Trpeli by ste toto manželovi?

27. júl 2021

Mám skratka super manžela ,čo sa týka zabezpečenia . Vždy sa snažil aby sme mali všetko no teraz mi príde že mu stačí len domov prísť sa vyspať .. alebo je so všetkeho unavený? Aaaaaaano vadí mi že chodí na pivko z práce ,že nepríde hneď zamnou ,za nami sa ohlásiť ,pozrieť ako sa máme a tak . Takže pokim ho nepoprosim že niečo chcem od neho alebo aby prišiel za mnou tak smer krčma. Čakame dieťatko a ja myslela že bude stále pri mne doma . Prosím som len naivná ? Povedal mi že není pod papučou

marca12
27. júl 2021

Motivuje ho nieco prist domov? Nemate kamaratov,ktori maju deti,nejaku usporiadanu dvojicu? Zeby ste s nimi travili cas a videl by ako ma chlap v domacnosti fungovat. Partia robi vela,ale namiesto kriku a hnevania sa,naplanuj program. Bude ta stat este vela nervov,aby pochopil,o com je rodinny zivot,bohuzial mas chlapa,ktoreho to treba naucit. Mozno casom sa chyti a mozno nie. My zeny sme mocne,vieme vela zmenit,ked chceme. Len nerezignuj a tu vetu,ze ked sa narodi male,budes mat muza na haku,si myslela snad len so srandy. Dieta si zasluzi usporiadanu rodinu.

janickacrazy
27. júl 2021

Skús nejakú dohodu spraviť, vy dvaja spolu ísť niekam von, ale nie do krčmy, ale na kupko, do kina, na kávu alebo na prechádzku, čo ja viem 2-3-krat do týždňa, proste aby s tými kamošmi bol čo najmenej. Povedz mu, že chces s ním tráviť viac času a keď sa bábo narodí, ocakavas, že budete spolu kocikovat každý deň, kúpať, atď. Proste aby sa zúčastňoval na starostlivosti potom. Stále mu daj nejakú úlohu, tu kúpiť kočík, tam postieľku nachystať, vymaľovať izbu pre malé, atď. Aby sa nenudil a cítil sa doma užitočný. Skús po dobrom. Uvidíš, či to zaberie.

autor
27. júl 2021

@marca12
Môžem ja plánovať 🤷už nevládzem vymýšľať ..zmrzku a neviem čo
@janickacrazy áno ,to som mu aj hovorila že cez leto že budeme na prechádzky chodiť že či budeme ..a šup je tu leto a nič.

kakawah
27. júl 2021

My sme s mužom spolu veľmi dlho, ale toto nikdy neurobil, že z práce do krčmy, celkovo s kamarátmi po krčmách nechodi, keď chce s nimi posediet pri vinku pozve ich k nam, sedime
spoločne. Nieze by som mu to nedovolila, ale nikdy k tomu netahal, stále uprednostnil rodinu, neviem tí poradiť, už v začiatkoch trebalo riešiť. Nie všetci sú ták silne rodinne založení, že sa ponáhľaju za ženou a deťmi po práci. Podľa mňa sebecke, prednejsi kamaráti, no netrpela by som to, max 1-2x v týždni.

annamalaga
27. júl 2021

Chlap , ktorý maká od nevidím , do nevidím, ma ešte náladu chodiť po krčmách ? Juj. A máte vlastné bývanie ? Nepomáha ti doma? Mne to tak príde , že ťa ma iba ako slúžku. Obrobiť a obriadit dom a tým to hasne.

janickacrazy
27. júl 2021

Keby si mu zavolala do práce, že ahoj, príď dnes skôr, potrebujem kúpiť veci pre bábo, postieľku, kočík, čokoľvek, potrebujem s tým pomôcť, hádam by išiel, nie? Každý deň si dačo dôležité vymysli.

laila22
27. júl 2021

Max.4piva? No comment...

fantaghiro21
27. júl 2021

Nemusí byt alkoholik.
Z prace rovno do krčmy je podla mna fajn párkrát. Raz za cas, ak si chce poklebetit aj inde s kolegom /kamarátom ako v robote.
V robote človek nema cas na velkosiahle debaty ohľadne olympijských hier, sporte, politike, o ženách, o prdoch,o domácnosti, o práci....
Muži nevyhladavaju debaty, diskusné fora, aby sj s niekym písali a dostali zo sebq nejaku potrebu...
Aspoň ja nepoznám zatiaľ muza, ktorý by si cez messenger a podobne vypisoval to, čo klasický preberaju na pive.....
Len my zeny, vyhľadávame ine prostriedky, aby sme dostali zo seba aspon myšlienky,témy, a využili prostriedky, ktoré sa nam ponúkajú v moderne dobe...
Po ďalšie, ak je to pravidlom, zvykol si a väčšinou muzi, ktorí to skrutia skôr do krčmy ako domov, ich doma akosi niečo odrádza.... (nemusí to byt pravda)
Ale stava sa, ze sa väčšinou zamotaju do krčmy, aby si este užili ten vzduch mužskosti, voľnosti...

katkati
27. júl 2021

Nezniesla by som to.

kitycat
27. júl 2021

Nie si ta co je tohetna + dalsie male dieta?

A ano vadilo by mi to, ak by to bolo skoro kazdy den.

martinka13
27. júl 2021

Vadilo by mi, keby chodi z práce do krčmy. Posedieť si chodíme spolu cez víkend. Aj s deťmi (nie do krčmy).

katkati
27. júl 2021

Z práce do krčmy? Väčšínou to robia naozaj iba alkoholici, niekedy skryti, keď tvrdia, že boli na 1 pivo a v skutočnosti sú to pivá, nie pivo a prekladané tvrdým. To naozaj niektorí manželia a rodičia nemajú lepší program a nepoznajú zmysluplnejsie míňanie zarobenych peňazí ako vysedavanie po práci v krčme? Aký je to príklad pre detí a na co sa ma tešiť manželka? Ze jej nepríde domov triezvy chlap z práce, ale pripity z krčmy?Nie sú v poriadku takéto rodiny, hlavne ked sú tam detí, ktorým častokrát nedopraju ani základné veci,, ale na pivo sa stále nájde.

lylyjana
27. júl 2021

netolerovala by som to. Lebo aj ja som rada, ked muz trochu vypadne von s kamosmi, ze ved nech si oddychne. Ale to je tak raz za 3 mesiace, v lete mozno parkrat viac. Isto by som s nim hodila rec, no ako donutis niekoho, aby sa staral, ked ho to nezaujima? je mi to luto veru, drzim palce, nech vstupi do seba...

ankare
27. júl 2021

Vadilo by mi to a riadne. Držím palce!

thereisabear
27. júl 2021

Pokiaľ dobre čítam, tak 4 pivá (takmer) každý deň? To nie je problém s alkoholom? Podľa mňa to teda problém je a veľký 🤦

vilma7
27. júl 2021

V žiadnom prípade by som dennú krčmu netolerovala!!! Ale otázne je, čo s tým vieš spraviť ty! Podľa mňa nič.
Ja by som pripravila jeho obľúbené jedlo na večeru, dala mu vedieť že ho čakáš v tú a tú hodinu a snažila mu v kľude povedať, ako sa cítiš, ako ti to ubližuje, ako by si s ním rada išla na prechádzku atď.
Ak ťa pošle kade ľahšie, neváhala by som.

deti95060810
27. júl 2021

vadilo, nech si nezvyká...

natyreggae
28. júl 2021

No ak by to bolo 2x do týždňa tak v pohode... veď aj ty choď s kamarátkou niekde na kávu alebo tak 🙂ale ak by to bolo každý deň tak to vôbec...

autor
28. júl 2021

@natyreggae s bruškom nechcem moc behať a ako nemám nejakú kamarátku "na kávičku skôr známe z práce a to je rozprchnute .. akurát som včera stretla jednu fajn no išla so svojím ruka v ruke .. to sú také páriky 🤷to by som aj ja chcela . Stále spolu všade chodia len

blah24
28. júl 2021

A kdyz jde do hospody tak pokazde prijde ozraly nebo si jde s chlapama jen pokecat? Byt tebou sla bych s nim nekdy taky nebo jine manzelky nechodi?

autor
28. júl 2021

@blah24 nie opitý nie ..možno len tak naladovo ale to nič. Pár krát som bola ale keďže tam chodia len chlapi a tie ich reči. Teda zrovna nemusím ,ale tak mohla by som ísť ale nechcem

mladena
28. júl 2021

tak radšej oddychuje s kamarátmi v krčme než v tvojej prítomnosti a keď mu budeš ešte robiť výčitky, tak sa ti bude vyhýbať ešte viac...možno ho to s tebou nebaví, tak by som skúsila urobiť niečo štýlom aby sa tešil viac domov a pivo ho čakalo chladené pekne v chladničke...načo by sa mal rýpať do krčmi keď doma je lepšie?

kvetinka75
28. júl 2021

píšeš -vždy som mu dovolila. Preboha, je to dospelý človek, čo mu máš čo dovolovať a nedovolovať? Každý má právo sa odreagovať a mať svoje záujmy, zvyky. Neveim koľko toho vypije. Môj muž teiž chodí na pivo. Dá si jedno, pokecá s kamarátmi a ide domov. Ja tiež chodím na kávu s kámoškami. Mňa keby zavolali kámošky na kávu a on povie že nejdem nikam, lebo sa mu to nepáči tak by uvidel ten cirkus. Ja som každý deň v práci. Každý deň tu pijem kávu s kolegyňami, kecáme. Také odreagovanie sa. On má možno toto ako psychohygiemu. Pokiaľ nechodí domov opitý a nie je alkoholiť, nevidím dôvod nedať si to pivo a nepokecať s kámošmi.

kvetinka75
28. júl 2021

možno to je ten problém, že ty nemám s kým kam vybehnúť. Keby si občas niekam išla, pokecala si, odreagovala by si sa, možno by si pochopila čo to pre neho znamená. Možno iba menší relax. Čím viac budeš na neho tlačiť, tým viac sa to bude točiť proti tebe. Žiadny z partnerov by nemal skákať podľa toho druhého. Každý by mal mať určitú ,,slobodu,, a rozhodovať sa sám za seba čo chce a čo nie

blah24
28. júl 2021

Kazdy den by me to asi vadilo ale jednou tydne na ventil ne. My vetsinou spolu chodili. Aj pred detma aj s detma. Tak to nevim posoudit no

autor
28. júl 2021

@kvetinka75 toto tiež beriem ale keď to porovnám s pár rokmi dozadu ako sme sa venovali aj sebe aj celkovo tak ma to sere

breznica
28. júl 2021

@katkati môj tatko tiež chodieval z roboty rovno na pivo.pokecat s kamošmi, zohnať kontakty napríklad na murárov atď.nikdy neprišiel domov ožratý, vždy sa potom s nami učil,pokecal,venoval sa nám.nikdy sme o nič neboli ukrátení, boli výlety, materiálne sme mali všetko, duchovne tiež, keďže rodičia sú vzdelaní rozhľadení ľudia.pivo s kamošmi je pre chlapov to čo pre ženy káva/vínko s kamoškami.nie je každý chlap čo chodí na pivo alkoholik ktorého nezaujíma nič iné

hopsadobrandejsa
28. júl 2021

Nuz casom sa to moze prehupnut do problemu ak uz teraz chodi pravidelne.

Ak mam chut na pivo tak si dam aj doma, na to nepotrebujem ist do krcmy. Pre mna je skor problem lokal do ktoreho na to pivecko chodi.

Ist na bike a niekde na terase si dat pivko na osviezenie je podla mna uplne v norme, ale sediet v krcme a pocuvat "dristy" od chlapov ktori maju viac odpite nez ja odrobene tak to veru neni nic pre mna.

Podla mna by si mala mat vacsie obavy zo spolocnosti s ktorou tvoj muz travi cas nez zo samotneho piva.

My s kamosmi tiez ideme sem tam na vyjazd, ale ak ma niekto dost tak ho stopneme. V krcme nic take ako stopka nejestvuje. Tam sa objednava hned dalsie kolo a domov treba odniest seba sameho lebo nikto z tych ozranov ta veru domov niest nebude. Ti maju svoje vlastne problemy.

patys123
28. júl 2021

Ahoj, ja ta možno trošku ukľudním :D s mojím mužom sme zaslobodna žili dosť bujarym životom, každý víkend žúrky, bary, krčmy....potom vo mne nastal ten zlom, že stačilo, prišla svadba prvé bábätko ale on sa toho starého života akosi nechcel vzdať. Každý piatok si vybehol aspoň s kamošmi do baru ...hneď na začiatku som ale zarkocila, ešte keď som bola tehotná. Najprv pánko hral mudreho, že ja mu rozkazovat nebudem, ale ja som si to nedala a časom pochopil, hlavne keď sa narodil syn, všetko sa zmenilo, postupne. Zo začiatku mi nebolo všetko jedno, prešli sme si aj krízou, no každý pár sa asi musí naučiť žiť ten svoj rodinný život ..pre chlapov to možno nie je také prirodzené ako pre nás ženy. Keby išiel na to pivko raz za čas tak je to OK ale keď príde každý víkend ožratý domov to celkom OK není ..
V každom prípade dávaj pozor, a stoj si za svojim :D buď sebavedomá a nelipni na nom nejak veľmi to by som ti asi poradila. Muži majú radi sebavedomé ženy ktoré na nich nie sú závislé
Môjho už teraz po 6 rokoch ani nenapadne niekam ísť. A keď ide tak sa o hodinku vráti, že jeho už nebaví chlastat tak radšej odišiel :D
Tak ti držím palce nech aj ten tvoj nájde zmysel života pri tebe a deťoch a nie pri pive ;)

katkati
28. júl 2021

@breznica OK beriem. Každý vie, kde sa cíti dobre.