Zmizli peniaze pri prevode Raiffaisen - SLSP

bielavlcica
27. okt 2019

Mam banku raiffaisen ale uver som si brala v slovenskej sporitelny pretoze v raiffaisen neboli schopny ho vybavit. Problem je ze mi volali zo slsp ze im nedorazila splatka a ze kedy ju poslem. Prvy krat sa peniaze vratili tak som peniaze poslala znova na to cislo uctu co mi dali. Dnes mi volali znova ze ak splatku neposlem posunu ma k exekutorovi. Tak som pani vysvetlila ze peniaze som odoslala odisli mi aj z uctu. V raiffaisen mi potvrdili ze platba odisla skontrolovali sme ucet ale slsp tvrdi ze im peniaze neprisli co mam robit je to suma 123 eur

veronikaszabova
27. okt 2019

@bielavlcica no nepisala si, ze z papierov od uveru, ale "" ja som tej pracovnicke dala to co mi napisali vslsp na papieri ze na aky ucet to mam vlozit ona to opisala 3x sme to skontrolovali..""

3009
27. okt 2019

@bielavlcica veď v prvom rade to treba skontrolovať so zmluvou z banky a nie čo ti niekto napíše pri prepážke. Keď niečomu nerozumieš tak v pondelok smer Slspor. a zober zmluvu a nech ti vysvetlí čo robíš zle. Lebo ak všetko zadávaš dobre platba na 100% prejde. Nemáš k účtu v reifaisen bank internetbanking, že by si to vedela skontrolovať?

jankapepe
27. okt 2019

@bielavlcica Kedy si robila prevod?
Mala si tam dosť peňazí v čase preberania prevodu alebo aj v čase jeho spracovávania??

jankapepe
27. okt 2019

@bielavlcica Dnes zbytočne kontrolujes účet dnes sa ti peniaze z medzibankových prevodov nepripusu!!!!

jankapepe
27. okt 2019

@bielavlcica A prečo si jednoducho neotvoris účet v banke kde máš aj úver?

bielavlcica
autor
27. okt 2019

Boze baby citajte musim to stale opakovat mam ucet aj v jednej aj v druhej na to aby som si mohla zobrat uver u nich musim mat aj ucet. Peniaze som neposielala v piatok. Vsetko sme skontrolovali cislo uctu sedelo s tym co mam v zmluve.
Mam to spravene tak ze v tej aplikacii georgge sa mi ukazuje cislo uctu kde tie peniaze posielam len to okopirujem a vlozim do trvaleeho prikazu. Nikdy s tym problem nebol az teraz

veronikaszabova
27. okt 2019

@bielavlcica vies co je trvaly prikaz?
Ked ty nic nemusis robit a k urcitemu datumu sa ti peniaze same strhnu.

veronikaszabova
27. okt 2019

@bielavlcica btw ak mas uver v SLSP, staci mat € na ucte a oni si to stiahnu. Tak ake € posielas zo SLSP?

darina77
27. okt 2019

Mne takto Poštova banka stratila peniaze, platím si 4 roky úver po 30 euro, a zrazu som dostala papier že už dva roky odo mňa neeviduju platby a vyhrážajú sa exekuciou. Ale chystám sa s tým za právnikom, keby sa to nestalo mne tiež neuverím

mogaa
27. okt 2019

@bielavlcica v prvom rade si treba skontrolovať číslo účtu a všetky údaje ako napr.VS, v druhom ak číslo účtu súhlasí aj VS súhlasí a peniaze nenabehli - z banky vypýtať doklad o zrealizovanej platbe a ísť s tým do slsp.....problém môže byť že ide o "vnútorný účet" banky , nie klasický účet.....neviem či sa úver v slsp platí priamo na úverový účet alebo na zberný a odtiaľ to preúčtovávajú na úverový účet, takže druhý raz vkladať peniaze priamo v Slsp na ich vnútorný účet..... takže z banky odkiaľ si to platila si vyžiadaj doklad o zrealizovanej platbe(potvrdený) a na základe tohto nech si to preveria v slsp...

bielavlcica
autor
27. okt 2019

@veronikaszabova boze ved vravim do raiffaisen mi chodia vyplaty a ine veci a z neho posielam peniaze do slovenskej na ten ucet kde slsp automaticky stiahne splatku. Doteraz s tym problem nebol

veronikaszabova
27. okt 2019

@bielavlcica ty pises raz, tak raz tak.
No nic,porad si sama

""Mam to spravene tak ze v tej aplikacii georgge sa mi ukazuje cislo uctu kde tie peniaze posielam len to okopirujem a vlozim do trvaleeho prikazu. Nikdy s tym problem nebol az teraz""

bielavlcica
autor
27. okt 2019

@veronikaszabova co na tom nechapes? Ved to pisem normalne to ze to nevies pochopit neni moj problem

mogaa
27. okt 2019

@bielavlcica a nebude problém že ty si do slsp peniaze poslala na bežný účet a banka si odtiaľ sťahuje peniaze na úver sťahuje len v určitom dátume? treba si v slsp preveriť či vôbec peniaze na bežný účet nabehli - leb problém môže byť že nenabehli vôbec alebo si banka nestiahla splátku úveru

mogaa
27. okt 2019

@bielavlcica ak nenabehli do slsp vôbec tak reklamácia v Reifke, ale peniaze mohli nabehnúť a slsp si ich nepreúčtovala na úver....

bielavlcica
autor
27. okt 2019

Neviem no kazdopadne zajtra zajdem do jednej aj do druhej a asi to spravim tak ze zrusim tu raifaisen a budem mat len slovensku

mogaa
27. okt 2019

@bielavlcica veď si pozri cez Georga v slsp či na bežný účet tam tie peniaze nabehli a následne či boli stiahnuté na úver.....ak ale do slsp vôbec nenabehli oficiálna reklamácia v Reifke

katarinka289
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bielavlcica
autor
27. okt 2019

@mogaa hura konecne niekto kto pochopil o com cely cas vypravam. Podla georga tie peniaze tam doteraz nenabehli

mogaa
27. okt 2019

@bielavlcica a kedy si robila prevod? cez víkend sa medzibankové prenosy nerobia....skontroluj si to ešte zajtra a ak nenabehnú, oficiálna reklamácia v Reifke....peniaze sa nemôžu len tak stratiť "na ceste", medzibanková prevod je 48hodín(ale nie cez víkendy)

maciatkolulu
27. okt 2019

@darina77 dva roky, ale no tak...

stela01
27. okt 2019

@bielavlcica ako je možné že sa ti peniaze vrátili ?

Musí byt dôvod!
Trvalý prikaz si mala aj s R do Slovenskej ?

jankapepe
27. okt 2019

@bielavlcica Tak kedy ak nie v piatok? Ono termín odoslania je podstatný 🙃 a robila si prevod či ako píšeš to máš dane ako trvalý príkaz??

lalenka33
27. okt 2019

@bielavlcica skoč zajtra do jednej aj do druhej banky,keď máš oficiálne potvrdenie z raifky o tom,že peniaze z účtu odišli choď s ním znova do slovenskej a ja by som im normálne povedala,že keď peniaze nenájdu idem na políciu podať trestné oznámenie keďže tebe z účtu odišli a cestou sa niekde stratili.My sme tak platili poistku v Allianzi na číslo účtu,ktoré nám dali,mali sme nastavený trvaly prikaz a zrazu prišiel list,že poistku rušia lebo neplatíme,po ,,vyhrážaní" policiou zrazu zistili,že peniaze šli na zberný účet a nie na účet ku konkretnej poistke.Takže na Slovensku je všetko možné.

bielavlcica
autor
28. okt 2019

Ten prevod som robila cez tyzden nie cez vikend ale vcera som volala do slovenskej a pani povedala,ze ucet co som zadala je dobry.takze chyba je asi na raiffaisen len tim sa cez vykend neda volat takze to budem riesit dnes

maciatkolulu
28. okt 2019

@bielavlcica tým sa cez vikend😉

darina77
28. okt 2019

@maciatkolulu snáď viem čo píšem, áno dva roky . Aj preto to chcem riešiť už s právnikom, aj keď sa nejedná o veľkú sumu. Nepotrebujem aby si spochybňovala moje slova. Ver mi aj ja by som bola najradšej keby bolo všetko ok. Najskor asi budu tie peniaze na zbernom účte, čo tu baby spomínali

maciatkolulu
28. okt 2019

@darina77 za dva roky ta nikto nekontaktoval, tomu absolútne neverím.... To nie je možné, jedine, ze si neprebrala postu, nereagovala na telefonáty. Nepozerala si za dva roky zostatok??? No dobre😉👍

darina77
28. okt 2019

@maciatkolulu kontaktovali, s tým že neevidujú peniaze, presne ako v autorkinom príspevku.