Je dieťa u rozvedeného chlapa prekážkou?

13. sep 2021

Ahojte dámy, dievčatá, slečny. Vyše roka som rozvedený, mám 38, mám malú dcérku a aj keď samozrejme je zverená do starostlivosti bývalej manželke, tak ženy akoby sa báli, že budú na druhej koľaji, resp. nerozumiem ich pohnútkam, čo im môže prekážať na tom, že už má chlap v mojom veku ďieťa. Veď práve naopak, niečo by nebolo v poriadku s chlapom, ktorý vo veku 38 ešte nieje otec....
Veď mne práveže imponujú ženy, ktoré už majú dieťa (imponovali mi aj keď som ešte nemal dieťa) a vôbec by mi nevadilo, práve naopak, je to plus, keďže ženy akoby s narodením dieťaťa dospeli duševne a to isté vnímam aj u chlapov, aj keď je pravda, že poniektorí nedozrejú celý život 🙂. A už vôbec by mi nevadilo, keby som zdieľaľ spoločnú domácnosť s partnetkou, ktorá už má deti. Samozrejme, že ešte by som chcel mať aj naše spoločné dieťa :🙂.
Je to taký divný pocit, keď prídem domov a veľký byt prázdny, nikto ťa nečaká s otvorenou náručou, nepočuješ detský krik a dupot... 🙂.

autor
13. sep 2021

@ciernysokol No, ešte zareagujem. 1. depky nemávam. 2. Toto je môj spôsob zoznamky, každý ho máme iný.
@taga Prečo tu rozoberať nechcem a vlastne už som to tu aj spomenul, že prečo sme vzťah ukončili. .

marca12
13. sep 2021

@luccija ty vydata.... ale je ine byt sama v tej situacii a ine mat to sprostredkovane

marca12
13. sep 2021

Chlapce zlaty,ty tak skoro zenu nenajdes. Srsi z teba nieco divne. Zena chce pohodaka,s ktorym je zabava a nie takyto otresk,bye bye

junovedievca
14. sep 2021

Ahoj ja som v takej situacii uz 10ty rok a musim ti povedat je to v poriadku ak je chlap normalny...a taktiez ak si nerobia s ex naprieky a nehad,u to na dieta...ja som mala to stastie ,ze je to super a to mame striedavu...ale musim aj napisat ze to nebolo jednoduche,trebalo velakrat prizmurit oči a urobit kopec kompromisov

derdia
14. sep 2021

Trosku problem je aj vo financovani... Pricom zena ked ma deti a je rozvedena, stale prichadzuju peniaze do domu... Ale chlap posiela peniaze prec.. Takze stale sa musi ta zena delit rizpocet aj s dietatom mimo domu...ale zase musis hladat taku, ktora uz tuzi mat rodinu... Toto nej nevadi, ze peniaze odchadzaju z domu, a hlavne tvoje dieta bud emat naozaj rada... Lebo inak je to cele len nestastie.

sashabb
14. sep 2021

Na to, že si si tu urobil zoznamku, si sa dosť zle odprezentoval 🙈

bosorka2302
14. sep 2021

moj bratranec ovdovel ako 43 rocny a mal velmi vela napadnicok a ziadnej dieta nevadilo. Zas ono to asi zalezi aj od socialnej situacie, on je manazer vo velkej firme, zaraba celkom slusne. Nasiel si aj priatelku ktora tiez zaraba dobre, preto jej to asi nevadilo. Pokial by si nasiel nejaku co zaraba minimalku tak asi by uz ta zena kalkulovala kolko by islo na jeho dieta a pod. Takze podla mna to je ovplyvnene aj socialnou situaciou.

zooeynka
15. sep 2021

Ktovie ci nejaka chuderka napisala tomuto zufalcovi....dost pochybujem, ale mozno nam autor este napise

matkahelka
15. sep 2021

@bosorka2302 to je nieco uplne ine predsa. ak ovdovel, zostalo mu dieta v starostlivosti a vychovava ho sam, nedeli vychovu s byvalou. dieta nezdiela 2 domacnosti a otec dietata sa neprisposobuje potrebam/naladam byvalej partnerky. to je diametralne odlisna situacia. a z pohladu sucasnej partnerky neporovnatelne viac priazniva byt s vdovcom ako s rozvedenym, kde dieta zije u matky a k otcovi len chodieva

sasanka605
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sandramato
15. sep 2021

Skús možno skupinu https://www.modrykonik.sk/group/5493/, ja nejak nevidím problém v tom, aby mal chlap dieťa z predošlého vzťahu. Ak hľadá iný vzťah z toho predtým je určite vyliečený a dieťa s tým nemá nič spoločné. To predsa za nič nemôže, je to len o komunikácii rodičov. Ako spolu vychádzajú.

kikus7
18. sep 2021

Osobne nestojím o chlapa s dieťaťom. To dieťa ho spája s ex a niektoré ex sú mrchy, ktoré robia napriek. Takže rozhodne si ešte nemienim komplikovať život a vzťah s nejakou takou. Ja o deťoch nepremýšľam, hoci deti mám rada, deťom v rodine kupujem darčeky, zahrám sa s nimi, ale keď už mať deti, tak jedine s manželom, s ktorým sa budeme dlho spoznávať a nakoniec spolu zostarneme. V poslednej dobe o mňa stáli slobodní oteckovia. Jeden sa nevie postarať ani sám o seba. Svoje dieťa, keď má doma, tak ho hodí svojej mame, aby sa postarala. Netvrdím, že sú takí všetci oteckovia, ale ja keď už mám raz vytvoriť rodinu, tak s tým pravým človekom, s ktorým chceme spolu byť navždy, nie sa po čase rozísť, ako je to teraz v móde, že ľudia sa nepoznajú a už spolu spia, žijú spolu a nakoniec sa rozídu/rozvedú.. Navyše, keďže ani ja nemám deti, prečo by som mala chcieť chlapa s dieťaťom, keď si môžem nájsť bezdetného. Aspoň raz sa nebudú moje decká v rámci dedičstva deliť o majetok s nevlastnými súrodencami.
PS: Čo sa týka dospievania, to nezáleží od toho, či žena/muž má dieťa, alebo nie. Ide o to, akú výchovu človek mal, aký je. Aj 15 ročné dievča môže byť už duševne vyspelé na svoj vek.

michaela567y
18. sep 2021

@kikus7 presne si to vystihla do slova a do písmena 🤩

sonia_wiener
22. sep 2021

Manžel ma z predchádzajúceho vzťahu dcéru, spolu teraz mame ďalšie 2 deti a vychádzame všetci skvelo. Nikdy som nebrala ako prekážku, že ma dieťa alebo jw rozvedený 🙂

dager
7. júl 2022

Ahoj, práve som odpadla po prečítaní tohto dlhého vlákna. Dôvody? 1. Neverím, že nikde behá chlap s tvojimi názormi a 2. Neverím, že toľko žien môže byť takto mimo. Ako sa máš? Podarilo sa ti nájsť čo hľadáš?

tinatitti
7. júl 2022

@zooeynka to myslíš vážne s tým víkendom vo dvojici a chorým dieťaťom? Tak logicky ma dieťa prednosť. A nevadilo by mi zrušiť víkend, keďže dieťa je choré a treba sa oň postarať. Na pobyt vieš ísť inokedy. Kks toto je presne príklad sebeckosti. Keby ochorelo tvoje vlastne dieťa (nie partnerove), tiež by si chcela ísť na pobyt a bola frustrovana z toho, že nemôžeš?

zooeynka
7. júl 2022

@tinatitti ano, frustrovana by som bola aj z choroby svojho dietata keby mi prepadol pobyt niekde v hoteli. Ty nie? Ak som preto sebecka tak nech sa paci, presne tak to citim a nebudem sa tvarit ze nie. Vyhodene peniaze(nie, ziaden hotel ti neprebookuje termin na inokedy ked odhlasujes menej ako 24 h.pred nastupom). Kazdemu by to vadilo, aj tebe. Ale samozrejme ze dieta ma prednost.

1bambinko1
7. júl 2022

@tinatitti asi tak nejak. človeka to síce zamrzí, no zdravie dieťaťa je proste dôleitejšie a to v každom prípade

xeniii
7. júl 2022

@zooeynka súhlasím, tiež by som bola z toho na nervy. Predsa len to nestojí takýto pobyt pár korún a aspoň teda nám nepadajú peniažky len tak z neba, takže hej bola by som vytočná a mrzelo by ma to. Ale je fakt, že dieťa je priorita.

jana005
7. júl 2022

@dager ak ti neodpovie, tak na predchádzajúcej strane má mail, kde mu môžeš napísať

natalienka12
7. júl 2022

Podla mna je uplne v pohode, ak si rozvedeny s 1 dietatom a zaujimas sa o zeny s dietatom. Tam bude u teba iny problem, nie tvoje dievcatko, mozno malo zarabas, mozno nemas vlastny byt, mozno nevyzeras dost pritazlivo…skumaj ine priciny.

zooeynka
7. júl 2022

@xeniii kazdy by bol z toho na nervy, len to clovek inak vnima ked ide o moje dieta a ked vikend nechtiac dovrze partnerove dieta, ku ktoremu nemam citovu vazbu....nemalo by to tak byt, ale je, proste svojmu prepacim "vsetko", pri cudzom ma to naserie.