Netradičné meno pre dieťa

27. jan 2023

Aké netradičné meno pre dieťa sa vám páči, ale nezvolili ste ho kvôli okoliu?
Lebo neklamme si vie vám to sprotiviť ako cudzí človek, tak aj rodina, či kamošky.
Napíšte 1 chlapčenské a 1 dievčenské meno. Nech je to hocičo, prosím nehanbite sa.

galganka
27. jan 2023

...mená detí nik vopred nevedel, takže nám ich nemohol ani sprotiviť.

marianarem
27. jan 2023

Tak mojmu muzovi sa vzdy pacilo meno Záviš. Ale to nepreslo uz cezo mna 🙂 V podstate nie je skarede, ale pripomina mi zavin 🙂 Inak sme nase vybrane meno nechavali ako prekvapko, takze ho nemal kto znechutit.

autor
27. jan 2023

@marianarem toto meno pocujem 1.x. Je zaujimave a rozhodne jedinecne.

autor
27. jan 2023

@galganka nemala si ale doma " v zasuvke" ziadne take mena, zeby sa tebe pacili, ale povedala si si ze kvoli okoliu radsej nie?

galganka
27. jan 2023

Nie. Prvé dve som ani nevybrala ja, ale manžel. S tretím som prišla ja, jemu sa páčilo a bolo. Nikdy sme nemali ani rezervné, ani pre opačné pohlavie. 🤷‍♀️

gumkac19
27. jan 2023

Vendelín , akože seriózne vážne, ale vybrali sme iné

thereisabear
27. jan 2023

Luna a Noel

dixitka
27. jan 2023

Mne sa páči dievčenské meno Zoe, ale úplne už počujem to frflanie rodiny 😂 takže som to ani nikomu ešte nevešala na nos, nebol ani dôvod. Čakám teraz chlapčeka, ktorý sa bude volať Albert, a aj to samozrejme ofrflali, ale neriešim :D

anjelicek26
27. jan 2023

Paci sa mi Greta, neskutocne - ale kvoli jednej Grete ho proste nikdy nedam no 🙄
Paci sa mi Florian, kedze sestra vyprskla smiechom, ked som to meno vyslovila a prelozila to do slovenciny, ze pan kvetinka, tak som skoncila 🙄

galganka
27. jan 2023

@dixitka čo sa dá na Zoe ofrflať? 🤔😊

kamatopo
27. jan 2023

Mne sa ľúbilo meno Filipína. No okolie mi to ofrflalo. Teraz to aj ľutujem,že som si za tým nestala.

marianarem
27. jan 2023

Ja poznam len ceskeho astronoma, ktory sa volal Záviš Bochníček. Tam pri tom bochnicku mi to este viac pripomina ten zavin 🙂 Ale odhliadnuc od toho je celkom fajn.

terry2003
27. jan 2023

Z okolia nie, ale tu na MK áno.
Podľa správ som zistila, že mená Molly a Cameron, nad ktorými som rozmýšľala, že ich možno dám svojím deťom za desať rokov sú mená pre zvieratá alebo ako z osady😶

autor
27. jan 2023

@terry2003 toto ma extremne vytaca, ked ludske mena davaju zvieratam, to je tak trapne.

vetthy
27. jan 2023

ja by som si nikdy nedala ovplyvnit okolím. pri prvej dcerke som hezitovala medzi menami Csilla ( vyslovuje sa to čilla, znamená hviezda) a Zsofia ( moja obľúbená hrdinka z románu). priezvisko sme mali Molnár. počas mojho tehotenstva prvá madarská kráľovna krásy, nádherná a nikdy nezabudnuteľná Csilla Molnár spáchala samovraždu. nomen est omen, a meno Csilla padla.

galganka
27. jan 2023

@terry2003 toto som sa napočúvala pri najstaršej. Pravidelne od jednej predavačky. Ako sa volá malinká? Lea. Jeeej, tak sa volá moja čivava, ha ha haaaa... a to prakticky pri každom nákupe. Tak sme zmenili obchod. 🙈

valeriakadarova
27. jan 2023

Ja chcem pre druhú dcéru meno Aurora, mužovi sa nepáči ani náhodou. Pre chlapca sme mali Teodora, ale ani to sa mu nepáčilo😀 a ešte z chlapčenských sa mi strašne páči Mateo a Damián, ale pre muža to je také, že trápne nezvyčajné mená😀

autor
27. jan 2023

@vetthy tak nie priamo okolim, ale preto ze spachala samovrazdu, inak ale naozaj pekne meno Csilla

andrea901
27. jan 2023

Aurora, Stela, Zita

oslo1
27. jan 2023

Mne sa pacilo Meno Balthazar a Kazimir.
Ked sme ale planovali rodinu, isli sme do IVF, tak sme sa rozhodovali, ze az by boli dvojky, bol by to Vratko a Bystrik. Vtedy to nevyslo. Ked som konecne otehotnela, tak som vedela, ze to Bude Vratko🙂

galganka
27. jan 2023

No, a dve z troch detí už máme v téme, ako zamietnuté. 🤭

svetlonos
27. jan 2023

Mne je uplne ukradnute, co by si kto pomyslel. Aby som sa zbytocne nevytacala debilnostou druhych, nevesala som to nikomu na nos. Dievcatko by sa volalo Aurora Abygeil 🙂 a zrusila by som v pohode aj najblizsiu rodinu, keby bolo treba. Ja som za blbu uz aj preto, lebo som tehotenstvo nehlasila okamzite ale az po troch mesiacoch, ako som sa nedavno dizvedela 😁. Muz chcel meno Ingvi, ani neviem ci som to dobre napisala 😂. Nevedela som si ho zapamatat ani. Pre mna to bol hned Ingwer - zazvor, takze to nehrozilo 😁

janettdamian
27. jan 2023

@valeriakadarova Aurora je krásne meno a Damian jak trápne ? 😀 je super

kachita
27. jan 2023

Eulália, je to moje zamilovanedievcenske meno, ktore somnedala

reanda
27. jan 2023

@marianarem zavis bol aj ten sused z miazgovcov, nie?

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andrejka1974
27. jan 2023

My sme pre dcéry vybrali nezvyčajné meno a to Sindy a Riana a švagriná má dcéru Zehra

valeriakadarova
27. jan 2023

@janettdamian no tiež si myslím, ale vysvetliť mužovi😀 naša dcéra sa volá Dominika, vybral meno on a podľa neho krajšie nie je😀

anickabasnicka
27. jan 2023

@kachita Eulálie mám spojenou s jednou pohádkou, kdy pan spejbl s huvínkem tak říkali svojí krávě.
@kamatopo a prošlo by ti jméno Filipína i na matrice?

mě se líbí Frederika, ale z jistého důvodu jsem se o něm doma raději ani nezminovala. jako jméno pěkné, ale dceři bych ho sama za sebe i tak nikdy nedala.a pro chlapce Kristián.

janettdamian
27. jan 2023

@valeriakadarova ja mám tiež Dominiku dcéru 🙂 a vyberal muž.