Váš názor na tehotenské nevoľnosti

14hviezdicka12
22. júl 2017

Ahojte žienky. Len taka otazka ...

Aky mate nazor na tehotenske nevolnosti ?? Podľa priatelovej rodiny je to nič .. ( taktiež moj nazor ze je to nic ale ..) ..ale .. podla nich sestricky i babka je to tak ze tehotenske nevolnoti su vhlave a ked sa cloveku nieco protivy ci mäso ci nejaka konkrretna vec je to moja vina pretoze jest sa ma vsetko lebo to dieta nedostava ziviny.. ako trochu ma to uraza ale berem to ako kazdeho nazor preto sa pytam na vas nazor aky mate na tehu nevolnosti

3petka
22. júl 2017

@14hviezdicka12 neviem mne sa v tehotenstve neprotivilo nič akurát keď som niečo zjedla čo nesadlo drobcovi tak som utekala na záchod v momente a potom som si akurát na to už dávala pozor a nejedla som to z čoho mi bolo zle. A napríklad keď som tehotná nebola nemala som rada tvaroh a v tehotenstve mi začal riadne chutiť a jem ho už stále.

aduska121
22. júl 2017

Ahoj podla mňa su nevolnosti v poriadku a ak ti nieco vadi tak to urcite nepapaj aby ti nebolo este horsie ja som nevoľnosti zacala mat az v siedom mesiaci a zaludok som mala ako na vode a urcite su to neni myslienky v hlave hormony s tebou mavaju a mas v sebe dieťa a ked ti nevoľnosti prejdu doplnis si všetky živiny 🙂

katkakovac
22. júl 2017

Niektori ludia su ozaj hlupi. Ja som od 5tt do porodu trpela neskutocnymi nevolnostami, zvracanim. Prve tyzdne som len lezala v posteli, v zaludku kamene. Len som spala, nevladala som nic. Nedostala som do seba nic okrem trocha vody a rozka z maslom. Inak mi zo vsetkeho bolo neskutocne zle. Od 16tt som cele dni zvracala. Zabrali mi az lieky, nevolnosti trochu ustupili ale odozneli az po porode. Cele tehotenstvo som jedla velmi opatrne, ak mi nieco chutilo, tak som to jedla vo velkych mnozstvach. A vela krat sa mi stavalo, ze som mala na nieco chut, dala som si dve susta a koniec. Druhe tehotenstvo podobny priebeh, na liekoch som skoncila uz v 4.mesiaci. Takze taketo hlupe nazory su led od tych, ktori si to nikdy nezazili.

jana_eyre
22. júl 2017

Taky nazor moze mat len niekto, kto nezazil celodenne nevolnosti.. Chcela by som vidiet ako to moze byt len v hlave - ako tym ze zistim ze som tehotna, zacnem si namyslat ze mi nieco nechuti, co mi predtym chutilo? Aky by to malo zmysel?

Ja som posledne tehotenstvo takmer cele predychavala co mi bolo stale zle.. Skusil by mi niekto povedat ze to je len v hlave 😬

Nech uz idu ludia doprdele s takymito mudrostami 😁😁

alexandraalexandrova
22. júl 2017

To je ale dobra sprostost ze je to v hlave...ja som nikdy nemala rada maso, hnusilo sa mi uplne a v tehotenstve som mala dva tyzdne ked som musela mat kura kazdy den! Posielala som muza, dlhorocneho vegetariana o deviatej vecer,nech mi niekde to kura zozenie, lebo inak umriem 😂😝 a po dvoch tyzdnoch sek a zas som kura nemohla ani vystat...v hlave to teda nebolo urcite. Daj tym tvojim mudrlantom precitat nejaky clanok o tehotenskej nevolnosti, nech pochopia ze v prvom rade ho sposobuju hormonalne zmeny, ktore sa deju v tele nasledkom tehotenstva a tiez to ze tehotna zena vyraznejsie vnima, vone a chute ako netehotna. Urcite nejedz nic na co nemas chut a daj si na co chut mas a blbe reci nepocuvaj...keby platilo ze dieta nemoze byt zdrave a donosene ak nastavajuca mama nezje vsetko, tak by asi nasa populacia uz davno vymrela a v Afrike by sa deti asi nerodili vobec...

daninka2
22. júl 2017

Ahoj, odkaz vymudrenym hlavam ze kazda zena ako aj kazde tehotenstvo je uplne ine, v prvom som ani netusila ze som tehotna absolutne mi nebolo zle. Teraz som prvych 5 mesiacov prezvracala a prezila len na vode a sem tam 2 dusky coly to bolo jedine co moj zaludok uniesol. Doteraz mi byva zle a to som v 7 mesiaci, su dni kedy som na pohari vanilkoveho mlieka. P.s. v prvom tehu som nebola absolutne socialne zabezpecena, cize psychika a strach a psych. Zataz bol velky, teraz bola situacia idealna na prichod babatka a aj tak je moja najlepsia kamoska zachodova misa 😂

miriam11
22. júl 2017

@14hviezdicka12 nejedz nic, z coho by ti bolo este horsie. Nech si myslia ostatni, co chcu. Nezavidim tu situaciu, ale zjavne vedia o tom veľké H.... Neboj, babo ma urcite vsetko, co potrebuje a kasli na ne. Drzim palce.

xstelinka
22. júl 2017

Urcite je to hlavou.To oni su padnuti na hlavu 😝

zabina27
22. júl 2017

@14hviezdicka12 tak nabuduce, ked budu po opici alebo s inymi zaludocnymi tazkoztami, im povedz, ze to maju v hlave, ze ziviny potrebuju a ze nech sa laskavo neserkaju, neplackaju a poriadne sa nafutruju 😀
ja neviem, dobrovolne v hlave si nafabulovat, ze toto nechcem, lebo je mi z toho zle? naco? bud uprimne poviem, ze nemam chut alebo ked su taki mudri, tak ich narovinu "z hlavy" ogrcam 😀

sashenocka007
22. júl 2017

No ocividne uz dlho tehotne neboli mne sa dvihal zaludok a vracala som aj z vone sprchoveho gelu a veruze niesom nejaka presmradena pipinka. Nevolnosti po parvtyzdnoch prejdu a zas sa vrati vsetko do normalu a vsetko ti bude vonat a chutit a z nicoho ti nebude zle.

14hviezdicka12
autor
22. júl 2017

@3petka no podla nich musim jest aj to z coho na zachod utekam alebo sa mi inym stylom protivy
@aduska121 presne tak ja hovorim to iste .. im sa to lahko hovori ked ani raz nemali nevolnosti keby mali ich milovane dievcatka nwvolnosti boli by to chudatenka ..
@katkakovac ja vraciam len obcas nie zo vsetkeho a vsetci maju s tm problem priatel so mnou vobec nesuciti lebo pocuva ich reci mne to uzje aj luto ako mi kazdy hovori budes to jest ved to sa cloveku este iac protivy :/
@alexandraalexandrova podla mna jem vsetko to co treba polievocky zjem masko zjem okrem kuracieho to sa mi fakt prptivy a koli tomu som dostala vynadane aj za to ze nezjem rybu lebo mi to srmdi rybacinou
. Hlavna vec ze ich tehotna dievcinka v 1 trimestri si popija vinko alko pivko a je to prenich zdrave ...
@miriam11 dakujem za podporu 🙂 ja sa neriadim isto nimi ale swbou a jem to co chuti mne 🙂 le som si myslela ze ci uz som sibnuta ja alebo oni
@xstelinka pevne verim ze su .. 🙂
@zabina27 snazim sa jest vsetko ale ked pride tazko tak to sa neda zastavit "preto to mam vhlave lebo je to psychika " podla nich ako prislo mi to aj luto ze to tak povedali lebo tiez to nedokazem ovplivnit 🙂
@sashenocka007 no boli tehotne ale milostive negrcali

Ale dakujem za rady

dagaz
22. júl 2017

@14hviezdicka12 nevolnost je u niekoho uplne bezna vec u niekoho nepride vobec. Ja patrim do druhej skupiny. Mne nevadilo vobec nic. Ale moja kamoska pretrpela skoro cele tehotenstvo. Meso nemohla ani citit. Zemiak? Len sa na ne kukla uz bezala na wc. Jedla to co jej chutilo co jej nevadilo a neboj..dievcatko ma krasne zdrave. Takze jec co ti vyhovuje ...urcite nic nasilu. A ak ma s tym okolie problem nech sa strci😂😂😂vies kam😝😝😝tvoje tehotenstvo tvoja nevolnost...drzim palce

ingrid2304
22. júl 2017

Moja mamina, keď čakala moju mladšiu sestru, nemohla jesť ani cítiť plnenú papriku. Keď ju stará mama (jej svokra) varila, skoro sa povracala a celý deň sedela vonku. Pritom pred tehotenstvom ju zbožňovala aj teraz ju má rada. Sestra spomínanú papriku od malička nejedla, mala problém byť vôbec v kuchyni, keď sa varila a doteraz ju nejedáva. Má 23. Takže si myslíme, že už v brušku to odmietala...

minttu
22. júl 2017

@14hviezdicka12 Chapem, ze ta to uraza. Na tvojom mieste by som si taketo komentare vyprosila a dorazne ich upozornila, ze si ich nezelas. Ja som si tiez nevedela predstavit co je to tehotenska nevolnost. Ale verila som, ze asi na tom nieco bude, ked o nej tolke zeny hovoria. Jedlo mam velmi rada a jedavam uplne vsetko, som fakt riadny zrac. Takmer nikdy mi nebyva zle. Ale v tehotenstve som mala vsetky typicke priznaky, ako podla ucebnice. Takmer cele tehotenstvo som sa citila ako priotravena. Grcala som asi len tri razy - rano, z vody, celaskonu aj horucej cokolady ktoru zboznujem. Ale zato ma nadrapovalo dost casto. Niektore jedla som nevedela ani citit a mavala som chute. A v ustach hnusnu kovovu chut. Mala som pocit, ze jedine co mozem teraz zjest je to alebo hento. A zialbohu to boli vacsinou tie najvacsie sprostosti ako kinder cokolada, kysle gumove cukriky, zavaraniny.. Isli mi na chut slovenske domace jedla, co bol dost problem kedze zijem v zahranici. Nic z toho, co sa jedava tu som si nedokazala vybrat aby ma uspokojilo.
Co sa tyka toho, ze zeny sa maju v tehotenstve stravovat zdravo kvoli plodu, nuz.. Neviem o tom, ze by existoval dokaz, ze ak sa zena v tehotenstve nestravuje zrovna najzdravsie, tak to ma vplyv na plod.
Niektore zeny mavaju take velke nevolnosti, ze musia byt hospitalizovane a na infuziach lebo vsetky vygrcaju. Ta britska princezna Kate bola jednou z nich.
Tvojim pribuznych mozes povedat, ze ich nazory su totalne zadubene a protizenske. Je to take iste ako zenam neverit, ze mavaju menstruacne bolesti. Ta doba, ked sa zeny museli hanbit za to ze maju menzes a nie je im najlepsie uz davno pominula.

laila22
22. júl 2017

@14hviezdicka12 ja milujem skoricu a vsetko skoricove 🙂. Kolegyna mi kazde rano kupivala na ranajky skoricovy kolac. Ked som otehotnela, skoricu som nemohla ani citit.. Rovnako rannu kavu.. Neskutocne mi smrdeli wc ci uz v praci, hoc boli umyte, alebo aj v nakupakoch... A nemohla som zjest ani hlt navyse akonahle som zacitila, ze msm dost ani lyzicu navyse, lebo vsetko islo von.. Takze v hlave to asi nebude 🙂

14hviezdicka12
autor
22. júl 2017

@dagaz
@ingrid2304 he to hrozne tie nevolnosti .. musis to proste jest ako kebych som to stale pocula .. proste nie len sa koli tomu len ludia hadaju ako aj dneska ja som si povedala len svoj nazor ahned som bola zla ze svojmi dietatu nedoprajem .. spravila by som pre neho cokolkvek aj to co vyvratim to dieta ma .. jem stale vraciam obcas .. 18 tyzden a nepribrala som ani kilo teraz som kilo schudla :/ brusko mi rastie ale ja nie ..
@minttu aj ja jedlo milujem a hlavne masko kuraciw stwhna pecene co z toho ked mi je z kuracieho maska nanic 2 x islo zo mna von :/ aj mi je luto ze vyvrarim to co lubim ale co mi ostava :/ ... drza byt nechcem viem si ptvorit usta ale som takw skaredw kacatko aspon si sama sebe tak pripadam :D .. myslim ako k ich rodine ...

Dakujem za nozory uz si nepirdem akoo debilek ktori neudrzi mesko v zaludku "a vymysla si nevolnosti ktore ma vhlave" 🙂

minttu
22. júl 2017

@14hviezdicka12 Juuj tak to si vyhod z hlavy ze si skarede kacatko. Podla toho co pises si ty ta rozumnejsia. Prajem vela sil 😘

mamusik999
22. júl 2017

@14hviezdicka12 pre Boha. Ja mám chuť len na ovocie. A musím mať naozaj chuť na niečo. Ci uz mäso .. odpor síce nemam. Ale ani nejdem jesť na silu to na čo nemam chut...

celasapremenim
22. júl 2017

najlepsia cesta je asi usmiat sa, prikyvovat a urobit si po svojom....len hlupy clovek totiz tvrdohlavo nuti ludi okolo seba, aby konali podla jeho predstav a s hlupostou uz bojovalo vela ludi a vybili si zuby
nechaj ich riesit si tieto problemy opodial a ty sa zariad podla toho, ako to citis

candii
22. júl 2017

@14hviezdicka12 ja som pri prvom nemohla citit zeleninu a zvracala som z nej, proste ak ti nieco nechuti, smrdi a je to z toho zle tak to nejedz..

aniele
22. júl 2017

Jedz tak, aby tebe bolo dobre, malé si vyberie, čo potrebuje. Hlúpe komentáre ignoruj a tej, čo v prvom trimestri popíja, daj prečítať niečo o FAS (FASD).

atrami
22. júl 2017

Ja som mala nevolnosti pri kazdom a vzdy este horsie. Pri prvom vsetky pachy, pri druhom hlavne kuracie maso a pri poslednom zo vsetkeho a do 6.mesiaca. Lekar mi povedal, ze zo zaciatku staci rozok, keksik, čierny caj, ovocie a postupne skusat. Prve mesiace som schudla na nejakych 50 kg, teda 5 kg a dopracovala som sa na 78 kg.

siska53
22. júl 2017

@14hviezdicka12 nevlnosti v tehu sa vyskytuju a nemas ich ako ovplyvnit..

U maleho som ivh mala len dva dni .ako upozornenie,ze halo,som v bruchu.. Lebo ja som netusila,ze som.tehotna.. A ked,tak ma napinalo len z grilovaneho,ta vona mi vadila.

Pri malej ma.natahovalo zo vselicoho,nedokazala somto ovplyvnit..aj potravin,ktore mam rada... Presne 3mesiace..
Takze pre mna je ten nazor tvojich pribuznych zvlastny..

lennulik1
22. júl 2017

V 1.tehu mi nebolo vôbec nic, nic mi nevadilo, zle mi nebyvalo.
V 2.tehu mi bolo nevolno do 12.tt, ale len doobeda,pokial som sa nenajedla. Pachy mi tiez nevadili.
V 3.tehu (som prave v 10.tt) mi je zle skoro cely den, ani ked sa najem moc nepomoze a to nemam chut na nic a jem len preto, aby sa mi troska od nevolnosti ulavilo. Vadi mi pach vsetkeho, aj dezodorantu. Vracala spm len raz, a dufam, ze aj posledny...
A to som typ cloveka, co si len tak nepolezi, zahrada,deti, domacnost, navarim so sebazaprenim... Takze osobne si myslim, ze je to vsetko sposobene hormonmi. Nikto z nas si nevyberie ako sa bude v tehu citit...

sense
22. júl 2017

Zle mi byvalo do 20tt. Pomohli az lieky od lekara a vzdy som zboznovaka hovadzie maso hlavne staeky a v tehu som ich nemohla ani citit, zato som dokazala jes denne lasagne a mandarinky aj 2kg denne

jankalukasova
22. júl 2017

Ale ved to kazdy ma inak... mne nebolo nic a susedka straviha nad hajzlom prve 4 mesiac. Vyzerala ako smrt a nechapala, ze som ok... tak isto porod. Jedna lahne na chrbat, babo z nej doslova vybehne ani nevie ako a druha hodiny trpi v bolestiach a povie, ze nikdy viac. To, ze v pritelovej rodine tym zeny netrpeli, neznamena, ze Tebe nemoze byt zle. Kasli na taketo reci a zariad sa aby si bola ok. Ak Ti zopar veci nechutna, tak sa nic neudeje. Ja milujem paradajkovu polievku ale v tehotenstve mi nebrala, nebolo mi zle ale proste som nemala vobec chut, tak som ju nejedla.

jankalukasova
22. júl 2017

To su nazory ako stredoveku. Aj moja svagrova... zadelila mi, ze: "sak po porpde Ta vzdy musia zasit". No nie nemusia... a ani nesli. Zato, ze ju sili az po lopatky, tak musia vsetky...

adriannasvk
22. júl 2017

Urcite to nie je v hlave🙂ja som v prvim tehotenstve chcela jest vsetko,aj ryby,ved su zdrave,nemam rada moc ryby ale kvoli dietatku som chcela aby malo vsetko,no smrdeli mi este viac ako obycajne,nedostala som ich do seba,mala som nevolnosti,ale bic extra,hned z rana ked som sa musela vyhrabat do prace mi pomohlo(rada od svokry) dat si malu lyzicku medu do ust a zjest,vdaka tomu som dokazala prezit vstavanie a ist do prace,po hodke cca mi bolo lepsie tak som si dala ranajky,ale hlavne vody vela,jedla som vsetko ale s mierou,za ovocim som sa sla zabit,na kila som ho jedla,jedine co sa mi zprotivilo bol segedin,ten som raz uvarila a ta vona,ma hned naplo,musela som ist na balkon kym sa manzel najedol😀takze som sa ho ani nedotkla,dlho po porode som ho este nemohla ani citit,ale naucila som sa na neudene syry a udene nevlozim uz do ust,hoci pred tehotenstvom to bolo opacne🙂
Papaj co vam chuti,z coho ti nie je zle,dala by som si zalezat akurat na tom aby som zjedla nejake ovocie a zeleninu.ale dietatko si vsetko poberie co treba😉
Pri druhom som pri pohlade na takmer vsetko mala hrcu vkrku a skoro som nejedla,zeleninu ani vidiet,slo mi na chut vsetko nezdrave takze som musela spekulovat ako chute oklamat,nedarilo sa mi tak vzorovo papat ako pri prvom a tu som,mam pekbe zdrave dieta,nic mu nechyba🙂 takze sa netrap zbytocne. Pokial nehladujes babatku nic nebude chybat😉

cecilia68
22. júl 2017

@14hviezdicka12 Máš predsa ústa, tak poviem, že to jesť nebudem a hotovo... Chcela by som vidieť niekoho, ako ma donúti zjesť niečo, čo nechcem 😨 Si dospelá svojprávna osoba, tak sa bráň a keď nič nepomáha, tak ich pošli do teplých krajín😅

14hviezdicka12
autor
22. júl 2017

@minttu dakujem 🙂 niekedy uz som z toho na nervy ked vyvraciam nieco co mi chuti si aj poplaciem lebo mi to pride luto 🙂 no pre nich je to tak ako to je postupne casom clovek zisti do akej rodiny sa dostal nuz uvidime co bude po porode
@celasapremenim sak jasne 🙂 urcitych veciach som prisposobiva .. prisposobim sa k tomu aj co svokra navari a vela som sa toho od nej naucila jest co mi chuti ale bohuzial pre mna je kuracie mäso tabu pre dnesny den si ma aj partner zastal ale ine dni aj mi s tym leze hore krkom ako keby som to ja ovplyvnovala .. proste jem to co je navarene ale kuracie mäsko tak ako momentalne dovi dopo
@jankalukasova presne tak ;)
@adriannasvk ja teda nehladujem to co zjem babatko si zoberie a bcas posle na reklamaciu 🙂 len ma to dost urazilo .. oni si nepresli tym ale keby si presli tym co si prechadzaju aj ine zeny co ja som este na tom fajn tak by mlcali .. ich deti ani jedny nemali nevolnosti ani vracanie .. ja nevraciam v prvom trimestri som vracala castejsie ale to som nikam nechodila radsej a teraz vraciam len obcas .. pribrala som len 2kg

no len pocucat reci ze zato si mozem sama ma fakr nebabavi chcela som vediet nazor na to aj druhych ci som sibnuta ja alebo oni lebo uz som mala toho pokrk aby niekto nevedel pochopit hormony v tehotenstve .. partnerovi vadia tiez nevolnosti ale uz to viac menej chape moju precitlvenost vie vyliecit objatim pohladenim pobruska a hned sa zjavi usmev na tvaricke 🙂

Ale dakujem velmi pekne zarady .. necitim sa ako idiotko ktori si nahovara a grca do zahodu 😉😂😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre