Vekový rozdiel medzi partnermi 14 rokov

barbora221994
31. mar 2019

Dobrý deň,
chcela by som vedieť aký máte názor na vekový rozdiel medzi partnermi,kde má muž o 14 rokov viac.
Môže to fungovať alebo to bude po čase horšie?
Ďakujem veľmi pekne 🙂

deti95060810
31. mar 2019

ani tak nezávisí od veku partnerov, ale skôr od pováh ktoré sa v tom partnerstve zídu....

ak máš pocit že je to ten pravý pre teba, na názory druhých sa môžeš vykašľať...

tehotna85
31. mar 2019

Vobec nejde o vek.....poznam pary kde je aj o dost vacsi rozdiel a je to krasny vztah.....

83lenka83
31. mar 2019

@barbora221994 ja som bola vo vztahu s clovekim o 10 rokov starsim (4roky), postupne som si uvedomila, ze je to velky vekovy rozdiel. Moja teta ma manzela o 14 rokov starsieho a on je uz dedko a ona este stale plna energie, ona sa o seba stara a on vyzera ako keby ho len vzala na prechadzku z domova dochodcov :-/.

jamimka
31. mar 2019

@83lenka83 😀

jamimka
31. mar 2019

Podla toho, v ktorej etape zivota by som ho stretla. Ak este pred 20tkou, urcite nie...ale teraz ked uz mam dieta. Zivot odzity ako tak skusenosti, viem co očakávam, co viem ponúknuť. Uz by mi nevadil vekový rozdiel. A nie kazdy "dedko" aj ako dedko vyzera. Pri mladej musi drzat krok. 😉

aduskalac
31. mar 2019

Preco by nefungoval ja mam 39 manzel 62 sme spolu 19rokov z toho 17 manzelia a nemenila by som

nikusska89
31. mar 2019

@aduskalac skor sa treba zamysliet ze clovek cim bude starsi tak moze to byt problem...kym su obaja mladi tak si myslim ze to pojde bezproblemov ak si vyhovuju povahovo....ale problem moze nastat trebars ked si vezmes ze ty budes mat 60 a muz 83 rokov..60tnici su dnes aktivni ludia, vela cestuju atd ale po 80tke neviem ci ten druhy bude schopny udrzat s tym mladsim krok...

aduskalac
31. mar 2019

@nikusska89 nikdo nevie kolko tu budeme a co sa stane dnes padaju a su chory aj mlady ludia,ktovie mozno sa bude musiet starat on omna nevies co bude zajtra nieto o 20rokov

lucyluv
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miruslb
31. mar 2019

My máme 13 rokov rozdiel. Žijeme spolu siedmy rok, sme manželia a máme spolu dieťatko. Ja 32, manžel 45. Už by som ho nevymenila 🤗

sense
31. mar 2019

Zalezi od inych veci ako veku teda ako to.nie jeje rozdiel 20+ a tiez v ktorej faze zivota...

...ak mas uz teraz pochybnosti, tak to nie je ten pravy

tyelde
31. mar 2019

Závisí od konkrétnych ľudí... Ale teda môj má o 16 rokov viac a nikdy viac... On už prichádza do veku keď chce mať kľud, všetko ho bolí, ideálny víkend je nepohnúť sa z gauča a relaxovať a ja sa idem zblázniť z neho už, a to si skutočne neviem predstaviť, že on už bude na dôchodku a ja ešte 15 rokov robiť....

aduskalac
31. mar 2019

@tyelde no u mna to je opacne ja som skor domased a on by chodil kade tade,kedze stale aktivne sportuje uz ma dochodok no aj pracuje nadalej, nevie obsediet doma

tyelde
31. mar 2019

@aduskalac no veď vravím, že závisí od konkrétnych ľudí, držím palce nech to vám vydrží 🙂

aduskalac
31. mar 2019

@tyelde dakujem no uz sme spolu skoro 20r tak snad este 20 budeme 😀

barbora221994
autor
31. mar 2019

@tyelde to je tak že otec mojej dcérky je úplne odmeraný k nám, vie dosť ublížiť rečami však aj celé tehotenstvo ma rečami ničil a teraz keď už aj našej malinkej nadáva keď je trosku opitý tak sa mi to velmi nepáči a to je o 6 rokov starší.
V 2015 som pracovala v jednej firme a môj kolega sa do mňa zaľúbil co mi povedal ale potom keď som z firmy odišla tak sme stratili kontakt ale skôr sa on odmlčal po 4och rokoch sa mi ozval, povedal ze bol dobrý chmulo a ze to ľutuje a ze by mňa prijal aj s malinkou a ešte by chcel mať so mnou aj ďalšie bábätko. Ja mám 24 a on o 14 viac a preto sa bojím že na začiatku by to bolo v pohode ale keď by bábo plakalo tak by bolo horšie aj keď hovorí že by mu to nevadilo.
On je permanentne v robote, každý jeden deň pracuje, a keď ma čas tak pomáha keď ho niekto poprosí ale je pravda že sa aj postazuje že ho boli chrbát z prace alebo nohy ale to je normálne no.
Každý jeden deň mi krásne píše čo môj partner nerobí a ani nikdy poriadne nerobil. Podotýkam ja žijem sama s malinkou.
Fakt mám zamotanu hlavu, nechcem urobiť zlý krok, v prvom rade musím myslieť na dcérku, viem že má iba 14 mesiacov ale keď ho vidí tak sa smeje dokonca aj keď ju nosí na rukách tak ani neplače a to pri druhých hneď spustí.😅

tiumen
31. mar 2019

Veru, všetko záleží od konkrétnych ľudí.. Ja by som sa veku nebála 🤷‍♀️ my máme 12r rozdiel a sme spolu už takmer 12r.. A to ani nevedela koľko má rokov keď sme sa dali dokopy :D ja som mala veru málo

aduskalac
31. mar 2019

@barbora221994 ved mu daj sancu nemusite hned zobrat ale postupne sa stretavat spoznavat postupne skusit spolu zit a uvidis a otec dcerky je teda riadny chuj od neho co najdalej drzim prsty

lynth
31. mar 2019

Medzi mnou a manželom je takmer 10 ročný rozdiel. Spoznali sme sa keď som mala 23. A v tomto čase som mu ešte Vykala 😂. Vznikla z toho láska ako hrom. Sme spolu zatiaľ síce len 5rokov, ale som totálne spokojná a nemenila by som. Zo začiatku som síce pozorovala isté "staromládenecké" zvyky, ale už sa to všetko stratilo a sme ok. A k deťom(3 ročná a 3mesačný) je dokonalý. Mám pocit, že čím je starší tým viac si otcovstvo a rodinu užíva.
Určite záleží od životnej fázy, skúseností a očakávaní. A hlavne sa postupne spoznávať.
Držím palce aby Vám to vyšlo.

januska20
31. mar 2019

@barbora221994 Veď mu daj šancu, postupne sa spoznávajte.
Nemusíš hneď vbehnuť do manželstva,ale postupne zistíš čo je zač..
a možno toto má byť tvoje šťastie. Držím palce,malá je zlatučká

h_petra
31. mar 2019

My máme rozdiel 15 rokov.
Pred tým som tiež mala vzťah s o 15 rokov starším. V tomto životnom období ak sa aj vyskutujú u nás nejaké problémy, nesúvisia s vekovým rozdielom. Ale nezatváram pred tým oči a rátam s tým, že postupom času sa toto bude prejavovať viac.
S týmto som do manželstva šla a budem to riešiť až keď to nastane.

tyelde
31. mar 2019

@barbora221994 veď ja nevravím, že u každého to skončí zle, naopak, držím palce... Ale s rozumom, nie len v záchvate ružových okuliarov... Mne napr. Srdce trhá, keď ho malá volá s nami na ihrisko a jemu sa nechce, lebo práve prišiel z roboty a chce si v kľude čítať fb... Podotýkam, bývame hneď vedľa ihriska, aj wifi dosiahne, len má zdvihnúť riť a sadnúť si na lavičku vonku, ale on má vždy dačo iné, alebo je unavený, alebo dačo bolí.... No, už ho deti volať von prestali, čo ti poviem.... Ale ako vravím, to je od človeka k človeku, aj keď verím, že keby mal o 10 rokov menej tak ešte nie je taký "zničený"...

sense
31. mar 2019

Pozri ak ti je s nim dobre tak to skus ved sa nemusite hned brat, ani mat dalsie detI a uvidisale...ja som mala 26r ked som spoznala mojho, bol to zvlastny pocit byt s nim co som dovtedy napr par vztahom nezazila, neplanovala som nic a uz vobec nie rodinu,....casom sa to stalo...nevravim ze to je a bolo vzdy ruzove to nie je v ziadnom vztahu obzvlast aknie je ani jeden pasivny bez nazoru....ale to je v kazdom vztahu bez ohladu na vek...

maminuska
31. mar 2019

Za mňa určite nie. Ja mám 44 rokov a neviem si vedľa seba predstaviť 58 ročného muža. Ani keby bol akokoľvek udržiavaný a fit. V tomto veku často už prirodzene odchádza libido, muž je už za andropauzou , mám 5 detí a teda zo starostlivosti o deti nemienim prejsť do starostlivosti o manžela, nehovoriac o tom že netúžim byť živitelkou rodiny alebo opatrovateľkou na opatrovateľskom . Rada zostarnem so svojim manželom , súbežne , tak aby sa naše záujmy zlaďovali .
Ono je to vcelku uspokojivé pokiaľ je ten starší partner ešte tak do 50 tky , ale potom sa rozdiel rapídne zvyšuje a každý sa nachádza v inej životnej fáze.

kristina2412
31. mar 2019

@barbora221994 medzi nami je 13 rokov a nemenila by som .Je skvelý otec,neskutočne trpezlivy,veľa sa venuje deťom. Samozrejme závisí od konkrétneho muža,ale je tu predpoklad že starší partner sa už "vyblbol" a už nebude mať potrebu utekať od rodiny za kamaratmi ako niektorí 20- roční. Tiež som spočiatku váhala či do toho ísť či nie,ale lepšie sa mi stat nemohlo. Ak ti môžem poradit,daj tomu šancu,napriek vekovemu rozdielu. Myslím že zodpovedného muža tvojho veku navyše ochotného a schopného sa postarať aj o tvoju malú ,bude ako hľadať ihlu v kope sena

oli18
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barbora221994
autor
31. mar 2019

@kristina2412 dobre vyskúšam to🙂 pomaličky samozrejme, len sa bojím že ak by sme mali druhé bábätko že ako by sa správal k mojej dcérke ktorá jeho neni aj keď ju má veľmi rád musím povedať 😉

eva112014
31. mar 2019

@barbora221994 On má deti? Mne je divné to, že hneď bábätko, ani ste spolu nežili ...

sense
31. mar 2019

@barbora221994 este ste ken ba zaciatku a uz rizmyslas nad dietatkom? Pockaj parvrokov a uvidis a potom rozmyslaj nad dalsim....

barbora221994
autor
31. mar 2019

@sense nerozmýšľam len on mi hovoril že by chcel bábätko keď malinká bude trošku staršia 🙂