Zvláštne detské otázky

masinka
17. júl 2012

Ahojte
aj vám kladú deti občas "zvláštne" otázky, no ktoré je aj ujo Google krátky ? Podeľme sa o ne a možno sa spoločne dopátrame k odpovediam 😀

masinka
autor
17. júl 2012

a hned prva otazka mojich ratolesti, na ktoru nepoznam odpoved.
ked cestujeme z Bratislavy do Viedne, tak ponad cestu a smerom k vrtuliam vedu elektricke kable. Na nich su navlecene take oranzove gule.... a samozrejme moje deti potrebuju vediet, preco tam tie "lopty" su ?????

kaja73
17. júl 2012

@masinka mali by tam byt preto, aby kable videli aj z dialky male nizko, lietajuce lietadla a nezamotali sa do kablov -ja to aspon viem takto.

anjelicek26
17. júl 2012

Sasenka v poslednej dobe dava iny level, rozpravali sme sa o tom, ze v Afrike su deti hladne, piju skazenu vodu a ona uz spekuluje nad tym, preco boh, ked je vlastne vsade, sa o to nepostara?? V rovine filozofovania sme sa dostali az k velkemu tresku a elementarnej castici a zaklincovala to tym, ze vynajde stroj na upravu pocasia a bude robit dazd v afrike 😕 😕 😕 Toto je v poslednej dobe uz na mna trochu moc 😕

masinka
autor
17. júl 2012

@kaja73 tiez sme tipovali, ze to bude vystrazne znamenie 😀 len som chcela vediet, ci to nema aj nejaky "hlbsi zmysel" 😀

masinka
autor
17. júl 2012

@anjelicek26 tiez sila 😉
my tiez obcas riesime hlboko - filozoficke otazky typu ci je boh, sexualnu vychovu a pod. Nastastie toto su veci, na ktore mam aspon nejaky nazor a nejako to obkecam 😀

masinka
autor
17. júl 2012

dnes vecer cital rozpravku pred spanim tatinko a zrazu sa len ozvalo - mamiiiii, a preco sa lienke hovori panbozkova kravicka ?
tak aspon na toto som nasla na nete odpoved
http://lesk.cas.sk/clanok/97256/symboly-stastia...

mahmulienka
18. júl 2012

boze, tak my sme sa od serie otazok typu: "mami, co je to? - mucha - "a preco je to mucha?" - lebo aj jej mamina bola mucha - "a preco aj jej mamina bola mucha?" dopracovali k otazkam ako napr: "mamiiiii, a ja som uz zomrela?"

ichbinich
18. júl 2012

Ja som mojmu vysvetlovala, ze ked slnko u nas zapadne, tak svieti na druhej strane zemegule a naopak (ja viem, gula nema strany, no ale nejak mu to vysvetlit musim, ze raz je tu tma a raz tam 😀).
To si aj pekne pamata a komentuje, ze ked my mame slnko, tak na druhej strane spia a je tam tma atd. A potom prehlasi, ze zemegula je taaaaaak daleko 😀 To, ze na zemeguli zijeme, ze je taka velka, predsa len je prilis na rozum 2,5 rocneho 😉

Nie je to sice nezodpovedatelna otazka, ale super komentar: Nesiem ho domov na pleciach. Mam odfarbene vlasy a uz mi odrastaju, teda pri korienkoch vidno moju povodnu tmavu farbu. V tom mi prehlasi, ze mama, mas spinave vlasy, uz su uplne cierne 😀 To ma dorazilo... 😉 Ale uz mam dohodnuty termin u kadernicky 😉

renab
18. júl 2012

u nás otázka (ale bolo to strašne dávno ☹ ): prečo nemá slimák poschodový domček? 🙂

reanda
9. okt 2012

neter: "a preco mam hlavu?"
svagor: "aby ti nenaprsalo do krku"

vanes10
9. okt 2012

u nas bola otazka,,mami prečo maš mliečko a ja nie,,pytala sa 4roč-dcera.

helencek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz