Trpeli by ste toto manželovi?

27. júl 2021

Mám skratka super manžela ,čo sa týka zabezpečenia . Vždy sa snažil aby sme mali všetko no teraz mi príde že mu stačí len domov prísť sa vyspať .. alebo je so všetkeho unavený? Aaaaaaano vadí mi že chodí na pivko z práce ,že nepríde hneď zamnou ,za nami sa ohlásiť ,pozrieť ako sa máme a tak . Takže pokim ho nepoprosim že niečo chcem od neho alebo aby prišiel za mnou tak smer krčma. Čakame dieťatko a ja myslela že bude stále pri mne doma . Prosím som len naivná ? Povedal mi že není pod papučou

kvetinka75
28. júl 2021

nič netrvá večne. My ženy sme také že stále niečo chceme, chceme pozornosť, venovanie sa, intímnosti, ale muži sú iní. A každý vzťah sa mení , vyvíja, upadá. Nič nie je tak ako na začiatku. Zo začiatku sú si partneri vzácni, trávia spolu čoraz viac času ale psotupne sa zase vracajú aj ku kamarátom a ku svojim koníčkom. Potrebujú sa tiež odreagovať. Človek je tvor spoločenský, potrebuje pre život aj iných ľudí , nielen svojho partnera

20erika07
28. júl 2021

Ahoj, u nas to bolo tiez tak, on to mal zauzivane uz davno, krcma o dva domy dalej od domu, ale nechodil ze furt na pivo alebo alkohol, oni sa tam po praci kamosi stretli ci uz na kavu alebo kofolu ale ten zvyk mal dost dlho, aj mne to prekazalo cim dalej tym viac, ze preco najprv nepride z roboty domov. Prestahovali sme o ulicu dalej a uz sa mu tak často nechcelo chodit, po case sa uz aj partia rozpadla, v krcme nikoho nuda vacsinou tak neskor prestal chodit skoro uplne sam od seba, nechcelo sa mu. Takto postupne to prebehlo za cca 5rokov . Teraz ide raz za rok, uz sa mu vobec nechce ,vravi ze je uz stary 😁 (40r ma)

autor
28. júl 2021

@hopsadobrandejsa ano aj spoločnosť mi vadí v ktorej je. Ono to sú neni starý kamaráti ktorých veľmi dobre pozná ...to sú tak pár ročný 🤷teda a neviem čo s nimi stále vie o čom debatiť.

kvetinka75
28. júl 2021

tak asi si s nimi má čo povedať. Zatrhli mu pivo, kámošov, donúť ho pri tebe sedieť, robiť iba to, čo tebe vyhovuje a ako si to predstavuješ a o pár rokov, možno mesiacov, budeš vypisovať ako odišiel. Prečo asi? Môj muž má tiež kamarátov, ktorých ja nemusím. Ale asi si majú čo pvoedať. To že mne niekto nesedí, to neznamená že druhý si s ním nemá čo povedať.

janickacrazy
28. júl 2021

Prečo nechceš s bruškom behať niekam? Ja som chodila do posledného dna pred porodom, tiež sa mi niekedy nechcelo, ale vedela, som, že po porode sa len tak ľahko z domu nedostanem hocikedy na kávu, tak som sa snažila užiť si čo najviac. Skús ísť napr. na predpôrodný kurz alebo cvičenie, stretneš tam tehuľky z okolia, budeš mať kamošky, bude ti na MD veselšie.

luccija
28. júl 2021

@kvetinka75 takže ty mu to vlastne schvalujes?nestačím sa čudovať doma tehotná unudena žena a on z roboty za kamošmi.
Autorka takýto štýl mu už ťažko zmenis, keď on nechce, alebo ho nezmení dieťa.Ja by som to nechcela veď žiješ sama.Musis ho nenapadne zase vtiahnuť do partnerského života, lebo potom ty budeš doma nad placucim dieťaťom a on s kamošmi.Ved máte toľko možností čo robit

zuzuliatko18
28. júl 2021

U nas v rodine koluje historka, ako Zena muzovi do krcmy doniela veceru, ked uz dlhsie chodil tam kazdy den a nedal si dohovorit.v tomto pripade to pomohlo, hanba ho donutila spamatat sa.

ki_ki2
28. júl 2021

Vadilo by mi to a veľmi . Z roboty rovno do šenku chodia už alkoholici .. pivo si kľudne môže dať aj doma pri telke jedno a nemusí lapiet v senku

luccija
28. júl 2021

@kvetinka75 nemôžeš porovnávať tvoje xy ročne manželstvo, kde už deti si veľké a každý ma zase čas na svojich kamošov s mladou budúcou rodinou.Alebo to bude ako autorka píše narodí sa dieťa bude mať parťáka a muž nech sedí kde chce.Ved na veľa dedinách sa tak žije.Len trocha skoro či neskoro riešiť to, že sa chlap separuje od spoločného času.Lebo toto nevzniklo zo dňa na deň.Ak sľúbil, že v lete bude spolu viac tak mu navrhnú zajtra po robote sa pôjdeme niekam najesť a zmrzlinu.Ked nemá čo robiť a sedieť pri tebe sa mu nechce, tak jasne, že ide za kamošmi.Co robíš celé dni ty?

laladua
28. júl 2021

Toto by som nevedela tolerovat, ist raz za cas na pivo okej s tym problem nemam, ale rovno z roboty? Podla mna clovek sa ma ponahlat domov za rodinou a nie do krcmy.

autor
28. júl 2021

Ako tu už písal príspevok jeden chlap . Áno ,je môžem že je to spoločnostou ..možno je nimi ovplyvnení

slunce3
28. júl 2021

Tak sa dohodnite že 2x do týždňa kamoši, pivko.. A zbytok s tebou, ved tiež môžete ísť spolu na terasu a dá si pivo s tebou, alebo sa choďte kúpať, do zoo na zmrzlinu...
Ináč ta nepoteším toto ta bude srať celé 3 roky kým nepôjde dieťa do škôlky 😂 pretože ci chceš ci nie materstvo pre hádže tvojej priority. Určite mu ale nechaj aspoň 2x do týždňa na hodinku zo začiatku potomka na starosť a bez si zabehať, korčuľovať,manikura...
Ty budeš furt doma, všetko budeš robiť a bude sa ti zdať že v ničom nepomáha... Ale ak bude chodiť do práce on to zase ináč vidí... Ono toto ej ťažké prejsť z toho co bolo pred potomkom na TK co bude s potomkom. Tebe sa otočí celý svet komplet aj s telom. Jemu viac menej pribudne jeden hladný krk na vyše. Už terza si ale treba nastaviť hranice. Nech si nemyslí že tým ze budeš doma s dietamom je to iste ako mať 3 roky prázdniny sama 😉
Terzlaz si nájdi končia kľudne bez neho, chod von bez neho, a co ze si tehotná nemôžeš vybehnúť s kamoškou na kávu a prísť o 21? Ak sa na to cítiš a si zdravotné ôk. Tak si to uži kľudne aj bez neho a len mi potom rozprávaj ako bolo fajn a hádam si neico na jedenie našiel a nakúpil 😂😉
Ono to všetko prejde, dospejeme obaja...
Je to všetko nové pre všetkých ale najviac pre teba.
🤷‍♀️ Časom to bude ale všetko lepšie. Neboj zase všetko zavrú po prázdninách a môže ísť do riti akurát tak 😂😂😂

oliolijanka
28. júl 2021

Tu je dolezite, aby si definovala, kolko ma pan rokov a kolko vypije na den/tyzden, bez toho, aby si sebe klamala. Co nam napises je jedno, ale ked chces objektivny nazor, tak to skus definovat, ako to naozaj je.
Tiez nepises, kedy sa z krcmy vracia. Ci ide hned po robote na hodinku-dve, alebo ci prichadza domov po zaverecnej.

Tak ako si to napisala, som ja porozumela, ze mlady pan pije vela a chodi domov neskoro. Take typy su vhodne iba na platenie alimentov.

simca06022011
28. júl 2021

Tak on je na to zvyknutý... Skôr si trosku naivná, keď si myslíš ze bude doma sedieť zrazu, keď doteraz to nerobil.
A áno vadilo by mi to, aj predtým. Mne vadia partie rôzne, či trávia čas vysedavanim po podnikoch a pod.
Ešte mu nezabudni pripomenúť ze si tehotná a on sa v dobe kovidovej trajda po krmcach 😁

mnamko
28. júl 2021

Počkaj ho pred robotou a choďte spolu sa prejsť,povedz že ty do krčmy nejdeš keby chcel ist

kvetinka75
29. júl 2021

@luccija neschvalujem pitie a ožieranie sa. Ale aby muž nemohol vybehnúť na pivo a pokecať s kámošmi?

kvetinka75
29. júl 2021

@luccija a možno aj to je problém, že doma je unudená tehotná žena. Možno by si aj ona mala niečo nájsť a nie lipnúť stále na manželovi. Každý potrebuje trochu voľnosti a nie mať za chrbtom stíhačku. Veď nepíše že sa opíja. Aby to nedopadlo tak, že mu bude liesť na nervy a bude hľadať kľud inde.

adkalu
29. júl 2021

Pomenujme veci pravým menom. On je alkoholik, či chodí do partie ci nie, to je úplne jedno. Skratka pije a ci sám alebo ma partakov to je fuk. Neobvinuj partiu, problém mas v mužovi a vlastne obidvaja. Ty si mu to tolerovala, tak si zvykol. Ak príde baby, tak sa to zhorší. Babatko otrasie aj stabilným a bezproblémovými parmi, nieto takými ako ste vy. Nový režim, zodpovednosť, únava.... Na koniku to nevyriesis, rieš to doma s nim. Mne sa javia iba 2 riešenia, bud to budeš akceptovať a na dieťa budeš viac menej sama, alebo odídeš zavčasu a dáš si/vám šancu na plnohodnotný život. Ja na nápravu atď neverím a je to pravidelne pitie a teda 4 piva sú dosť. Skonzultuj to s odborníkom a on ti vysvetli, že toto je závislosť a aké sú prognózy. Jasne, deti sa rodia vo všelijakých rodinách, ale ja by som svoje v takom prostredí, kde je krčma a alkohol na dennom poriadku vychovávať nechcela. Zdá sa mi, že si v tom dosť tolerantná, tak musíš si sama ujasniť co chceš a co nie, tak to povedz partnerovi. Držím ti palce, ale úprimne, zdá sa mi, že si síce pohucis, ale budeš to akceptovať a vyčkávat ho doma, aj s dieťaťom...Kiez by som sa mýlila.

luccija
29. júl 2021

@kvetinka75 no neviem každý deň po robote do krčmy 4 piva priznala a občas pripity do nálady a ju raz za 2 t vyvenči, tak ďakujem pekne taký vzťah ešte, že mu tu večeru navarí.
Ďalší vzťah kde chlap si robí čo chce a žena dúfala, že sa zmení.A bude to ešte horšie, lebo pri babu sa bude cítiť ešte osamelejsie, keď všetci budú spolu kocikovat a ona sama.jedine, že fakt chlap dospeje a pochopí, že založili rodinu.pre mňa ignorant a sebec tak nech s ňou sedí na dvore a pije pivo a hrajú karty veď nech ide za kamošmi, ale nie denne po robote.Ona nakúpi, poupratuje, navarí o všetko sa postara
"Raz za čas ideme aj spolu ale to tak raz za týždeň alebo 2 aj to musím naozaj trvať na Tom ja"

kvetinka75
29. júl 2021

píšeš, že viac menej si ty to dieťa chcela, či nie je v tom problém, že máte každý iné priority a predstavy o budúcnosti

pivonia14
29. júl 2021

Cim viac na neho budes tlacit aby nechodil, tym viac bude chodit na pivko do krcmy, je to jeho priestor, ktory potrebuje. Skus knihu 5 jazykov lasky 🙂

autor
31. júl 2021

Vcera mi šplechol do očí že ja na každého niečo mám že sa nechcem s níkym kamarátiť. ..to keď spomínal jedného a ja že to ten debko😒😂veď čo stále mňa nezaujímajú chlapi

meredith83
1. aug 2021

Urcite by mi to vadilo. Mne vadi ked si vypije. On sa ale musi sam zmenit a uvedomit su ze kazdy den do seba nalievat alkohol a este v krcme nie je normalne. Neviem ci sa to zlepsi ked pride dieta moze a nemusi. Moze sa to zhorsit... On je stale decko a ty si dospela. Treba si to vyrozpravat a potlacit.. Ma rodinu a jeho priestor je rodina , kamosi a pivko je druhorade. Raz dva krat za tyzden preco nie kazdy den urcite nie..

katkati
1. aug 2021

@meredith83 Aj mne veľmi vadí, keď niekto vypije hoci len pár piv a vidím, že to ovplyvnuje jeho správanie, to je jedno, ktorým smerom. Ale je to neprirodzene správanie ovplyvnené alkoholom. Nechápem ako to môže niekomu vyhovovať, že má vedľa seba takého človeka a niektoré to tolerujú aj každý deň. Môj manžel keď náhodou vypije dve-tri 12-tky, takú hodinku kým mu to ako tak vyprchá je premudrelý, urážlivý a len čakám, keď, sa znormalizuje 😊. Neviem si predstaviť, že by to bolo každý deň a vo vyšších dávkach.

meredith83
1. aug 2021

@katkati Ja tiez ked vidim tie jeho oci a vyraz tvare by som ho preplieskla. A to nie je agresivny ked ma opilec ale chova sa ako somar. Aj muzi by mali mat limit na pitie.. A treba im jasne dat najavo ze tudy cesta nevedie