Názor na tieto mená pre deti

19. apr 2021

Ahojte aký máte vy názor na mena Cecília a Blahoslava? Niesu podľa vás už moc mimo doby alebo v pohode? Cilka kvôli babke a Blázka sa mi páči
Dakuejm za názory

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sandra151
19. apr 2021

Prepáč ale mne sa nepáči ani jedno. A tie zdrobneniny sú strašné 🙈🙈🙈 nič v zlom

benit
19. apr 2021

No neviem toto su take ulety pre mna. Za kazdu cenu byt iny. Bratranec chcel anastaziu, tiez ze po zeninej babke. Odchadzala s tym aj do porodnice, prisla so zarkou. 🤣

thoughtfulweirdo
19. apr 2021

Tieto konkrétne ma moc neoslovili, ale som fanúšik dávno nepoužívaných mien. Určite zaujímavejšie než 10 Emiek a 8 Elišiek na jednom sídlisku 🙂

nelca84
19. apr 2021

Blahoslava ok, ale Blázka? tak to počujem prvý krát, sranduješ?

10zabka
19. apr 2021

mala som spolužiačku Cecíliu. Hneď po dovŕšení 18-tky sa dala premenovať na Moniku.

cervenaruza123
19. apr 2021

Cecilii poznam viac a pohoda. Mne sa to meno paci. Blahoslavu nepoznam a pre mna prilis uletene, ale tak dnes davaju kadejake mena.

pribinak
19. apr 2021

@10zabka Mala som v triede obdobný prípad, spolužiačka sa volala Blanka. Hneď po dovŕšení 18tky si zmenila meno

kvecinka321
19. apr 2021

Prečo nie.. najdôležitejšie ako vy s tým ste stotožnení a ako sa Vám páčia.. my sme napríklad vyslovene chceli meno z kalendára a aby bolo pekne v základnom tvare tak aj deti voláme a napríklad Cecília je veľmi pekne.. 😉 koniec koncov aj tak je to vaša vec

pribinak
19. apr 2021

Blahoslava? To je reálne meno?

h2
19. apr 2021

Môžem sa Ťa opýtať na Tvoje krstné meno?

betty_image
19. apr 2021

Ani mne sa tie mená nepáčia, ale mne sa nepáči ani moje vlastné meno :DDDDDdd ak sa ti to páči, tak tak svoje deti pomenuj 😀

petrisa213
19. apr 2021

Cecíliu by som nedala. S takým menom v dnešnej dobe to bude mať asi dosť ťažké. Blahoslava už celkom fajn ale Blazka? To asi tiež veľmi nie. Mne sa s týchto starších mien strašne páči Marína ale u muža mi to neprešlo.

dominikac321
19. apr 2021

chudak dieta s takym menom vies co mu budu robit v skolke a v puberte?

tncka
19. apr 2021

Priserne. To uz radsej Mia,Sofia,Vanesa 😀 Toto by som dietatu neurobila

hiddenobject
19. apr 2021

Ja som mala ceciliu v uzsom vybere. Neriad sa tym, co ti tu radia tieto zeny. Ich deti maju urcite dokonale mena, ktore sa pacia kazdemu. Myslim, ze na svk je cecilia a blahoslava lepsie ako jessica, jenifer, naomi a ine lakocinky...ani na sofiu som si stale nezvykla napriek tomu, ze sa tak vola skoro tretina deti z mojho okolia...

h2
19. apr 2021

@hiddenobject Myslím, že medzi Cecíliou a Jessicou a spol. je kopec iných krásnych mien.

panelacikova
19. apr 2021

Moja mama je Cecília, takže keď toto meno počujem, predstavím si 75-ročnú babku 🙂 celkovo mi znie zastaralo. a ani Blahoslava sa mi nepáči. To znie ako z modlitby.... Hlavne je potrebné, aby to ladilo s priezviskom. Aby to nebola napríklad Blahoslava Shiffer a podobne.. a aby sa páčilo rodičom. Dieťa si zvykne. Hoci na dnešnú dobu neobvyklé mená 🙂

tosomja
19. apr 2021

Ja si myslím, že ak sa ti tie mená páčia, netreba sa pýtať na názor iných. 🙂

h2
19. apr 2021

@panelacikova Nezvykne. 😟

panelacikova
19. apr 2021

@hiddenobject tak všetky tie zahraničné mená, ktoré menuješ, mi normálne dávajú chlpy do pozoru 😀 tiež nie som zástanca zahraničných mien 🙂

panelacikova
19. apr 2021

@dominikac321 no hej, v dnešnej dobe aby ju nevolali Cilka - cicka a podobne... lebo dnes je iná doba ako bola pred 60-80 rokmi....

dominikac321
19. apr 2021

@panelacikova jasne ze ju budu tak volat, cickata cila a podobne blbosti...deti su strasne v tomto

karhu
19. apr 2021

mne sa Cecília aj Blahoslava pacia, ale dieta by som si tak nepomenovala...a spotvorenie Blahoslavy na Blázka je velmi krute...skuste este popreberat🙂

nafka0483
19. apr 2021

Pytas sa na nazor, takze mne sa nepaci ani jedno. A zdrobnenina Blazka od Blahoslava mi uz vobec nepasuje.
Mne sa pacia mena, ktorym v pohode oslovis dieta aj dospeleho v zakladnom tvare, bez nutnosti mena skomolit alebo robit z nich zdrobneniny. Preto sa mi napr. paci Marek, Lenka, Adam, Lucia, Laura, Veronika, Lukas - nepotrebujes nevyhnutne zdorbneniny, lebo samotne meno znie dobre a pekne. Ale neviem si predstavit oslovit dieta alebo dospeleho menom Drahoslava, Vladimir, Dobroslav, Lubomira, Jozef, Alzbeta...

panelacikova
19. apr 2021

@h2 aj to je možné....
@dominikac321 áno, toto je potrebné si uvedomiť, pretože deti sú fakt "zlé" v tomto. a stačí jedno-dve v triede a dieťa bude mať minimálne počas školy traumu..

autor
19. apr 2021

@h2 ja sa volam Gertruda

panelacikova
19. apr 2021

autorka: tak aj na tebe sa trošku rodičia vyšantili 😀

nafka0483
19. apr 2021

Volaju ta Trudy alebo Gerta?

h2
19. apr 2021

Teší ma, ja sa volám Hedviga. Trochu sa čudujem, že máš meno z podobného súdka, ako ja a napriek tomu to chceš urobiť aj svojmu dieťaťu.