Zvláštne správanie pani učiteľky

maznacik007
28. sep 2012

Tento rok nam ide karta so skolou proste...
Dcera stvrtacka ma stale tu istu pani ucitelku ta je uplne super, decka su spokojne... ale na skolu prisla nova pani ucitelka, zevraj predtym robila riaditelku a uci o triedu nizsie... ale uci niektore predmety aj v triede mojej malej...
Dcera sa od začiatku stažovala ze táto pani učitelka kričí a buchnátuje deti, ale ona nejako neprisla s nou do nejakého stretu... az teraz ked nacvicovali nejaky program cely prvy stupen a pani učitelka ju a teraz dceru citujem ma surovo potiahla dozadu a buchla po chrbte ked to nacvicovali lebo si myslela ze mam ist dopredu a potom jej nasledne vynadala ze co robi... a pritom som to robila dobre... proste taky tancek nacvicovali...
sama som bola svedkom v skole ako tato pani ucitelka jedna s detmi... 😝 od triednej viem ze tiez neni spokojna ako sa chova k detom...
dnes dcera hovorila ked sme sa o tom rozpravali ze uz boli na nu staznosti.. resp. co vieme sa stazovala jedna pani co ma tiez dcerku ze ju buchla a kricala na nu a stazovala sa aj riaditelke ale nic neporiesila...

co mam povedat dcere ako to poriesit zasa nechcem nejako to nafukovat ale zasa nechcem aby ona mala take spomienky na skolu zakladnu ako ja ... kde na prvom stupni bolo bezne dostavat palickou na hrusticku... a vo vyssich rocnikoch facky... ani ja ani dcera nie sme konfliktne typy, dcera je vyborna ziacka, reprezentuje skolu, hrava na klaviri na sk. akciach... a pod...

anjelik0907
28. sep 2012

ja by som bez váhania išla za riaditeľkou školy poprípade najprv za tou dotyčnou pani učiteľkou a povedala jej ,čo si myslím o jej správaní.Je neprípustné, aby akokoľvek napádala deti a už tobôž keď sa jedná o buchnáty. Choď do školy aby sa to ešte viac nestupňovalo a dcérka Ti dostane odpor ku škole. Držkajte sa .

mummy01
28. sep 2012

@maznacik007 treba sa podla mna spojit s rodicmi ostatnych deti a podat staznost riaditelovi a zriadovatelovi skoly.

katkas1
28. sep 2012

stazovat, stazovat, stazovat, taka zena nema co robit v skole 😠

moon1979
28. sep 2012

@maznacik007
určite by som podala písomnú sťažnosť priamo na riaditeľstvo školy (možno pre efekt by bolo fajn spísať ju hromadne v mene viacerých rodičov) ... ak s tým riaditeľka nič neurobí, tak podať písomnú sťažnosť na školský úrad

habibi78
28. sep 2012

najprv by som poslala pisomnu staznost pani riaditelke.... kebyze sa dcera opatovne stazuje, poslala by som staznost na skolsky inspektorat, v kopii na milu pani riaditelku aj pani ucitelku s predchadzajucou staznostou.... Pochybujem zeby sa tym nieco vyriesilo, ale dotycna by sa mozno prebrala, ze su ludia ktori jej spravanie tolerovat nebudu...

fraufrt
28. sep 2012

Treba to riesit, to nie je len tak, to si predsa nesmie dovolit. Treba sa stazovat, najprv by som isla za tou ucitelkou, potom za triednou ucitelkou, aby aj ona o tom vedela a potom az za riaditelkou, ak by sa to malo este opakovat. Som pedagogicka a viem, ze deti na skolach su "strasne" ale v tomto pripade som na strane deti.

popelka5000
28. sep 2012

Urcite staznost riaditelke,ale nie s usmevom,aby to zase nezamietla pod koberec.
Potom za tou ucitelkou a povedat jej,ze doba kamenna pominula a ked to este raz spravi,bude zle nedobre.
Zabera to na taketo typy,musis ju vystrasit.

popelka5000
28. sep 2012

@fraufrt Pedagogicka a pises ze deti su STRASNE???? pardon ,ale co potom robite na poste pedagoga,ked mate takyto nazor 😖

bunda
28. sep 2012

dobrý deň,no asi sme na slovensku či chvála Bohu či Bohu žiaľ to si každý vyberie sám ...Ja vravím vrana vrane oči nevykole ..ak pôjde do tuhého otočí sa to proti Vám ,,musíte mať sakra argumenty aby sa lady pohli ...ja som svoj boj učiteľkami dobrovoľne vzdala ..učiteľka ktorá len svoju prácu berie ako prácu za mzdu ,tak taká nestojí za nič ...ušetríte si robotu aj čas ,ak sa chcete naozaj vo veci čo najlepšie uspieť tak jedine ,na inšpekciu školy ..každý kraj má svojho ,príklad NR..BA ..Trenčín atd...dostanú podnet a oni ho musia prešetriť ..

bunda
28. sep 2012

@popelka5000 ,ahoj presne tak ..o tom som práve písala ..zvýšené platy to ich zaujíma viac ...ale skvalitniť vyučovanie dať deťom viac o niečo navyše než je v osnovách ,tak to by bolo už nadštandart ..

popelka5000
28. sep 2012

@bunda Ja som takto riesila ,teda cez riaditelku v skolke mojho prveho syna.Plakal doma,ze deti s nim mali zakazae sa drzat za ruku a riblizit sa k nemu,vraj preto,ze natrusil pod stol.Podotykam bol utiahnuty,malo zhovorcivy a urcite to nebolo naschval.
Zavolala som riaditelke ta s nou spravila poriadky a bol klud.Potom som sa dozvedela,ze ju vyhodili uz z par skolok v meste.ELITA.
Preboha,ked na to nemam idem do tesca za pokladnicku.Nebudem sa venovat detom.

fraufrt
28. sep 2012

@popelka5000 slovo strsne som dala do " ", tak aby to vsetci aj tak brali a pochopili. Nemam chut pisat o osobnych skusenostiach, lebo to nepatri do tejte temy, ale viem o com hovorim.

katecameron
28. sep 2012

@maznacik007 kukni temu co s problemovou ucitelkou

maznacik007
autor
28. sep 2012

@katecameron pozerala som aspon zbezne ako ste to poriesili.... nakoniec...

ako u nas je to take ze proste neni stale s tou ucitelkou... stazuju sa ze viaceri, riaditelka zatial hra mrtveho chrobaka... co viem ked sa boli ti jedni stazovat...
ona je proste taky typ...takto jedna aj s rodicmi... ako isto niektore decka to beru v pohode... a neriesia ale moja neni zvyknuta ani na krik, sacanie a silnejsie potlapavanie po chrbte a tak...
zatial mam taky plan ze posondujem este viacerych ... a ked tak zacnem riesit najprv s triednou a s nou a uvidim... no ja mam podozrenie ze ide dohodenu osobu co musela odinakial odist... a cez riaditelku to ma dohodnute to miesto... lebo viem o viacerych mladych pani ucitelkach co sa hlasili na to miesto a nakoniec vzali ju byvalu riaditelku dochodkynu...

andrejka1983
29. sep 2012

@maznacik007 nuž ja by som si osobne dohodla s tou učiteľkou stretnutie, povedala jej, co je vo veci...a jasne jej povedala, že : Neprajem si ,aby ste ešte raz ste niekedy udreli moje dieťa!!....ak vám vyslovene nespraví niečo zle , sa jej viac ani nedotknete. a ak s nou budete mať akýkoľvek problém ohľadom správania, ihneď mi zavolajte a ja ako matka si to s nou už doma poriešim,na to sa spolahnite 😉 takto by som to aspoň riešila ja....a ešte by som jej povedala toto, že : nateraz to ostáva medzi nami, ale ešte raz mi príde moja dcéra domov s plačom s tým že ste ju bezdôvodne udreli alebo na ňu nakričali , idem za vedením a verte že oni to už budu riešit inak 😉 ...he he, tak držim palce

sea23
29. sep 2012

moj manzel je ucitel a toto si ziadny ucitel nesie k dietetu dovolit....treba to urcite riesit cez skolsku inspekciu....a suhlasim tiez s reakciou,ze by som sa s nou stretla a povedala jej svoje....a keby sa to nezlepsilo,riesila by som to tak...

matafich
7. okt 2012

@popelka5000 , možno to mala fraufrt inak formulovať, ale keď si dnes 80 % rodičov dnes myslí, že ich deti sú strašné, a nezvládajú ich výchovu, čo pedagógovia, ktorí ich majú na starosť 30?

matafich
7. okt 2012

@maznacik007 rovno za riaditeľkou, ak má totiž dotyčná už nejaký ten vek, Tvoje zastrašovanie, ako tu niekto navrhuje, ju nijako neovplyvní, prípadne Ti ešte vynadá a to nepotrebuješ.

ivett1
10. okt 2012

@maznacik007ahoj, aj by som postupovala v tvojom prípade tak, ako navrhuje @andrejka1983 ... najskôr osobný pohovor s učiteľkou, vysvetliť jej, že dcérka to berie osobne a prípadne jej povedz, že doma preto plakala ... lebo nie je zvyknutá na takéto rázne správanie ... inak mimochodom, viem si to živo predstaviť, lebo poznám také rázne staré pani učiteľky - generálky- ktoré to skrátka nerobia naschvál, ale je to proste vekom a dlhoročnou praxou ... naša dcérka je podobný typ ako tvoja... žiadna rebelka.... naša dcérka nedokáže spracovať, ak niekto na ňu zvýši hlas, no a ak by ju dokonca niekto "strkal", tak to by u nás skončilo záchvatom plaču ... (inak, ja som mala podobný zážitok v prvej triede .... ale u mňa vyvolal neskôr "skryté " rebelantstvo, nedôveru k autoritám (v našich časoch to boli aj učitelia) a vo vyšších ročníkoch som s obľubou ironicky komentovala výroky učiteľov na hodinách... nahlas... učitelia to nemali radi ...ale ako výbornej žiačke so samými jednotkami mi to prešlo... )
takže... upozornila by som pani učiteľku, aby sa "trošku" ovládala, že nechceš, aby tvoja dcérka dostala nejakú neurózu ... a nech láskavo akékoľvek správanie, ktoré by nebolo v súlade s poridkom školy, rieši s tebou ...
PS: Pamätám si, že moja mama takéto niečo riešila klasickou konfrontáciou .. učiteľka versus brácho ... a problém bol vyriešený, lebo učiteľke (bola celkom dobrá, len skrátka veľmi veľmi prísna... ) to bolo ľúto, že sa jej bojí, má strach a kvôli nej nechce chodiť do školy...

zuzana76
10. okt 2012

@maznacik007 urcite zajdi za ucitelkou najskor, povedz jej,ze taketo spravanie je nepripustne, ze si nezelas, aby bila tvoje dieta a ak sa to este raz stane, tak to budes riesit dalej. Ak si to najma aj ty sama videla, ze sa takto sprava k detom, tak nie je o com.

maznacik007
autor
24. nov 2012

pani ucitelka uz na nasej skole neuci 😉 😉

mia78111
17. jún 2021

@maznacik007 milej pani učiteľky by som sa medzi 4 očami opýtala, či chce aj ona pastou odo mňa .... Chcem vidieť ako by sa zatvarila .... Moju dcéru ani syna nemá čo nejaká zakomplexovana trúba bit.

stulrajterova
17. jún 2021

@popelka5000 a tie uvodzovky si prehliadla ci ti unikli?

1katus1
17. jún 2021

@maznacik007 chod za riaditeľkou a daj si tam zavolať aj tu učiteľku povedz že pokiaľ sa to bude opakovať príde kontrola a pani z polície tak nech sa ukľudní

kittykat22
17. jún 2021

debatujete v otazke z roku 2012 🙈 kde na konci autorka pisala, ze pani ucitelka uz na skole neuci ...

popelka5000
21. jún 2021

@stulrajterova o čom?

bielavila
Autor odpoveď zmazal
Zobraz