Išli by ste sa ospravedlniť susedom?

7. sep 2023

Sme v paneláku noví. Bývame tu zhruba 4 mesiace. Nie sme vôbec konfliktní, nerobíme neschváli. Posledné obdobie ako mladšie dieťa štvornožkuje denne behám s vysávačom, väčšinou raz - dva krát kvôli tomu, že veľa grcká. Stále sú tu podlahy špinavé a ulepené.
Nie som prepnutá kvôli poriadku , ale teda grcky na dlážke tu naozaj byť nemusia, jednak to vyzerá ako v chlieve keď je v každej miestnosti taká špinavá podlaha a hlavne to smrdí . Bojím sa, že tým vysávačom ruším susedov pod nami, predsa len to asi nie je príjemný zvuk keď vysávam ( aj keď kým prebehnem to trvá tak 10 minút). Chcela by som im ísť zaklopať a doniesť nejakú pozornosť, ospravedlniť sa za to rušenie. Muž hovorí, že nemám nikam ísť keď sa nesťažujú, ale mne to nedá pokoja, nechcem byť s niekým za zle. Šli by ste na mojom mieste?

stanulienkat
7. sep 2023

My ked sme mali male dieta, tak sme boli. A to dieta ani nebolo velmi hlucne, ale v ramci dobrych susedskych vztahov, sme nacali temu. Suseda velmi mila s usmevom nam povedala, ze nas skoro nepocut a ze aj ona mala deti volakedy male. Bolo mile a my sme boli spokojnejsi. Urcite tym nic nepokazis.

ankare
7. sep 2023

@lija22 No NASCHVÁLY nemá dobre napísané. 😁

ankare
7. sep 2023

Spomeň to na chodbe "medzi rečou" a akože sa ospravedlň, že Ťa to mrzí, že často vysávaš.

domininini
7. sep 2023

Ty vysavas grcky ? Tak jasne ze mas polepene podlahy

nyphadora
7. sep 2023

Dakujem

lalenka33
7. sep 2023

Teba by som chcela za susedu. Moja perie vyslovene po polnoci. Práčku má v kuchyni. Keď jej práčka žmýka mám pocit, że náš aj jej riad vyskočí z kuchynskej linky. Pochopila by som, keby sa to stalo raz za čas a že by cez deň nemala čas prať. Ale ona to robí pravidelne.
Nemusíš sa ísť susedom ospravedlniť. Vidia, że máš dieťa a nerušíš nočný kľud. Môžeš to len tak spomenúť medzi rečou, keď sa stretnete, ale na ospravedlnenie fakt nieje dôvod.

hugger
8. sep 2023

Ospravedlnit sa nemusis, vysvetlit mozes. Vysavac z krar denne nebude jedine obmedzenie ktore mlada rodina bude najblizsich 10 rokov sposobovat. Lahsie sa im to bude znasat ak s nimi budete mat blizsi vztah.

tanyag
8. sep 2023

Suseda pod nami každú nedeľu ráno o 7 (presne ako hodinky) vyklepáva rezne a to počuť na celý byt, vždy máme s dcérou budíček aj keď nechcený😂 aj hodinu...neviem, či ich nevyklepáva pre celé sídlisko 😁 a ani raz sa nám za to neospravedlnila...a nevidím dôvod...ja som párkrat zapla vysávač aj po 22hej (dôvod - soplíky v chorobe, alebo keď mi dcéra nespala s nejakého dôvodu a zhodila napr.vázu a rozbila sa, predsa nenechám sklo na podlahe pri malom dieťati a do rána to určite nepočká, pretože pri malom dieťati sa stáva veľakrát, že na isté veci sa zabúda - únava, vyčerpanosť)...susede som to medzi rečou spomenula, len mávla rukou...taktiež keď mi dieťa každú noc plakalo, neospravedlňovala som sa, len som to spomenula, suseda si z toho nič nerobila, vravela, že aj oni mali malé deti...ale že síce jej muž občas zašomre, ale že on to robí vždy a pravidelne...a vychádzame super

moonlight1210
8. sep 2023

Nesla by som sa ospravedlnovat preventivne, a uz vobec nie s pozornostou.
Medzi recou pri stretnuti by som spomenula dany problem, ak by na to rec prisla. Aby vedeli aspon, co je vo veci. Ze to nerobis naschval. V tomto byt ustretova.
Ospravedlnenia by som si nechala na vaznejsie veci. Ked uz dieta napriklad bude behat a veselo dupotat, sem-tam nieco vacsie a tazsie (hracku) pusti na zem, a podobne veci. Teda ospravedlnovat sa za take veci, co uz vazne mozu otravovat a naozaj by sa stazovali.

Moje dlhodobe skusenosti od deti, cez rodinnych prislusnikov a studentov, po zamestnancov hovoria, ze ludi nesmies bezdovodne rozmaznat. Potom od teba cakaju, ze sa dalsi raz (ked uz je to potrebne) pojdes pretrhnut, aby cosi vobec ocenili.

Naopak, ked ludia poznaju cenu, tak si to vedia vazit.

Takze kym susedia sami nespomenu, ze im to vadi, len na okraj poznamenaj, ze vase dieta ma reflux, castejsie grcka, a preto viackrat denne pustas vysavac.
Nechaj na nich, aby sa ozvali. Potom sa ospravedln. Aj s kolacom trebars. Vtedy sa to uz hodi.

katkami123
8. sep 2023

Mozes poslať link na tú podlahovú umývačku? Dik

asocial
8. sep 2023

Dvakrát denne? Tu mini grcku utries mokrou servítkou... inak je to od teba mile, možno spoznas susedov a budete kamoši🙂 mne sa tvoje gesto paci

mikadooo
11. sep 2023

Je to v pohode. Máme tri deti, ráno a večer vysáva chlap - bežná údržba, počas dňa vysáva syn - lebo chce byť ako tato. Niekedy si "púšťa" vysávač len tak naprázdno a tvrdí, že to je ventilátor 🤷. Vysávač = gulity pleasure mojich chlapov 😄. No, každopádne, vždy je to v normálnych časoch - cca od 8.00-20.00.

dadulkaf
11. sep 2023

My sme mali tiež reflux a pediatrička mi poradila homeopatikum Gastrocynesine. Zahusťoval obsah žalúdka, aby sa nevracal späť. Nám to pomohlo. Dávala som to synovi do mlieka rozdrvené, nepamätám si už, ale asi 1/4 tabletky.

vani190493
11. sep 2023

Blbé časy na vysávanie. O jednej môžu niektorí susedia práve obedovať.

gaabriela2212
11. sep 2023

Ja by som sa ospravedlňovať nešla, ved ani neje za co. Ja tiez vysavam 10x do dňa keďže piškóty a tyčinky mam pri ročnej dcere stale po celom byte a nikdy ma nenapadlo ist klopat k susede 😄Je to normalna vec ked su deti.

autor
11. sep 2023

@katkami123 pridala som vyššie .
@asocial tu sa o mini grchách nebavíme.

lsebinka
11. sep 2023

Ahoj, urcite nechod, nechaj si pspravedlnenia ked dieta podrastie a bude v sobotu vecer behat a dupat, pripadne skakat zo sedacky, postele, alebo tahat stolicku po celom byte, robit si diskoteku ..... 🤣🤣🤣

basska_b
11. sep 2023

Ja som byvala v podnajme v jednej izbe a nad nami bol byt, co sa tiez prenajimal a raz tam bola rodina s troma detmi a pani velmi rada vysavala, denne, nad mojou hlavou vysavala parkety a prala po 22:00, niekedy dokonca o polnoci. Panelak bol zatepleny a v tom tichu sa to hrozne ozyvalo, spat sa nedalo. Takze ja neviem, ja by som uprednostnila handru, ale mozno je to na pokec so susedmi, aby aspon rozumeli, ze preco vysavac ide tak casto

lienka9
12. sep 2023

Za vysavanie sa isto ospravedlnovat nemusis.pokial nevysavas pravidelne o 23v noci.ja ked potrebujem povysavat,ze sa nieco rozsype, tak to proste spravim aj v noci,ked spratavam kuchynu napriklad..ved nevysavas hodinu,a navyse to robis bezne cez den,takze to vobec neries..este si zvyknu,ze sa im ospravedlnujes za hovadiny (zacnu si ta viac vsimat) a potom pridu s kazdou hlupostou,ked dieta zacne behat.. a pisem to s tym,ze som naozaj ohladuplny sused.Este doteraz na nas s nostalgiou spominaju co sme sa pred 3 rokmi odstahovali,ze aki sme boli dobri susedia :D stale nam to povedia,ked sa stretneme.

gionella
12. sep 2023

Veď im odnes len tak koláčik napr, nie že sa ospravedlňujes, ale v rámci budovania dobrých vzťahov. Chcela by som takú susedu uvedomelu ako si ty. Ta nad nami 10 rokov vysáva dobru hodinu - hodinu a pol každú sobotu o 12.00 začne akurát keď mi maly zaspí. Mam tri deti takze s každým som si toto odtrpela tie jej vysávačky ( a to prisaham 25 vypne zapne vysávač a do všetkého s ním búcha) A v piatok večer o 21.00 klepe rezne hodinu.

panipanka
12. sep 2023

pisala si, ze sa obcas na schodoch stretnete a prehodite par slov, takze si myslim, ze ak by nieco na vas mali, tak by ste to uz vedeli, ale tak nie je problem spravit kolac ako ti tu uz bolo napisane a len tak ze by si im doniesla na kostovku, nemusi hovorit, preco im ho nesies

patkanik
12. sep 2023

Mne tiez zalezi na vzatoch so susedmi, takze ja im chodim oznamovat, ked sa deje nieco u nas, co by im mohlo vadit. Ked sme isli prerabat, alebo ked mi syn 2 r ochorel a musela som s jeho velkym placom mu 5xdenne kvapkat do oci/usi/ nosa 😄A jasne, mala suseda pochopenie ( oni pritom deti nemaju). Takze kludne povedz, ked ich stretnes napr.

cholitko
12. sep 2023

Nešla by som sa ospravedlniť susedom za to, že vysávam cez deň. Ani náhodou.

stanislavicenka
12. sep 2023

Nepotrebujes sa ospravedlnovat, skutocne. Ja vysavam aj 3x za den, a aj o 8mej vecer. Je to bezny Denny ruch

zuzuliennka1
12. sep 2023

pokial nerusis nocny klud a deti doslova nelikviduju byt (co asi nie😎) - tak sa nemusis za nic ospravedlnovat 🙂 ved to je zivot v panelaku, jeden vysava, hore dupe prave chodiace dieta, obcas nejake dieta place, dokonca reve,..
mne vadia susedia co fajcia pod nami - a teraz co. musela som sa prisposobit, nechodia sa mi ospravedlnovat, ze nemozem si ani vyvetrat poriadne

anonymous87
12. sep 2023

Za vysavanie cez den sa chces ospravedlnit? Urcite nie… bezny “bytovy” ruch… ja vysavam aj niekolkokrat za den a ani mi nenapadlo sa ospravedlnit 😃 neblazni… susedovi isla susicka vzdy do 23 vecer. Ani mi nenapadlo sa stazovat 🤷‍♀️

staromodna
12. sep 2023

Neprispievam často do diskusií, ale musím tentokrát. Absolútne takéto hlúposti nerieš. My máme susedov, čo sa nasťahovali rok po nás a mávali časy, kedy si robili záhradné párty do 4:30 ráno hneď pod našimi oknami. V živote sa nikdy neprišli ospravedlniť a ani neprídu. Takže tvoje stavy skús poriešiť čokoládou a choď viac von medzi ľudí 🙂 určite si často doma kvôli malej a ono to nerobí dobre pre konkrétneho človeka a vymýšľa hlúposti. Počkaj až bude mať mala rok a pol, dva, tri. To sa potom budeš musieť ospravedlňovať non-stop