Môj muž je už tretí rok závislý na pervitíne

29. máj 2020

moj muz uz treti rok berie pervitin. je to peklo. uplne ho to zmenilo. ja nepijem ani len alkohol, drogy su mi uplne cudzie. mate niekto skusenost? neexistuje nejaka linka pomoci pre blizkych ludi fetakov? mame tazko choreho 9 rocneho syna a malu dcerku. nemam ziadnu podporu rodiny. syn na muzovi velmi lipne. neviem co mam robit. tak velmi som ho milovala. teraz je ako cudzi clovek. tyran. zazili ste niektora nieco podobne?
najhorsie je, ze si to neprizna. stale klame. vcera hulil travu. prichytila som ho tesne po. cely od nej smrdel. ale do oci mi klamal ze nie. uplne nasurovo. nasla som mu maily ako si s nejakou zenskou vypisuje ze laska sem, laska tam. do oci mi klamal ze to su stare maily. lebo som sibnuta a nevidim datum, vsak? maily som nasla nahodne, nechal si ich otvorene na obrazovke pc.
je to strasne zufalstvo. vobec neviem co mam robit. ako sa s tym vyrovnat. najradsej by som odisla. ale kam? a ako uzivit deti ked kvoli synovi nemozem pracovat? dcerka nema ani rok. ked som otehotnela, netusila som ze fetuje.
pripadam si tak strasne sama na vsetko. uplne stratena a opustena

autor
1. jún 2021

@sashka22 dakujem. Bojujem teraz s tym ze on sa snazi dostat deti do striedavky. Len aby mi urobil napriek a nemusel mi davat peniaze. Je neuveritelne ze vobec niekto zvazuje ze by takemuto cloveku zveril deti

dazdovka
19. nov 2021

Ahoj, ako sa ti darí? Už začal ex s liečbou závislosti, priznal to? Deti sú v poriadku? Máš už mamu na svojej strane?

lucia147852
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luci310
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
20. nov 2021

@dazdovka ahoj. Nie. On stale zavislost popiera, mozno uz teraz neberie, alebo berie nieco ine - dost pribral v poslednej dobe.
S detmi to dohnal az na sudnoznalecke dokazovanie, kde znalkyna povedala, ze jemu deti kazdy druhy vikend plus jeden tyzden v juli a jeden v auguste.
Na deti mi stale neplati 🙄 a datum konania nie je zatial stale stanoveny.
Moja matka je totalne na jeho strane, so mnou sa nebavi, dokonca uz svoj majetok darovala mojej sestre, aby som ho naahodou nezdedila.
Muz je uplne mimo reality, je presvedceny ze ja som toto cele planovala roky! 🤦‍♀️
On aj moja matka o mne siria reci ze som vysinuta a ze patrim do ustavu.
A takto si ja zijem 😀

guizui
20. nov 2021

V takejto ťažkej a úplne absurdnej situácii sa ťažko vôbec píšu dáke slová povzbudenia, ale chcela som Ti iba napísať, že si úžasná, silná žena a tvoje deti v tebe majú úžasný vzor. Prajem Ti naďalej veľa síl bojovať.

janage
20. nov 2021

V takých prípadoch, keď otec jednoducho neplatí na vlastné deti a nič s ním nehne, si hovorím, že ako by bolo super keby sa tomu venovalo aspoň toľko pozornosti ako téme sprísnenia UP tehotenstva.
Lebo život predsa treba chrániť aj po narodení, nie len pred ním.
Ja fakt nechápem, čo také strašné zložité na určení aspoň minimálne povinnej výšky výživného je, a tiež čo bráni prijať zákon, že ak otec nemá financie, tak šup na verejnoprospešné práce a peniaze deťom na účet.

dazdovka
21. nov 2021

Preboha! To je príšerné, toto sa môže ťahať ešte roky, možno by si mala investovať do fakt dobrého právnika. A myslím si, že aj voči mame by si mala vystupovať ráznejšie, nemôže ignorovať aký je on debil, nevychovala ťa hádam tak, aby si prehliadala partnerove závislosti a z nejakého (akého?) dôvodu to tolerovala pri výchove vašich detí (jej vnúčat)? Pozri môj ex berie pervitín 10 rokov, jeho rodičia to až teraz pochopili čo som im ja a ich vnučka (moja dcéra) stále hovorili, on už z drog má psychickú poruchu a poruchu osobnosti, až teraz keď je po 10-tich rokoch čo stále berie pervitín už aj agresívny voči svojím rodičom, pochopili, žefakt sa musí dať liečiť, lebo spraví nejaký fatálny prúser... Nemám skúsenosti so súdmi, ale šla by som tou cestou zohnať najlepšieho právnika, ktorý bude zastupovať vaše právo na dôstojný život pre teba a vaše deti,.nie je normálne, že taký bezcitný náladový chudák má ešte moc ťa oberať o výživné, ktoré patrí deťom a on si nadrogovaný preflaka svoj plat... Je mi z toho smutno, títo pernikovi tatkovia to vedia náramne.zahrat aj na súde, aj pred druhými ľuďmi, celkovo strašné, ak si sama nevydobijes cez súd, budeš stále v živote tahať za kratší koniec čo sa týka starostlivosti o deti, platenia ich škôl, krúžkov, oblečenia, potrieb... To som sa dnes ani nasrať nepotrebovala, ale vyhecovana som dosť, dnes má dcéra presvedčiť.na prosby mojich ex-svokrovcov svojho pernikoveho tatka, aby šiel na liečenie, 15 rokov si ho bránili a fetakove prusery zlahcovali, vinnikov hľadali vždy inde, ešte neviem ako to skončí, ale dlhšie už ťahať to nie je možné, ľudia majú právo prežiť kľudný život bez pocitu že niekde je ich blízky, ktorému zadrbava a môže mu kedykoľvek skrsnut v hlave niečo, čím im ublíži... Držím palce, zabojuj o dôstojny život.

cacianka
21. nov 2021

@janage to máš krutú pravdu.
Henta stará ochechula sa ide bit do pŕs za ochranu hneď po počatí, ochranu pár buniek, ale čo tie deti ktoré už na svete sú, kto ochráni tie, kto im pomôže aby mohli dôstojne žiť keď majú otcov( niekedy aj matky) ktorí seru na vlastné deti, nielenže sa nepodieľajú osobne na slušnej výchove a starostlivosti ale ani neplatia aby ich vlastná krv mala normálne jedlo, ovocie, program, aby nechodili ako supaci, aby mohli ísť na výlet či do zoo bez toho aby sa matky zodrali. Aaaale nie, ešte polená im hádže štát pod nohy, dovolí že geroji majú práva ako hora Fudži ale povinnosti nulové, vymožiteľnosť práva v prospech detí je bezzubá,
Agresor zostáva ako kráľ v byte, matka s deťmi uteká do noci, aj do krízového centra sa ledva dostane, a tam trpia ako imigranti, v strachu kedy vyletí facka poza rohu, polícia je buď bezmocná alebo kašle na to aby grazla spacifikoval, ešte drvivá časť okolia ženu buzeruuje a dáva vinu jej, že ona je ten spúšťač.
Ešte aj aktivisti postávajú pred klinikami a citovo útočia na ženy aby chránili plod, ale kto z nich pomôže živému dieťaťu aby malo láskyplný život.

janage
21. nov 2021

@cacianka úplne by stačilo keby s rovnakou vervou chránila práva detí po narodení.
A nariadila by som sa vôbec príjmom, ale výdavkami otca. Ak má na toto hento tamto, tak musí nájsť aj financie na dieťa alebo sa uskromniť

cacianka
21. nov 2021

@janage nielen príjem a výdaj, ale reálne možnosti na trhu práce. Minimálna mzda, priemerná mzda v odbore povinného otca, aby neoblboval pár šušňami na páske pričom zarába na čierno a podobne perly.
Tam sa nevie angažovať, stará kofola a jej patolizači.
Je mi z nich blivno.
Keď tu čítam aké majú ženy problémy s exami a ich neplatením, tak chlapov bazén na verejnoprospešné práce nech z nich žijú a plat deťom.

janage
21. nov 2021

@cacianka no veru hneď by to ináč vyzeralo keby to vymenili. Otec, nech žije rok zo sumy čo bol ochotný dávať dieťaťu. By som ich chcela vidieť či by im 50e stačilo na mesiac.
Tu je tragédia, že každý len práva spomína a povinnosti sú pre druhých.

cacianka
21. nov 2021

@janage Juuuj preklad môjho mobilu bazén -malo byť nahnať

mims_18
29. aug 2022

Precitala som celu diskusiu, velmi by ma zaujimalo ako to dopadlo, dufam, ze dobre 🌹

sashka22
6. mar 2023

@mims_18 ja tiež som zvedavá, snáď sem ešte autorka niekedy zavíta.

alexnina777
6. mar 2023

@sashka22 dúfam že sa autorka ozve, či sa jej podarilo zlepšiť jej aj deťom život ..ako dopadol súd..

autor
7. mar 2023

@alexnina777
@sashka22
@mims_18 uz som takmer rok rozvedena.
v novembri 2020 som nanho zavolala policajtov znova, lebo ohrozoval deti. hrozila mu basa, ale kedze slovenske (ne)pravo je take ake je, tak sa z toho dostal. s pokutou iba 🙂
zije so svojou "laskou" a pervitin vymenil za psychiatricke lieky.
ja zijem spokojne sama s detmi.

stale sa chova ako sibnuty niekedy, ale uz neohrozuje ani mna ani deti.

moja rodina aj jeho rodina su stale na jeho strane a nedokazu mi odpustit, ze som JA "rozbila" rodinu.
ale nie su to ludia, ktori by mi stali za to, aby som sa pre nich trapila.

och, ked si teraz spomeniem, ake to bolo priserne obdobie. som rada, ze som sa nevzdala a nasla v sebe tu silu to ukoncit. anonymne o tom s niekym diskutovat mi psychicky velmi pomohlo.

cacianka
7. mar 2023

Žena moja, tak som rada že si sa ozvala ❤️
Veľmi ti drukujem, že si to zvládla, išla si do toho, vydolovala si svoju silu. Neskutočne to držím palce, aj deťom, a som rada aj za to že dáš vzor ženám , aby sa pozbierali a netrpeli
Želám ti mega veľa 🍀🍀🍀🍀🍀

stanulienkat
7. mar 2023

Super, ze si to dokazala. Drzim palce do dalsieho zivota.

autor
7. mar 2023

@cacianka
@stanulienkat dakujem moc. som rada, ze nakoniec vsetko dobre dopadlo. v tych najhorsich momentoch som v to ani neverila .ze sa niekedy mozem mat este dobre 🙂

alexnina777
7. mar 2023

Si veľmi silná, že si to takto ustála celé..veľmi sa tešíme s Tebou🍀..určite zopár žien z toho bude čerpať inšpiráciu..dom ti ostal po rozvode v majetkovom vysporiadaní? a deti k nemu chodia? chcú s nim byť? súd upravil rodičovské práva aj jemu keď bral
drogy? je úžasné že si takto v pohode po tom všetkom čím si si prešla🍀

0martina0
7. mar 2023

Si tak silná žena😉❤👏

autor
7. mar 2023

@alexnina777 nie som este uplne v pohode, asi uz nikdy nebudem uplne normalna, dost ma vela veci poznacilo, ale tvrdo na sebe pracujem, zivot mam len jeden a chcem ho prezit, co najlepsie ako dokazem 🙂

dom je v BSM, este to nemame vysporiadane. Ja sa stale neviem rozhodnut, ci tu chcem ostat, alebo ci sa chcem odstahovat niekam daleko.

deti k nemu chodia, chcu s nim byt, ale nechcu s nim byvat. teraz s nim boli 4 dni a mal ich plne zuby on a aj oni jeho 🙂 ale tym, ze prestal s tym pervitinom, tak je ovela pricetnejsi, stale ma obcas nejake ulety, ale je to omnoho lepsie. ja som s nim v minimalnom kontakte.
a ten cas bez deti si uzivam, oddychnem si, sportujem, upracem. dobre mi to padne.

jeho uzivanie drog sa na sude nepodarilo dokazat (na rovinu napisem, ze to mal podplatene, cez znamosti a vselijako inak) ale psychologicka z uradu prace a aj znalkyna z oblasti psychologie ho nastastie precitali a obe odporucali minimalny styk s detmi. dva vikendy v mesiaci iba. o sviatkoch a prazdninach rozhodujem ja.
ale umoznujem mu s nimi byt castejsie, mame rytmus, ktory vyhovuje nam dvom a aj detom.

autor
7. mar 2023

@0martina0 dakujem