Výhra lístkov - podvod

15. apr 2024

Ahojte,zapojila som sa do súťaže ohľadom lístkov do zoo.Dnes mi prišla správa že som vyhrala len mám zaplatiť 1 euro ako poštovné že mi to pošlú domov.Len treba tam zadať údaje platobnej karty.Moze to byť podvod?Nerada zadavam údaje mojej karty,predsa človek nikdy nevie kedy to niekto zneuzije.

kleopatra114
15. apr 2024

Podvod, nikomu nedávaj údaje z karty!

klarissa25
15. apr 2024

Prečo by chcel od teba údaje z platobnej karty ??? Pre boha ľudia naozaj ste takí hlúpi?

januska12323
15. apr 2024

Číslo karty nikam nedávaj, keby si vyhrala rovno ti to pošlú.

lawinia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
15. apr 2024

@klarissa25 Píšem hore že mám zaplatiť poštovné tých lístkov.A nie nie som hlúpa veď som nezadala nič žiadny údaj.

gejb
15. apr 2024

Keby si niečo vyhrala tak ti zavolajú ze si máš pre lístky prísť alebo by si vypytali adresu a poslali na vlastné náklady. Toto je odrb jak vyšitý

lucka_ke
15. apr 2024

a keby si aj mala zaplatiť poštovné tak načo sú im údaje z tvojej karty? určite podvod, nič nikam nepíš a stránku nahlás

klarissa25
15. apr 2024

A keď máš akože zaplatiť euro načo by niekomu boli údaje z tvojej karty ??

stella14
15. apr 2024

aj mne to prišlo 😂

lawinia
15. apr 2024

Teraz som prečítala že za poštovné. No je to divné, výhru si väčšinou človek vyzdvihne alebo posielajú oni na svoje náklady. Nahlás stránku

ivanka33
15. apr 2024

Podvod

klarissa25
15. apr 2024

To mate tak keď sa zapájate do kadejakých súťaží na fb na stránke ktorá funguje týždeň 🤦‍♀️🤦‍♀️

maranco
15. apr 2024

Napíš sem ten link zo správy. Skontrolovala si číslo alebo email odkiaľ to prišlo?
Výherné lístky sa dnes dajú poslať elektronicky.
Tá súťaž bola naozaj na oficiálnej stránke zoo alebo si klikla na nejakú reklamu?

autor
15. apr 2024

@klarissa25 Zapajam keď tak raz za rok do nejakej súťaže ináč vôbec.
@maranco Áno bola to na oficiálnej stránke zoo.Ale už to je jedno, jednoznačne išlo len o podvod.

klarissa25
15. apr 2024

Určite to nebola oficiálna stránka zoo...

janai1
15. apr 2024

Naozaj sa čudujem, že na toto sa musí jedna dospelá osoba vôbec pýtať 🙄

@klarissa25 mohla byť. Tiež som sa raz zapájala do jednej sútaže o tetovanie na ofic. stránke a všetkým zúčastneným začali chodiť správy z fake profilu, ze vyhrali len treba kliknúť na nejaký link.

crazy_cat_lady
15. apr 2024

nemyslim si, ze to bola oficialna stranka zoo, ale sa len tak tvarila. a naco by boli niekomu tvoje platobne udaje? bez urazky, ale kazdy den vidim minimalne jednu takuto "sutaz", kde su stovky/tisicky komentov, ako ludia chcu vyhrat vseliake domy na kluc, karavany, bazeny a co ja viem co. Ved clovek s IQ nad hodnotou izbovej teploty musi vidiet, ze to je podvod. nepoviem stari ludia, ktori nemaju moznost si zistit veci/suvlosti a nevyrastali v dobe internetu a smat phonov, ale ze tomu naletia mladi ludia ma neustale dokaze prekvapit..

ankare
15. apr 2024

Podvod

maranco
15. apr 2024

Pridaj sem tú správu a link že sa naň lepšie pozriem

ankare
15. apr 2024

@maranco NIKDE nežiadajú číslo karty, NIKDE. Keď je to niečo seriózne.

ivanaks
15. apr 2024

@ankare Ale to on veľmi dobre vie. Dokáže zistiť, kedy tá stránka vznikla a v ktorej tramtárii a robí tu osvetu ohľadne takýchto podvodov. Jeho naozaj nemusíš poúčať, on len chce pomôcť druhým, aby nenaleteli...

maranco
15. apr 2024

@ivanaks ešte zvyknem posielať hlásenie aby boli zablokované stránky, sobotňajšiu https://vub-prihlasenie-sk.com/ už zrušili

lakebabe
15. apr 2024

@klarissa25 tieto podvody takto robia na oficiálnej stránke sa zucastnis sútaže a ľuďom z komentárov začnú chodiť správy že vyhrali ale treba údajez karty . Vždy je ta podvodná stránka o nejaký znak zmenená v názve, že si to ľudia nevšimnú.

ankare
15. apr 2024

@lakebabe najhoršie je,že tí ľudia si to neuvedomuju,že im píše úplne iná stránka a obviňujú tú pravú stránku, že su podvodníci a klamú 🤦

lakebabe
15. apr 2024

@ankare ľudia nečítaju pozorne, nesleduju čo sa deje žiaľ pre nich