Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Vzťah so starším mužom, ako to povedať rodine?

kikaaa444
25. jún 2019

Ahojte na začiatok by som sa chcela predstaviť . Volám sa Vanesa a mám 28 rokov . Tento účet nie je moj ale kamaratkin tak sa pýtam rovno cez ňu aby som si nemusela koli jednej otázke zakladať účet . Mám priateľa ktorý ma 47 rokov . Ja tento veľký rozdiel vôbec neriešim , nepociťujem ho sme na rovnakej vlne rozumie mi ako mladšej generácii a necítim pri ňom vôbec to že je starší . A o vzhľade ani nehovorím . No k veci . Moja otázka je že aj napriek tomu sa bojím rodičom oznámiť pravdu . Sme spolu už rok vedia o ňom aj na fotke ho veľa krát videli ale nie osobne nakoľko sme mimo no až teraz o dva týždne prídu ku nám na návštevu a ja mám z toho dosť stresy. Preto ak ste tu také čo ste si prešli podobným ako ste to zvládli oznámili atd . Naši o ňom vedia všetko okrem veku . Prosím neodpovedajte mi na iné veci typu že o pár rokov bude starý dedo atd atd .. kto môžete prosím odpovedzte mi na moju konkretnu otázku . Pripadne ženy matky akoby ste reagovali keby na vás toto dcéra vytiahla . Ďakujem pekne za prečítanie a reakcie . Nebudem už reagovať nakoľko účet “ vraciam “ späť kamarátke tak ešte raz ďakujem .

viera1107
26. jún 2019

Ja mám partnera staršieho o 11 rokov, sme spolu skoro 15 rokov a rozumieme si.. Moja rodina to prijala bez komentárov k rozdielu.. Akurát brat mal šok lebo si myslel, že sme rovesníci 🤣.. Pred 15 timi sme tak vyzerali 🤣..Partnerov kolega má tiež ženu mladšiu o 20 rokov, majú spolu dieťa ktoré sa im narodilo keď mal on 50 rokov a myslím že žijú v pohode.. Keď miluješ nerieš.. Koniec koncov keď má vsťah skončiť tak tam vekový rozdiel nie vždy hrá hlavnú rolu.. Hlavu hore..

siska53
26. jún 2019

@kikaaa444 no..ja by som sice o tolko rokov starsieho nechcela, uz 5r.je u mna vela..
Ale, ked sa lubite? Preco nie. Mam známu, co ma o cca 20r.starsieho partnera a je stastna...
Ja sama mam 44r., Necitim sa na ten vek, hadaju mi tak okolo 30, mozno to tak pocituje aj ten tvoj...
Ty si dospela, ty s nim zijes/budes zit. Mozno sa obavas zbytocne a vasi to prijmu v pohode.
P. S. Mam aj kamosku, co ma zas o 9r.mladsieho muza a medzi mojimi starymi rodičmi bol rozdiel 10rokov a klapalo im to vyborne.

iwka_77
26. jún 2019

@viera1107 podľa mňa vek neni potrebné nejako riešiť.
Iné veci vedia byť vo vzťahu problémom nie práve vek, myslím, že vek je to najmenej 🙂

kikaaa444
autor
26. jún 2019

hmmm zaujímavé reakcie . No vôbec si som sa nespoliehala na to že s rovesníkom budem mat život lepší . Kde je záruka že s rovnesnikom bude moj vzťah taký aký nám ukazali v rozprávkach ? Áno možno budem mat doma pubertiakov a dôchodcu ale takisto môžem mat doma pubertiakov muža rovesníka alkoholika , klamara alebo ma bude byt atd atd. A ze 60 ročný dedko? To neviem kde takých vidíte lebo mne rozhodne 60 ročný chlap nepripadá ako dedko moj oco ma pred 60tkou a teda stále vyzerá super ! Mlado , dobre vyzerá , super sa hýbe nestone a asi preto je stále vo forme lebo niečo robi takze tohto by som sa vôbec nebála . Tiež som si vždy hovorila že sa to mne nikdy nemôže stať aby som mala staršieho . Vždy keď mi kamarátky povedali že majú staršieho tak som to nevedela pochopiť a buuum . Iné je keby ma 48 a ja by som to aj pociťovala . Ale u nás je to naozaj len to číslo len na papieri v reáli mi to vôbec tak nepríde . A čo sa týka tej budúcnosti tak nebuďte si take iste že vy čo máte rovesníkov tak vás čaká krajšia budúcnosť ako mna . Pokial toho svojho milovať budem tak nikdy nebude z neho dedko pretože budem z neho stále robiť atraktívneho muža až do konca ...

jana_eyre_2
26. jún 2019

napr. moj svagor ma 47, ked sa postavi k svojej 26r neteri nevidno ziaden markantny rozdiel vo veku.. akoby? dnes ludia proste vyzeraju mladsie ako kedysi.. ked pozeram na fotku mojho zapisu, kde mal moj otec 35 ako teraz ja, vyzeral tam ako dnesny 60tnik.. na tvojom mieste by som ho proste predstavila, nerobila si starosti s tym kolko ma rokov, nech ho rodicia spoznaju aky je a potom ked uz ho budu mat v oblube, niekedy pride rec aj na vek.. pretoze ludia proste sudia bez toho aby vedeli..

a akoby som reagovala ja? tak ako to tvrdim vzdy - pokial je to slusny clovek, je to vec mojho dietata.. viem ze s mnohymi vecami sa rodic tazko zmieruje, ale su proste veci, ktore neovplyvni... namietala by som iba v pripade keby partner mojho dietata bol buran a blbec.. aj ked casto je zbytocne aj to..

cickamon
26. jún 2019

neviem podla mna to teraz moze vpohode fungovat aj este 10-20 rokov ....len pri o generaciu starsom partnerovi musis ratat stym ze ked snim ostanes do konca je vysoko pravdepodobne ze ovdovies este pred dochodkom ....mna by predstava ze v 60-tke idem rano do prace a vraciam sa domov starat o 80 rocneho dedka nelakala... a este ak budes sa musiet starat aj o choreho rodica napr. v rovnakom veku fuuu. moja mama si tym teraz presla aj ked otec mal len 58 ale rakovina pankreasu+ metastazy, ostal par mesiacov leziaci...utekala cez prestavku v praci mu doma zakurit a prepolohovat ci prebalit ho, poobede este ked sa dalo tak aspon na hodinku k rodicom lebo babka (78) s alzhaimerom sa prestala o vsetko starat alebo blbla pri zakladnych cinnostiach a dedo (81) uz chod domacnosti ako chlap nezvladal(inak dedko bol povodne ako ten tvoj sportovec a potom futbalovy trener az do dochodku)....otec a dedko zomreli 4 dni po sebe a mama stale pendluje robota, domov, babka...predstavit si zeby mala doma este otca asi by to dlho nevydrzala...uz za tych par mesiacov zostarla vzhladovo aspon o 10 rokov a veru ani teraz len pri babke to psychicky zvladat je obcas dost narocne a este narocnejsie bude ked sa zdravotny stav zhorsi :-/...naviac ja teraz strasne lutujem aj to ze mamka ostala tak skoro sama a teda vies si ty seba predstavit zit este poslednych 20 rokov na stare kolena sama bez partnera?

montemotherone
26. jún 2019

@kikaaa444 ťažko povedať. Niektorí rodičia to neriešia, ty si poznáš tých svojich. Očividne ti záleží na ich názore, ale ak si ty s týmto vzťahom spokojná a prijímaš všetko čo to prináša, najlepšie bude ak tú istotu prenesieš aj na nich.
Ako mamu by ma zaujímalo, či plánujete rodinu, či on v jeho veku je ochotný do toho ísť, lebo deti si vyžadujú istú aktivitu a energiu. Je to samozrejme individuálne. Tak môže byť hajzlík mladý ktorý sa deťom nebude venovať a môže byť aktívny starší športovo založený chlap, ktorý ich bude ťahať po kopcoch, učiť bicyklovať a všetky tie veci.... Môj muž má 48, 17 a 5 ročné dieťa. Omladilo ho to, ale teda musí vynakladať riadne úsilie. Navyše mladší je chlapec. Veľa vecí zastávam ja, aspon u dcéry som si to odskákala, lebo muž nie je extra športový typ. Chalan ale potrebuje a bude potrebovať parťáka na vylomeniny, takže ho ešte čakajú perné chvíle 😉
Mám známu, má 28 a jej ex 36. Rozišli sa. "Necítil sa na rodinu". Ostala s dieťaťom sama.
Ale je to naozaj individuálne. Ako mama by som chcela svoju dcéru vidieť spokojnú, šťastnú, vedľa zodpovedného chlapa

kikaaa444
autor
26. jún 2019

@cickamon moj dedko bol sam skoro 40 rokov . Lebo babka zomrela mladá . A decko sa dožil krásnych 85 rokov . Aj keď bol dlhé roky sam tak prežil krásny a plnohodnotný život . V tomto prípade vôbec neriešim budúcnosť čo sa tohto týka pretože to že máš mladého partnera nezaručí to že zostarnete spolu . Smaozrejme v mojom prípade je to väčšia pravdepodobnosť ale neriešim to nejak extrémne hlavne nie v dnešnej dobe . Keď sa kadečo deje bez ohľadu na vek . Proste neriešim takú ďalekú budnucnost že čo bude keď budem mat 60 rokov. Dovtedy je ešte 30 rokov ďaleko . Stretla som človeka s ktorým chcem prežiť svoj život bez ohľadu na to či to bude 10 20 alebo 30 rokov . Radšej budem pár rokov s ním po kom mi ostanú aspoň deti, krásny pocit v srdci akoby som ostala cely život s niekym s kým by som nebola šťastná .

bambibam
26. jún 2019

@kikaaa444 asi by som jej názor povedala, že nesúhlasím s jej rozhodnutím, napriek tomu OK rešpektujem, je dospelá

kristina2412
26. jún 2019

@kikaaa444 pekne napísané. Myslím že máš jasno v tom čo chces a uvedomujes si aj všetky nevýhody 🙂 rodičia to určite príjmu, hoci možno nie hneď ale časom urcite. Držím palce

ktochytavzite
26. jún 2019

@kikaaa444 okik len napadlo ta,tebty ako 38r este mlada,mozno aj k svetu vyzerajuca sa budes musiet starat o 60r mozno uz invalida?Ved v dnesnej dobe infark je dost bezna vec,mna by skor toto trapilo a nie zeby sim sama bola,okrem toho mozno uz po 50mu ani stat nebude.A vij priatel je tak triska uchylny??

ervenka
26. jún 2019

No damy a pani vy jej ale davate. Myslela som si, ze sa doba zmenila, ale vsetko rovnake ako ked sa stretli moji rodicia. On- narodeny 1926, mal syna z prveho manzelstva, papierovy katolik, vdovec. Moja mama- narodena 1950, s 2 detmi z prveho manzelstva, papierova evanjelicka, rozvedena. Stretli sa v praci, slovo dalo slovo, 13.9.1980 bola svadba(omg skandaaaaal,ich svedok na ich svadbe bol jeho syn z prveho manzelstva!!!) narodila som sa 20.8.1981. Otec zomrel 1999.
Mamina obcas spomina ako ich vztah bralo vela ludi s rezervou, takmer "odsudeni, odvrhnuti". Viem, ze otec vzdy len hodil rukou, ze ho to co ini hovoria nezaujima. Mimochodom, ked som sa mala narodit, takmer vsetci vystrihali maminu, ze isto budem postihnuta pre vek rodicov a myslim si, ze som celkom v poriadku.

kikaaa444
autor
26. jún 2019

@ktochytavzite tak toto ma fakt trápiť nebude čo mu bude stať alebo nie dnes už ani 40 ročným pomaly nestojí a kamoska ma 60 ročného a ten fici jak delo takze je to individuálne 😀 a teda neviem ake máte skúsenosti vy ale ja som ešte nevidela žeby 60 ročný sral do plienok 😀 a áno máš pravdu s tým infarktom v dnešnej dobe 🙂 aj vás 40 ročný ho môže dostať do roka človek nikdy nevie 🤗 moj dedko sa sam o seba postaral až kým nezomrel a to mal 85 rokov takze nikto ho pribaľovať nemusel 🙂

cickamon
26. jún 2019

@kikaaa444 hej len ty vsetko vidis ruzovo ale pravdepodobnost toho co vsetko pises ze sa moze stat aj 40-50 rocnym a ze sa nemusi stat 80 rocnemu je asi na rovnakej urovni...pochop to tak ze pravdepodobnost ze dostane infarkt alebo sa nieco stane a ostane zaplienovany a invalid je u cloveka v produktivnom veku asi 5%-na a rovnako je 5%na sanca ze v 80 rokoch bude clovek tip-top a dokaze sa o vsetko sam postarat ale ked teba buducnost netrapi lebo je tvoj vyvoleny lepsi ako vsetci rovesnici...lebo ako si napisala radsej takto ako s hulvatom rovesnikom (ako keby fakt neexistoval slusny slobodny 30-tnik ...a veruze takych poznam dost) tak buducnost zacni riesit ked ti bude 60 a budes sama 😀 z mojho pohladu keby clovek nemal pozerat na buducnost tak ani studovat nejde ani perspektivnu pracu mu netreba a nehlada perspektivne byvanie a perspektivneho rovnocenneho partnera do buducnosti uz toboz nie 😀 vsak?

sisaka
26. jún 2019

Ja by som od šťastia určite neskakala. Mám v mojom okoli príklad - manželovi rodičia - rozdiel takmer 20 rokov a známa 40nicka tiež s mužom o takmer 20 rokov starším.
Svokor zomrel už dávno, neužil si ani jeden deň dôchodku, musel makať až do smrti, keďže sa bolo treba ešte starať po 60 o jedno nezaopatrené dieťa. Síce bol normálny a nesnažil sa v 60 tváriť ako 40nik, ale tým pádom jeho názory boli veku primerane na úrovni mojich a manzelovych starých rodičov (však rovesníci) čo samozrejme poznačilo aj vzťahy s jeho detmi...
Známa je podobný prípad, ona v plnom rozkvete, muž už unavený, ale makať musí, stále majú jedno malé dieťa + teenagera, za posledných 10 rokov nenormálne zostarol a jeho žena sa musí o to viac obracať. On sa snaží spravat ako by mal o 20 menej, čo je prinajmenšom smiešne, ale hlavne trápne, pre mna je to dedko a neviem si predstaviť ako vôbec môžu ako partneri fungovať.
Ak ide o normalnu osobu ma prirodzene o 20 rokov viac skúsenosti, je ovplyvnený inou dobou, inou spoločnosťou v ktorej vyrastal z toho vyplývajú odlišne názory na život, svet.... To je ake stále nič oproti predstave zdieľať s takýmto človekom posteľ. V 20tke som si nevedela predstaviť spávať so 40nikom, lebo sa mi zdali byt starí, ale budiš, teraz po 40ke sa mi obracia žalúdok pri predstave sexu so 60nikom....
osobne by som dcére do toho samozrejme nekecala, ale dúfala, že sa včas spamätá

kikaaa444
autor
26. jún 2019

@cickamon ale ja som sa nepýtala na budúcnosť v nej mám jasno 🙂 neriešim čo bude je to pre mna spriaznená duša a chcem si užiť každý jeden deň s nim aj keby to malo trvať len pár rokov . Moja otázka v tejto diskusii znela inak . To čo pravdepodobne bude obnáša naša budúcnosť ma nezaujíma . Napr aj taký jason statham ma mladú a ako dobre vyzerá a to uz je dávno po 50tke ;)

fedka333
26. jún 2019

No ja by som si na tvojom mieste nasla mladšieho lebo v dnešnej dobe to nie je o tom ze starší, rozumnejsi, vyspelejsi... Píšem z vlastnej skúsenosti mala som staršieho partnera o 17 rokov žili sme spolu 3 roky zo začiatku som vekový rozdiel nepocitovala láska veľká strašne chcel dieťa a keď k tomu po troch rokoch došlo a oznámila som ze som tehotná tak dovidenia mladá pani a zariad sa ako vieš mohla som čakať keď sa ku mne neskôr začal chovať ako k svojej dcére...ostala som sama s dieťaťom nevravím ze sa nestará da jej všetko brava ju na dovolenky platí výživné....ale tu sa osvedčilo,, starší vyspelejsi,, Nevravím ze môžeš dopadnúť tak isto ale zvazila by som niektoré veci si mladá rozmysli si to aby si neskôr nelutovala stratené roky.....

cickamon
26. jún 2019

@kikaaa444 tu nejde o vyzor...a 50 nieje tak vela tvojmu uz k tomu tiahne ide o to co bude ked ty budes mat 50 😀 ale ok mas 28 vlastny rozum ....rodicom to predostri ako fakt ...rodicia podla mna nadseni nebudu no musia tolerovat alebo ich odstrihnes a budes si zit po svojom... tam nieje co riesit ja som uz v 20-tke neriesila co mi povedia rodicia, nezila som snimi, peniaze mala vlastne co som robila/nerobila im mohlo byt ukradnute ...daavno sa staram sama o seba a prezentujem im fakty...ked sa im nieco nepaci mozu si vyjadrit nazor ale to je tak vsetko...trapit ta nemusia...preto ti tu skor chceme otvorit oci do coho ides a ze o tych 20-30 rokov mozes kruto dopadnut a pravdepodobne aj dopadnes ale cesty spat uz nebude...teraz partnera vymenit dokazes lahko, v 60-tke som veru skusat randit nikoho nevidela a cim je clovek starsi tym viac spolocnost niekoho potrebuje...

lilka5566
26. jún 2019

Aj môj je o dosť starší a nikdy som neriešila co si myslia ostatni, pre mňa je dôležité ci som ja spokojná. Keď sa naňho pozerám nemyslím na to ze je starší, nevnímam to. "chlapi" v mojom veku sú nevyburene deti co majú iné záujmy ako ja

kikaaa444
autor
26. jún 2019

@cickamon haha ale ja neriešim výzor 😀🤷🏽‍♀️ Len aby ten moj nebol viac viac čiperný ako ja 😅 a tu nejde o to či mam svoj rozum , jednoducho viem s kým chcem byt a je mi to jedno. Budúcnosť je pre každého nejasná vsetcia sme na rovnakej lodi nikde nie je napísané že ja sa tej jeho 60 napr dožijem . Ja takéto veci neriešim a keby aj ostanem sama tak ver že to prežijem , poznám svoju osobnosť a samotu milujem . Nemám problém ísť sama na dovolenku atd atd čo iný by napríklad si ani predstaviť nevedeli . Čiže ak aj ostanem sama ver že si tu samotu užijem. Takže len toľko som chcela , budúcnosť je nejasná pre každého z nás ja žijem pre prítomný okamih a pre to čo je teraz , a nič neni dôležité ako to že som šťastná . To čo bude neskôr je v božích rukách . A ďakujem za rady ale na to som sa nepýtala či mám s nim ostať alebo nie 🙂

kikaaa444
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jana_eyre_2
26. jún 2019

kokos, ja ked citam tieto rady... to fakt ludia beriete vztahy tak vypocitavo? ze vymen partnera, lebopreto..

to partner je akoze nieco ako auto, ze to stare jazdene je sice pekne, ale o 5rokov uz moze mat pokazeny motor, tak radsej si kup nove, lebo.dlhlsie vydrzi..

preco ste so svojimi muzmi? ja som s tym svojim preto, lebo ho lubim a vyhovuje mi aj so svojimi chybami.. je sice moj rovesnik, ale o com to vypoveda? o nicom..
co.zazijeme o 10 rokov? ja neviem, vy snad ano?

janinah
26. jún 2019

Hlavne by som sa ako matka opýtala čo robil doteraz a prečo nemá ženu a deti...nebude niekde chyba? no a nadšená by som tiež nebola,ale mám už dospelé deti a viem,že dospelým už nerozkážeš.

vevapeto
26. jún 2019

@kikaaa444 ahoj ja mám 32 a manžel 40. Hoci to nie je taký vekový rozdiel , viem si predstaviť aj staršieho pri sebe. Môj manžel je športový typ, do vrecka schová kondíciou hocijakého mladšieho . Vyzerá výborne , som na neho pyšná a spolu sme vyše 11 rokov spolu a šťastní ako blchy ❤️

zgamd
26. jún 2019

Skús napísať do skupiny. starší partner 10+ . Možno baby poradia ako to doma ony oznámili rodičom koľko má ich priateľ rokov ☺️ ja osobne mám manžela staršieho o skoro 13 rokov a moja a aj jaho rodina to berú úplne v pohode

ktochytavzite
27. jún 2019

@kikaaa444 ano ale pri tom 47r tam je percento vyssie ako pri 28rocnom.A druha vec :ked pridu deti,uvidis ako mu bude doberat,a mozno vtedy si povies,mali mat mladsieho otca.

uglybetty1234
27. jún 2019

Ahoj ja mam manzela starsieho o 17 rokov. Sme spolu 7 rokov. Moja rodinna tiez nebola velmi nadsena, ale videli ako sa stara o mna aj mojho syna, ze pomoze aj im ak treba, ze je chapavy a trpezlivy, ze ma uz odzite a nepotrebuje vyskakovat a ma urovnane hodnoty.
Mame aj spolocneho synceka 3 roky, a teda v pohode sa zvladol od narodenia postarat. Ked ideme niekde spolu zit, ja som uz o druhej v posteli a on sa vracia nadranom. Kopa energie.
Samozrejme clovek premysla aj o buducnosti, da sa predpokladat, ze tu budem dlhsie. Ale myslim si , ze tie spolocne roky a ta laska stoji za to obdobie. nikdy by som kvoli tomu nemenila partnera za mladsieho.

cickamon
27. jún 2019

@jana_eyre_2 tak som sa naucila na vlastnych chybach ze ano treba pozerat hlavne na seba a brat to ako ty vravis mozno trochu vypocitavo....laska je krasna ale co ak je to alkoholik? tyran? manipulator? ostanes lebo ho lubis? nie poradis utekaj kade lahsie a najdes si inu lasku ved kolko krat clovek dostal kopacky a dokazal sa odmilovat 😀 ...takto to vidim aj tu ...manzela si hladam stym ze budeme par na cely zivot a nie na 20-30 rokov a potom dalsich 20 ostanem sama, naviac mna hodne mrzi ze moje deti nemaju dedka a vedome by som to svojim detom nechcela urobit aby v 20-30 rokoch prisli o rodica ...naviac ako tvoji stary rodicia ta chapali v potrebach ako pubertiacku? tam uz bude mat s detmi ako keby 2 generacie rozdiel a veru to je potom ina vychova a chapanie modnych trendov ci vystrelkov :-/ naviac ak planuju deti ktore ked sa narodia on uz bude mat po 50-tke ... ja podporujem a chapem vztahy kde je este polgeneracny rozdiel (10-12 rokov) tam je este velka sanca ze zeny ziju dlhsie tych par rokov aj tak musi jeden z partnerov prekusnut...ale celu generaciu? mozno by som fakt potrebovala vidiet nazor niekoho kto si tym presiel od zaciatku do konca ci potom nelutoval casom ked ostal sam ...nie ako tu co pisu vsetko pary v produktivnom veku...

maronkovam
27. jún 2019

@kikaaa444
Ja mám o 15 rokov staršieho a rodičia nemali problém. Mladšie ročníky zo začiatku mali, ale časom už ani oni. Sme 7 rokov manželia a mame 2 rocneho syna. V našom okolí je tiež pár kde je muž starší o 11 rokov a nikdy im to nevadilo. Maju 2 dcéry 35 a 31.
Všetko je len na tebe ako sa rozhodneš ide o tvoje šťastie. Môže, ale aj nemusí vám vzťah vydržať. To isté sa môže stať aj keby sj mala o 2 roky staršieho. Budem ti držať palce a možno budeš milo prekvapená.

jana_eyre_2
27. jún 2019

@cickamon a co z toho co si vymenovala zavisi od veku? zena, ktora slepo miluje tyrana nemiluje hlavne sama seba..

nie, ja nemusim byt vypocitava v laske, pretoze som si nasla partnera ktory je dobry.. a predpokladam ze ked autorka je stastna, tak jej partner tiez ziaden tyran nie je.. neviem ako sme od vekoveho rozdielu presli k tyranii, ale nevadi..

a teda ak chces pocut pribeh co trval dlho - otec mojej mamy ked sa rozviedol s mojou babkou si vzal zenu vo veku svojej dcery.. mali spolu dieta a boli spolu az do jeho smrti, stastni.. zomrel pri autonehode, akoby mohol zomriet aj keby bol o 20r mladsi..

a ako ma chapali moji rodicia? na tu dobu ma mama mala neskoro (v 30tke) bola som 4te dieta a ked som bola v puberte, moja mama mala 45-50r.. chapala ma celkom dobre, kazdy ma totiz inu povahu, ktora tiez nezavisi od veku.. moj otec bol od mamy starsi o 5r, ked mal 45 cize ked bol v najlepsom veku dostal mozgovu porazku, mama sa o neho starala do svojej smrti v 50tke.. vsetko sa to teda postavalo v ich mladom veku, cize vsetky veci ktore si pisala aj v minulych prispevkoch vobec nezavisia od veku..

ja proste nechapem toto generalizovanie na zaklade niecoho.. tolko ludi skatulkuje podla svojich predstav ze to proste neviem pochopit..

kazdy, uplne kazdy clovek na svete je jedinecny.. kazdy ma inu povahu, inak sa chova, ma ine myslienky, ine zazitky, inak sa o seba stara, ma iny osud alebo ako to nazvat.. NIC na svete sa neda generalizovat, ale to sa tu na mk snazim vysvetlit neuspesne uz asi 8 rokov .