Voľby

29. júl 2023

Ako môže niekto voliť Fica alebo peleho... Ľudia už sa spamätajte, ved oni rozkradli, co sa dalo

walentina7
30. júl 2023

@beata_k starým ľuďom sa za Fica dobre žilo, preto ho chcú voliť. Starí nepotrebujú k životu luxus ani dovolenky chcú len dôstojne dožiť, aby mali čo jesť a strechu nad hlavou, a toto za Fica mali. Oni sa nechcú mať lepšie, oni sú skromní a stačí im aby sa mali tak ako im bolo vtedy. Lebo teraz sa tak nemajú.

beata_k
30. júl 2023

@walentina7 Ja chapem, ich dovod, zvyk. Ale, nech ho uz ozaj prestanu volit. To uz radsej nech si krestanov volia.

mima1608
30. júl 2023

@beata_k preto sa chytám PS, lebo Šimečka na mňa vyskakuje už pomaly aj z mlieka. A nič tým mladým nebráni, aby sami šli k voľbám a babky prehlasovali. Akurát, že väčšina to má ťažko na háku

mima1608
30. júl 2023

@beata_k prečo kresťanov? Nie všetci dôchodcovia sú kresťania ☺️

beata_k
30. júl 2023

@mima1608 😀 ano, to mas pravdu

candii
30. júl 2023

Realita je taká, že nech tam je úplne ktokoľvek každý bude kradnúť a habat pre seba. Vsak aj Matovič aké mal vízie, čo všetko bude robiť pre ľudí a dopadlo to ako? Tak nás zadlžil že to budú splacat ďalšie 4 generácie našich detí. Miešame sa do vojnového konfliktu, rozdrbava naše peniaze za všelijaké očkovacie lotérie, 500€ za zucasnenie sa vo voľbách, energie radpidne stúpajú na cene, inflácia je najvyššia v histórii, zvyšuje sa chudoba a to za pár rokov jeho vlady. Áno, Fico kradol .. ale zase vždy udržiaval vzťahy s okolitými štátmi .. cena energií bola stala, cena potravín bola tiež stála .. nehovorím že ho idem voliť len porovnávam. Nedával nám nič navyše .. všetky príspevky išli hore len o pár eur ale všetko bolo stabilné .. a teraz ? Hypotéky , nehnuteľnosti to je katastrofa čo sa tu deje. A to je len to, čo vidíme .. čo nevidíme a čo nevieme je podľa mňa ešte horšie. Nemáme koho voliť .. vždy je to menšie zlo a väčšie zlo. Ale Matovič je určite veľké zlo a jeho tím je čistá katastrofa. Neviem zatiaľ koho budem voliť ale Matoviča jednoznačne nie. Ľudia mu dali dôveru v lepšie časy a len to spustošil.

triss83
30. júl 2023

Taký bordel, chaos, kradnutie čo tu predviedla transparentná, protikorupčná a odborná vláda Matoviča, Hegera, Sulíka, Kollára,Remišovej a Čaputovej je najhoršie čo tu vládlo za posledných 50 rokov. Šimečka a jeho PS je strana bez rozumu, úplne mimo realitu. Už teraz máme PS vládu a nič v prospech občanov Slovenskej republiky nerobia. Klobúk dole pred ministrom Šimkom, ktorý sa nebál a zverejnil pravdivé informácie a svinstvá, ktoré predvádza táto vláda pod ochrannou sukňou prezidentky.

gir
30. júl 2023

@beata_k tiež to neznamená, že majú voliť PS. Evidentne ich v tejto diskusii pretláčaš.

beata_k
30. júl 2023

@gir Evidentne? 😀 Mne je vies kde koho budu volit, pokial to nebude Fico.

viestta
30. júl 2023

@gir a nie je uplne jedno kto koho v diskusii pretlaca, vytlaca? Nakoniec sa aj tak kazdy rozhodne sam za seba podla svojho. Rozhodne sa ako rozhodne aj napriek tomu kolko diskusii precital, kolko hodin a s kym o tom debatoval? Alebo aj vdaka tomu, kolko diskusii precital a kolko hodin o tom debatoval...

gir
30. júl 2023

@beata_k sama píšeš, že je ti jedno,kto koho volí,len nech to nieje Fico. Tak až tak jedno ti to nebude. Ja len verím v zdravý rozum ľudí...

gir
30. júl 2023

@viestta je rozdiel diskutovať a rešpektovať iný názor alebo prezentovať svoj názor ako jediný správny...

beata_k
30. júl 2023

@gir Smiesne chytanie za slovicka.

viestta
30. júl 2023

@gir pre kazdeho diskutujuceho je jeho nazor spravny. A ja v prispevkoch od @beata_k to co tam vidis ty...

jamimo
30. júl 2023

@walentina7 moja svokra zdieľa tento názor.... Skutočne seniori nič. nepotrebujú, skromnosť 🤔? Zaujímavé, že keď svokra potrebuje zdravotnú starostlivosť, a naráža (nedostupnosť, dlhé čakacie doby...) len nadáva. Tak ju vždy chlap vezme tam, kde sa platí cash €€€. Povedala som jej, hlavná vec, že ospevujete vlaky zadarmo 😄 Vám ešte pripomeniem, keď budete potrebovať sociálnu službu, alebo DSS...

jamimo
30. júl 2023
vorkola
30. júl 2023

@walentina7 No moja zlata,ale Tej Matovicovej vlade teda vlastne na vsetkym ,takmer celej planete kdesi cosi asi cca 1,5 az 2 roky nabehla korona, co mudeli z kasy odobrat velke miliony, co boli urcene na nieco ine, a to bolo myslim len 2 roky po volbach,ked to s tym covidom zacalo, covid bol este do minuleho roku leta, viem lebo vlani v lete som musela mat rusko este aj v lekarni ,Tak ten rok nie je dlhy, cas na zregenerovanie vsetych rezortov nielen na SK, ale na celom svete.Zakratko zase nabehla vojna vedla, tak co uz tito mohli tak strasne robit v pokracovani v rozvoji krajiny?,Ked po 1) odstranit covid, ,ktory stal uz ani nevieme kolko, po2) Zapojit sa do prijimania utecencov z ukrajiny + pomoc samotnej ukrajine, na svoju obranu.,aspon kolko tolko, Fico pridal mamickam na matrskej, alebo rodicak kazdy rok par centikov za 12 rkov,ako aj dochodcom nic moc, ale aspon podla inflacie v % tach.TaTO Matov. a Heher. to mamickam vytiahli na 200 eur,obedy maju od maja zadara,a dochodci dostali z dani nasich deti, nie centa, ale celkom slusne eura. Tak co vlastne po takej kratkej dobe este chcete ? dosiahli tolko, co za 30 rokov od Meciara pocnuc nedosiaha ani jedna vlada, Az sa mi rozum zastavil ze SULO tuto vladu zvrhol,prave ked sa to zacalo rozvijat. No a aby toho nebolo malo toje taka ceresnicka a tak to som sa uz nestacila cudovat , ,ze este , stihli spracovat metodicko pedagogicku knizku ktora sa zaobera ucivom co sa tyka nielen pohlavnych organov, a co s nimi robit, Teda ludovo povedane masturbacia uz mensich skolakov mam taky dojem ,ze dokonca skolkarov uz nazov knizky ako ucivo si tiez nepamätam
No nemame moznosti na vyplnenie volneho casu, u malych deti.? a co hygiena po masturbacii? Ako s ich malymi rucickami, mame doma ,preventivne doma nie umyt ,ale vysmyrglovat rucicky?Fuj, tak takyto navrh uciva by nevymysleli ani opilci v stvrtej cenovej.Ja asi budem volit ,tam kde su Vasecka, Zaborska,

lenkasarka
30. júl 2023

@vorkola nie som si istá či práve slovo “museli” odobrat z kasy je správne pri spomienke na tu vakcínou lotériu či dotovanie momiek atd

sheila121
31. júl 2023

@vorkola mamičkám to vytiahli na 200 eur (viete o tom, že to sú ich populistické ťahy pred voľbami)?

triss83
31. júl 2023

@vorkola tých 200e pre deti,je len Matovičova reklama. Príspevok platí len do konca tohto roka, nie je pre všetky deti, staršie deti s ktorými sú najvyššie výdaje tento príspevok nedostávajú

jamimo
31. júl 2023

@sheila121 ľudia vidia len to, že dajú.... ale, že sa štát len zadlžuje a budú to splácať ešte ich pravnúčata, tak to nevidia 😉 Absolútne prehliadajú, že sa nekoná na odbornej, vedomostnej úrovni z perspektívneho, dlhodobého aspektu, ktorý by napredoval minimálne na úroveň toť našich susedov v CZ. Zalepiť oči, opiť rožkom a s prepáčením zapchať hubu. A úspešne sa im to darí. Tie osvojené názory a nálady obyvateľstva.... hlava mi to neberie 🤔

kvetinka75
31. júl 2023

nebudem ho voliť ale zaujímalo by ma, kto je podľa teba lepší. Pretože v politike by normálny človek nevydržal

kvetinka75
31. júl 2023

@hladamematku ludia su nepoučiteľní. Veď aj Kollár sľuboval byty......

nikajve
10. aug 2023

@mima1608 pridavam sa k vam, co sa tyka nevolit PS stranu fetakov a agresorov. Rada by som k tej PS demokracii a nepotlacaniu ludskych prav nieco povedala.Pracovala som 10 rokov na BA magistrate,prezila 2 primatorov,v praci sa mi darilo.Potom prisiel agresivny PS Vallo s armadou mladych ludi z mimovladok.Vyhodil polovicu povodnych zamestnancov (cez dohody,aby nemal zle PR) a nahradil ich osobami bez praxe,skusenosti,no najma z povodnych zamestnancov urobili otrokov,nosicov papierov.Roztrhali pracovne naplne ludom-co robil 1 clovek,rozdelilo sa medzi 10,pricom tomu cloveku uz nedovolili robit nic len posluchat ich prikazy.Nikdy by som si nepomyslela,ze su taki zli a zakerni.Su ako imelo,napadnu vas,postupne vyciciavaju az umierate.Ak mate iny nazor,ako je ten ich,idete z kola von.Ak si dovolite oponovat,idete z kola von.PSkari nedali ludom sancu dychat,ludia boli psychicky likvidovani. A o navyseni poctu "ich" zamestnancov je skoda hovorit.Staci si pozriet mzdove naklady,ktore sa zdvihli od r. 2018 (odkedy kraluje Vallo) o 16 milionov eur a to aj napriek Coronakrize! Ked v roku 2018 nastupil,zdvihol dane.To mu ludia tolerovali.Avsak to iste spravil aj v roku 2023,ale pre istotu zdvihol uhrady za ubytovanie,mhd,seniorom v zariadeniach a chysta sa zdvihnut poplatky aj v pohrebnictve.Vyhovara sa,ze nema peniaze,ale kazdorocne cez 850 000 tis.ide neziskovke - nadacii mesta,ktorou sponzoruje Vallo mimovladky,ale aj s.r.o. a "svoje" fyzicke osoby.Samozrejme rozne LGBTI+ zdruzenia.Okrem toho dava miliony aj inym mimovladkam.Samozrejme,pocet zamestnancov sa zvysuje aj v spolocnostiach mesta.To sa,ale neda vycislit a najst,da sa vsak zistit,ako sa tej ktorej spolocnosti mesta nenapadne dviha zakladne imanie.PS je jedno,ze rozdava, plati si obrovske mnozstvo dohodarov, ved mozu, ved to nedavaju zo svojho,ale z nasich penazi, ktore ma Vallo z dani,poplatkov mestu. Vallo nespravil nic nove,vsetky plany a projekty - myslienky boli davno pripravene pred nim alebo ich okopiroval z Ceska. Preco nezaviedol paas v Starom Meste pred volbami? Preco neriesil cyklopruhy na nabrezi pred volbami?Lebo teraz si uz moze robit,co chce, nikto mu v zvysovani uhrad uz nezabrani,ved v mestskom zastupitelstve ma samych PS ludi a rovnako je PS clovek aj mestska kontrolorka. To iste sa deje aj na mestskych castiach. Ja som na vlastnej kozi pocitila tu ich demokraciu a slobodu slova v praxi,nikdy viac.To nasilne tlacenie PS je vsade - v dennikoch,tlaci,mediach,aj zapredani herci sa angazuju.Vsade po BA na billboardoch vyskakuje Simecka z PS - to uz Vallovi nevadi vizualny smog?Aha nie,ked ide o jeho cloveka.

liliana8
10. aug 2023

@walentina7 Ale nemali sme sa priemerne vdaka Ficovi,ale vdaka tomu,ze vladol v obdobi,ked sa SVETOVEJ ekonomike darilo a z toho profitovala aj slovenska ekonomika. Zatial co posledne roky je kriza ovplyvnena Covidom, vojnou na Ukrajine, cenou energii a nasledne potravin, vysokymi urokmi, atd. S tymto by nevedel urobit nic ani Fico.

nikajve
12. aug 2023

@sova851 a viete kolko tito presustrovali na coronu?Ako sa zneuzili a zneuzivali vo velkom peniaze?Lebo lex korona,potom lex Ukrajina.Slovensko by na tom bolo ovela lepsie,keby nevladli tito amateri a nielen v NRSR,ale aj v komunale. SR ma obrovsky deficit a to vsetko budeme zase len splacat my verejnost.

erikavesela
12. aug 2023

Autorka...Ja ti dam protiotzku...Ako moze niekto chciet volit simecku s nechutnym ksichtom, kt.nasu krajinu zapreda za vsetko, len, aby bol pri moci???

erikavesela
12. aug 2023

@beataxxx tak sa priprav na zaciatok konca tejto krajiny..

viestta
12. aug 2023

@erikavesela presne tak ako moze zvolit toho prepiteho "spasitela naroda"

beataxxx
12. aug 2023

@erikavesela pozri si prieskumy a úroveň vzdelania voličov podľa jednotlivych stran……Fica, Danka a Republiku volia prevažne ludia s tým najnižším vzdelaním…..to tiež svedčí o niečom🙂