Budú dieťaťu vadiť dve mená v živote?

jana2518
6. júl 2020
miakey
6. júl 2020

@jana2518 toto je síce trochu od témy, ale reagujem na to, že tvoj muž trvá na tom, aby sa chlapček volal po ňom. Moj bol naopak zásadne proti tomu, lebo aj jeho otec sa vola tak isto a zvykli mávať problémy s poštou, nevedeli pre koho je list, pripadne keď niekto na nich volal tak sa obaja otacali.. Cize jeho meno sme hneď vylúčili, aj keď mne sa páci 🙂

macekovam
6. júl 2020

@jana2518 ja neľutujem...

janarochester
6. júl 2020

@jana2518 mne sa teda páči meno môjho muža,ale zhodli sme sa že každý si zaslúži vlastnú identitu..takže máme vybraté jedno dievčenské(nie moje) a jedno chlapčenské (nie jeho)..lebo nevieme čo budeme mať 🙂 v zásade ale proti dvom krstným menám nič nemám..máme v okolí viac takých detí a nemyslím že ich kvôli tomu sprevádzajú životom nejaké zvláštne problémy..osobne keby som dávala dve tak by som zvolila také aby spolu pekne zneli..poznám dievčatko ktoré sa volá Jennifer Oľga a priznám sa že mi to trochu píli uši..

hettinka
6. júl 2020

Mne sa páči manželovo meno, ale on nechcel syna po sebe, že aby neboli “starý” a “maly”+ meno. Takze syn ho má ako stredne meno.

breznica
27. júl 2020

Ženy, môj chlap má dve mená 😃 jeho mama chcela Michala,jeho otec samozrejme chcel,aby mal meno po ňom.volaju ho rôzne 😃 mama ho volá Miško, ostatní ho oslovujú otcovym menom, ktoré má aj napísané v občianskom a vo všetkých dokladoch atď,je to ale nafigu kvôli pošte, občas mu niekto zavolá a vysvitne že chcel volať jeho otcovi a podobné situácie. Ale k veci- dve mená nie sú len teraz, lebo sú "in"

lauriema
27. júl 2020

@jana2518 Naša sa vola Sofia Emma a nemám pocit ze jej to vadí

ondris99
30. júl 2020

Má to same nevyhody, neviem preco rodicia vymyslaju, vsetci chcu mat originalne mena pre deti a vychova ide casto bokom. V tejto chorej dobe dava kazdy divne mena aby bol originalny alebo da mena dve. A naco?

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dyala1067
16. dec 2020

Ja mam 2 mena pre vsetky deti, druhe je viac menej symbolicke. Dcery maju druhe meno po nasich mamach a syn po mojom otcovi. Zijeme v zahranici, vsade je kolonka middle name, na slovensku davam obidve mena do prvej kolonky. Takisto mame kratke priezvisko tak dlhe meno vyzera ok. A nelutujem. Volame ich len prvym menom. Ale napr. Moj muz ma tri mena v Anglicku ho volaju jednym /tak ho volam aj ja lebo tak som ho spoznala/ doma v Karibiku ho volaju prostrednym menom. Dcery si Leanora Eva a Vivianne Rita a syn je Maxime Peter😉