Vybielenie šiat maslovej farby

katarina002
31. aug 2020

Ahojte žienky 💗
Idem si k vám po radu. Mám jednoduché svadobné šaty. Spodná vrstva a na nej čipka. Majù maslovú farbu.
Dá sa nejak dosiahnuť ich vybielenie?
Šaty som zohnala na 1sv.prijímanie pre dcérku. Musela som takúto velkosť,lebo do detských šiat sa dcérka nezmestí,a na kùpu iných či nových šiat nemám peniaze takže by som ich nerada zničila. Ďakujem za rady
Prípadne by ma potešil aj váš nàzor na to,keby mala maslovéšaty...čo si o tom myslíte.

pivonka6
31. aug 2020

Ja som tak vybielila maslove tricko vo Vanisi na biele pradlo. Naliala som viac do vedra s vodou a ponorila ho tam na 24 hod. Skus kvapku na okraj siat, uvidis.

dskjhfdlkdjhl
31. aug 2020

@katarina002 S krajkou by som neexperimentovala. Radsej by som jej dala tie maslove.

mtoth
31. aug 2020

@katarina002 pamatam si, ked som mala 1. sv. prijimanie, neriesilo sa, ci ma niekto biele, alebo maslove saty. Pre nas dievcata vtedy bolo najdolezitejsie ze vyzerame a citime sa ako princezne. A inak, v niektorych kostoloch maju dievcata aj chlapci rovnosaty a tie byvaju maslove. 🙂

deti95060810
31. aug 2020

tvoje experimentovanie môže skončiť aj tak, že zo šiat nebude NIČ...

rachel36a
31. aug 2020

Bez flakov nevybielis...hlavne ak to je nejaka synteticka latka

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jajka71
1. sep 2020

Neexperimentuj, moze to zle dopadnut, ak to nebude problem ze niesu snehobiele vo vasej farnosti, dcerka ich este vyuzije na prilezitost a posuniete dalej v rodine alebo predate a bude sa z nich tesit dalsie dievcatko, ja mam.v skrini saty moje a po najmladsej sestre a dufam, ze ich moja dcerka vyuzije (ale asi po sestre viac ako moje). Hlavne ich neznic. Farba nemusi byt problem, popytaj sa vo farnosti.