Pani učiteľka bez empatie

eatm
28. nov 2023

Dobrý deň milé dievčatá. Ja neviem čo robiť možno by som len chcela vedieť či má dakto skúsenosť s tým že dieťa má od prvého ročnika v škole pani učiteľku bez akejkoľvek empatie. Neviem nevravím že náš syn je anjelik keď sa niečo vyvrbi tak ihneď to s ním v kľude preberem celú situáciu a zisťujem čo asi sa stalo. Príde mi to celé zvláštne. Náš syn išiel do školy s tým že on už 3 ročný vedel abecedu dopredu dozadu napísať tlačenými písmenami a rátať . Tiež vedel písať pri nástupe do školy. Nevedel povedať R. A teda on bol a je veľmi cieľavedomý že chce mať všetko dokonale a všetko chce vedieť. Keď má nejakú chybu v niečom tak ide za ucitelkou teda že prečo má chybu. Pani učiteľka mu odvetil štýlom ,, druhýkrát viac rozmyslaj,, nás syn je na toto dosť citlivý lebo my mu doma všetko vysvetľujeme a keď mu teda učiteľka takto odpovie tak on si to potom vezme tak že to nevie dostatočne atď atď. S tým operuje pani učiteľka od samého začiatku. On keď bol druhak kôli tomu sa vedel rozplakať keď dostal dvojku alebo nedostal hviezdičku. Alebo pani učiteľka rozdávala deťom cukríky po telesnej deťom ktoré sa rýchlo prezliekli.resp dostali cukrík všetky deti len náš syn nie. Samozrejme sa rozplakal. Tak jej vadilo že kôli tomu plače. Tak syn išiel plakať na záchod ale aj tým jej to vadilo. Ide o to že on fakt raz si niečo prečíta a vie.pise diktáty na jednotky. On je teraz už stvrtak. Ale pani učiteľke všetko vadí nič jej nieje dosť dobre. V prvom ročníku napísal diktát na 1 s tým že červenou mu dala poznámku k tomu že nemal každú vetu zvlášť v riadku. On proste robí čo sa dá aby bola ona s ním spokojná lenže ona proste ma voči nemu nejakú averziu. Lebo jej vadí že mu zavrzga stolička pri obede tak naňho naziape. Vadí jej že silno si mieša lyžičkou čaj vadí že na prestávke si zatancoval nejaký tanecek z nejakej animovanej rozprávky alebo že hľadal atrament asi viac ako 2 minúty. Ona s deťmi komunikuje štýlom nerob! Prestaň! Atď atď a na rodičovskom združení som len sedela s otvorenými ústami ako ona ako učiteľka normálne na nás zhukla a vyslovene mala stále zvýšený hlas ako ho tam ona musí 4 roky trpieť a keby je on jej syn tak by ho vyfliaskala ja som z toho proste na prášky a môj muž mal z toho 2 dni zvýšený tlak .ona nám oznámila že pokiaľ my s ním nepôjdeme k psichologovi tak že ona mu bude dávať za všetko poznámky. Tak bol včera syn v škole dostal poznámku ako nevie zvládať svoje emócie lebo však hľadal atrament povedala prestaň tak prestal začal plakať lebo mu to bolo ľúto povedala prestaň tak prestal no a v závere hodiny mu dala poznámku tak neviem aj by som išla za riaditelom kôli tomu no neviem mám aj strach že ak ju on bude nejako konfrontovant s tým celým tak bude tam mu robiť ešte horšie. Náš syn sa tam nebije nenadávaj a pod ako iné decká sa tam fackuju to je ok alebo cez hodinu sa celú hodinu rozprávajú spolužiaci a sú teda posadený každý v inom rohu triedy a to nerieši proste rieši sústavne nášho syna.uz som rozmýšľala že dať ho nainu školu ale on keby zas vydrží do 5 teho ročníka tak sa budú triedy spájať a tam by bola na druhom stupni iná ucitelka.Vieteučiteľka možno by to celé skončilo. Len ja fakt dosť som z toho zničená.

1ryba
28. nov 2023

@eatm no a teraz by sa hodila verzia pani učiteľky.

stanulienkat
28. nov 2023

Daj ho preradit do druhej triedy.

janinah
28. nov 2023

Prepáč.ale aby stvrtak plakal za každú somarinu? Možno by sa ten psychológ ozaj hodil.aby ho naučil.ze nie je život len o dokonalosti a usmevoch.

deedol
28. nov 2023

este by som poradila psychologicku a testy, ci nie je mimoriadne nadany. to nadanie obcas ide ruka v ruke s hypersenzitivitou, perfekcionizmom a pod.

januska12323
28. nov 2023

Tak ak je to pravda už dávno ste mali riešiť. Ty si vedome necháš trápiť dieťa lebo?

20erika07
28. nov 2023

@deedol súhlasím s tebou.

miggy
28. nov 2023

Aby som tu dala záver, aj mňa by zaujímalo verzia pani učiteľky. Lebo prvé čo mi napadlo, keď píšeš, že syn ide s každou chybičkou za ňou pýtať sa prečo, tak aj mňa by ako učiteľku odvalilo a to empatický človek som. Tiež dcére doma všetko vysvetľujem, pýta sa a odpovedám. Ale chápem, že škôlke to nerobia, lebo veď okrem mojej dcéry a tvojho syna majú v tej triede ďalších 20 deti. Skôr by som synovi povedala, že sa o pisomkach porozprávate doma, vysvetlila, že pani učiteľka má toho veľa a nemá čas mu to individuálne vysvetľovať.
Neviem, nezdá sa mi, že cukrík dostali všetci, len tvoj syn nie. Že kričala, lebo tancoval cez prestávku...

mimka1402
28. nov 2023

No..😂 Z pohľadu učiteľky radšej mlčim, lebo toto je na milión percent úplne inak. Len z praxe, kedy rodičia "veď len tancuje, len si mieša lyžičkou, veď len sa baví"
Realita taka, že dieťa vystraja, rozladzuje ostatné deti, trieska s vecami, cukrík nedostal možno preto lebo nepočúval pokyny učiteľky na telesnej kde hrozí veľké riziko poranenia, tak učiteľku to vyviedlo z miery a trest bol cukrík. Že vrzga stolička, možno sa na nej vkuse hojda a učiteľka je z toho na prášky lebo vie, že si môže ublížiť.

Ak učiteľka je až tak unavená, že ho chce vidieť u psychológa z akého dôvodu ste už tam dávno neboli?!
Väčšina rodičov absolútne nevidí, že ich deti sú nezvladnutelne lebo majú doma jedno dieťa. Ale učiteľka ich má 25 a nemá chuť kvôli jednému dieťaťu skončiť v base len tak.
Kým človek nepracuje v školstve aspoň týždeň. Nikdy nepochopí o čom všetky tie zlé učiteľky vravia.

1ryba
28. nov 2023

@mimka1402 👍

alison11
28. nov 2023

@eatm Nechcem byť zlá,ja sama chodím zo synmi k psychologičke,ale kvôli inému,zato je fajn mať obraz aj od psychologa ktorí otestuje dieťa a povie včom vidí chybu a je nestranný.Choď sním k psychologičke a snáď po jej vyjadrení sa aj Pani učiteľka ukludní a aj vy budete vedieť prečo a začo je váš syn aký je.

alison11
28. nov 2023

@eatm A aj poradí psychologička ako z dieťaťom pracovať,aby nebol uplakaný a nebral si neúspech tak citlivo.

mata71
28. nov 2023

@eatm tak psychologička pride nato kde je pes zakopaný, to plakanie nieje dobre, možno puta pozornost na seba,,, určite riešit chod za učitelkou a poradite sa,,, a malemu sa polepši, nebude v takom strese...

lucia147852
28. nov 2023

A prečo k tej psychologicke ísť nechceš? Ved je to normálne, aby si aj ty videla ako to naozaj je. Aj moja dcéra je precitlivelá perfekcionistka. Ja jej stále vysvetľujem, že si nemá brat veci tak k srdcu, kto akým štýlom na ňu prehovorí, alebo aké slovo použije. Ale ona je len prvacka. Úprimne, tiež mi nepríde úplne ok, že štvrták v škole stále plače. Treba pracovať so synom, v živote stretne ešte veľa nepríjemných ľudia musí sa vedieť postaviť sám za seba a sj spracovať emócie. Psychológ môže odhaliť čo je vo veci a môže odhaliť aj potencionálnu šikanu v škole.

lucia147852
28. nov 2023

A ešte ak je syn jedináčik, možno ťažko znáša aj to, že cela pozornosť v škole neni len na ňom. Aj moja bola dlho jedináčik a zo začiatku mi hovorila, že spolužiačka jej kradne pozornosť.

zuzubb007
28. nov 2023

Nehnevaj sa stvrtak a plakal? Chcela by som pocut verziu ucitelky, mozno ta navsteva psychologicky by nebola na skodu, netreba silou mocou svoje dieta chranit, ked pravda je mozno niekde inde, skor si priznat, v skole sa moze uplne inac spravat ako doma, a prepac 4tak je uz velke dieta co musi makat same vo vsetkom s tymto suhlasim s ucitelkou

lienka.7
28. nov 2023

@eatm prepac, ale tvoj syn mi príde taky snazivcek, co všetko musí mať prvý, musí byť prvý a keďže pani učiteľka z neho nie je "na vetvy" tak je proste problém.
Predpokladám, že od malička si ho viedla k perfekcionizmu a za všetko prehnane vychvalovali a toto je výsledok.
Inak nie je náhodou jedináčik?
@mimka1402 svätá pravda! 👍👍👍

macik166
28. nov 2023

@eatm môj syn pred nástupom do školy vedel čítať, vedel sčítavať, odcitavat do 20, porovnávať do 100. Ale je taký tichší chlapec, nevedel sa prejaviť. A učiteľka mu povedala: Zapni mozgové závity a čítaj. A on začal čítať a jej spadla spodná sánka. Potom som jej to na rodičovskom združení pripomenula....slušne samozrejme.

evinka400
28. nov 2023

@eatm ja by som s ním išla do CPP, vyšetrí ho špeciálna pedagogička, zistí kde je problém. Škola dostane odporúčania, ako k nemu vhodne pristupovať. Ak bude potrebné vyšetrenie aj u psychológa, to sa tiež dá cez CPP. To že reaguje plačom, znamená že niečo nie je v poriadku. My sme takto zistili v škole šikanu aj od spolužiakov aj od učiteľa. Škola zaujala postoj, že mám precitlivené dieťa. Sama vidíš aj komentáre vyššie. Ale ty si matka a vieš, že sa niečo deje. Objednajte sa do CPP, pomôžu vám. Od bežného psychológa vám papier v škole pravdepodobne neuznajú, to je strata času.

milanemila
28. nov 2023

@eatm ja zasnem kolko hnusnych zakomplexovanych ludi co neznasa deti robi v skolstve, je to velmi smutne :( podla diskusii co som tu uz citala, niekomu normalne robi radost sa vyvrsovat na detoch.
Tvoj syn je zrejme trosku precitlively, ale kazdy clovek je nejaky a aj ucitel je tu na to, aby mu pomohol zvladat emocie a nie mu to este stazoval.
Nemam este skusenost so skolou, deti mam male, ale ja by som mu stale dookola vysvetlovala, ze pani ucitelka ma zrejme problem sama so sebou a ze v zivote stretne vselijakych ludi a ucila ho ako reagovat v takych situaciach inak ako placom, lebo zial za chvilu sa mu uz aj deti zacne za to smiat :/
Pani ucitelke by som povedala, ze moj syn pojde k psychologovi az ked k nemu pokde ona.

belllinka
28. nov 2023

@eatm a ty chodíš so synom do školy, že presne vieš, ako sa odohrali tie "hrozné veci" na tvojom synovi, ktoré tu popisuješ?

angela85
28. nov 2023

Všetky ti rádia ako je chýba v synovi a treba ísť k psychologické,ale mnohokrát sa stáva,že chýba je aj v učiteľovi a existuje šikana učiteľ žiak,prežila som si to v prvých dvoch ročníkoch. Nikdy nezabudnem a doslova to na mne zanechalo niečo až doteraz. Nehovorim že nepomôže psychológ,určite pomôže ale treba aj brať vážne aj psychiku dieťaťa. Známej vážne pomohlo preloženie dieťaťa do inej školy. V predchádzajúcej mával už šťavy,že nechcel chodiť do školy,mával veľké stresy zo školy a teraz v druhej je to šťastný chlapec. A aj môj syn bol veľmi citlivý. Neplakali keď spadol a tiekla mu krv ale plakal tak ako aj tvoj a to bolo vo štvrtom ročníku. Sú to citlivé detské duše.

terezka1947
28. nov 2023

Mňa by už po toľkých poznámkach naozaj zaujímalo,či je môj syn ok a už len kvôli papieru pre učiteľku,keď nie kvôli vnútornému pokoju,by som zašla za odborníkom.
Veď tá to nič nestojí....a ak by problém bol,sama synovi pomôžeš.

belllinka
28. nov 2023

@eatm a snáď nechceš, aby hodinu trávili tým, že tam bude 25 detí rumázgať a ona bude každého zvlášť utešovať a vysvetľovať, akú chybu urobil. 🙄 A dám ruku do ohňa, že ani tie ostané situácie sa neodohrali tak, ako popisuješ a že učiteľka sa vyvršuje na tvojom dieťati, zato, že mu vrzne stolička. Asi to až taký anjelik nebude 🙂 A to v štvrtej triede si naťahuje atrament do pera?

seitna
28. nov 2023

preradiť do školy pre nadané deti

tana85
28. nov 2023

ku psychologicke by som isla, ale nie kvoli ucke (ktora by asi radsej uckou ani nemala byt, toto mi uz hranici so sikanou), ale kvoli synovi. a cakat? preco tolko ludi len caka a mysli si, ze neskor bude lepsie. nie, bud by som ho prelozila na inu skolu, mozno aj alternativnu kde jepristup individualny, alebo pokojne by som ho ucila doma. ale aby sa ucitelka takto spravala k jednemu dietatu a vraviet, ze ho tam trpi a takto si na neho sadla? akurat mu vyrabas traumu. moji rodicia mi toto urobili tiez - bola som sikanovana ucitelkou na druhom stupni a 4 roky som sa neskutocne trapila, neurobili nic lebo cakali, ze to prestane ked odidem na gympel...velka chyba, necakaj

lukbe
28. nov 2023

Áno, asi treba zájsť za psychológom, ale tí,ktorí tu obhajujete ucitelku,(mimochodom,sama som ucitelka) rodicia ju zažili na rodičovskom združení. Ak sa tak správala k rodičom,nechcem vedieť, ako sa správa k deťom. A áno. Sú také učitelia. Mne raz povedali rodicia,keď som prevzala triedu,že dovtedy sa báli chodiť na rodicovske zdruzenia. Tým som nechcela vyzdvihovat seba,ale poukázať na to,že chlapec a autorka môže mať úplnú pravdu.

tehotna40
28. nov 2023

Baby nemusíte na ňu hneď útočiť alebo byt nepríjemné, samozrejme si každý rodič bude stále zastávať svoje dieťa. Ale na toto sa treba pozrieť naozaj objektívne, teraz sa autorka zamysli, predstav si, že si pani učiteľka a že sa ti v triede 20 deti rozplače zato, že mali chybu v diktate. Alebo žeby 20 deti 10 minút hľadalo atrament. Treba syna naučiť pracovať, tiež mam doma "spomalenejsie" dieta a mna ide denno denne 30x skoro porazit od jedu a nie este ucitelku, co tam ma ďalších 20 deti. Ak synovi všetko vysvetľujete, treba deťom od malička aj vysvetľovať, že niesu na svete len oni, že svet nieje gombička, nebude všetko tak, ako oni chcú a niesu na svete len dobrí ľudia. Ak sa syn cíti ukrivdeny môže si potom na ucitelku uz aj vymýšľať, aby bolo na ňu zle. Ak by bola pravda, všetko čo píšeš, tak potom už mal byť syn dávno v inej triede ,alebo na inej škole. Naš je tiež plačko, ma teraz 7 a naozaj si neviem predstaviť že to bude robiť ako 9-10 ročný, už s naším sme boli u psychológa, vy ste tam už mali byť dávno. Proste to nieje v poriadku ten plač, treba s tým pracovať. Psychológ nieje hanba, hanba je, ak neriesis problémy svojho dieťaťa. To sa ešte čudujem, ak je takýto, že mu nerobia spolužiaci zle alebo sa mu neposmievaju. Nemyslím to v zlom ale aj tým deťom to musí prekážať, ak tam niekto 10x za deň plače a spomaluje ich pri práci. Rieš to, kým je ešte čas. V prvom rade svoje dieta, potom ucitelku. Držím palce

denkatn
28. nov 2023

a skolsku psychologicku tam nemaju? je to mala skola? zeby si sa isla poradit...alebo nejakeho skolskeho dovernika...isla by si sa poradit o synovi, nie o ucitelke akoze...

denkatn
28. nov 2023

@belllinka o uznavani emocii si uz pocula?

lelelienka
28. nov 2023

@mimka1402 ako “ucitelske dieta” musim absolutne suhlasit! A dodam, moja mama ked este ucila vzdy hovorila, ze najvacsim problemom niektorych deti su ich rodicia - presne ti, ktori nevidia nic zle a do krvi by sa hadali ako doma vsetko vedel a aky je to anjelik 😁 a k psychologovi ani za svet, ved co nam nejaka ucitelka bude rozpravat, my sme rodicia, my najlepsie vieme…
(Autorka to nepoukazujem na teba, ale vseobecne.)