V každej práci vznikajú neustále narážky na môj vzhľad

6. okt 2023

Nevládzem už s týmto po psychickej stránke. Bohužiaľ som geneticky veľmi chudá, ale čo je horšie tak mám takú postavu jednoducho 13 ročného dievčaťa, utla, vcelku malá, príliš chudá, žiadne prsia boky zadok.
V každej jednej práci neustále poznamky na moju postavu. Hlavne v negativnom slova zmysle alebo poznámky ktoré niektorým prídu veľmi vtipné ale mne to ubližuje (napr keby mna trochu zrazí auto tak zo mňa nič nezostane /to mi povie pekne štíhla žena a dodá že z nej by aspoň niečo ostalo/). Najhoršie na tom je že mňa to trápi už od malička snáď. Proste ja sa chcem už zmieriť s tým že nikdy nepriberiem lenže tieto reči ma dostávajú len dole. Jednoducho nevyzeram ako žena postavou, stále som ako na zakladke a ľudia si to hneď všimnú. Ešte k tomu pracujem v kolektíve takmer so samými ženami a kolektív si tu pohnevať nechcem lebo mi na tejto práci záleží. Čo si o tom myslíte? A ešte dodám že blbé reči majú prevažne tí ľudia, ktorí majú vcelku peknú postavu. Takže nehovoria to z komplexov. Možno by ma zaujímalo ako sa sama so sebou zmieriť, ako nepôsobit tak utlo, lebo mne aj hovoria že pôsobím bojazlivo lenže to len to útle telo klame.

autor
6. okt 2023

* ešte dodám že v bežnom živote od bežných ľudí mi to až tak nevadí ale v práci mi to hrozne prekáža. Lebo tých ľudí stretávam často a niekedy sa kvôli tomu ani tam neteším

viestta
6. okt 2023

Ludi okolo asi velmi nezmenis, jedine co mozes zmenit si ty a svoje nastavenie. Popracovat na sebavedomi aby si sa nad tie reci povzniest a nepripustala si ich, popracovat na asetrivite aby si sa takym reciam dokazala ucinne branit. Treba si uvedomit, ze kazdy si dovoli k tebe len tolko, kolko mu dovolis ty, ak by si takych ludi dokazala uprata alebo aspon odignorovat, hned by si sa citila lepsie.

lindous
6. okt 2023

Tiež mám podobnú postavu a na tieto komentáre som zvyknutá, ale teda ja si viem spraviť aj sama zo seba srandu, takže tiež to niekedy okomentujem a zasmejeme sa všetci spolu.. ale jeden človek do mňa takto v práci “rýpal” neustále, niekoľkokrát do týždňa, vždy keď sme sa stretli, raz som tak trochu buchla a spýtala sa či aj tučným kamarátom hovorí, že by mali prestať jesť alebo na to už gule nemá, lebo to, že sa ja mám najesť je rovnako netaktný komentár a prestal, kamaráti sme naďalej… takže ak ti to naozaj vadí, tak by som otvorene povedala, že opakovaný vtip už nie je vtipom a komentáre na postavu sú nevhodné, nerobila by som okolo toho žiadny veľký konflikt, nemyslím, ze to je niečo čím by si si pohnevala kolektív

la_dolce_vita
6. okt 2023

Kde to pracujes? Nikdy som sa v mojej praci nestretla s podobnymi komentami. Niekedy zachytim za chrbtom narazky na obezitu kolegyn, ale to len vynimocne a inak sa to proste nehodi. To su nejaki jednoduchi ludia? Ja by som si to nikdy nedovolila, je to neslusne a neempaticke.

alickapusinka
6. okt 2023

Tak to je fakt debilná poznámka nevyzretého jedinca že ak ťa zrazí auto to môže povedať len debil prepáč. Toto normálne nie je.

kvetinka75
6. okt 2023

čudné, ja som mala všelijaké práce, všelijakí ľudia ale n ikto nikomu nič nehovoril ohľadne postavy. Možno raz, kolegyni, keď sa sťažovala ako nevládze, bolia ju kolená, tak sme hovorili že by mala zhodiť. Mala cca 50kg nadváhy. Inak nikto nič neriešil

thereisabear
6. okt 2023

Ozvi sa, v pokoji a bez kriku. Povedz, že sa ti to dobre nepočúva stále dookola, že ak by to šlo, rada by si pribrala, ale nejde to.

jumama
6. okt 2023

Joj, ja som vzdy taka malinka chcela byt a mam 1,8 m a nadvahu. Ja som vzdy chcela byt taka, lebo som si myslela, ze by ma frajer na rukach nosil, aka romantika 🙂

A asi aj preto, ze tuto vysku mam uz od 12 rokov a nebolo to lahke ani pekne ani zenske veci zhanat a noha, to ani nehovorim. Velmi dobre ti rozumiem, ake je to byt inym, hoci som na tej opacnej skale. Do mna vkuse ryje svokra, preco necvicim a preco sa inak neobliekam, ona ma uplne klasicku konfekcnu postavu a nevie, ake je to ist do obchodu a nevyberat si co chcem - ale co mi je dobre 🙂

Ale k veci - normalne pred zrkadlom si nacvic par typov odpovedi, ako odpalkovanie na komentare, co ti vadia. Nieco vtipne ako: "Hovorí sa, že dobrého moc nebyva, vies" 🙂

tanyan
6. okt 2023

Aj mnoho ľudí s dobrou postavou by chcelo vážiť menej a byť chudší. V mnohých prípadoch je to závisť, lebo oni sa musia obmedzovať v jedle a cvičiť, aby vyzerali dobre.
A v niektorých prípadoch to možno ani nemyslia zle, len v dôsledku predchádzajúcich skúseností a nastavenia tvojej mysle už ani nezvažuješ, že by to mohol byť niekedy aj (skrytý) kompliment.

martinkatinka
6. okt 2023

Ja som sa s tym tiez stretla, najma jedna kolegyna mala stale narazky na novu kolegynu, utlu zenu. Ja som uz tej jednej povedala, ze to je uz trápne, aby sa stale vyjadrovala o nej a aj ored nou, ze je malucka a chuducka( ja pritom mam 59 kg a 158 cm, takze tiez nie som nejaka velka). Mne samej by to bolo neprijemne, treba sa ozvat slusne.

sara07
6. okt 2023

odbi to vtipnou odpovedou a máš pokoj alebo ich daj dole
ludi okolie nezmeniš ale svoj postoj ano, bud budeš pasivne trpiet alebo niečo zmeníš
predpokladám že pančuchy na väčší zadok alebo prádlo kôli nim nebudeš nosiť

h2
6. okt 2023

Ja by som sa asi pred všetkými postavila a nahlas a jasne povedala, že by som bola rada, keby prestali riešiť moju postavu, lebo to je niečo, čo neviem ovplyvniť a nie je mi to príjemné. A keby s tým ešte niekedy niekto začal, stopla by som ho s tým, že toto už sme riešili, tak nech s tým hneď prestane!

lukbe
6. okt 2023

@la_dolce_vita hmm,zažila som to aj ja,a nie,neboli to jednoduchí ľudia, isté veci nechápem doteraz. Ako to tu niekto napísal,na tých silnejších si väčšinou takto priamo nedovolia, im nepovedia,že prečo nejedia menej a prečo maju taký veľký zadok, ale tým chudsim, ale teda opačne, to vravia bezne a neuvedomia si,ze ich to môže bolieť a trápiť.

deti95060810
6. okt 2023

skús si obliecť niečo na zväčšenie bokov - široké nohavice, nazberané sukne v páse a hlavne topánky na poriadnom opätku...

krystofkal
6. okt 2023

@deti95060810 Toto ale nemozes mysliet vazne 😀 Ona sa ma menit kvoli ludom, len aby sa im pacilo to, ako vyzera? A co takto vykaslat sa na nich, aj ked sa to mozno neda, ale myslim, ze sa tak trochu da casom od toho odosobnit a prestat si to vsimat, lebo to nie je nieco, za co by ona mohla. Je to smiesne. A uprimne - z takychto ludi mi je zle, v dnesnej dobe aby taketo veci ludia riesili a neboli by ohladuplni - ved to je uplne na vracanie. Len to svedci o ich charaktere.

biibiana
6. okt 2023

Viem ako sa citis, dôverne to poznam. Mne casto hovoria, ze vyzeram ako studentka strednej skoly. Mam coskoro 34r, 3 deti. Niektorim kolegynam to pride vtipne. Dokonca aj o 5r mladsie si mysleli, ze som urcite mladsia ako ony 😀 Starsie sa smiali, ze vyzeram ako ich 15rocne dcery. Prvy, druhy..krat som sa zasmiala, ze ok, pobavte sa. No casom som si na sebe vsimla, ze naozaj sa ma tieto komentare tak dotkli, ze som vzdy len trpla nech to zase nehovoria, citila som sa vtedy velmi neprijemne. Pomalicky sa ucim reagovat slusne a decentne sa vyjadrit, ze pre mna to vtipne nie je, ze ma to trapi. Potom sa debata otoci a vsetky ma obdivuju, ze vraj len zavidia a tiez by chceli tak mlado vyzerat. Su to len take blaboly z ich strany, aby to nejako vyzehlili. Myslim si, ze sa nam v zivote budu opakovat situacie s ktorymi mame problem az do chvile, kym dozrejeme a zmierime sa s tym, so sebou. Alebo do vtedy kym priberieme a zostarneme 😅

autor
6. okt 2023

@deti95060810 ako nie som najmenšia, to vôbec asi som to zle napisala, taká skôr stredná veľkosť. No mne sa to deje v každej práci, niekde viac niekde menej. Momentálne robím ako vychovávatelka čiže školstvo. No a tam ženy a tak...
A áno je pravda že do tučných si nedovolia, ono úprimne asi by som sa cítila lepšie keby som pri sebe.
Ďakujem za doterajšie rady. Ja mám proste dosť divnú postavu, museli by ste vidieť naživo. Dokonca aj muži v mojom okolí majú reči typu že mám nohy tenké že také by som mala mať ruky. A mnoho iných vecí ale to už neriešim lebo ma muži už nezaujímajú. Takmer všetci chcú krv a mlieko (plnoštíhla) a to ja nikdy nebudem

la_dolce_vita
6. okt 2023

@lukbe fiha, tak to tiez nechapem. Mne pride ubohe sa vysmievat niekomu za vzhlad, ved nemozeme za to aki sme sa narodili a je to kazdeho vec. Kazdopadne treba sa tomu razne postavit, tym ludom robi potesenie, ze niekoho ponizili, zosmiesnili, na takych plati len adekvetna odveta, ked si trufaju na nezne stvorenie.

la_dolce_vita
6. okt 2023

V skole by som ocakavala ludsky pristup. Tie zeny zavidia, tak to ber. A muzi, najma ti uspesni, chcu velmi stihle zeny, ako si tak vsimam. Mne osobne nikdy ziadny muz nic neskritizoval a to nemam zdaleka dokonalu postavu. Mala by si asertivne reagovat a nebrat si to k srdcu.

mikadooo
6. okt 2023

Povedz im, že ti to vadí, že máš z toho komplexy. Na rovinu, nie obviňujúco. Proste, že ťa poznámky na tvoju postavu zraňujú. Museli by to byť fakt trúby jerichove, keby po takomto priznaní sa do teba stále navážali. Ja som sa s takýmto niečím v práci nikdy nestretla a to sme tam boli všelijakí. Ale asi by som sa ozvala, priznala, že je to moje slabé miesto a ak im aspoň trochu na tebe záleží, tak si to budú pamätať.

reanda
6. okt 2023

neries ludi, preco to robia.. to tebe moze byt jedno.. ries seba, preco to prijimas a preco sa tym trapis.. preto sa ti to deje, aby si to 'vyriesila' a nezamietla pod koberec.. muzov si sa uz vzdala, tak sa ti to deje v praci, lebo na tej ti zalezi, tak tej sa nevzdas.. a bude sa ti to diat dovtedy, kym ti to nebude jedno, co kto o tebe hovori, lebo budes vediet, ze su to len kecy a ze skutocne nezalezi na tom, ako vypadas a aj ked by si trebars chcela vypadat inac, tak ale je to vlastne iba detail - si hodnotna a laskyhodna osoba aj tak.. v tomto zmysle na vzhlade naozaj nezalezi.. a nemas byt preco psychicky dole, len preto, ze nejak fyzicky vypadas

lukbe
6. okt 2023

@la_dolce_vita oni si mysleli totiž,že sú vtipní, no pre mňa to vtipné nebolo, inak tí ľudia boli v pohode,ale toto som fakt nechápala.

pbra40
6. okt 2023

Ja by som na zaciatok, ak by mi to niekto povedal, taaaak otravne pretocila ocami, aby si to dotycny vsimol.
A ak zvladnes tento maly krok, tak uz to je potom lahsie povedat, ze ci ich to bavi, stale riesit postavu.
Ak by sa kazdy staral o seba, bolo by o kazdeho postarane.

vanilkovazmrzka
6. okt 2023

Nevies svoje nedostatky na postave nejako zredukovat/zakryt vhodnym oblecenim? A co tak nahlas tym zlomyselnym zenam povedat, ze tie poznamky ti nie su prijemne? Ak to nie su totalne kravy, tak by to mali respektovat. Lebo akoze ta poznamka so zrazenim autom je co uz akoze??

zmrzlinka2021
6. okt 2023

Problem nie su tie reci, ale tvoja zakomplexovanost. Keby si bola OK s tym, tak sa zasmejes a este ich aj doplnis.
Myslela som si, ze ti ovela horsie veci hovoria, ale to su fakt lenn take small talky a uvedom si, mas problem v kazdej praci.

Niekedy je dobre veci pomenovat a povedat kolegom, ze mas z otho komplexy a psychicky ta to nici. Ked budu poznat tovje vnimanie a budu normalni, nebudu sa ani tak vyjadrovat.

autor
6. okt 2023

@zmrzlinka2021 áno, je to tak, ale to ani nejde páčiť sa sama sebej keď vyrážam ako siedmačka. Mne sa tiež nepáčia niektoré postavy a v živote by som si nedivolila utrusit jedinú poznámku o tom človeku

autor
6. okt 2023

Vyzeram*

autor
6. okt 2023

@reanda ďakujem, povzdbudilo trocha

kristiii
6. okt 2023

Poznaaam. Kedysi ma to tiež štvalo, tiež nie som ten typ, že by som sa bránila protiútokom a vracala niekomu blbé narážky, ale môžeš si nacvičiť aspoň nejaké trefné odpovede.
Najedz sa konečne.- Až po výplate.
Ješ ty vôbec?- Nie, tento mesiac na jedlo nevydalo.
Odfukne ťa.- Super, ušetrím za benzín.
Keby ťa zrazí auto, nič z teba nezostane.- Super, nemám rada bordel .... proste čokoľvek na akúkoľvek debilnú poznámku. A áno, tí ľudia ti buď závidia alebo sú len proste sprostí. Lebo nikoho normálneho a spokojného so sebou samým nenapadne rýpať do niekoho postavy.

ketrint
6. okt 2023

Ja som mala takúto utlu kolegyňu ale to bola haha ja som jej povedala, že je civava 🐩😅 Mega som ju mala rada a ona vedela, že to myslím len v tom najlepšom. Proste jak bola mala chuda tak fakt taliansky temperament a bolo jej všade veľa 😅.
Ale prečo Ti to píšem - tiež boli tieto komentáre časté a fakt neviem prečo majú ľudia pocit, že toto vtipkovanie je ok (presne tie otrepané hlasky typu nech sa naje aby ju neodfúklo a pod). A ona na to vždy odpovedala “Vieš ako, dobrého veľa nebýva a zlého aj malo stačí.” 🤣
👌👌👌 perfektná. Na to nebolo čo ďalej povedať, len sa zasmiať. Pritom to nie je zníženie sa na úroveň toho čo uráža a nie je to ani ukázanie slabosti, ze priznať ze má s tým sama problém… Proste toto je za mna 100bodova hlaska, ktorá vždy fungovala. Stručne, výstižne, vtipne a hlavne to je ukončenie tej témy. Skús 🙏
Drz sa 💕