Ma to význam?

momo32
12. feb 2024

Prosím vás o radu, neviem ako z toho von.Mam priateľa ktorý mi bol oporou pri rozvode, poznáme sa veľa rokov.Planovali sme si buducnost začali sme spolu žiť, no vtedy prišiel problém jeho dieťa,nechcelo aby sme boli spolu,aj ja mam deti.Tak ma som si našla bývanie a fungovali sme doteraz tak.No počas toho,som stále počúvala nájdi si iného,máš na lepšieho,...celú dobu mi pomáhal no ja som cítila že to nikam nevedie,že je somnou zo zvyku aj on to hovoril...bol hrozne žiarlivý.Rozisiel sa somnou že to nemá význam. Ja som si našla iného ale zistila som ze ho stále ľúbim a keď som sa mu priznala,lebo sme napriek rozchodu ostali v kontakte,bol strašne nahnevaný a berie to ako neveru..na začiatku potom ma strašne miluje a pod...potom prišlo peklo,slovné urážky a dokonca aj násilie.Vobec ma nemá za nič,už je tomu rok,stále sa spolu intímne stretávame.pomaha mi no dookola to isté,že som ho len využívala a pod.Ma zoznamky a trestá ma,že som len na jedno a pod.Napriek tomu všetkému sa neviem odpútať od neho,keď sa snažím posunúť tak sa ozve a stále ma drží v tom ze musím bojovať lebo záujem o neho je veľký...neviem a nedokážem ho dostať z hlavy...nedokážem ho zablokovať a zmazať zo života,Tak ma zmanipuloval že nedokážem na neho prestat myslieť a trápim sa...ženy ja viem že som hlúpa a mala by som sa posunúť ďalej ale už som normálne na ňom závislá, počúvam že nikdy nenájdem lepšieho ako on a pod .....som zúfalá...ja viem co by som mala urobiť, zmazať ho zo života ale nedokážem to,moc ho ľúbim.Trapim sa a neviem z toho von...

sense
12. feb 2024

Sama vies ze to vyznam nema. Co milujes na cloveku ktory ti nadava, fyzicky ublizuje a ma ta ken ja sex. Dufam ze je aspon ten taky uzasny

stanulienkat
12. feb 2024

Preboha zena...vzchop sa. Toto ani zadarmo. Dufam, ze tvoje deti nie su svedkami jeho psychopatickych vycinov. Ako si toto moze nechat jedna zena od primitiva?

dadis
12. feb 2024

@momo32 Nema

heleninamama
12. feb 2024

Často sú tu debaty ako ženy nestíhajú a sú uštvané aj na RD pri jednom dieťati. Pre mňa je záhadou ako niekto stíha toto - s jedným chlapom sa rozvádza, popritom hneď randí s druhým, potom si rýchlo nájde ďalšieho, občas aj dvoch naraz a s každým stihne vyskúšať vzťah a pritom rieši rôzne žabomyšie vojny? A hlavne, kde sú vtedy do čerta deti? To nepotrebujú matku? Nemusia jesť, chodiť vonku, učiť sa, rozprávať sa, nevyžadujú si vôbec žiadnu pozornosť?

zanka777
12. feb 2024

@momo32 tak pekný vzor dávaš deťom do života že je ok ak s nimi niekto jedna ako s handrami a oni v takom vzťahu môžu spokojné ďalej ostávať....príde ti to ok?mne nie..... Jasné on ti povie že lepšieho nenájdeš..... Skôr lepšieho kok..a nenájdeš .....

januska12323
12. feb 2024

Dúfam, že aspoň ten úd má to zlata. Inak nechápem čo ti na ňom ešte stále imponuje.

majada35
12. feb 2024

Kde si nechala hrdosť? Vieš, čo ti tu každá jedna bude radiť...Len ty sa musíš rozhodnúť, či raz a navzdy pretrhnes kontakt a odstrihnes sa a vyslobodis, alebo budeš pokračovať a dookola sa trápiť..
Čím dlhšie, tým horšie. I tak vieš, že to raz skončí...

lonely66
12. feb 2024

@momo32 neviem, koľko máš rokov, ale mne osobne by sa sprotivil už len slovami, že si nikdy nenájdem lepšieho, než je on, urážkami a hlúpymi rečami. či si hlúpa? nemyslím. si len poriadne namotaná. potrebuješ pomoc. nejakú dobrú priateľku, ktorá by ti vedela vyplniť tvoj voľný čas, rodina, prípadne psychológ. s ním absolútne utrhnúť kontakt. zablokovať, ideálne by bolo vymeniť si aj telefónne číslo, aby ťa nemohol otravovať z iného čísla na tvoje pôvodné. potrebuješ ho zo svojho života vylúčiť, lebo raz sa z toho zblázniš. to je jedna prekážka. on sám. druhá je jeho dieťa. ak ti dáva najavo, že ťa nechce, neprijíma, tak to tiež nie je nič moc. to je beh na predlhú trať (ak nemá viac ako 10 rokov, tak počítaj s problémami aj nasledujúcich 6-7 rokov, možno aj dlhšie...). takže dve takéto fakt obrovské prekážky... nič iné ti nepomôže, len s ním načisto skoncovať. že ti pomohol? no a? napokon, nič v zlom, mal sex zadarmo. vedel, prečo pomáha, neboj sa. ty sa psychicky odpútaj, úplne ho vyraď zo života, nekomunikuj. prvé týždne budú zrejme sakra ťažké, skús si počas nich vždy predstaviť práve tie zlé veci, zlé slová, ktoré povedal a ktoré ranili... no a fakt, odborník by bol super, aj keby si mala dať za nejakých 5-6 sedení nejaké prachy, ak nájdeš šikovného psychológa, dokáže veľmi pomôcť, ver mi.

momo32
autor
12. feb 2024

@heleninamama deti sú veľké, vedia sa samé najesť a von chodia už samé a všetko dusím v sebe....cez deň som mama v prvom rade ...a bývame len ja a deti takže,netrpia nijako....

lonely66
12. feb 2024

@heleninamama zas by som nepreháňala.... áno, dá sa končiť vzťah, zároveň mať vzťah nový a mať aj deti. dokonca aj malé. to všetko sa dá. ale ostatné, čo píše autorka, je o hovne, a to som ešte slušná.

momo32
autor
12. feb 2024

@lonely66 veľmi ti ďakujem, niesom ten typ co vyplakava zaťažuje svojimi problémami, možno aj to je problém...veľmi mi aj pomohlo že som sa tu mohla zdôveriť a áno máš pravdu, som namotana a možno je to aj strach byť sama...

dianka3
12. feb 2024

@momo32 Ruky preč od takého debila. Zablokuj ho všade kde sa len dá, nevolaj mu ani nepíš. Máš deti venuj sa im podniknute spolu výlety, aktivity. A na toho blbca ani nemysli, zíde z očí zíde z mysle. Manipuluje s tebou dokonca plus násilie? No by so chcela vidieť tie zástupy žien o ktorých hovorí 🤡🤣 Teraz si opláchni tvár studenou vodou a pozri sa do zrkadla a polož si otázku ,to vážne miluješ toho magora? Násilník,manipulátor čo na ňom miluješ? Prosím vymaž ho z telefónu aj z tvojho života, uvidíš bude sa ti žiť lepšie

svokrinjazykmonika
12. feb 2024

@momo32 radšej sa sústreď na deti a nie na jeho cicinu a svoju pipinu 🙄

lonely66
12. feb 2024

@momo32 áno, aj pocit ostať zrazu sám je divný a nepríjemný. ale po čase zistíš, že ti je lepšie samej a prakticky úplne slobodnej, než v takomto vzťahu. musíš to skúsiť. hlavne nájsť tú silu.. 🙂

momo32
autor
12. feb 2024

@dianka3 áno je manipulátor neskutočný, nemám žiadne sebavedomie a to som vraj pekná žena....on chce aby som sa stále doprosovala a prosila ho,pritom funguje na tinder a badoo, dokonca mi ukazuje zeny ktoré ho chcú...keby to išlo tak prezradím jeho meno....aby som varovala iné ženy...a keby tu píšem všetko čo som za posledný rok zažila tak mi neuverite..to som to najhoršie nepisala..ľutujem každú ktorá s ním bude.ženy fakt mi bude lepšie samej ...a ďakujem za každý koment aj taky co sa nečíta

bluka2
12. feb 2024

Máš deti, snáď ti už takého telenovely netreba. Nemá to význam, nie

milanemila
12. feb 2024

@momo32 si hlupa a nevazis si sama seba. Ked uz nie kvoli sebe, tak aspon kvoli detom ukonci takyto toxicky vztah.

momo32
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pralinka25
13. feb 2024

Boze to je ale ze uplne toxik clovek. Nie ze lepsieho nenajdes. Problem je najst horsieho. Bez od neho co ti nohy stacia a kludne vyhladaj psychologa. Toto je uplne nezdrave

hope87
13. feb 2024

@momo32 Pises presne to, co musis spravit a vies, ze to musis spravit ale ze to nedokazes...no v tom pripade smer psycholog...kedze ty si uvedomujes, ze je toxicky, ze ti ublizuje, vyuziva ta, manipuluje, atd ale si k nemu priputana. Ak to naozaj nevies utat sama (comu ja uprimne nechapem...ale to je v tom, ze asi si dostatocne samu seba nevazis), potrebujes odbornu pomoc...niekoho, kto ti nielenže otvori oci ale ta nasmeruje a pomoze ti spravit tie spravne kroky. Ak ti vsak pomoze tato diskusia, budem len rada 😉. A ak ti aj ja malym kuskom pomozem k tomu, aby si ho vsade zablokovala a vymazala zo svojeho zivota, budem este radsej 🙂. Od takéhoto cloveka ruky prec! Mas este zivot pred sebou, deti potrebuju psychicky zdravu a stabilnu mamu, nie trosku, ktora si nevazi samu seba. Tento priklad im len das do zivota...

momo32
autor
13. feb 2024

@hope87 určite mi pomôže táto diskusia a to veľmi,dnes som odmietla k nemu prísť ako on hovorí, uspokojiť ho a zablokoval ma,vraj sa nebude prosiť...že oňho sa ženy bijú a žena čo berie všetko ho odmieta...takže tak...je to hrozne ako ma berie....určite ho aj ja zablokujem a dám sa doporiadku,veľmi mi pomohlo sa vám zdôveriť a za každý koment ďakujem 😊

dadis
13. feb 2024

@momo32 ❤️

hope87
14. feb 2024

@momo32 chlap, ktory si potrebuje nieco takymto sposobom dokazovat a rozprava o tom, ze sa zeny o neho biju, ma tak slabu sebadoveru a je to chudak v mojich ociach. Tak nech si zavola tie zeny, nech ho idu uspokojit, ked ich je tolko 😀. Na tvojom mieste by som mu uz voobec neodpisovala, aj ked ta odblokuje. Nic, proste to utni. Das mu tym taku facku, ze koniec 😀.

momo32
autor
15. feb 2024

Ahojte je zablokovaný a zmazané všetko s nim spojené,moc vam ďakujem za váš názor veľmi mi to pomáha a dookola to čítam,ste zlate a všetky mate pravdu.Budem sa dlho spamätávat s tohto vzťahu a tak ľahko si nikoho hľadať nebudem,mam deti a oni ma potrebujú 😉