Pošli muža s dieťaťom k svokre

9. mar 2024

Preco radite kazdej matke, ktorej svokra robi naprieky, aby nechala ist matka svoje dieta len s muzom ku svokre? Svokra dava babatku sladkosti aj napriek upozorneniam, pcha mu mobil pred oci aj napriek upozorneniam, ze nech mobil babatku neukazuje, pokrikuje po babatku - nepchaj si to do ust, nepi tak rychlo, a pod. (aj napriek upozorneniam, ze nech nenapomina babatko, ze na vychovu ma rodicov) a plno inych situacii. To vazne k takej zene poslete muza s babatkom, ktory sa svojej mamy boji a nic jej nepovie?

liv1
11. mar 2024

@zafir01 to uz je mi argument, ze muz zije, tak ho asi svokra zle nevychovala 😂😂😂.
Isteze, muz ktory sa boji vlastnej matky je istotne vyborne vychovany 😁

Autorka mne sa nezda ze je ok aby tak male dieta bolo okrikovane, a na co mu dava ten mobil tiez nechapem. A uz vobec davat rocnemu cokoladu. Takze sa necudujem, ze ti to vadi. Skus slusne, dorazne, skus ju nebrat ako svokru, skus niektore veci aj prehliadnut. Ale jasne ze stoj si za svojim v tom vo ti prekaza najviac. Mna prababka naucila vo velmi malom veku na sladke (nasi nikdy nic nekupovali) a moj tato sa na to strasne hneval. Veru mi to ublizilo a velmi. Deti nepotrebuju cukor, cim neskor tym lepsie. Pri starsich surodencoch je to uz velmi tazke. Ale pokial nema surodenca a je esre taky maly, ozaj to do neho netreba pchat

andreadca
11. mar 2024

V súvislosti s touto debatou mi napadlo, že chvalabohu, že môj otec "nezaškrtil" svoju svokru, keď som u nej párkrát spadla do hnoja a keď dojili, ja som sedela vo válove (a to som mala okolo 1r)...u babky bolo rozprávkovo, úžasne, stále si viem tú atmosféru vybaviť. Toto je samozrejme trochu iný prípad, lebo tak išiel život...

zafir01
11. mar 2024

@liv1 nečítala som všetky komentáre . Radila som na základe svojich skúseností . Našťastie ja som si partnera vybrala tak , že som 17 rokov zatiaľ spokojná . Ale tsk každý máme iné nároky na partnera ... Moja nebohá svokra bola jednoduchá žena z dediny so svojimi chybami , ktoré by vela žien predychavalo , no neskutočne ľúbila svoje vnúčatá aj nas a my sme to cítili ,a ten pocit v nás aj ostal . Hoci mám pár zážitkov ,ktoré by som tu mohla písať ,ako dávala klobásku zuzlat ani nie ročnému synovi , sirupovu vodu s pod . Dnes ,keď tu nie je , sa nad tým len si slzami v očiach zasmejem a s bolesťou si predstavím , ako rada by som ju tu mala a riešila sirupovu vodu . Ale to som ja ,a moje skúsenosti .
Autorka bude musieť skôr poriešiť manžela ako svokru zrejme

venusa85
11. mar 2024

Ale že toto všetko o bábätku? Dieťa cca do 1 roka? 🤦‍♀️ Čo také dieta robí,že ho môže stále okrikovat? Žeby už ročnému dieťaťu dávala mobil atď?

lentilka78
11. mar 2024

@mandarinka555 viem si tu radosť z koláča predstaviť 😊 najviac chutí aj tak vždy u babky 😊
Ja peciem často, aj 2x do týždňa ale moje deti najradšej zjedia koláče u starých a prastarých mám 😁
A dávali im sladké aj keď boli malinke aj do roka 😁a aj keď sa mi to bohvieako nepáčilo tak som to musela pre dýchať a žijú a nič im neni😁