Záujmy a udržovanie sa žien na materskej

keira
29. jún 2013

nemate pocit, ze ste frustrovane? mate nejake zaujmy? ako si udrzujete "zavity" vo forme? 😀

hradnapani
29. jún 2013

@keira miernu frustraciu pocitujem z nedostatku kontaktu s dospelymi a chyba mi pracovny kolektiv. Obcas mam pocit, ze uz neviem sformulovat ani poriadnu vetu a to pri tom na svoje dieta nesuslem. Na druhej strane mam cas rozvijat zaujmy. Paradoxne, az teraz pocas MD som si konecne nasla cas na svoje konicky, vzdelavacie kurzy, tvorbu... hrozba stereotypu ma zenie dopredu 🙂

dazdovka
29. jún 2013

neviem, mna nedulo, niektore zavity maju ventil... A kto si ako urobi, tak ma, moznosti je viac ako sa zda...
Ale nie som si ista, ci rozumiem nazvu temy = Nedutie sa na materskej? = hmmm

keira
autor
29. jún 2013

@hradnapani a ake mas konicky? ako sa vzdelavas? tu hrozu pocitujem 🙂

keira
autor
29. jún 2013

@dazdovka no vsak ja viem, len momentalne mam napr pocit, ze v hlave prazdno, ziadna muza, inspiracia .. 😒

hradnapani
29. jún 2013

@keira vymazala sa mi odpoved, tak teraz v skratke: umelecke cinnosti (keramika - ta sa da robit iba mimo domu 😉 , drotiky, hackovanie), joga, a vzdelavat sa musim do skoly, lebo robim doktorandske studium, ale to je skor povinnost ako radost.

sharmana
29. jún 2013

@keira ja som počas materskej vela nestíhala, dcérka bola náročná, ale rada som si niečo prečítala, rada som fotila a napríklad som rada popísala aj s kamarátkami tu na MK 🙂 a kedže som šla do práce velmi skoro, tak som už vôbec toho vela nestíhala... ale začala som chodit na zumbu a to ma bavilo 😉 ešte za slobodna som milovala cestovanie a spoznávanie nových krajín, kultúr... ešte doteraz som na to nemala čas a až budúci rok sa chystám konečne na dovolenku k moru, aj keby traktory padali tak pôjdem 😀

terezka1947
29. jún 2013

@keira tak ja mam plne ruky prace a fakt som rada,ze zvladnem dom,zahradu a mojich chlapov,ale ked uz na mna "osobnostna"depka dolieha,bezime s manzelom medzi ludi,vecer,ked maleho uspim,zoberiem knihu...a teraz som sa dala do hackovanie ciapociek na jesen a zimu...a miloin veciciek kadejakych,co ma teraz uz ani nenapadne...frustracia na zenu pride-najma na tu,kt bola zvyknuta na aktivny a akcny zivot pred materskou....ale jednoducho ty sama musis prist na to,co by ta vnutorne vzpruzilo a ukradnut si chvilu pre seba...

sante81
29. jún 2013

@keira zeny, ja vás obdivujem, kedy to všetko stíhate? myslím koníčky? ja mam pocit ze okrem detí - mam 2, domácnosti a záhrady nemám čas na nič. večer ked deti spia, som rada, ze sa natiahnem na gauč. chlap je celé dni v práci, ked je doma, pomáha, ale robí vačšinou okolo domu, polieva kosí, sklenník, aj som chcela nejaky koníček, - ale k pečeniu - torty, nemám vôbec vztah, hačkovanie a ručné práce ma nebavia, malovat neviem. som s detmi vačšinou stále vonku, smykalka, detské centrum, prechádzky, alebo na záhrade, nesedíme doma, ideme aj mimo domu, ale chcelo by to nejaku činnost,

hradnapani
29. jún 2013

@sante81 joj, ale aby to zase nevyznelo, ze si kazdy den vegetujem s hacikom v ruke 😀 Kdeze! casu na seba mam enormne malo, maly mi dava zabrat ☹ Ale jeden podvecer do tyzdna si proste musim pre seba vyhradit a ist niekde na kurz, ktory ma prave zaujima, lebo by som dosla o rozum. A ked sa mi podari pocas tyzdna niektory den aspon na pol hodinu, hodinu sadnut k tomu,co ma zaujima, tak to je dobre. Proste prepnut na inu vyhybku. Ked si na to dam pozor a to malo casu si vyhradim aj na seba, tak minimalizujem tie pocity frustracie. Prvy rok na MD som nerobila pre seba skoro nic a bolo to na zosalenie... ale bola to moja chyba.

keira
autor
29. jún 2013

@hradnapani no ja mam tiez dni a casy,ktore mam pre seba, a to je sport .. ale rada by som nasla nieco, co by ma zaujimalo, lebo momentalne mam fakt pocit, ze nic .. 😒

hradnapani
29. jún 2013

@keira neviem, kde byvas, ale ak v meste alebo blizko mesta, tak si skus pozriet ponuku napriklad centier volneho casu. Mnohe robia aj kurzy pre dospelych. A skus si nejaky vybrat, aj ked mas pocit, ze ta to nebude bavit. Ja som si takto vybrala uz dva kurzy, do ktorych som isla len preto, ze su tam zivi dospeli ludia a ze sa chcem nieco nove naucit. A vyslo to a nebanujem! Niektore veci proste musime objavit, same k nam nepridu 🙂

maca_p
29. jún 2013

mam dve deti, ktore ma pekne pomaly pripravuju o moje dusevne zdravie. kazdy den riesim natahovanie, bitky, handrkovanie o tu najhroznejsiu a najrozbitejsiu hracku, riesim ako prist na to, aby normalne jedli, riesim, aby nevylievali tekutiny po byte, po gauci proste hrozne. ideme von a to iba s revom. preventivne sa im nechce. potom ideme domov a zasa s revom, lebo sa im nechce domov...
pre mna je frustrujuce hlavne to, ze tak malym deckam sice mozem povedat, ale neviem ci nechapu, alebo epocuvaju, no jednym uchom von, druhym dnu.
aby som sa z toho nezcvokla, chodim na powerjogu a tento tyzden som pritvrdila, zacala som aj behat 😀
jaj a zabudla som,mam rozcitanych snad 5 knih, na ktore nemam cas, lebo ked spia, tak sa sklatim ku kompu, tak ako teraz ...

keira
autor
29. jún 2013

@hradnapani no pozrela som si svoje mesto .. a teda no nic moc 😖

ewellina
29. jún 2013

@hradnapani Keramika? To ma zaujalo. Robíš niečo na hrnčiarskom kruhu? Tvoj nick má nejaký súvis s tou keramikou? Robíš teda dobovú keramiku?

jumama
29. jún 2013

Ja rada sijem a malujem na hodvab... ono sa to s detvakom, a to mam len 1 ks, da spojt len ciastocne, lebo keby mam vytahane veci na sitie alebo na malovanie, tak ju to velmi laka "spolupracovat". Napriklad roztahat nitky po celom byte, obmotat nimi maca a pod 🙂 Joj byvat tak v dome a mat svoj kutik, kde zavriem dvere a nik mi na nic nesiahne, nemusiet to vsetko po skonceni prace v polovici schovavat a potom zase vytahovat... Uz sa konecne aj trosku da aj s malackou, uz si namlovala minuly tyzden prvu minisatocku machulkovu... A sitie tiez ju vezmem na kolena a sijem hlavne pre nu...

hradnapani
29. jún 2013

@ewellina kruh je moj sen a chystam sa aj na to 🙂 zatial len keramika modelovana rucne, zvieratka, misky, kvetinace (to sa da pekne aj bez kruhu vyrobit) atd... ale praca s hlinou je vyborny relax, odporucam aj pre tych, co si myslia, ze maju obe ruky lave 🙂

monci8888
29. jún 2013

ja ma taku otrepanu zalubu,ale tak bavi ma ;) som taka "babka-bylinkarka"...pestujem hlavne bylinky,samozrejme,vsetku moznu zeleninku a ovocie,vediem k tomu aj malu a velmi ju to bavi,hrabat sa v zemi,presadzat,teda hlavne oberat 😀 a potom si z toho vsetkeho vyrabam sirupiky,kecup,drene,... 🙂 ale teda mojim najvacsim relaxom je beh...3krat tyzdenne do fitka,nna pas,na stroje a riadne si dat "do tela" ;)

opicaskorica
29. jún 2013

@keira dobre ze si s tymto zacala.... ja mam uplne identicky problem ako ty! Mam pocit, zevsetky baby maju talent na rucne prace, kazda hackuje, strikuje, sije, maluje na hodvab... iba ja nic. Bohuzial ten gen sa ku mne nedostal 😒
Inak fotim, ale len tak pre radost svoju a mojich kamosov, nemam ambiciu na nejake ozajske fotenie (nemam na profi techniku, i ked to co mam nie je uplne zle). Som zivnosticka, ale to co robim je narazove, takze ziadna drina...
No a vecer po celom dni skoncim vacsinou s tabletom v pazuroch a spim🙂 skor by som potrebovala mat v okoli nejaku zienku s deckom v nasom veku, s ktorou by som si "sadla" z zaujmoch a nazoroch... to ma asi frustruje najviac.

blackcat8885
29. jún 2013

@keira Mne tiež chýba kontakt s ľudmi,niekedy mám z toho "depku".A čo sa koníčkov týka-internet večer,sem-tam ked mi niekto na chviľku postraži bábo tak idem von so psom,trošku sa učím anglicky-samouk.Chcela by som začať vyrábať bižutériu len nejak na to nie je čas ale možno v zime po večeroch začnem.Vždy som chcela niečo také tvoriť

ewellina
29. jún 2013

@hradnapani Tú prácu s hlinou som skúsila - je to fakt super. Robila som také prasiatka - pokladničky. No teraz už nemám na to možnosti. Treba k tomu zohnať hlinu - kde ju zháňaš ty? A pec - to ako riešiš?

hradnapani
29. jún 2013

@ewellina ved to je to, ze doma to robit nemozem a preto ma to nuti chodit na kurzy do atelieru, kde sa aj spoznam s novymi ludmi a aj si popracujem, takze teraz to beriem ako plus. Kedysi som mala aj taku ideu, ze si nejaku pec zriadim doma, ale to by sme potrebovali barak na to, plus vykonnu elektricku siet - to by som v byte take teploty neutiahla 😀 Nam vyhadzuje poistky aj ked zapnem vysavac a pracku naraz...