Vzťah - otázka financií

19. feb 2024

Partner s ktorým plánujem budúcnosť sa neraz vyjadril , že moje peniaze ktoré zarobím nechce ,že si ich môžem nechať a stačí keď budem pracovať pre radosť ,že to ako muž utiahne dokonca boli reci aj o tom ,že pracovať nemusím. Aby som to dala na pravú mieru som veľmi pracovitá a svoju prácu milujem . Čo ma ale zarazilo je že pri otázkach spoločného bývania vyšiel na mna s tým ,že ak nechcem bývať v jeho rodičovskom dome nech kúpim pozemok a o zvysne sa postará. Tak sa teda zamýšľam kde je pravda ..lebo jedno odporuje druhému

syslik81
19. feb 2024

on sa postara o financie-vydavky ,jedlo,ucty-ale preco by ti mal platiut aj dom? taketo velke polozky by ste mali mat na polovicu a pisane na oboch .. ak mysli ty pozemok a on dom -tak pri rozvode budes smutna ... takze financie prejdite este raz s tym,ze ty chces byt rovnocenna

mantilka
19. feb 2024

No čudné. Ale asi tým chcel povedať, že na pozemkom nemá peniaze. A stavba domu bude až keď ty kúpiš pozemok...lebo asipodla neho vymýšľaš.

syslik81
19. feb 2024

alebo ty si kup byt daj do podnajmu a z toho ho plat a on nech kupi byvanie kde budete ale to bude jeho kedze ho bude platit

sheila121
19. feb 2024

Prečo si to odporuje? On chce bývať v rodičovskom, o všetko sa postará, ty budeš mať peniaze pre seba. Keby nechceš bývať v rodičovskom tak by musel zaplatiť aj pozemok aj dom aj všetko. Podla mňa fér ponuka.

deti95060810
19. feb 2024

jednoznačne povedané, alebo budeš bývať v mojom rod, dome a budeš sa mať ako kráľovná, alebo bývať tam nebudeme ale zo života ti spravím menšie peklo...

danica2711
19. feb 2024

ja by som sa k financiám ani nedostala, mňa by odradila už "ponuka" bývať v jeho rodičovskom dome

alickapusinka
19. feb 2024

Presne tak s takým by som už nebola. Všetko chce platiť geroj a na vlastne bývanie nemá čo čaká že rodičia sa pominú vybabre zo súrodencom spracuje rodičov aby mu to prepísali a oklame súrodenca. To je skôr špekulácia ako vybabrať. Jeho peniaze bude ON všetko platiť a TY svoje si užívať. Tak ako veľa zarobí prečo nekúpi sám nejaký byt alebo dom. Presne pôjdeš bývať do rodičovského nič TI tam nebude patriť a ak budete mať deti a sa budeš búriť tak TI povie že TY bývanie nemáš ON áno deti ostanú s ním aj také tu už bolo .Ja by som skôr zvažovala rozchod kúpila si niečo sama a mala istotu že budem mať kam ísť ak ťa milostivý pošle preč. Takže budeš musieť zvažovať rozchod alebo prispôsobiť sa mu a ver mi urobíš to raz potom budeš musieť vždy ustúpiť to sú také typy ľudi. Potom už príde čas že nebudeš môcť povedať vlastný názor. Potom TI môže vyhadzovať na oči že bývaš zadarmo. ONO v začiatkoch j všetko dobre a po rozchode TI bude vyhadzovať všetko na oči. Ako si žila bývala zadarmo. Teraz to možno je lákavé ale neskôr to už také biť nemusí. A hlavne kúp si byt za slobodna aby bol len tvoj. Ak sa vezmete a kúpiš byt tak už je spoločný. A budeš mu polku musieť vyplatiť. Takže moja rada nehnuteľnosť kúpiť sama pred svadbou. V takom prípade aký máš TY.K svokre bývať by som nešla dajme tomu na pol roka že byt dom sa už maľuje že je nový že úpravy ale aby som sa niekomu prispôsobovala mala spoločnú kuchyňu kúpeľnú to určite nie .Už len to by ma odradilo ešte nič už mi diktuje a peniaze svoje si nechá aj TY si svoje môžeš nechať .A že bude všetko kupovať vieš príklad tvoj zárobok 1000 eur jeho zárobok 5000 eur tak to je veľký rozdiel. Svoje si budeš môcť nechávať veľmi múdry pôjdeš na materskú materská je koľko a ON bude mať vždy rovnako ale ak pôjdeš na materskú a plat si mala 1000 eur tak až tak veľa na materskú nedostaneš. Pričom jeho príjem bude rovnaký ak nie väčší. Mňa by to odradilo. Budeš od neho pýtať čo sa týka dieťaťa čo TI povie mala si si našetriť. Neblázni skonči to je to samé klamstvo. Peniaze sú len jeho ako TI povedal na začiatku. Takže TY s jeho prispievaným na dieťa neskôr nemôžeš ani rátať. Za mňa určite tento človek nie.

kristiii
19. feb 2024

Súhlasím s prvou odpoveďou, podľa mňa si to vôbec neodporuje. Zabezpečiť mesačné výdavky na chod domácnosti je jedna vec, zabezpečiť vlastné bývanie je vec druhá. A on je v podstate aj to ochotný v istej forme zabezpečiť v rodičovskom dome. Čo by sa teda mne nepáčilo, čiže by som chcela naše vlastné bývanie, na ktorom by si sa ale logicky mala, už len pre svoje vlastné dobro, tiež finančne podieľať.

maba123
19. feb 2024

No v podstate ja v tom nevidim problem, to prve nemusime riesit, ak ste sa tak dohodli ok, a s tym pozemkom tieZ nevidim problem, ak bude pozemok na tvoje meno a on tam chce postavit pre vas dom, preco nie, myslim si ze je to fer, ak ty zainvestujes napr 80 k za pozemok a on postavi dom na tvojom pozemku za 80k , a predpokladam ze to bude viac, otazkou je co ak partner prestane byt partnerom, potom natahovacky kto koho vyplati ale to zachadam do extremu, verim ze status quo , sa nezmeni 😄😄

jesenzima
19. feb 2024

@alickapusinka neviem si predstaviť,že by niekto takto prespekulovane myslel na x rokov dopredu 😳

sense
19. feb 2024

Ono si to neodporuje, on sa postará, ale v rodičovskom...
Na druhú stranu keď vŕtačka lapaju, pekne mu spievajú.
Nikdy by som nesúhlasila s tým ze by som nepracovala a bola kompletne závislá financvne od chlapa, potom tu vid x tém denne. Chlap je chuj a žena nemá kam a ani za co ist. A nech by som bola akokoľvek zaľúbená nešla by som bývať do domu partnerovych rodičov

maba123
19. feb 2024

Teraz neviem ci som to ja zle pochopila, ale autor nenapisal ze maju investovat do rodicovskeho, on chce investovat do svojeho, neviem pochopit nejake komentare , nepoznam ani oni nepoznaju podrobnosti, ale myslim si , ze ak maju napr 25-30 rokov , tak nikto z nich mema 200k na dom s pozemkom, a preto si myslim , ze je fer ak sa na tom spolupodielaju obaja, jeden pozemkom, druhy domom, co je na tom zle, alebo si.myslite , ze muz sa ma postarat o vsetko a zena tam bude byvat z cistej lasky ? Navrh bol bud budeme u rodicov, co sa casom moze javit ako dobre ? zle ? rozhodnutie, alebo si postavime solo a tam si mozeme robit co chcu, a pri niektorych komentatoch si mam mysliet co , ze moj manzel je ch.j, lebo byvame u rodicov, alebo je ch.j, ze byvame solo v dome, na ktory som prispela takistoa ako on, a z vypocitavosti mu mam davat na javo , ze ja som bola ta co som dala pozemok a on len postavil dom ?

topgabo
20. feb 2024

@maba123 zeny sa tvaria, ze chcu mat vztah 50 na 50, ale realita je ze vacsinu uctov plati ajtak chlap.

eeffka
20. feb 2024

@topgabo a vacsinu domacich prac obstaravaju zeny, si to vycisli v platenych sluzbach a tvoj pomer 50na50 sa rychlo zmeni.

topgabo
20. feb 2024

@eeffka jasne v minulosti.

stanulienkat
20. feb 2024

@deti95060810 kde tam citas o pekle z jeho strany?? Jeho ponuka je viac ako fer. Chce sa o nu postarat a ona caka, ze postavi dom, bude ju zivit, financovat... Zo slusnosti by mohla aspon pozemok kupit, nie? Nechapem, ze sa ona nad tym pozastavuje. To jej ponukol malo? To je tak..pride s holou ritou a potom bude nariekat, ze ona nevlastni nic a bude sa este dozadovat jeho majetku. Ako mnoho zien, co si myslia, ze oni porodia a muz taha vsetko ostatne.

autor
21. feb 2024

@stanulienkat
Úplne niekde inde je pointa. Sú rodiny a rodiny niekde sú ženy rady že nemusia pracovať a tak sa starajú iba o rodinu a nikde ženy normálne pracujú a podieľajú sa na domácnosti.
Zarážajúce tu ale je že najprv chce aby som nepracovala že je dostatočným živiteľom rodiny potom zrazu chce aby som sa finančne podieľala. Z môjho pohľadu muž čo nevie finančne zabezpečiť rodinu nie je mužom. A ak nato nemám ,skacem do výšky na ktorú mám a nehrám zo seba boháča to bolo celé … inak by to vyznelo keby má bral ako rovnocenného partnera

sheila121
21. feb 2024

Autorka ty mi pripominas porekadlo: podaj prst, zozere ti celú ruku.

samimami777
21. feb 2024

Tak pre mňa osobne chlap ktorý žije v dospelosti u rodičov a nedokáže sa osamostatniť je sám o sebe stratený prípad... A na dohodu typu "ty kúp pozemok a ja postavím na ňom dom" by som v živote nepristúpila lebo ak bude pozemok na tvoje meno a dom zasa pre zmenu LEN na jeho meno tak v prípade rozchodu sa ho nezbavíš . Nedávno tu tuším jedna baba písala že mala podobný problém , ona pozemok , jej chlap na ňom postavil tuším chalupu. Rozišli sa , on odmietol odísť a ona nemá na to ho ani vyplatiť tak nasilu tam žijú spolu a ani jeden nemôže vyhodiť toho druhého. Zdá sa mi pánko trošku prešpekulovaný. Takže toto fakt nie. Pekne všetko pol na pol zaplatiť, aj pozemok aj dom so spoločnou hypo a spoločne oboje aj vlastniť inak nepripadá v úvahu . A čo sa týka práce že by ťa kľudne "živil" alebo by si pracovala len sama na seba ... Ak má toľko peňazí mohol už dávno aspoň v podnájme byť a nie doma sedieť na peci a tiež by som sa informovala čo u neho znamená to že má na to vás oboch potiahnuť , či to tak naozaj je. Nie že chlapík zarobí 1500€ a bude si naivne myslieť ako si z toho budete vyskakovať. Ak uvidíš že reálne má financie na to sa o vás oboch postarať tak potom je to už iba otázka vašej dohody, ak chceš pracovať pracuj ak nie tak nie

stanulienkat
21. feb 2024

Zivit rodinu a postavit dom je rozdiel niekolko sto tisic eur. Zda sa ti ok sa nepricinit? Trochu skromnosti a sebareflexie by ti nezaskodilo. Ty cim prispejes do vztahu? Len maternicou?

katka700
21. feb 2024

Autorka, podľa tvojho príspevku je to divné, hrá sa na geroja čo sa postará ale najdrahšie máš zatiahnuť ty.
Bola si v tom "rodičovskom" dome? Mohol tým myslieť starší dom čo mu darovali rodičia ale aj to že ťa rodičom a súrodencom natruc nasackuje do svojej izbičky.
Darmo tu bude celý MK špekulovať. Povedz že chceš vidieť ako to bývanie vyzerá.
A to že nemusíš platiť lebo on sa postará si tiež over. Aby z toho nebolo že ti bude vydelovat na nákup potravín 😂

stanulienkat
21. feb 2024

@katka700 ake najdrahsie ma zatiahnut ona??? Kde to citas? Ja citam, ze pozemok ona a on ostatne. To ostatne je dom. Niekolkonasobne drahsi ako pozemok. Zda sa ti malo?

topgabo
21. feb 2024

@samimami777 dufam ze zijes vo vlastnom, ked radis toto ako single mamka.

katka700
21. feb 2024

@stanulienkat Vychádzam z toho čo napísala autorka. Partner jej povedal že ak nechce bývať v rodičovskom dome nech kúpi pozemok a o ostatné sa postará on. O dome v podstate nebola reč. Možno na ten pozemok zoženie stan alebo záhradnú chatku z hornbachu 😂 Keď geroj "zariadim všetko" sľubuje treba si ujasniť čo vlastne sľubuje aby autorka nedopadla tak že minie úspory poprípade sa zadlzi za pozemok kde bude on spoluvlastník a potom pánko vyhlási že žiaden dom nesľuboval. Celá situácia je divná. Keby skutočne nevedel čo s peniazmi a chcel mať dobrý pocit z toho že ženu živí tak po nej nechce aby zháňala pozemky. Ak na tento životný štýl nemá financie nech sa nehrá na hrdinu, a bývanie aj spoločne výdavky môžu riešiť a financovať spoločne.

samimami777
22. feb 2024

@topgabo asi si troška mimo , ja slobodná nie som 😉