Pomáha vám partner v domácnosti?

15. dec 2023

Uz dopredu uvediem ze slovo pomahat pouzivam preto lebo som na materskej. Muz ma poslednu dobu toho vela to uznavam cize v bezny den v domacnosti nic nechcem po nom lebo na to ani nema cas a stale sa stazuje ze je uz unaveny a nevladze a ze ma toho vela. Lenze uz je toho dost aj na mna a predstavovala by som si ze aspon cez vikendy by mi pomohol alebo aspon po sebe odlozil tanier, salku od kavy a svoje oblecenie. On ma predstavu ze si cez vikend chce oddychnut ale ja si oddychnem kedy? Neviem pripada mi ze uz mam na neho aj taku vnutornu zlost len mu to nechcem vycitat aby sme sa zas nehadali. Vacsinu tyzdna pracuje z domu a tym padom si trochu lezieme na mozog a mne vadi ze ja upratujem a on len chodi a robi neporiadok za sebou co povytahuje nevrati naspat na miesto. Pred tymto obdobim to bol jeden poriadkumilovny chlap co mi pomahal so vsetkym aj nad ramec ja neviem co sa mu porobilo

deti95060810
15. dec 2023

áno pomáha... mm by aj okná umyl - len zas sme 4 ženy v domácnosti to by bola hanbááááá. 😉

pseudomonas87
15. dec 2023

Vyloží, naloží mycku, poperie, dá do sušičky, aj povysávať, podlahu umyje, minulý rok on okná umýval. Navarí atď....čo nerobí sú kúpeľne,zachod

luliu
15. dec 2023

Pomáha so všetkým uplne bez problémov

autor
15. dec 2023

@deti95060810
@pseudomonas87
@luliu
Aj mne takto pomahal teda okrem kupelne a prania to su vysostne veci co nik neurobi lepsie ako ja🤣 musim tento moj servis asi zarazit lebo mam pocit ze to zacal zneuzivat a prestal brat ohlad na to ze ja tiez nie som stroj

deti95060810
15. dec 2023

tak umývanie záchodov a kúpeĺne je u nás mužská práca - najčastejšie syn popr. mm

petronellla87
15. dec 2023

Samozrejme....Inak tanier a oblecenie po sebe si odpratava aj moj 7 rocny synovec

pseudomonas87
15. dec 2023

Môj oco mojej mame veru nič neporobi....

autor
15. dec 2023

@pseudomonas87 no aj u nas doma to tak bolo len to je na zblaznenie

euka210
15. dec 2023

Tak neviem, moj domace prace nikdy nemal rad a rokmi sa to nezmenilo...akurat sa naucil odkladat po sebe ten riad 😁 ...ale ked treba, tak pomoze...ale sam od seba nie...nema to v sebe, alebo ho to nenaucili, neviem. Ale fakt skor riesi tie muzske veci v dome a okolo domu a aj zvierat, ktore mame.
moj robi fyzicky, v sobotu okolo domu a stane sa, ze polku nedele prespi. Ale Tvoj robi psychicky, tak manualna praca by mohla byt ventilom.
Treba o tom rozhovor, v klude povedat, co by Ti pomohlo, lebo aj Ty si unavena a veru...ako matka maleho dietata nikdy nemas volno...to pri nasich 3 poznam take pocity a tiez ma vedelo hnevat, ked ja vecer nahanam deti do postele a on na mobile...preto viem, ze u nas pomohol rozhovor, v com konkretnom by som chcela pomoc, zmenu a aj akceptovat sa navzajom ake mate pocity a vypocut sa navzajom bez skakania si do reci...

floki1994
15. dec 2023

Manzel chodi do prace, po praci este kresli pre jednu firmu aby extra zarobil a aj tak mi stiha pomoct doma ci uz tak ze postrazi maleho kym nieco urobim, ale urobi co je treba..nestazuje sa to skor stale ja ze nevladzem (maly mi nespava dobre )...musim sa aj ja prestat stazovat 😂

thereisabear
15. dec 2023

Nie, lebo reálne nemá čas.

lujza123
15. dec 2023

Asi by ste si to mali vykomunikovat toto. Veľa chlapov to berie tak ze ked majú zenu na materskej tým pádom nemusia ani prstom pohnúť.
Lenze je to hrozne nefér, lebo to dieťatko aj domácnosť je tak isto aj jeho a mal by čiastočne, v rámci možnosti pomôcť. Aj ty potrebuješ prestávku a oddych, to ze tvoja práca nieje platená neznamená ze nerobíš nic
Najhoršie na tomto je ze čím viac si na full servis zvykne tým ťažšie sa vracia do normálu. Potom skončíš ako tie nestastnice co tu často píšu, po dvoch deťoch a rokoch doma padajú na hubu lebo chodia do práce, starajú sa o deti, o muza, o domácnosť, ani sekunda voľná a chlap pohoda klídek, sa čuduje co je furt nervózna . Po rokoch sa to už ťažko mení

len_nig
15. dec 2023

Keď je doma tak áno, všetko robí ako aj ja.

autor
15. dec 2023

@euka210
@floki1994
@thereisabear
@lujza123
Ja mam pocit ze je kamenom urazu aj to ze pracuje z domu, ked je v robote raz za cas tak mam zazracne poriadok a pokoj. Akokeby sme sa vzajomne vyrusovali. A to s tym ze po rokoch to nezmenim je asi pravda skusim s nim hodit rec ze cez vikendy skratka potrebujem pomoc

thoughtfulweirdo
15. dec 2023

Podľa opisu môj 2,5 ročný robí viac než tvoj muž, aj tanier a pohár si po jedle pekne odnáša k drezu a oblečenie večer po vyzlečení znáša na kôpku ku košu na prádlo 🤷🏻‍♀️ to, že si odloží veci, ktoré sám používal, nie je ešte ani žiadne pomáhanie a ak nie je ochotný urobiť ani to, tak ťa má za slúžku. Som na RD tretí rok, domáce práce robím aktuálne takmer všetky ja, lebo mám oveľa viac času, ale v živote by si manžel nedovolil nechať svoj bordel pre mňa.

mikadooo
15. dec 2023

Sorry, ale to, že si PO SEBE niečo sprace nie je predsa pomáhanie, ale základné samoobslužné aktivity... Môj si niekedy tiež neuprace po sebe, no ani ma nenapadne, aby som mu na to siahala... Sadnite si a porozprávaj sa s ním. Zas odtiaľ potiaľ, predpokladám, že aj keby bol v robote, tak si musí umyť šálku a odniesť tanier s príborom, nie? A aspoň sa prejde od toho počítača trochu. On predsa nie je fyzicky unavený... Treba si to len nastaviť, fyzická aktivita by mu mohla paradoxne od tej únavy pomôcť (prejde sa s kočíkom, nadýcha čerstvého vzduchu, kľudne si môže s kočíkom aj zabehať...).

lubkovaandrejka
15. dec 2023

Ja som na tom na 99% rovnako ako ty.🥺

lubkovaandrejka
15. dec 2023

Ked si chces vyliat nanho zlost,kludne mi napis. Pohejtime spolu😃

lucia851
15. dec 2023

Áno pomáha aj s riadom,aj vysávaním aj s praním

januska12323
15. dec 2023

Veď keď si chce oddýchnuť cez víkend tak oddychuj aj ty. Ani by ma nehlo pratať za dospelým capom, kde nechá tam nájde a ja vyložím nohy a budem oddychovať tiež.

lenkakravcova
15. dec 2023

Väčšinou si svoje porobím sama, on svoje okolo domu. Ale keď nevládzem, tak mu poviem a pomôže mi. Rovnako on keď niečo robí také, kde môžem ja pomôcť jemu, tak keď to zvládnem zapojím sa. Treba si vzájomne pomáhať, ale ak oddýchnuť. Skús mu o Tom otvorene povedať, že proste niekedy už nevládzeš.

autor
15. dec 2023

@januska12323 no to mi uz viackrat napadlo len ja sa nezvladam pozerat na neporiadok proste neznasam porozhadzovane veci tak to radsej spracem... no ale asi by som nemala

medda_beda
15. dec 2023

Áno, robí všetko to čo ja okrem varenia.Varenie mňa baví.
Variť aj piecť vie.

hylary
15. dec 2023

Môj robí všetko okrem zehlenia, prania a varenia

lindous
15. dec 2023

Keď mal toho fakt fakt veľa a zložité obdobie, tak som to potiahla ja, rovnako ako on potiahol, keď som ja skúškovala napr… ale odložiť po sebe riad a nenechať špinavé trenky hocikde vždy zvládol 😅 to ani nevnímam ako nejaké upratovanie alebo prácu v domácnosti, ale úplný základ fungovania

lili1313
15. dec 2023

@lujza123 suhlasim, my sme to mali ako autorka a navrat do normálu sa dlhodobo nedari. Automaticky nič a čo nepoviem 10 a viac x, to sa nestane. Pritom na zaciatku to bolo inak ale postupne sa to rokmi sklzlo. Treba to zarazit v začiatkoch a trvať na svojom, už by som bola múdrejšia.

7lenka11
15. dec 2023

Pomáha? Nie nepomáha, normálne so mnou funguje v domácnosti a delíme si povinnosti. Prečo ženy používajú pojem pomáha? Domácnosť patrí len žene či ako? Môj muž sa normálne stará so mnou o našu malú dcéru, varí, dokáže zapnúť práčku, umyť riad, nachystat občerstvenie pre návštevu, upratať, povysavat. Veď obaja zijeme v jednej domácnosti, hádam nemám ja upratovať a robiť aj za neho.. Fungujeme 50:50 vo všetkom. A tiež som na materskej. Povedz svojmu muzovi, ze podľa výskumov materská = 2,5 pracovného úväzku. Takže stále si ty viac vyťažená ako on..

mikasa_ackerman
16. dec 2023

Úplne všetky domáce práce s priateľom robíme obaja

zobaka
16. dec 2023

my sa nepretrhneme ani jeden, potom raz za cas upraceme spolu :D

heln
16. dec 2023

no moment, ked odlozi salku od kavy, tak to nie je pomoc, to je predsa urobenie poriadku za sebou. preco by si to ty mala uprarat? uprace on tvoju salku od kavy? nepoviem keby ze okupe dieta, nakrmi ho a ulozi spat, kym ty poumyvas riad, tak ano, ale inak nevidim dovod. ja mam taku zasadu, ze riad, ktory nieje v umyvadle neumyvam, co nie je v kosiku na pranie, to neperiem.