojej rodine teda nemám celkom čisté svedomie, ale voči tomuto štátu, nemocnici, kde pracujem a voči každej jednej pacientke, s ktorou som prišla do styku je moje svedomie absolútne čisté.

Preto si vyprosujem, aby ma niekto nazýval amorálnym skorumpovaným vydieračom! My, čo sme v tejto akcii, sme konečne preukázali, že si vážime sami seba. A len vtedy, ak si budeme naďalej stáť za svojimi názormi, budú si nás môcť vážiť aj ostaní.

S pozdravom Eva Dedinská, gynekológia Kramáre

27.11.2011

suem
28. nov 2011

@delideli Jasne bojuju hlavne za pacienta 😠 Keby trvali na dodrziavani zakonnika prace a uhradach zdravotnych poistovni, potom by to o sebe mohli vyhlasovat. V sucastnosti im ide len a len o platy. ☹

suem
28. nov 2011

@monnaa Jednoznacne uprimne 😲

stardust
28. nov 2011

@suem tak mi povedz, ktora farmaceuticka firma mi pozicia pristroje. Ak mi to nevies povedat, tak si len kvakala.

suem
28. nov 2011

@stardust Nehnevaj sa, ale ked otvaras ambulanciu a nevies kto ti co moze "sponzorovat" ako chces podnikat??? 😲

monnaa
28. nov 2011

@suem veď ale ty vôbec nevieš o čom tu točíš ! Oni chcú garantovanú hod. mzdu za normálny prac. čas -7,5 hod. v práci, nadčasy by sa preplácali inak , nie za každú hodinu 7 Eur !

stardust
28. nov 2011

@suem ty si len liecis komplexy na druhych, inak nemas ani sajnu.

delideli
28. nov 2011

@suem : nebudem ta presviedcat, nemam tu potrebu..(to malo robit LOZ, bohuzial to podcenilo..) vybrali ste si, mate svoj nazor, nasledky ponesieme vsetci..nielen lekari, najma pacienti..a ani o tom nemam potrebu presviedcat, kazdy to pociti coskoro sam..bohuzial..(tym nemyslim stav, ktory nastane v najblizsej dobe ak lekari nenastupia od 1.12., tym myslim dalsi upadok zdravotnictva,ktori nevyhnutne pride)..

andreah25
28. nov 2011

@suem Tvoj príspevok ma trošku rozčaroval: Nehnevaj sa, ale ked otvaras ambulanciu a nevies kto ti co moze "sponzorovat" ako chces podnikat???
Neviem, nerozumiem, alebo nechápem, ale čo myslíš tým sponzorovaním? To akože nikto nezačne podnikať bez toho aby mal sponzora? Alebo Ty podnikáš a niekto Ťa sponzoruje? Aký zmysel má potom podnikanie?
Poznám lekárov - súkromníkov a ver nikto ich nesponzoruje. Prístroje v ambulancii si zakúpili z vlastného vrecka - teda lepšie povedané z bankového úveru s neskutočnými splátkami a s rizikovým založením vlastnej strechy nad hlavou. Ak vieš o niekom, kto sponzoruje začínajúcich podnikateľov, daj mi prosím informáciu, veľmi rada sa potom pustím do podnikania aj ja aj hneď zajtra 😀

monnaa
28. nov 2011

@stardust - ja som tiež chcela poznať tú zázračnú firmu , ale suem sa akosi neozýva ...

delideli
28. nov 2011

@stardust , @monnaa : to je tak,ked sa niekto pasuje za odbornika vo veci, do ktorej nevidi..v zivote som nepocula,aby niekomu farm. firma sponzorovala zariadenie do ambulancie..najma pri aktualnych cenach lekarskych pristrojov (ale to by dany "odbornik" musel aspon tusit,kolko take zariadenie ambulancie a specializovane pristroje stoja..)
nuz ale rada sa necham poucit a este radsej by som kontakt na takeho sponzora ziskala 🙂

stardust
28. nov 2011

@monnaa uz som si skoro zacala vyplnovat prihlasku na medicinu 😀 😀 😀

andreah25
28. nov 2011

@delideli cca viem povedať, že napr. zubárske kreslo stojí okolo 30-40 tis. eur, prístroj na gyndu na vnútorné i vonkajšie sono a s 4D sono stojí 40-60tis. eur. Sú to ceny spred dvoch rokov, možno teraz je to inak, ale aj tak sú to riadne pálky. No nepoznám lekára, ktorému by to ktosi zasponzoroval. Poznám len lekárov, ktorý to možno majú prenajaté, lebo si nemôžu dovoliť to kúpiť, ale že by zadara od sponzora??? O tom nič neviem . . .

minewka
28. nov 2011

Aby som to trošku upresnila . v 90tych rokoch, keď sa hromadne začalo súkromníčiť a lekári si otvárali neštátne (súkr.) ambulancie, drvivá väčšina z nich si poodkupovala prístroje zo štátnych ambulancií, z nemocníc - za babku. Tým vlastne, povedzme si otvorene, tunelovali, okrádali štát.

Dnešní mladí lekári - s tým už veľa nemajú spoločné - maximálne tí, ktorí raz preberú ambulanciu a pacientov po rodičoch (ak teda rodičia ambulanciu mali - ale takých lekárov je dosť)

Prístroje ani tak nezabezpečujú farma firmy - tie zabezpečujú lieky a niektoré liečebné pomôcky.

Prístroje dovážajú firmy, ktoré sa zaoberajú dodávaním zdravotníckeho materiálu - ktoré ak, tak svojim spoľahlivým klientom dávajú rôzne zľavy a akcie.

Je to aj v zahraničí - nie u nás!- napríklad, ak sa zubný technik rozhodol vziať keramiku (cena jednej keramickej sady je 2000,-EUR - to je prášok, z ktorého sa modelujú a vypaľujú zubné porcelánové mostíky, či korunky), tak dali možnosť kúpiť si set - keramika plus piecka na vypaľovanie keramiky - spolu za 8tis. EUR, s tým, že zubný technik podpísal zmluvu, že od nich bude brať kov nepretržite 2 roky, pričom cena za 1gram kovu bola u nich trošku drahšia, ako v iných firmách. Ak túto zmluvu podpísal, piecku mu dali za symbolické 1,-EUR.
U nás - aspoň čo sa týka zubariny, to nie je.

čo u nás je :
Ale - ak napríklad sa zubár rozhodne kúpiť RTG - dodávateľskej firme dá starý RTG (tá ho napríklad vie ešte predať) - a poskytne zubárovi významnú zľavu - napríklad nový RTG stojí 500tis. EUR (v závislosti od veľkosti) a dodávateľská firma za to, že im nechá ten starý - mu poskytne napríklad zľavu 100 000,-EUR.
Nerobia to všetkým, len dobrým klientom.

Ceny, ktoré uvádzam, sú reálne.

V nemocniciach sa deje - že kúpia nová RTG za 60 mil. EUR - je tam už druhý rok, ale fungoval iba mesiac, lebo sa pokazil, pravdepodobne už od výroby bola nejaká závada a nikto s tým nič nerobí a novučký RTG, ktorý bolo potrebné reklamovať - tam stojí. (podľa mojich info je tak vo fakultnej nemocke v KE - buď Rastislavka, alebo SNPčka - neviem teraz isto)

Alebo nemocnice kúpia RTG - ale nemajú nikoho zaškoleného, aby na to robil - a nový RTG zapadá prachom.

delideli
28. nov 2011

@andreah25 : presne tak,..ale ved sama vidis, ze za tych par dni sa tu vyprofilovalo tolko znalcov slovenskeho zdravotnictva,ze nestacim zasnut, takze zrejme maju aktualnejsie informacie,alebo spolahlivejsie zdroje?🙂