Je dieťa u rozvedeného chlapa prekážkou?

13. sep 2021

Ahojte dámy, dievčatá, slečny. Vyše roka som rozvedený, mám 38, mám malú dcérku a aj keď samozrejme je zverená do starostlivosti bývalej manželke, tak ženy akoby sa báli, že budú na druhej koľaji, resp. nerozumiem ich pohnútkam, čo im môže prekážať na tom, že už má chlap v mojom veku ďieťa. Veď práve naopak, niečo by nebolo v poriadku s chlapom, ktorý vo veku 38 ešte nieje otec....
Veď mne práveže imponujú ženy, ktoré už majú dieťa (imponovali mi aj keď som ešte nemal dieťa) a vôbec by mi nevadilo, práve naopak, je to plus, keďže ženy akoby s narodením dieťaťa dospeli duševne a to isté vnímam aj u chlapov, aj keď je pravda, že poniektorí nedozrejú celý život 🙂. A už vôbec by mi nevadilo, keby som zdieľaľ spoločnú domácnosť s partnetkou, ktorá už má deti. Samozrejme, že ešte by som chcel mať aj naše spoločné dieťa :🙂.
Je to taký divný pocit, keď prídem domov a veľký byt prázdny, nikto ťa nečaká s otvorenou náručou, nepočuješ detský krik a dupot... 🙂.

autor
13. sep 2021

@spadnutaslivka Myslel.som na zoznamkách, mal som vyjadrenia hneď na začiatku typu " Ahoj, si veľmi sympatický, ale bohužiaľ už máš dieťa" a podobného štýlu

zooeynka
13. sep 2021

No vidis...uz sme ti vysvetlili ich pohnutky preco ta odmietnu, teraz to uz vies a nemusis sa tomu tolko cudovat. Zeny si radsej vyberu bezdetneho pre ktoreho budu na prvom mieste a nemusia riesit spolu s tebou trable ktore si nesies z minulosti. Naco si budu komplikovat zivot s rozvedenym ked mozu stretnut aj slobodneho. Tazke pochopit?

hederamonstera
13. sep 2021

@zooeynka prosim ta, to sme len obmedzene, ked mame nejake priority

zooeynka
13. sep 2021

@hederamonstera ...Ked spätne uvazujem tak ja som chalanom zo zoznamky, ktorych som nechcela lebo sa mi fyzicky nepacili napisala podobne argumenty - nechcem vztah na dialku, nechcem sa viazat lebo chcem na dlhsie odcestovat.....ale vzdy to bolo o tom ze sa ma nepritahovali. Neviem to cloveku ktory ma o mna zaujem povedat ani napisat ze sorry ale si zmrdny a nepacis sa mi....radsej to zaobalim....ci to nie je aj autorov pripad a tie baby su len slusne....

matkahelka
13. sep 2021

su zivotne situacie, na ktore sa pripravit nevies. v jednej diskusii tu na MK som citala koment od zeny, sta by macochy, ako pisala, ze svojho muza miluje, ale s odstupom rokov by uz do vztahu s nim skrz dvoch synov, ktorych mal, by uz nesla. kym boli jeho chlapci mali, vsetko bolo ako tak ok, cim boli starsi, vyzivne sa zvysovalo, platili sa skoly v prirode, lyziarske kurzy. matku mali na polovicnom ID, cize on sa vsemozne snazil synom vsetko zabezpecit. dalsie 2 deti mali spolocne. chlap mal uraz a skoncil na dlhodobej PN. ona tam doslova pisala, ako nepresiel den, aby si v tom case nevycitala ten vztah s nim, pretoze on tristvrtinu svojej PN dal na alimenty pre svojich synov pubertiakov a ona zo svojho platu plne zivila ich spolocne dve deti a aj muza. presne na toto poukazala, ze kebyze si nasla pred rokmi chlapa bez deti, vyzili by v tom case uplne ok aj napriek jeho PN, avsak takto jej/ich spolocne deti si museli odtrhat od huby na ukor jeho synov z predosleho vztahu.

gloria31
13. sep 2021

Ja som si začala s 38r rozvedeným chlapom a nikdy som sa nebránila rozvedenemu s dieťaťom. Jeho dieťa na začiatku nášho vzťahu malo 13r bola som sa aby ma malo rado. Tiež žije s matkou jeho. Je to syn a ja zvyknutá na dievčatá bolo to pre mňa veľmi ťažké ale už 2r s jeho otcom žijeme v spoločenskej domácnosti a keď môže príde k nám. Dokonca sme mu urobili aj nevlastného brata. Dá sa to aj keď ma trápi že ho iba registruje že je jeho brat nevlastný ale dúfam ze keď prejde pubertu že sa to zmení a bude to lepšie. Určite nevesaj hlavu určite nájde sa Žena ktorá vás bude ľúbiť oboch

autor
13. sep 2021

@zooeynka no keď si neúprimná, tak jasné, treba si vymýšľať.

luccija
13. sep 2021

@marca12 len netreba zabúdať, že veľa žien po rozvode nemá na to, aby si kúpili byt za 150, 200 t eur a tackaju sa po podnajmoch, alebo rodičoch a ledva všetko zaplatia, takže môžu byť vďačne, že niekto iný s nimi do hypo pôjde a samozrejme, že bude dediť aj jeho dieťa veď často tu čítam, že hypo platí muž žena stravu či iné poplatky ....to tu ideme teraz vyratavat, že muž si zlomí nohu a nedaj Boh bude žena platiť pol roka hypo a bude ukrátena o xy eur v dedičstve??veď sa ani nemusia zobrať tak aké dedičstvo?ako prišla, tak odíde nech sa snaží si zabezpečiť svoje...veď tak isto bude dediť jej dieťa od exa....to teraz si nikto nikoho nenájde, lebo raz všetko nezdedi moje dieťa?Všetky sa tu hrdia ako od 20 r šetrili kupovali byty, samé išli do hypo sebestačné a zrazu ideme vyratavat dedičstvo.Snad každá súdna žena vie, že ak má dieťa je to záväzok na celý život.A taká, ktorá je matka vie, že môže byť aj ten wellness ohrozený tak isto z druhej strany kvôli chorobe dieťaťa.Som dosť prekvapená...tak isto bude možno jej novy priateľ odprevadzat jej deti na krúžky...snad, keď idem s niekým do vzťahu to budú rovnaké spoločne deti aj starostlivosť.Dakujem Bohu, že nie som rozvedená, lebo mi je zle z toho čo čítam.

veronikapl
13. sep 2021

Tak ľudia sú rôzni, ja osobne mám dobré skúsenosti s dcérou môjho exmanžela. Len záleží skôr ako to príjme aj tá bývalá žena. S týmto som mala problémy jej sa vôbec nepáčilo, že už má inú ženu a ,, nové dieťa,, so mnou, tak mu ju prestala dávať a vtedy sa to medzi nami začalo kaziť, keďže v podvedomí mal to , že to kvôli mne s malou nie je.Aj takéto veci sa stávajú.

bluka2
13. sep 2021

@matkahelka Tak si mohla radaej najst lepsie platenu pracu v takej situácii než sa nad tým pozastavovat každý deň. Fakt nechápem. Však kopec žien vrátane mňa živí samé 2 deti a vyzijú dobre. Radšej nieco robiť, než pôvod problému hádzat na deti, nie?

luccija
13. sep 2021

@matkahelka ale veď to nikto nevie čo ho čaká.Pokym robil ako mulica tak bol dobrý🙂)keby keby...keby ho nemala možno si tak isto odtrha od huby, lebo nie každá žena je managerka....to akokeby jej on povedal, že keby si našiel bezdetnu neminaju toľko penazi

matkahelka
13. sep 2021

@bluka2 jaaaj, tak ona mala robit ako otrok, aby uzivila SPOLOCNE deti a on svoju PN dal len JEHO detom. sorry, toto je uplne mimo moje chapanie, aby sa nejake deti uprednostnili pred inymi detmi

matkahelka
13. sep 2021

@luccija on si bezdetnu nasiel, tie dve deti boli ich spolocne, neboli len jej. ved o to tam slo. ze jeho deti boli uprednostnene pred ich spolocnymi detmi

marca12
13. sep 2021

@luccija ale ja som nikde nepisala,ze si nikto nikoho nema najst. Ja stale pisem len o tom,ze sa musia dvaja vyzreti ludia stretnut. Kto si nezazil rodinu,kde obaja maju deti z predoslych manželstiev,ten nevie,co to je. Tam naozaj musi byt obrovska davka tolerancie oboch partnerov. Nerobit rozdiely medzi detmi a podobne.

zooeynka
13. sep 2021

To nie je o neuprimnosti ale o chraneni citov dotycneho...nechcem niekomu nalozit a zlikvidovat jeho sebavedomie tym ze mu poviem ze je pre mna fyzicky odpudivy....inej sa moze zdat celkom v norme. Radsej poviem milosrdnu loz ako niekoho zlomit.

marca12
13. sep 2021

@luccija si vydata,preto nemas paru,co je byt rozvedeny a ake narocne je zit v takto prekombinovanej rodine

bluka2
13. sep 2021

@zooeynka tá situácia podla mna nie je extra realna, lebo aspoň u mňa to bolo vždy tak, že som bola chorá ja alebo dieťa a nikdy nie naraz. Viem to, lebo to bola moja najväčšia obava, keď som išla s dvojročnou žiť do Afriky - nestalo sa to nikdy predtým, tam, ani potom a ani teraz s 2 deťmi. Ale ok, predstavme si to aj tak. Nezrušim pobyt a koniec, ale ako chlap to spravím takto: vysvetlím, že je to veľmi výnimočna situácia a že navrhujem, aby sme išli o víkend neskôr s tým, že ju pozývam na extra masáž v tom wellness hoteli za to, že pôjdeme neskôr 😉 my povedz, ktorej žene to bude vadiť, keď uvidí, že mu na tom a na nej fakt záleží...

bluka2
13. sep 2021

@matkahelka ako uprednostnili? Vôbec nie. Ide len o to, aby sa všetky deti mali rovnako dobre. Moje aj jeho. Lebo ja by som na rozdiel od teba nerobila rozdiely. Respektíve, takú situáciu som nezažila, ale ak by som sa pristihla pri tom, že robím rozdiely, tak by som svoje zmýšľanie hneď napravila

matkahelka
13. sep 2021

@bluka2 ja som vo svojom prvom komente napisala, ze by som nikdy chlapa s dietatom nechcela, prave preto, ze som si vedoma, ze krv neoklames a tie rozdiely by som robila.
v pripade toho pripadu, ktory opisujem prave zena citila, ze ten jej muz rozdiely robi - ze svojim synom vsetko a ich spolocnym detom prakticky nic.

evelyn226
13. sep 2021

Nečítala som komenty, ale ja som toho názoru ak sú dvaja partneri a majú dieťa, rozídu sa v dobrom tak je to len plus. Nova partnerka alebo partner by mal byť dopredu vedomí si toho, že keď ide do vzťahu s dieťaťom nemá mať dôvod na žiarlivosť či už na ex alebo na dieťa. Lebo toto poznám tiež a je to hrozné vidieť a trpí dieťa. Veď nový partner musí pochopiť a nežiarliť na ex keď sa s ním stretne. Tá osoba bude vždy v jeho živote lebo budú spolu vychovávať ich spoločné dieťa, riešiť zdravotné problémy a čokoľvek iné. (samozrejme je iné ak jeden z rodičov nemá záujem o och spoločné dieťa).

Poznám pár, ktorý je spolu pár rokov. Ex partneri sa stretávajú a klape im to lepšie než vo vzťahu a vedia vychovávať ich dieťa bez ohľadu na to či sú spolu alebo nie. To dieťa to berie úplne v pohode. Aj to že mama ma nového chlapa aj to že otec ma novú partnerku. Lenže problém nastáva ten, že nová partnerka žiarila na ex a žiarli aj na dieťa. Oni majú spoločné dieťa a to je pre nu presnejšie. Vyfackala by som ju za to, že vedela do čoho ide a pred sa len ostala a ešte ho nalakala do vzťahu cez jeho dieťa s ex. Že im bude super a na výlety chodiť. Omylom sa im podarilo ich spoločne a jeho dieťa len trpí nechce k nim chodiť lebo večne dostane zdrba aj za to, čo nemôže, neurobí. Je na vine za všetko aj keď nie je s nimi.

Takže obaja nový partneri by si mali uvedomiť do čoho idú, dohodnúť sa na tom čo si predstavujú vo vzťahu a keď sa da popracovať na tom a keď nie tak papa skôr než bude neskoro. Ja by som brala nového partnera či už bezdetneho alebo s dieťaťom ale s tým, aby bral na vedomie že s otcom mojich detí sa stretávať budem nakoľko budeme riešiť hore spomínané veci, škola, zdravie, víkendy, výlety.... A ak by sme boli rozídeni v dobrom jasne, že by sme sa aj zasmiali spoločne. Ale to hneď neznamena, že by nový partner mal mať s tým problém. Lebo, keby chcem byť s ex tak sme spolu a nemám nového partnera. To je hlavne na pochopenie, že ked je vzťah či už s deťmi alebo bez nich, keď s niekým chcem byť a on so mnou tak sme spolu a žiarlivosť tam nemá čo hľadať. Lebo, keď s partnerom nechcem byť, poviem mu to, vyjasnime si to a bud sa posnažíme ma vzťahu ak sa da alebo... Dovi dopo tam sú dvere...

P.S. Bol to len príklad, s mužom mojich detí sme stále spolu 😁😊😉

bluka2
13. sep 2021

@matkahelka jej muž bol na PN. Každý s trochu sociálnym cítením pochopí, že vtedy zatiahne každý toľko čo môže a výživné by som ako rodič okresala ako úplne posledné, keď viem, že v iných prípadoch som ochotná potiahnuť aj všetko ja.

zooeynka
13. sep 2021

@bluka2 ja to chapem. Ale to je ta ukazka, ze nemoze mat dve osoby na prvom mieste, proste vzdy sa niekto moze citit odstrceny, ukrateny, menej lubeny....inokedy to moze byt dieta, nielen zena samozrejme. No a tiez sa nie vzdy da ist na dovku dalsi vikend atd. Nemam rada take tie reci ze vzdy sa vsetko da, vsetko ide, vsetci sme stastni na hromade(a pritim mi cuka okom ked si na jeho dieta, exku len spomeniem....)

bluka2
13. sep 2021

@zooeynka ja nemyslím, že sa niekto musí cítiť odstrceny. Empatický človek to fakt dokáže zariadiť tak, že ten druhý vie, aký je dôležitý. Napriek tomu, že niekedy niečo nevyjde. Vieš, to sa stáva aj bez dieťaťa. Naplánujes výlet a just nejaká kríza v práci, kde musíš podržať šéfku a cez víkend naprávať niečo na poslednú chvíľu (ako šéfka podržala teba inokedy). No čo, život prináša nečakané udalosti. Ide o to, akým spôsobom to ten človek zruší či presunie.

autor
13. sep 2021

@zooeynka ťažké je pochopiť akurát tvoj a tebe podobným tieto obmedzené komentáre a názory. Ťažké prijať?

autor
13. sep 2021

@matkahelka To je také úbohé vyťahovať takéto extrémne príbehy, ktoré sa stanú tak ojedinele asi ako trombóza po vakcíne proti covidu. A to som proti očkovaniu. Každý si vyberie príbeh, ktorý sa hodí jeho mentálnemu nastaveniu, takže sa ani nedivím, že si opísala veľmi negatívnu skúsenost jednej pani tu na MK.

autor
13. sep 2021

@bluka2 Život prináša nečakané sitiácie, či máš s partnerom iba vlastné deti alebo aj cudzie..Tu je ďalší obmedzujúci pohľaď na danú problematiku. Kto chce, hľadá spôsoby ako, kto nechce, hľadá argumenty prečo nie.

luccija
13. sep 2021

@marca12 a ty bezdetná ...prečo by som nevedela?polka mojich kamarátok je rozvedena

ciernysokol
13. sep 2021

Ja nechapem, naco to vobec riesis. Ked bude mat prist ta prava, tak pride a bude s tebou, ci mas dceru alebo nie. 100zien ti napise, ze by ta nechcelo, budes zbytocne v depkach a ta 101va mozno uz na teba niekde caka. Ak toto chces vyuzit ako zoznamku, tak takto sa to nerobi.

taga
13. sep 2021

Preco ste sa rozviedli s manzelkou? Preco ste ten vztah nezachranili? Ved vsetko sa da, ked sa chce...

autor
13. sep 2021

Týmto ďakujem všetkým zúčastneným za príspevky, aj za tie kritické, aj za tie povzbudivé, myslím, že všetko bolo zodpovedané behom pár hodín, názor som si utvrdil, vy ste si utvorili o mne. Tak ako ma poniektoré považujete za egoistu atď., niektoré mi zas pripadáte za príliš negatívne, ktoré nie žijú, ale prežívajú a majú veľmi obmedzeny pohľad a názory a žijú uveznené vo svojich negatívnych myšlienkach.
A na záver z tohto tu celého si dovolím vytvoriť zoznamku. Keďže som si na MK chcel vytvoriť druhý nick, aby mi mohol niekto napísať aj súkromne a nebáť sa, že keď mi napíše tu niečo súhlasné, tak bude zlinčovaný, ale keďže pri regoatrácii odo mňa pýtalo tel. číslo a dve nemám (aj pre nový nick, aj pre starý), tak prikladám môj email jozefhansbauer@gmail.com . Meno je vymyslené, takže podľa tohto mena nenájdete moju osobu, ak by sa nejaká negativistka nudila a chcela popri IBA vlastných deťoch lustrovať kto som a čo som zač.
Ináč bývam v Nitrianskom kraji, mám VŠ a venujem sa športu. To na začiatok stačí .
Týmto aspoň ja končím v komentovaní tejto témy a kto chce, tak nech sa páči, môžte v nej pokračovať, nech si o vás ostatní urobia detailný názor ak sú ešte na pochybách. Krásny večer, šťastný a vyrovnaný život vám želám. Áno, aj negativistkám a dámam s obmedzenýmo názormi. Bye bye ;)