Ako zvládnuť domácnosť a deti, keď ste sama?
Ahojte.
Keďže nemam velmi kamarátky a hlavne nemam na ne žiadny cas, jedine tu sa viem vyrozprávať a prosim akúkoľvek radu, lebo neviem co robím zle.
Mam dve deti..3 mesiace a 3 roky.. ale jednoducho nestíham pri nich nič, rano vstanem okolo 6 s babatkom, dám ho hneď dokopy, okolo pol 7/7 vstane starsia, dám ju dokopy, zúbky, hygiena.. malej pravdaze hned po prebaleni dam mliecko a pre starsiu potom ranajky pripravím, napapa sa a niekedy pomôžem.. spracem kuchynu a spravim ranajky mužovi, kavu. A tu to začína.. deti nájdená, starsia sa chce hrať a ist von, babatko vrieska v kociku..dam ju do hojdačky, vydrzi max 10 min, dam ju na bruško na podložku, tiež 10-15 min, dam ju pod tu hrazdicku s hračkami, vresti neskutocne.. v nosiči ani za svet..len na rukach, alebo ked aj lezi na podlozke alebo v hojdačke, jednoducho ked neni pri mne na centimeter...place.. ak s nimi idem von hned doobeda, tak nestihnem na 12tu navarit..nestihnem upratat..
Starsia este spinka cca hodinku od 12 do 13, ale v tom čase sa mi málokedy podarí uspat babatko.. a v podstate denne mam cca hodinu ze mi spia narovnako.. lebo keď babatko zaspi tvrdo, tak starsia je uz hore..ona sa chce hrať, nosi mi onizky, hracky, chce si xitat a ja som proste zúfalá.. lebo sa im chcem venovať.. dokončím v komentári
@anonym_11719b najhoršie je ze vikendy muz robi od 8 do cca vecera pol 11, niekedy 11.. a ako píšem cele dni, fakt od rana do vecera je vonku, to ide vybaviť, to ide vybaviť, a jednoducho vkuse slm sama..svokrovci mi postrazia v prípade ak pracujem .. ale to zas nič nespravím doma a privyrobiť si musím lebo materska nestačí... a vidim ze ho štve ze je neporiadok lebo stále hovorí ako to tu vyzerá.. ale ja to proste nedávam..
@jearptal takze tvoj muz zaraba tazke tisice, kedze pracujeod nevidim do nevidim, tak pekne upratovacka, opatrovatelka na par hodin a ty si odddychni...... Ci je to nakoniec tak, ze sa len cele dni niekde vonku zasiva, aby nemusel doma prstom pohnut?
A ty mu robis rañajky ked milostpan vstane?
Mala som rozpísany dlhý komentár o tvojom mužovi ale potom som ho vymazala. Nechcem aby ti bolo este horšie.
Ale toto nie je dobrý muz, ani otec.
@laskonkaa1 Niekto jej to povedat musi...nie je normalne, aby takto niekto zil (ak mu to nevyhovuje, a jej to ocividne nevyhovuje).
@jearptal a proste je mi luto 3 ročnú odmietnuť.. snažím sa nech mi pomáha..nech je pri mne ked varím alebo ked upratujem ale to ju pravdaze nezaujíma.. babatko cez den spi okrem jedného dlhého spanku taku 15minutovky..takže neviem..manzel rano da kavu ranajky a síce pracuje len vikendy ale celý týždeň proste robi okolo domu a reálne zaujímať cely den nevojde dnu..len sa naje a naspäť von do cca ôsmej a takto to je každý deň a povedal ze žiaľ nemam s nim rátať do zimy lebo si chce porobiť.. co ja chapem, ale som na pokraji zrútenia.. vrestajuce deti, samota, neporiadok, navarit, prat.. no proste to nedávam..
Dcerka ide do skolky az v septembri.. ako to prosim zvládate same? Rodičov mam 300km daleko
@jearptal že manžela nezaujíma, že ty nestíhaš. Pre koho teda musíš variť na dvanástu? Pre koho musíš nonstop upratovať? Na tvojom mieste sa venujem deťom, zjem čo nájdem v chladničke, idem s nimi vonku, hrám sa s nimi a keď sa konečne manžel vráti dnu, tak mu ukážem chladničku, a ja si sadnem a kuknem telku. A ak chce varené, tak nech si navarí. Povedz mu, nech nepočíta do zimy s full servisom. ✌️
@jearptal Váš muž Vám nepomáha. On je rovnocenný partner a rodič. Domácnosť aj deti sú zodpovednosť oboch, obaja jedia (treba variť), nosia oblečenie (treba prať) atď., obaja sú rodičia. Vy nie ste slúžka ani opatrovateľka na plný úväzok bez oddychu. Ak ste na všetko sama, nie je to v poriadku. Partner by mal tráviť čas s deťmi aj so ženou a prirodzene sa podieľať na fungovaní rodiny. Materská nestačí? On si svoje peniaze necháva či ako hospodárite, keď nemáte peniaze? Nerozumiem, prečo to mnohé ženy tolerujú, že všetko ostáva na nich, a potom sú úplne vyčerpané. Hlavne si s ním nerobte ďalšie dieťa v budúcnosti, keď je takýto.
Sorry môžeš si za to sama ako si si naučila chlapa tak máš.. Dávaj začať pre výchovu a rýchlo..
@jearptal muz sa takto choval aj ked ste mali prve dieta? Ak ano, preco ste isli aj do druheho?
@jearptal ešte má napadlo, že môžeš zbaliť deti a seba a kľudne odísť k tvojim rodičom, ak máte dobré vzťahy, určite by vám tam bolo lepšie ako takto a pomohli by ti aj s deťmi. Panko nech si varí a perie a upratuje sám, keď je taký, aký je.
Sorry môžeš si za to sama ako si si naučila chlapa tak máš.. Dávaj začať pre výchovu a rýchlo..
@anonym_f1893e Takito mačovia sa nemenia.
Muza by som poslala dpc😀 5 dni v tyzdni robit okolo domu, tak mozno keby ste mali v zahrade 10 antukovych tenisovych kurtov a musel by ich spravovat, tak ok. A este popri 2 deckach malych aby som ja chodila do roboty a muz len cez vikend, tak neviem😀
Ma fascinuje ten nadpis- "ked ste sama". Kks, muz je 5 dni doma a ona napise, ze je sama😃😄
@jearptal ja som ta lutovala ako osamelu mamicku kym som.neprisla po "muz..." hm cize muz sa cez tyzden potuluje kade tade a cely vikend pracuje. Parada, to kde na taky model prisiel? A to za vikend zarobi to co ini chlapi za 5 dni?
Sadnut si s muzom a nastavit pravidla, nemozes byt 24/7 nonstop s detmi a v domacnosti.
A ked nepochopi, isla by som do prace ja a on na matersku. A cez vikend moze on kludne pracovat a ty sa budes starat o deti a domacnost.
Autorka sa neozyva. Asi cakala rady, ako sa este viac zodrat, a my sme jej ohovorili muza. Nuz, snad sa jej aspon trochu otvorili oci.
Ja v tom všetkom vidím iba pozitíva. Muž nemá vzťah k hraniu, starostlivosti-ok, nosí domov peniaze, ty si na materskej. Rodicia bývajú ďaleko-časom to veľmi ocenis. O pár rokov budeš na to úplne inak pozerať. Vychovala si si sama svoje vlastne deti, nikoho si k tomu nepotrebovala. 😉 všetko “teraz zle” je na niečo v budúcnosti dobre. Prechodne obdobie.
Ja v tom všetkom vidím iba pozitíva. Muž nemá vzťah k hraniu, starostlivosti-ok, nosí domov peniaze, ty si na materskej. Rodicia bývajú ďaleko-časom to veľmi ocenis. O pár rokov budeš na to úplne inak pozerať. Vychovala si si sama svoje vlastne deti, nikoho si k tomu nepotrebovala. 😉 všetko “teraz zle” je na niečo v budúcnosti dobre. Prechodne obdobie.
@anonym_a794c4 ja nechapem, na co je v buducnosti dobre, ze sama vychovala deti a nikoho nepotrebovala? Da si to do zivotopisu a zarobi o 1000€ viac ako ta, ktorej manzel bol pritomny pri vychove a doma varil a upratoval? Alebo ta, ktorej pomahali stari rodicia/ surodenci?
Ja v tom všetkom vidím iba pozitíva. Muž nemá vzťah k hraniu, starostlivosti-ok, nosí domov peniaze, ty si na materskej. Rodicia bývajú ďaleko-časom to veľmi ocenis. O pár rokov budeš na to úplne inak pozerať. Vychovala si si sama svoje vlastne deti, nikoho si k tomu nepotrebovala. 😉 všetko “teraz zle” je na niečo v budúcnosti dobre. Prechodne obdobie.
@anonym_a794c4 však ešte si musi autorka privyrobiť, lebo henten jej krásavec asi rieši s financiami len seba.
@anonym_a794c4 ja nechapem, na co je v buducnosti dobre, ze sama vychovala deti a nikoho nepotrebovala? Da si to do zivotopisu a zarobi o 1000€ viac ako ta, ktorej manzel bol pritomny pri vychove a doma varil a upratoval? Alebo ta, ktorej pomahali stari rodicia/ surodenci?
@anonym_e05d13 rodicia si svoje deti už vychovali, súrodenci si môžu vychovávať taktiež svoje. Vzdialenosť je dobra na to, aby mi nikto do ničoho nerýpal-pozitívum. A ta “pomoc s deťmi” vie byt aj viac na škodu, ako na úžitok. Muž nepomáha-nebude mať navarené, upratané-pozitívum, je predpoklad, ze začne on variť, upratovať. Nechápem, prečo treba pchať všade €, ak o nich nebola reč. Veď hladaj iné pozitíva. Pretože od takej negatívnej osoby chce každý iba vzdialenosť. 🙈
@anonym_e05d13 rodicia si svoje deti už vychovali, súrodenci si môžu vychovávať taktiež svoje. Vzdialenosť je dobra na to, aby mi nikto do ničoho nerýpal-pozitívum. A ta “pomoc s deťmi” vie byt aj viac na škodu, ako na úžitok. Muž nepomáha-nebude mať navarené, upratané-pozitívum, je predpoklad, ze začne on variť, upratovať. Nechápem, prečo treba pchať všade €, ak o nich nebola reč. Veď hladaj iné pozitíva. Pretože od takej negatívnej osoby chce každý iba vzdialenosť. 🙈
@anonym_a794c4 ano, stari rodicia si uz svoje vychovali, ale predpoklada sa, ze vacsina normalnych svoke vnucata lubi a chcu im vytvarat spolocne spomienky, zazitky. A pochybujem, ze autorka a mnohe ostatne v jej situacii prestanu muzovi prat/varit. To su skor utiahnute zeny, ktore sa joja svojich muzov, inak si neviem predstavit, ze mu toleruje taky sposob fungovania. Keby sa jo nebala, tresla by po stole a kmital by. Nie ze sa poflakuje cele dni po dvore, len aby mal od rodiny pokoj.
Aj dcera chce mat vzor,ten otcovsky vzor.Ale ten u vas chyba a to velmi.Ved zijes ako rozvedena a isto ho este aj na obed zavolas a nalozis mu jest.Este mu to treba aj predzut,nech sa chudacik nenarobi prezivanim aby mohol rychlejsie vypadnut od Vas.
Vies aj pracovat sa da a byt aj s detmi na dvore.Ty si porobis,co treba.Najmensi do kocika a so starsou moze robit,tiez ju zapajat,ucit ju aj inym veciam.
Ukazujes jej presny vzor,zena =sluzka.
@anonym_a794c4 ano, stari rodicia si uz svoje vychovali, ale predpoklada sa, ze vacsina normalnych svoke vnucata lubi a chcu im vytvarat spolocne spomienky, zazitky. A pochybujem, ze autorka a mnohe ostatne v jej situacii prestanu muzovi prat/varit. To su skor utiahnute zeny, ktore sa joja svojich muzov, inak si neviem predstavit, ze mu toleruje taky sposob fungovania. Keby sa jo nebala, tresla by po stole a kmital by. Nie ze sa poflakuje cele dni po dvore, len aby mal od rodiny pokoj.
@anonym_e05d13 asi ešte nie si dostatočne vyhorená. Mám dve dcéry, muža… chodím do prace, do skoly. Muž iba do prace, deti iba do skoly. Nemám toľko času, ako členovia rodiny, nebyvam tu sama. Čiže kto ma čas, ten si delí povinnosti. Ja som to iba cez víkend. (Ak stihnem všetko do skoly). Mladšia dcéra (9r) ešte nikdy nespala u babky, ktorá býva v tej istej dedine, ako my. Nepýtajú si ju, nevnucujem im ju, vzťahy mame dobre. 🤷♀️ raz za mesiac prídu, alebo my prídeme. Moji bývajú ďaleko, tento rok som bola u nich 1x. Tam tiež nepôjde dcéra na prazdniny, otec je po infarkte, mama vysoky tlak. Staršia si robí vodičák, mala sa učí, pomáha mi. Muž tiež len tak neleží.
Nie, nie som vyhorena, lebo u nas sa o deti starame obaja, ci uz lekari, kruzky, kto kedy zanesie do skoly, vyzdvihne. Babky si tiez beru deti, niekedy len na poobedie, niekedy na noc. Svagrovci byvaju daleko, ale ked pridu, vzdy maju program pre deti. Samozrejme, ze aj ja mam toho vela a gro domacnosti je na mne, lebo napr. pustit muza k obleceniu, praniu, hrackam by bola pohroma, ale nema problem navarit, upratat, nakupit, plny smetny kos tiez vidi.
Autorky mi je velmi luto, lebo tak, ako to ma ona by to nemalo v rodine fungovat.
Dnes je tak krasne,co Vam brani byt na dvore a grilovat spolu ako rodina??
Ja som bola s 2hym v kostole na skuskach na konfirmaciu,muz s najstarsim robili kurnik,mladsie boli vonku.Teraz grilujeme v altane a vsetcia sme na dvore.
Mam proste sikovnych majstrov doma a to vsetkych,aj toho 3r,ten sa pri muzovi mota stale.
Dnes je tak krasne,co Vam brani byt na dvore a grilovat spolu ako rodina??
Ja som bola s 2hym v kostole na skuskach na konfirmaciu,muz s najstarsim robili kurnik,mladsie boli vonku.Teraz grilujeme v altane a vsetcia sme na dvore.
Mam proste sikovnych majstrov doma a to vsetkych,aj toho 3r,ten sa pri muzovi mota stale.
@anonym_2530f9 Gratulky. A autorke to pomoze ako? Ked pojdu grilovat, tak sa jej miz zmeni ? 🤦♀️
@anonym_2530f9 Gratulky. A autorke to pomoze ako? Ked pojdu grilovat, tak sa jej miz zmeni ? 🤦♀️
@anonym_5d54af autorka mala lepsie vyberat.Ak by lepsie vybrala,mala by iny zivot aj pri detoch.
Kazda tu piseme ako funguje ako rodina.
Ked raz je otec neotec,tak sa tazko zmeni.Takze ano nepomoze jej to nijako,ani 1 komentar jej nepomoze.Musi sa s tym len zmierit,ze vybrala zly kus a zit s takym otcom.A obskakovat ho dalej,aj predzuvat aj utierat mu ritku.
Mňa len zaujíma, čo toľko robí v tej záhrade, vlastne okolo domu 5 dní v týždni. Normálne nechápem. Môj partner má okolo domu urobené za 2 dni, dokonca ide porobiť aj jeho dcére, ktorej muž pracuje v zahraničí a momentálne je tehotná, tak to sama nezvládne, ináč si porobí sama, a vlastne dnes išiel pomôcť aj svatkovi, keďže ho čaká operácia. Posadil, čo trebalo, pokosil, upravil a za pol dňa mal hotové. Čo on tam toľko vyvádza okolo domu? Ty nevidíš, že proste uteká pred povinnosťami?
K tomu všetkému neviem ako je to.kozne ze takto skoro, idú menšej zuby, takže rev je naozaj celucicky den
@jearptal ja som nosila a nosila. Prakticky az do dakych 8mesiacov, ked sa zacala davat na kolena a snazit stavat. Rovnaky vekovy rozdiel ako mas ty. Spavala mi vylucne v nosici, kocik nezniesla jednu minutu. Doobeda som chodila na 2-3 hodiny von,podla toho kolko spala. Bolo to na maslu a nechapem matky, ktore v dobrom spominaju na matersku. Ale zaraza ma jedna vec. Preco robis muzovi ranajky? Skor nech on pomoze tebe a zoberie na chvilu jedno dieta🤷 Inak chcela by som ta utesit ze si oddychnes az budu vacsie. Ale u mna to moc nenastalo. Bud sa vrazdia alebo sa hraju a ignoruju cely svet okolo🤣


Mala som rozpísany dlhý komentár o tvojom mužovi ale potom som ho vymazala. Nechcem aby ti bolo este horšie.
Ale toto nie je dobrý muz, ani otec.