Môže láska trvať večne?

29. feb 2024

Zaujìmajú ma nàzory žien, ako to v partnerskom vztahu alebo v manželstve funguje?
Ste šťastnè aj po rokoch? U mňa to celè vyprchalo po 10 rokoch a neviem či je to normàlne alebo čo sa deje.
Sme ok ako kamaràti, ale làska to už z mojej strany nieje. Nefunguje milovanie(resp.on si to odbavi a ja sa teším na koniec...raz za mesiac), komunikujeme bez konfliktov ale len o chode rodiny, detì.
Radi spolu travime cas ale moc vela si nemame co povedat. Mame podobne zaujmy, ale ine nastavenie mysle...preco som si to skor nevsimla? Lebo som sa mu prisposobila a postupne som zistila ze to niesom ja. Teraz mam svoj vlastny svet kde unikam, do kniziek, basni, myslienok. .viem ze to nieje ok.
Zaroven neviem, ci takto viacere fungujete?
Alebo som si zle vybrala a toto takto nema byt?

martul
29. feb 2024

@gladys_07 15 rokov bola chorá, fyzicky aj psychicky, posledný rok už to bolo veľmi zlé, čím viac sa to zhoršovalo, tým viacej bol odhodlanejší jej pomáhať. Keď odchádzala tak jej povedal, že je to ok, že sa nikto nehnevá a ďakuje jej, že mohol byť jej mužom a hneď potom zaspala. Skutky sú pre mňa znaky lásky viac ako slová.

autor
29. feb 2024

@martul krasny pribeh. Vdaka za zdielanie.

Na vas podnet som dnes zacala aj ja riesit znovu nas vztah. Uvidime. Rozhodne asi stoji za to bojovat.

lakebabe
29. feb 2024

Môže nemusí mne to takto isto skončilo v hlave po skoro 13 rokoch a nepomohlo nič uvedomila som si , ze sa zrazu budím vedľa cudzieho človeka. Nešlo to nijako skúšala som tomu dat šancu skoro rok teraz si búcham hlavu ,že som To tak dlho natahovala

martul
29. feb 2024

Určite to treba aspoň skúsiť. Už keď nedajbože odísť tak aspoň s kludnym svedomím, že si pre to všetko spravila.

monikazs
29. feb 2024

Hovori sa, ze laska trva vecne. Ak sa skonci, nebola to laska.

majlo1234
29. feb 2024

My sme 11 rokov spolu, a mozno mame momentalne krizu, ale u nas to teda neni ruzove tiez. Obaja sme od zaciatku vztahu mali vlastne svety, ale viac sme sa prisposobovali jeden druhemu. Postupne hlavne tento aspekt u nas opadol, muz uz so mnou nepestuje moje zaluby(turistika, vylety, akcne sporty) a ja uz po par sklamaniach odmietam pestovat keho zaluby(ryby, hriby a ine nudnosti😂 malo casu travime spolu, do toho hadky o blbostiach. Ale zas tu lasku citim, oebo si vravim, ze uz len ona ostala

autor
29. feb 2024

Zaujimave prispevky. Uvidim ako to dopadne u nas.
Kazdopadne- skusime.
Momentalne mam pocit ze keby nemame deti, uz som davno prec..za svojimi snami.

0silvia0
29. feb 2024

@tilly tak asi je to len mala kriza, obdobie. To prekonate a bude dobre, drzim velmi palce, skoda zahodit spolocne roky✊️

tilly
1. mar 2024

@0silvia0 ďakujem, hej, škoda by to bola. Uvidíme, či to zaberie, alebo to aj tak skončí. Celkovo mám zlé obdobie, muž tiež, takže je to komplikované

autor
1. mar 2024

@tilly drzte sa.

radacak
1. mar 2024

Ja som s mojím manželom od mojich 16 rokov,tento rok to bude 16 rokov čo sme spolu a ľúbime sa stále,nemyslím že by sme sa mali menej radi.teraz (čakáme druhé dieťa,dokazuje každým dňom ,tým čo pre nás robí , pomáha mi stará sa o všetko (ja teraz nemôžem)a už sa teším kedy mu to všetko vrátim ❤️cize u nás láska aj po rokoch neochladla..
Máme sa stále o čom rozprávať,trávime spolu ozaj veľa času a nejdeme si na nervy.. nemáme problém byť sami ,ísť sami kdekoľvek ako rodina ..proste aj po tých rokoch je tam chémia a všetko aj co sa týka intímneho života ,všetko funguje ako má
Ja by som nemenila

eca12
1. mar 2024

Mam to uplne rovnako, do bodky vsetky pocity zo vztahu. Som z taho zmatena, tiez sama neviem ako z toho von. U nas uz bolo vela dost otvorenych rozhovorov, aj sa daco posunulo, ale ten bazalny pocit ostal, ako popisujes. Dobry kamarat...

yoxinka
1. mar 2024

Mňa by zaujímalo, aké sú tvoje sny? 🙂

autor
1. mar 2024

@eca12 u nas tiez su rozhovory. Aktualne som otvorila temy uplne jasne , tak uvidime.
Ale ja nemam pocit ze sa to ma pohnut k lepsienu. Ako rodina fungujeme, lebo nam deti davaju zabrat ale ako par, tak vacsinou mi je s nim ok ale nevyhladavam spolocny cas nejako...

@yoxinka chcela by som studovat este a sportovat na nejakej urovni ..ja viem ze to vsetko sa da aj vo vztahu ale nie v tomto

yoxinka
1. mar 2024

V tomto vzťahu sa to nedá, lebo by ťa manžel nepodporil alebo čo je problém. Ja som s mužom 17 rokov a máme tri deti. Máme spoločné záujmy/témy rozhovorov/priateľov … ale každý máme aj svoj svet. Každý si ideme do svojho, ale sme veľmi radi aj spolu a pokecáme si, čo sa deje v mojom a čo v jeho svete. Nás baví toto zdieľanie, radi spolu trávime čas a vieme sa fest veľa rozprávať. Radi vyhľadávame čas bez detí a vždy keď je to možné (príde babka, sú na prazdninách) ideme na večeru, na dovču a tak. Nabíjame tak baterky. Nám osobne aj nášmu vzťahu. Muž je môj najväčší fanda, keď sa do niečohi pustím a je to aj opačne.

autor
2. mar 2024

@yoxinka ako to vysvetlit... muz by ma podporil o to nejde...lebo mi dopraje aby som robila co chcem, lebo je dobrosrdecny a prajny clovek.
Celkovo vsak necitim z toho pristupu adsenie, citit ze je to "nemastne neslane" , z povinnosti, zo slusnosti, laska tam nieje. Len kamaratska.
Tak isto, ked si on plni sny,tak ja ho podporim, lebo chcem aby bol stastny... ale necitim uz lasku. Desive poznanie, ale je to tak.

Otazka je pre mna ci sa vobec oplati bojovat.