Svokra a jej nezáujem

29. dec 2023

Ani neviem kde začať.
Svokrovci sa rozviedli po 25rocnom manželstve, kde sa svokor utapal v alkohole( dostal sa z toho). Svokra si našla chlapa, ktorí nám na začiatku robil problémy, vyhrážal sa. Manžel sa cez to nevedel nejak prekusnut. Dodnes ho nenávidí. Jeho sestra(svokrovci mali dve deti) to nejak prekusla a oni sa normálne bavia navštevujú. My to nerobíme, bavíme sa len zo svokru, manžel nedokáže sa rozprávať, stretávať zo svokinim manželom( áno už sa aj zobrali po 4 rokoch odkedy sa rozviedli zo svokrom).
Tieto sviatky, sme sa dohodli na Tom že v stredu po vianociach, príde svokra, manželovi sestra s deťmi, manželovi babka.
Svokra druhý sviatok zavolala že ona nepríde, že oni sa chcú ísť okúpať, že ona príde inokedy.
Môj manžel čo sa nenahneva na všetko ho to tak zobralo, že jej doslova vynadal do telefónu, že kôli nej sme to dávali na stredu keď nerobí, či si nemôže nájsť 2h na nás, na jej vnučku( máme jedno dieťa 2rocne), že hlavne že u sestry býva skoro každý deň. Svokra mu povedala že nech nerobí dusno, že ona príde inokedy. Zložil nasurovo.
Potom mu písala že nech sa nehnevá že príde inokedy. Manžel jej napísal že keď nemá čas na 2h nech ani nechodí už. Ona sa obránila že ani on si na ňu nenájde čas, že radšej ideme k mojim rodičom. Lenze moji rodičia sú najlepší na svete, pomáhajú nám, manžela majú radi. Hocico keď potrebujú kúpiť, objednať tak vybavíme, dajú nám za to peniaze aj navyše, za ochotu.
Svokra robí na benzínke, manžel jej vždy povie že si príde natankovať za 20e nech mu to zaplatí. Ona že šak je to jeho auto, nech si zaplatí sám. Nejde o tých 20e ale o princíp. Ja ako matka by som to svojej dcére dovolila. Aký máte názor na toto, ja nechápem

fajnova
30. dec 2023

Preboha 🙄😁 ja som pri čítaní tvojho príspevku nevychádzala z údivu a zároveň som sa hanbila namiesto teba. Nebudem ti dávať žiadne rady, lebo mám pocit, že by to bolo hádzanie hrachu na stenu. Skôr ti chcem pogratulovať k nájdeniu rovnocenného partnera, vy ste sa teda našli. A tiež ti gratulujem k najlepším rodičom na svete, ktorí vám robia nákupy 😁 a svokre sa nečudujem, mala vás poslať do pecka už dávno 🥂

palicka
30. dec 2023

Ani diskusiu necitam. Tvoj prvotny problem.s navstevou uplne zanikol. To fakt cakate, ze scokra zaplati tankovanie? Faaaakt? A Vam.nie je blbo, ze Tvoji rodicia platia niektore Vase nakupy? Och, ja som asi mimozemstan. Kebyze to je opacne, ze chcete pomoct svokre, rodicom a zaplatite Vy, este pochopim. Ale dvaja zdravi dospeli ludia a este cakate a pytate si? No mam dost!

taynee
30. dec 2023

@palicka ved toto. U nas to fungovalo doma tak, ze od kedy som zacala zarabat, tak som ja domov nasim robila nakupy, aj ked som u nich nebyvala, stale som im kupovala nieco, a zavolala, ked som bola v obchode, co by potrebovali. Plus na benzin som im ja davala, alebo som za nich zaplatila seky, dan za odpad, poistku za byt apd, aby nemali naklady. A nie, aby som chcela od mami, aby mi zaplatila 20 eur za tankovanie. To kde sme?

minenkak
30. dec 2023

Tvoj muž si uvedomil ,že už nieje dieťa,nebol s rodičmi na Vianoce,no ono to tak býva,že aj rodičia majú svoj život a mama si dovolila dať prednosť manželovi pred dospelým dieťaťom,fakt tá mama by sa mala hanbiť ,mňa asi už fakt drbne.Ja milujem svoje decko,ale fakt mi je lepšie keď sme s mužom sami dvaja

veronikaszabova
30. dec 2023

Skoda, ze autorka uz sa neozve. Asi necakala taketo komenty. 🙂

kamatopo
30. dec 2023

@mirage trošku sa zamiešam k tvojej odpovedi. Autorka nepíše, že by boli v takej finančnej situácii aby potrebovali nakúpi, sama na to upozorňuje ako jej nejde o ten benzín 🤦. Skôr je to jej pohodlnosť, zneužívanie a zvyk vždy dostať čo chce( aspoň čo sa týka rodičov). A následne porovnávanie a vyplakavanie. Robenie problému tam kde nie je 🤷.

rachel36a
30. dec 2023

Dnes teda hrozne temy...byt urazena ze svokra vam nechce platit tankovanie? Ja si ani neviem predstavit, zeby som nieco take vobec ziadala ci uz od rodicov, akebo svokrovcov...chore...

autor
2. jan 2024

Tu nejde o to čo ja hovorím, manžel má na to taký názor nie ja.
Manžel sa nechce o Tom rozprávať, on stále čaká niečo od nej, ja už nechcem od nej nič.
Ja keď počujem ako sa s ňou rozpráva tak ma mrazí, ale je to jeho problém, ja som sa s ním snažila rozprávať o Tom a však bezúspešne.
To že ku nám neprišla neberiem ako zradu, ja ju chápem. To že manželovi nezaplatí benzín mne to je úplne fuk. Nechce tak nechce, len on na ňu hrozne tlačí.
To že mne rodičia nechcú zobrať peniaze to je vec druhá, ale vždy sa snažím aby sme účty mali medzi sebou vyrovnané, ak oni niečo kúpia kúpim aj ja, zas v tomto to nieje že čakám že nakúpia mi, robia to pre radosť a vždy sa vyrovnáme ak nie peniazmi priamo ale že zas ja im kúpim.
Takže ten chybný tu je manžel, nie ja ak sa chcete do mňa obúvať. Ja viem ako sa správať k rodičom.
On máme nezavolá ako jej rok dlhý, pritom mu poviem že by bolo dobré aby zavolal nech sa opýta ako sa má, na to mi povie že šak ani ona nezavolá tak načo budem ja. No sebec je to.
Včera povedal, že teda keď neprišla tak ani on nepríde na jej meniny narodeniny,že radšej sa tiež pôjde okúpať...tak akože čo mu mám na to povedať? Ja už nemám silu sa s ním rozprávať, keď on nemá záujem niečo riešiť

0silvia0
2. jan 2024

Ked sa s nim neda, nechaj to tak. Nech si to vyriesia medzi sebou. Ale na tvojom mieste by som si vzdy povedala svoj nazor na situaciu, ci by sa mu to pacilo ci nepacilo.

minenkak
2. jan 2024

Zas táto s tým tankovanie, takže zas sa ukázalo ,že nie svokra ale synáčik

stanulienkat
2. jan 2024

Všetci ste nejaki čudni.

isis234
2. jan 2024

citujem.... Včera povedal, že teda keď neprišla tak ani on nepríde na jej meniny narodeniny,že radšej sa tiež pôjde okúpať...... Treba vysvetliť manželovi, že je rozdiel neprísť po vianociach a neprísť na meniny, narodeniny.
Vianoce sú úplne o inom.
Nech sa s tým on vyrovná.
So svokrou by som sa bavila. Zavolala jej. Má právo na svoj vlastný život- s mužom, ktorého si vybrala.

kamatopo
2. jan 2024

Z tvojho posledného komentu sa zrazu všetko otočilo a z manžela je žiarlivý synáčik😂,ktorý sa nevie vysporiadať so situáciou a tým, že mama žije po svojom.

ibatanecnica
2. jan 2024

autorka - myslím, že tieto posledné vety ťa dostatočne vystihujú a si asi podobná ako tvoj muž, zbytočne to otáčaš - ,,Nejde o tých 20e ale o princíp. Ja ako matka by som to svojej dcére dovolila. Aký máte názor na toto, ja nechápem,,
čo by si dovolila dcére? Nech nezaplatí za nákup? Preboha, veď ona je tam zamestnaná. Prečo by mala platiť tankovanie? Keby robila v potravinách tak čo tam spraví veľký nákup a čaká že to mama zacvaká? Zbytočne sa na neho vyhováraš, obaja ste rovnakí

minenkak
2. jan 2024

@kamatopo už v predošlej teme boli jasné že jej muž je úplne mimo