Podľa snúbenca je trápne tancovať novomanželský a rodičovský tanec

23. feb 2024

Ahojte baby. V septembri sa so snúbencom berieme. Neni to velka svadba, maximálne do 50 ludi. Mam otazku ako by ste sa cítili kebyže vám povie, ze to mal urobiť ako jeho kamarát (bral sa so svojou na úrade iba o svedkoch) kvôli tomu ze je mu trápne tancovať novomanzelsky tanec a rodičovský tanec. Nedá sa s ním o tom baviť, všetko je trápne akoby mal 15 rokov. Ostatne veci berie v poriadku.

janai1
23. feb 2024

Brat povedal to isté 😂 mali oveľa viac ľudí na svadbe a jeho snúbenica s každou prkotinou nebezala na koňa ale vedela ako to myslí. Išli na kurz a bolo vybavené 👌🏽

autor
23. feb 2024

@janai1 chcela som ísť na kurz ale nechce ísť...ani tu nebezim s každou prkotinou ohľadom svadby, len sa ma to dotklo a chcem vedieť nestranný názor či mám na to len mavnut rukou

janai1
23. feb 2024

No tak ak nevieš aký je, nechápem prečo sa beriete. Hádam vieš či je hanblivý a nerád stredobodom pozornosti

tiezjedna
23. feb 2024

brrr, až ma striaslo... my sme sa práve kvôli konvenciám brali nekonvenčne na pláži ďaaaaleko 😉

nelca84
23. feb 2024

Tiez neznasame taketo ceremonie a preto sme sa brali len pri svedkoch. Ale to si asi nechcela pocut.

zuzanazu85
23. feb 2024

Ešte sa s ním porozprávaj a normálne mu povedz,že ak sa bojíš, hanbíš si mnou tancovať na svadbe,ako budeme ,, tancovať" životom? Máš byť moja opora,moje druhé krídlo,moja kotva,dakedy aj závažie,či kameň 🤭. Nech povolá kamarátov, oni ho trošku nasmerujú 😉

mandzula
23. feb 2024

@autor tieto tance nie su povinnost, takze by som brala na jeho nazor ohlad a nenutila ho, bola by svadba bez nich.

januska12323
23. feb 2024

No a prečo sa teda chcete brať pri takom počte ľudí keď to minimálne jednému z dvoch nevyhovuje? Za mňa je aj 50 ľudí veľká svadba asi to má rovnako. Zobrať si ťa chce ale ostatné hlúposti nechce. Čo takto sa dohodnúť aby ste boli obaja spokojní?

vler
23. feb 2024

A to ste sa o priebehu svadby a pocte ludi nebavili dopredu? Alebo Ti az teraz povedal ze mu to nie je po chuti. Ja ho chapem, vydavala som sa na plazi

zuzanazu85
23. feb 2024

Bože,je to len tanec,ak si šikovná,trošku ho povedieš,vytiahneš, umerkuješ aj sama. Je to len pár pohybov ale hlavne pár pohybov spolu,aj keby ste mali obaja tancovať ,,makarenu,či lambadu". Nik to neberie už tak vážne,ako dakedy 😉

megg1
23. feb 2024

Tak asi sa nerad predvadza. Je to na vas na akej svadbe sa dohodnete. Niekto ma rad svadbu o svedkoch, niekto so zakladnou rodinou, niekto velku. Ale sklbit to kvoli stresu na dvoch hosti to nie. Povzbud ho, ze to zvladnete, ved ludia tam pridu oslavit vas vztah, zvazok a potom sa zabavit, uz po vecery bude atmosfera uvolnena a bude vsetko fajn. Uzite si tento den a gratulujem vam.

tana85
23. feb 2024

urobil kompromis a mate na jeho vkus velku svadbu. ty mozes urobit kompromis a tieto tanecky vypustit. aky problem? fakt uz co sa ludi nedotkne. bol uprimny, tiez take veci nemam rada. nenutila by som, uzit si vas spolocny den sa da aj bez toho

zuzanazu85
23. feb 2024

Ale ja keď to vidím, príde mi to... aspoň niečo originálne, naše na svadbe, pretože všetko ostatné je tak strojené, predpísané. Aspoň ten tanec,nech je už akýkoľvek,je len váš. Či valčík,či polka,či kačací 😁. Akékoľvek drevo mám,nech sa mi len díva do očí a tých pár minút bude v starobe na videu, zázname najkrajších. Som asi sebecká 😉

nelca84
23. feb 2024

@zuzanazu85 boze, ved je to len tanec... nech povola kamaratov... vsetko ostatne je predpisane... to vazne? Dakujem pekne za taku svadbu, ked druha strana absolutne nerespektuje moj nazor. Tak nech si ju robi bezo mna... sebecka je slabe slovo.

zuzanazu85
23. feb 2024

@nelca84 veď ale tu sa píše o tanci ako o niečom veľmi zahanbujucom. Čo sa robí na svadbách okrem pitia,jedenia a hlavne oslavy ? Tancuje. Ja vážne nechápem, čo je zle na tanci medzi dvoma ľuďmi, ktorí chcú stráviť život spolu! Nikdy nikto netancoval so svojím blízkym niekde na oslave,či v obývačke,na diskotéke? Ja fakt nerozumiem...

jaskolka
24. feb 2024

Také správanie, ze "načo toto a hento, a trápne a hlúpe a prežitok a neviem co ešte"🙈🙈
Čo je trápne na 3 minútovom tanci? Mne je trápne práve to, ze dospelý človek sa v tomto nedokáže prekonať, vec tam nebude skákať 3 hodiny, ale možno 3 minúty.

aaadkaaa
24. feb 2024

No ja mu uplne rozimiem, ja netancujem, nikde a v nijakom stave😂 mna by si tiez na to nenahovorila

petulda333
24. feb 2024

Mozno nechce priznat,ze sa hanbi tancovat pred ludmi,tak to hodil na trapnost. My sme mali 130ludi,pre mna to bol velky stres.

jaskolka
24. feb 2024

@zuzanazu85 súhlasím 👌

janinah
24. feb 2024

Netancuje sa pre oči hostí.ale pre toho druhého.Najsilnejsi pocitovy svadobný zážitok pre mňa bol keď môj manžel tancoval s našou dcérou na jej svadbe.Nase malé dievčatko usmiate a šťastné vo svadobných šatách...
Ale povinné to nie je.nenutila by som nikoho.Len prídete o zážitok.
Aj na taký pohľad na vec však treba dozrieť.

cyberk
24. feb 2024

Aj nam to je trapne, aj cepcenie a cela ta maskarada.. ale my sme sa v tomto zhodli nastastie a tak spravili svadbu.

marca12
24. feb 2024

Ano,je to trapne. Z tohto som mala aj ja hrozu. Novomanzelsky tanec sme vynechali. Predstava,ze tancujeme a všetci na nas pozeraju a do toho tie smiesne pokriky,co sa na svadbach pouzivaju. U nas bol zakaz aj rozbijat tanier,zametat,pokriky typu nevesta nebozkana..... Aj tak to rodina nedodrzala

stannkal
24. feb 2024

Ja teda tiež nemusím kadejaké svadobné tradície takže ho úplne chápem. Je to aj jeho svadba prečo by musel robiť niečo, čo mu je nepríjemné.

marianarem
24. feb 2024

Rozhodne by som to nebrala nijako tragicky. Ja tiez nie som rada stredobodom pozornosti a tiez by som sa na to netesila. Pre niekoho je stat pred kopou ludi a predvadzat nieco nacvicene proste utrpenie. Respektovala by som partnera v tomto.

mimikarol
24. feb 2024

Aj podľa mňa je to trápne. Nemám rada také tradície. Radšej by som zostala slobodná ako mať svadobnu hostinu

nevenka
24. feb 2024

Tak moj manzel, ked ideme na nejaku svadbu, tak 1 povinny tanec so mnou, ostatne nic. Nerad tancuje. Ale kedze ma ma rad, ta to pre mna urobi. Este sa chcel na nasu svadbu naucit aj salsu, aspon zaklad, ze ma prekvapi, ale nestihol. Tak sa v ramci zabavy nejak premohol a dali sme valcik a este nasu piesen. Uplne mi to stacilo, vytancovala som sa dost. Nejaky maly kompromis by spravit mohol. Inak sme skoro 21 rokov spolu, z toho takmer 12 manzelia. A toto nie je vobec nejaka prekazka vo vztahu. Ale ochota, ci neochota spravit nieco z lasky jeden pre druheho, to moze byt prekazka.

tianna
24. feb 2024

Zrejme netancuje, nič zle na tom nevidím.

1mina
24. feb 2024

Toez som s tim mala.problem, viem ze uz ked sa malo ist tancovat som zacala streckovat ci to nemozeme zrusit 😂 premohla som sa a dopadlo to dobre, mali sme nacviceny len kratucky jednoduchy tanec. Ale ten pocit ze vsetci stoja a divaju sa na mna ako tancujem 😂 zly sen 😂

veselo_neveselo
24. feb 2024

Pozri, kazdemu pride "trapne" nieco ine. Ja by som to mojemu ani nenavrhla, lebo ho poznam a viem.ze taketo cirkusy su prenho no-go, a nie je cvicena opica (podla neho).
Ak ti na tradiciach zalezi, musis mu to povedat, preco, aby pochopil co za tym vidis ty.
Na druhu stranu, ked vidis ze to fakt nechce - je to pre teba tak dolezite? Hlavne je, ze by sa na vlastnej svatbe obaja malo citit dobre 🙂

jana_eyre_2
24. feb 2024

Ako by som sa cítila ja? Šťastná lebo premna je to tiež hrozne trápne.. bez urážky, toto bolo čosi čo sme našťastie na našej svadbe vôbec neabsolvovali.. veď snúbenca asi poznáš.. no sú dve možnosti buď pôjde on proti sebe a tancovať budete, alebo proti sebe pôjdeš ty a tancovať nebudete.. o Tom su vzťahy, kde sa nedá nájsť stredná cesta vždy bude jeden čo musí ustúpiť.. otázka je len kto..