Netradičné mená pre deti - inšpirácia

frerik
15. jún 2018

Ako tu v poslednej dobe sledujem, stale viac rodicov sa snazi najst originalne a netradicne meno pre svoje dietatko. Zijem v Spanielsku a chcem sa s vami podelit o mena ktore su tu bezne pouzivane ale u nas by boli originálne.

Dievcatko: Alba, Carmen, Carla, Clara, Malena, Salome, Luna, Mar, Amaya, Ainoa, Aurora, Amparo, Almudena, Nora, Lola, Dafne, Gloria, Gema

Chlapec: Diego, Gonzalo, Carlos, Darío, Dimas, Noel, Pablo, Hector, Manuel, Ismael, Pelayo, Álvaro, Ruben

86488648
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
najinka
15. jún 2018

Spanielske mena su krasne, ale pre spanielov..na slovensku by vacsina vyznela komicky..akoze..Diego Novak..hmmm 🤔

mamicka223
15. jún 2018

Ja som vždy túžila aby sa moja dcérka volala Matilda. Pre chlapca meno nemám, lebo popravde ani chlapca nechceme.

mariannka123
16. jún 2018

Moja dcérka sa vola Claudia. Keďže sme na Slovensku, ja osobne som sa s tým ešte nestretla

evittam
16. jún 2018

@mariannka123 Určite osobne nie si jedina.😉 Na SVK co ma dceru Claudiu.

chiara8
16. jún 2018

Mne sa velmi paci Carla,Lola a Noel...Aj ked bude starsie dieta podĺa mna sa bude pacit aj jemu 😉

maria584
16. jún 2018

@mamicka223 ako môžeš povedať, že chlapca ani nechcete? To je odvážne skonštatovanie. Vždy je 50% šanca, že bude chlapec.

ukulela
16. jún 2018

Mám kamošku Klaudiu. Dávať na SVK c miesto k do mena je zbytočná komplikácia.

pininka
16. jún 2018

Moj syn ma v triede viac ako polovicu spoluziakov so zahranicnymi menami, takze podla mna uz to bude viac ako bezne. My sme vsetci na J a ked sa mala dcerka narodit zhodli sme sa s manzelom na mene Juliana,ale v zahranicnej obmene, takze je Julianne. Vsetci ju volaju Dzuli a nikomu to nepride divne. Mame nemecke priezvisko, takze sa to k nemu hodi.

papaya308
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blairgossip
16. jún 2018

mozem sa spytat, preco davate detom anglicke mena? ma to neaky hlbsi vyznam? Hlavne ak rodicia nevedia po anglicky a ziju v Cadci tak to trosku nechapem ze dceru maju Katherine 😂

matazirafa
16. jún 2018

@blairgossip asi je to do budúcna keďže sa von pomaly vysťahuje celá SR

kahanikova
16. jún 2018

Mne sa hrozne páčia (ne)tradičné mená ako napr. Valéria Frederika Hana 🙂 zo zahraničných jedine Zoe a chlapčenské jedine zaužívané slovenské nemôžem si pomôcť ale justin jacson rose a podobne mi prídu hrozné najmä keď má to dieťa s takým menom pravé slovenské priezvisko 😂

najinka
16. jún 2018

@matazirafa my sme v uk a praveze davam meno zo slovenskeho kalendara. Nad inymi ani nerozmyslam. Planujeme sa prestahovat naspat na sk. A je to podla mna velmi smutne, ze slovenske mena sa pomaly budu vytracat, takisto ako sa nase slovenske slova nahradzaju z nejakeho zvlastneho dovodu anglickymi..je to otrasne proste..

lilyianka
16. jún 2018

Poznám deti menom Lota, Lejla, Zoe,Frederik,Teo ....tiez na Slovensko netradičné mená...ale nedala by som ani jedno

henikav
16. jún 2018

Hlavne ak date zahranicne meno, vyzistite si prosim co znamena, ako sa spravne pise a ako sa vyslovuje, lebo som uz stretla vselijake zazraky. Napriklad som sa viackrat stretla s tym ze daju dievcatu muzsku formu mena. Alebo Noel, pise sa Noël alebo Noëlla a znamena to Vianoce, davaju ho Vianocnym detom, nevravim ze inemu to nemozes dat, ale teda v zahranici to vyznie cudne ze Noël a narodil sa v juni... Tiez som uz na sk stretla Sarach...citali v telenovele Sarah, len nevedeli ze h na konci sa nevyslovuje, no a volaju ju Sarach. Su aj pekne zahranicne mena, ale netreba to dopliest lebo potom to vyznie skor smiesne. To len moj pohlad, samozrejme nech si kazdy robi co chce
Ja mam syna, vola sa Mike (majk), no ked mu zacnu na sk meno prekrucat, tak to ma absolutne vytaca; ako ked ho volaju Mike alebo Majki, Majkinko, mna vystiera. Zijeme v zahranici a tu s tym problem nie je. Ale pri dcerke sme sa uz poucili,dcerka je Emmka, vybrali sme ho preto ze to meno sa rovnako vyslovuje aj tu aj na sk.

najinka
16. jún 2018

@lilyianka frederik aj teodor su v kalendari, len sa nepouzivaju az tak casto. Mne sa Frederik pacil velmi, ale budeme mat dievcatko 😀

najinka
16. jún 2018

@henikav no my tu mame v anglicku v skolke Autumn a narodila sa v lete 😀

henikav
16. jún 2018

@najinka ako pisem kazdy si nazve ako chce, ale aspon nech vedia co to znamena, kludne aj jesen v lete

thoughtfulweirdo
16. jún 2018

Zahraničné mená sú fajn, ak sa hodia k priezvisku. Žiaľ väčšinou sa stretávam s menami ako Sophia Victoria Cibuľková a to je ozaj smiešne :D

najinka
16. jún 2018

@henikav ja uz vidim ako sa budu na sk davat mena po princovi, Louis, a kazdy to bude citat Luis 🤦🏻‍♀️

mima66
16. jún 2018

Alebo dať synovi meno Bryan a vlastná rodina ho volá Brijanko...

nikaella
16. jún 2018

@najinka asi ju plodili na jesen 😂

blairgossip
16. jún 2018

Lebo ako je pochopitelne, ze napr ak je niekto anglican a zije na slovensku tak da meno dcere Charlotte, alebo ak tu zije arab tak da svojmu synovi meno Ibrahim alebo Madar da svojmu synovi meno Istvan, ale trosku nechapem, preco slovaci ktori byvaju v Cadci a maju priezvisko Haluškova alebo Lopatková Daju svojej dcere meno Charlotte, a dokonca ani po anglicky nevedia:D a potom su kombinacie ze Charlotte Kapustníčkova.. Ako ..prečo??

blairgossip
16. jún 2018

Charlotte Kapustníckova zo Svidnika 😂

adrestia
16. jún 2018

@blairgossip Prečo? Čistý snobizmus🙂

najinka
16. jún 2018

@nikaella no to mi nenapadlo 😂

andrejka1974
16. jún 2018

Ja mam tiež nezvyčajné mena pre dievčatá a páčia sa všetkým staršia je Sindy a mladšia Riana

l1991
16. jún 2018

Pre nas su pekne netradicne a exoticke mena zo zahranicia a pre ludi zo zahranicia tie nase. Ako napr ked sw Shakire narodil syn a uviedli, ze mu dala netradicne a exoticke meno MILAN😀
Mne sa paci meno Zara(aj ked mi to pripomina obchod zara) a Zoe.
No mam dvoch chlapcov s menom Roman aTadeáš. V mojom okoli nie velmi pouzivane mena. S menom Roman som nebola dlho stotoznena, chcel ho muz ja som chcela mena ako Theodor, Mathias, Matteo.... Jemu sa zase to nepacilp. No teraz si neviem predstabvit, ze by sa volal inak ako Roman sadne mu ako,, rit na serbl,, 😀

zonjushe
16. jún 2018

@najinka no mne sa napriklad v septembri narodi Luis (nie Louis)..a mala som ho vybrate davno predtym ako ho dala Kate 😉..Louis na SVK by som nedala,je to zbytocna komplikacia..ovela viac sa mi paci tvar Luis..