Rozchod - neviem ako to zvládnem

lydia2211
15. okt 2022

Ahojte baby, potrebujem nejakú spycho podporu. Cítim sa naozaj zle, tri dni som už nič nejedla, mám problém do seba dostať vodu. Priateľ sa so mnou rozišiel po 9 rokoch, nevravím nemali sme nikdy ukážkový vzťah, boli problémy ale v pondelok mi píše ako ma lubi a od stredy trvá na rozchode. Mala som už dlhšie podozrenie, skoro každý večer chodil niekde s kamarátmi, keď mi zdvihol tak som vedela ok neklame ale už sa stávalo asi raz týždenne že mi aj 3 hodiny nedvíhal- popritom je stále na mobile a ešte som si všimla že mal niekedy zmenené pozadie na mobile, samozrejme som ho podozrievala lebo toto nebolo prvý krát. Až to vyústilo do toho že sa iba hadame a on chce byť sám, trvá na tom ze nikoho nemá. Ale ja si myslím opak. Možno nemá nikoho na vzťah ale niekoho ma...mám v sebe aj strašne výčitky, lebo mi povedal že som ho odradila svojim chovanim a že ta láska vymizla. U nás bol najväčší problém ze boli u neho vždy kamaráti na prvom mieste, ja som sa dožadovala aby bol so mnou, travil čas pri mne a on nie...len kamaráti...spolu sme boli asi tak keď prišiel z prace a pozeral telku alebo sme šli spolu na nákup. Žiadne spolocne konicky, nic nechcel so mnou robiť. Mne to vadilo tak boli preto hádky, ale komu by nie? :( cítim sa tak vinna. Problémy sa dajú riešit a nie urobiť toto 😭😭😭 úplne ma to položilo. Najhorsie na tom je, že som sa ešte ani nespamatala zo smrti mojej maminky ktorá mi bola všetkým a už ďalšia rana. Prosila som nech mi to nerobí, že to nezvládnem. Nebudem klamať mám strašny strach z tej samoty a ticha čo ma čaká. Prázdny byt, kamarátky nemám, súrodenci sú na telefóne ale tiež nemajú na mňa nonstop čas. Keďže mame na polovicu kúpeny byt sme tu zatiaľ obaja. On chodí každý deň preč a vracia sa o polnoci domov-prespat, mne to ubližuje ešte viac keď sa vlastne spolu normálne bavíme akurát sa ma už vôbec nechyti, puka mi srdce aký je chladný a ja ho stále ľúbim 😭😭😭 dnes povedal že odíde k mame, neviem ako to budem znasat ako sa bali a odchádza, zozieraju ma vycitky, hoci viem ze som sa o neho starala a veľa mu aj v zivote pomohla. Veľa som tolerovala, bola som spokojná že nie som sama a to akoby stačilo 😭 veľakrát som uvažovala aj ja ze odídem od neho lebo inak sa nespamata ale na to som bola mäkká. Po smrti maminky som sa na neho este viac upla a vôbec netuším ako to zvládnem. Nemám uz rodicov 😭 strašne sa bojím. Nejem Nespím prečo prave ja? Prídem o najmilovanejsiu osobu a ešte aj toto? Ďakujem za prečítanie. Musím niekde komunikovať lebo sa zbláznim 😭😭😭

zmrzlinka2021
15. okt 2022

@lydia2211 no za 9 rokov ste sa nikam neposunuli a aký má význam pokračovať ďalej v chodení keď s tebou nevníma budúcnosť? Vzťah nebol dlhodobo ok, čo si čakala?

jaskolka
15. okt 2022

Uff, 9 mesiacov a nikam ste to neposunuli? Žiadne plány, ako svadba, rodina, deti?
Mne to znie ako klasický prechodeny vzťah, plus píšeš, že už dlho boli rôzne problémy a nezhody, cítila si, že dačo nie je ok, tolerovala si to, len aby si nebola sama.
Áno, je pochopiteľné, že po toľkých rokoch je ťažko sa odrazu zmieriť s tým, že "si sama" ale realne, aký význam má byť s niekym, kto v podstate už nechce byť s tebou? Kto s tebou nevidí zosfnh budúcnosť a nič už neplánuje?
Neviem, ale mne to príde, že on už dlhšie ti naznačoval, že smeruje to k rozchodu, a ty si to skôr nechcela vidieť. (neskoré príchody, výlety s kamarátmi)
Zrejme nič iné ako akceptovať to, ti neostane. Keď on sa raz pevne rozhodol, že je koniec a sťahuje sa, neexistuje spôsob, ako prinútiť ho vrátiť sa.
Vyplac sa, výkrič kamoške, kľudne aj par dni sa hnevaj, smut, je to normálne. Ale prijať to budeš musieť...

lydia2211
autor
15. okt 2022

@zmrzlinka2021 deti nemame, on aj chcel ale mala so akokeby stále respekt lebo som vedela že všetko by ostalo na mne, či financie alebo opatera. Ale zas kebyže tak veľmi chce sa posnaží aby som si to nemyslela. Ale jemu vždy boli kamaráti a auto na prvom mieste. Ja som bola dobrá na požičanie peňazí a keď bolo niečo treba zariadiť. Doma mal komplet servis a asi sa nudil

katka281
15. okt 2022

@lydia2211 zazila som presne to iste. Vtedajsi priatel (teraz uz manzel) sa so mnou rozisiel presne pre (podla neho) dlhodobo nefungujuci vztah. Prosila som ho aby to nerobil. Musela som spravit hrubu ciaru, kedy som si povedala, ze mam nejaku hrdost a zivot ide dalej...za dva tyzdne ma kontaktoval, ze si to neuvedomil, ale ze sa chce vratit. Odmietla som a odmietala som ho dalsie dva tyzdne jeho snazenia sa. Po cca dvoch rokoch od seba (bez akehokolvek kontaktu) sme sa skontaktovali a stretli. Neslo o nic, iba sme chceli vediet ako sa mame, prezili sme spolu predsa 8 rokov vztahu. Zalubili sme sa do seba znovu a uz sme 3 roky manzelia, mame 2 rocneho syna. Naucili sme sa lepsie zvladat problemy, lepsie komunikovat. Chcela som ti len povedat, aby si sa sustredila nejaku dobu na seba 😊 nic nie je stratene, mozno vas este niekedy osud spoji a mozno stretnes niekoho lepsieho. Nechaj ho odist, nedonutis ho aby ta lubil, mozno si to uvedomi po case sam. Poriadne si poplac do vankusa a nekontaktuj ho, nestreravajte sa, len to zhorsi tvoje aj jeho pocity. Hlavu hore, prehrmi to!

lauriinkaa
15. okt 2022

@lydia2211 ja som po jednom rozchode nejedla 3 týždne, len píla vodu a mama do mňa ledva napchala pár lyžíc jogurtu. Odišla som zo Slovenska len aby som zabudla, býval kúsok od mňa a teda, nepomohlo nič pár rokov.. a potom som spoznala môjho manžela, najprv sme boli kamoši a chodili po horách spolu a vidíš.. láska vylieči všetko, je to síce klišé, ale čas a láska vylieči všetko 😊

lucka_ke
15. okt 2022

ja si myslím, že sa ti nič lepšie nemohlo stať, podľa toho čo píšeš si mu bola dobrá akurát na dve veci - sex a domáci servis, nemáš za čím plakať

danica2711
15. okt 2022

@lydia2211 verím, že to bolí, boli ste spolu dlho. Ale tá najväčšia bolesť prejde a potom si uvedomíš, že ten vzťah nestál za nič a bez neho ti bude lepšie

niksiy
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
3009
15. okt 2022

@lydia2211 v prvom rade sa sústreď na seba-nauč sa byť sama sebou a byť aj sama a nie že bez muža, ktorý tebou pohŕda nevieš pomaly žiť. Najdi si nejaké koníčky a nie byť na niekom pricucnutá, lebo potom aj v budúcnosti sa ti to môže znova pritrafiť. Muži majú radi samostatné ženy a nie puťky, ktoré skáču čo oni povedia, lebo vidíš ako to potom dopadne.

f333
15. okt 2022

@lydia2211 To je tak,ked si milencom este aj si v podielovom vlastnictve a zijete na hromadke....9 rokov.... a vztah nebol nikdy ukazkovy . to znammena,ze ste mali iny pohlad na zivot. travenie vol casu a pod..
Ale kvoli tomuto sa tak opustit ako pises ,ze si v stave trosky.? Ano smrt rodic je rana.ale nie opustenie od milenca...
Takze teraz sa spamätaj, chod k psychiatrovi a,kedze viditelne nezvladas svoj zivot a hlavne si pravne daj do poruiadku majetkove vztahy s ex milencom....To je velmi dolezita vec.... aby ste stale nezili spolocnom byte..

54tinka54
15. okt 2022

@lydia2211 tak podľa toho čo píšeš si ťa dostatočne nevážil.. nebola si pre neho na prvom mieste, rokmi by to bolo len horšie s presne ako vravíš, na deti by si bola sama.. ber to tak že asi sa to tak malo stať, ja si myslím, že si zaslúžiš chlapa ktorý si ťa bude vážiť viac.. teraz prvá pomoc aby si zvládla tie ťažké začiatky bez neho, sústreď sa na seba, svoju prácu, svoje koníčky - ak ziadne nemáš tak je načase sa do niečoho pustiť… kamošky ako to že nemáš? Tipujem že preto lebo si všetok svoj čas chcela tráviť s ním…

kitycat
15. okt 2022

Ty si sa na neho upla, az prilis. On konecne nabral odvahu vyjst z tohho von... Je to tazky ale spravny krok pre vas oboch. Uvidis.

zmrzlinka2021
15. okt 2022

@lydia2211 a manželstvo s tebou odmietal?

nnnuuunnn
15. okt 2022

Keby si vedela koľko je chlapov, tak si dáš rovno facku, že smútis za týmto. Zrejme ani sama nevies čo vo vzťahu očakávas.

elenka74
15. okt 2022

@lydia2211 Prosím, neobviňuj sa, chlap, keď chce byť verný, zostane verný, aj keby okolo neho chodili iné ženy nahé. Musíš ísť ďalej, je to ťažké a potrvá, kým to prekonáš, ale neoplatí sa trápiť kvôli niekomu, kto ťa nemiluje. Jemu so svojim trápením nijako neublížiš, ubližuješ len sama sebe. Prajem ti veľa, veľa síl.

dilino
15. okt 2022

Za 9 rokov vzťahu sa nikam nepohnúť to asi ani zrejme nechcel. Už to chce skončiť má toho dosť píšeš že po smrti tvojej mamy si sa naňho upla možno až tak že si mu nedala dýchať a odrazu už začal mať toho dosť. Bud rada že nemáte deti tie by trpeli rozchodom. Ak by si ťa chcel vziať už to urobí. Po roku 2 ale nechcel. Majetok sa dá vysporiadať vždy. Zvládneš to bez neho neboj všetko sa dá ked sa chce. To už podľa popisu bol zvyk a nie vzťah. Ak by chcel posunie to dalej. Ale nechcel. Je mu tak dobre ako píšeš o všetko sa postaráš, nakúpiš navaríš. Píšeš na peniaze som mu bola dobra. ON nepracuje nemá svoje peniaze že TI ho dotuješ či ako sa dá vysvetliť veta na peniaze som mu bola dobra. A dalšia vec deti chcel ja nie lebo by ostalo všetko na mne financie, starostlivosť a čo ON nepracuje. Všetko by ostalo na tebe ked sa má dieťa narodiť vždy tam sú v tom 2 ľudia a nie potom všetko hodiť na teba. Píšeš že TI povedal že si si rozchod zapríčinila sama svojím chovaním. Vykašli sa naňho asi si sa po smrti mami veľmi naňho upla a preto TI to povedal. To sa nedá len tak zo dňa na deň. Tak si sa na neho upla že nemáš ani kamarátky. Ani ja ich veľa nemám ale ked potrebujem s niekým porozprávať tak mám. Nie je zdravo sa takto chovať že iba som z jedným človekom. Nechce ťa už sa TI len vyhýba preto chodí v noci domov aby ťa už asi ani nevidel ráno pôjde skoro preč, cele dni je preč a teraz ide k svojej mame. Musíš pochopiť nechce už byť s tebou. Nájdeš si časom niekoho nezostaneš sama ved snád nemáš 70 rokov že si ťa nijaký chlap nevšimne. To bud rada že aspoň chodí horšie by bolo keby už nechodil vôbec. Myslím si že ked
by byt je čisto tvoj veci už by mal preč aj ON by bol preč. A môže byť že má niekoho lebo tak sa správa ako keby niekoho mal. Vzchop sa a začni žiť normálny život. Niečo skončilo niečo nove príde. Nezúfaj najedz sa a ukľudni. Na silu sa nič nedá vynútiť ani láska nie.

1234321
15. okt 2022

@lydia2211 prepáč, ale keby na mna sa takto prisal môj priatel ako to robíš ty, tak to hneď ukončím. Nepremýšľala si nad psychológom? Nemyslím to v zlom. Vyrozprávala by si sa, hlavne by si zo seba dostala smútok a mne sa zda, že sa dosť nudíš. Nespominaš žiadne koníčky, čo rada robíš a tak. Možno keby si sa nastavila pozitívne a otvorila oci, aký je tento svet krasny tak by si na neho ani nepomyslela. A ďalšia vec, 9 rokov byt vo vzťahu a nemať dieta. Je to prechodný vzťah a bodka. Hlavne sa nelutuj. 🙂

lydia2211
autor
15. okt 2022

@zmrzlinka2021 boli sme zasnúbeni nejaký čas ale myslím ze mi skôr ten prsteň dal len preto ze som o tom básnika. Časom som ho prestala nosiť a vlastne ani si to nikdy nevšimol resp. mu to bolo jedno

retatka
15. okt 2022

@lydia2211 Koľko máte rokov ?Kamošov mal na prvom mieste už keď ste sa spoznali ?Ak áno ,hádam si už bola na to zvyknutá za 9 rokov ,že on iný nebude .Proste nebol rodinne založený muž .Potreboval len Tvoju spoločnosť keď nebolo kamošov ,tak si mu bola dobrá .Takto si chcela prežiť svoj život ?Myslím si ,že ršte môžeš mať rodinu s normálnym mužom .A nikdy sa neupínaj chorobne na muža .Treba mať svoj vlastný život lebo zase si nájdeš ten istý typ muža .

derdia
15. okt 2022

@lydia2211 musis sa teraz zamerat na seba a hlavne pochopit, ze ked boltvoj frajer radsej s kamartmi tak proste nebola si ty ta TOP s ktorou by chcel byt. A neponizuj sa. Pre Boha. Ty na nom len choro lipnes..

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
retatka
15. okt 2022

https://www.modrykonik.sk/forum/vztahy-manzelske-partnerske-priatelske/preco-prave-ja-3/

Moja ,už pred rokom ťa podvádzal a ty si ešte stále s ním ?🤦‍♀️

natalyyy_000
15. okt 2022

Zažila som to presne pred 4 mesiacmi, myslela som, že to nedám bez neho.. Plakala som nejedla som a nechcela som byť bez neho myslela som že bez neho sa nepohnem že je ako moja droga. Strašne som bola upnutá na neho a nevedela som si predstaviť nič s nikým iným chcela som jeho. Ale potom som si povedala dosť, viem je to ťažké sama som to zažila a je to ťažké ale musíš sa pohnúť ďalej. Začni cvičiť, čítať knihy, chodiť von, nájdi si kamošky, mne veľa pomohli 🙂 len tak s niekym pokecať. A ono to pôjde. Ešte bolo najhoršie pre mňa ked som ho videla s inou to bola strašna rana. Ale potom som si povedala ked môže byť on šťastný prečo ja nie ? Všetko je to len v hlave 🙂 Ak chceš napíš mi pokecáme 🙂 A držím moc palce 🙂

mk22
15. okt 2022

@lydia2211 už pred rokom si riešila neveru, je choré na niekom tak visieť, byt závislá..
Proste to skončilo.. Prijmi to, deje sa to, ľudia sa schádzajú a rozchádzajú.. Vás vzťah podľa tvojho opisu nebol ukážkový, nebola si na 1.mieste.
Proste to ukončil, bodka.
Neponizuj sa, neplač, nemáte deti.. Svet sa neruti.
Vzchop sa, si mladá čaká ťa niekto lepší, ver mi.
Tak to proste je.
Mihol sa tvojim životom.. Za pekne bud vďačná z ostatného sa ponauc aby si pri ďalšom vedela co chceš a co nie.
Ver mi, na svete je miliarda mužov ktorý ťa budú nosiť na rukách.
Tento to proste nebol.

pimpulienka
15. okt 2022

Objala by som Vás a vypočula. To teraz asi potrebujete najviac 🙏🏼
Po vojne je tu skoro každý generál..

0silvia0
15. okt 2022

@lydia2211 si chorobne zavisla na nezrelom chlapovi, ktory ta nemiluje, mysli na kamosov a ine zeny. Len preto, aby si nebola sama? Zena, zacni si vazit samu seba a zacni zit.

lydia2211
autor
15. okt 2022

@natalyyy_000 ahoj. Môžem napísať súkromnú správu? Ako čítam prežívame úplne to iste.

lydia2211
autor
15. okt 2022

@pimpulienka ďakujem 😭😭 potrebovala by som. Táto samota v byte je strašná.

lydia2211
autor
15. okt 2022

@0silvia0 je to tak :( neviem kde nájsť tu silu. Ako ísť ďalej. Chyba mi 😭

lydia2211
autor
15. okt 2022

@jaskolka áno nepohli sme sa nikam, lebo z jeho strany nebol záujem....dostala som zásnubny prsteň ale skôr preto lebo som o ňom dlho hovorila...dieťa by chcel ale netrúfam si povedať ako by to bolo. Nemal nikdy nejakú finančnú úsporu...všetko by išlo z môjho, veď o to nejde určite by som sa o bábätko postarala...jeho svet bol skôr nočný život, kamaráti, do auta išli všetky peniaze, po práci prišiel domov osprchoval sa a už hľadal niekoho s kým pôjde von...akokeby som bola ja vzduch. Veľakrát som chcela ísť s ním ale zakazal mi.