Aké je to mať pobožného manžela?

26. mar 2024

Ahojte žienky taká otázka ,aké je to mat pobožného manžela ? Myslím pobožného ktorý odmieta sex lebo nie sme svoji ,ktorý je ale dobrý muž a bude zrejme aj otec a baví ma s ním randiť ale po roku chodenia do kina by som sa rada aj intímne zblížila ,mám 30 .

vikisisi
28. mar 2024

Inak mne príde zvláštne, že ako nastletý už mal sex, vtedy nebol veriaci, či? Čo tá zmena v jeho myslení? Lebo by som ešte chápala, že je veriaci a čaká na prvý sex.

maminastatinom
28. mar 2024

Tiež sa prikláňam k názoru, že v jeho veku to je divné, ale tozvie aká je povaha. Ak je to tichý, nespolocensky samotár tak dajme tomu...? Ak je veľmi pobozný, pozor stretla som sa už aj s tým, že sex je len na rozširovanie rodiny, tak aby sa ti nestalo, že sa dohodnete na dvoch deťoch a po druhom tehotenstve ste navždy skončili.

noneda
28. mar 2024

@any_soj hovoris mi z duše, ozajstnu lásku zažívas v duši. Sex je čerešničkou na torte. A nie každá skvelá torta musí byť s čerešňami. 😉 Ja som počkala do svadby, a nikdy som neľutovala, ze som sa tak rozhodla. Čím som staršia, tým je aj sex s mojim manželom krajší.

modraslamka
28. mar 2024

utekaaaj

janickacrazy
28. mar 2024

@any_soj ja som zase nepísala, že je asexual, ale nevadí, tvoj možno nie je, ale ten autorkin možno áno, to my ozaj nemôžeme vedieť, pretože každý človek je iný samozrejme

17alexis
28. mar 2024

Mala som kamarata, ktory bol velmi pobozny a viem, ze sex mal az po svadbe. Aj zenu si taku nasiel. Mali dve deti. Len zomrel mlady... 😔 ako pubertiaci sme boli do seba zalubeni, on chcel byt medzitym aj knazom a som si ista, ze bol vybornym manzelom aj otcom. Autorka, ak mas ine predstavy o vztahu ako ma ten chlapec, tak sa radsej rozid a daj mu sancu najst podobne zmyslajucu zenu.

katka941991
28. mar 2024

Ja osobne by som nechcela taký vzťah, ak ste neni pobožná aj vy tak vám to nevydrží 🤷‍♀️ sorry za úprimnosť.

mmoni89
28. mar 2024

@nikolv preco by mal.byt sex len na plodenie deti?s tym som sa este nestretla a to mam okolo seba vela veriacich .mozno sa taky najdu ale su to.skor vynimky

loliki
28. mar 2024

Btw. všimli ste si, že autorku to vôbec nezaujíma? Položí otázku a dovi dopo. Načo zakladá niekto diskusiu, keď nediskutuje?

timea301196
28. mar 2024

@loliki aj mňa to napadlo 😀

oktoberka
29. mar 2024

Zjavne nezdielas jeho filozofiu,čiže tu nejde o sex či nesex pred svadbou. Tu je hlbší problém.
Aj v oblasti duchovného života musia byť manželia kompatibilní,alebo aspoň brať vážne duchovné smerovanie partnera.

igiana
29. mar 2024

Keď dvaja spolu chodia, tak aj bez sexu pred svadbou musia vidieť, či sa vzájomne priťahujú, či to medzi nimi iskrí. Keď cítia, že sa našli a že túžia ostať spolu celý život, tak sex nemá prečo nefungovať. Čím dlhšie sa potom manželia spoznávajú, tým je aj sex lepší, ale to je predsa prirodzené. A nemyslím si, že výber manžela má byť zameraný na nájdenie čo najlepšieho kandidáta na sexualne uspokojenie, keďze sex ma byť vzájomné sebadarovanie a spečatenie manželskej lásky.

hviezdickas
29. mar 2024

my sme s manzelom tiez pockali na svadobnu noc a nikdy neolutovali, sme spolu 20r. a bavi nas nas vztah stale,rozumieme si coraz viac, aj intimne
mam veriaceho,pobozneho, charakterneho uzasneho manzela aj otca svojich deti a ake to je? je to.super, ale je to tak preto,lebo aj ja som veriaca a na zivot, vychovu, sexualitu, lasku... na vsetko dolezite mame ROVNAKY nazor

petrahl
29. mar 2024

@h2 pokiaľ niekto odmieta sex pred vstupom do manželstva naozaj neznamená, že je asexuálny alebo frigídny.
Trošku tolerancie by tomuto svetu naozaj prospelo.
Mne je to tiež ťažko pochopiteľné, ale určite si nemyslim, že je niekto frigídny. Náboženské presvedčenie je silná a vysoko osobná záléžitosť a nemyslim si, že niekomu prináleží to takto prvoplánovo hodnotiť.

sussie1
29. mar 2024

@loliki ked autor prestane citat diskusiu, je to casto preto, ze su tam urazlive komentare, alebo sa do nej zeny navazaju, mozno preto...
Autorka, ak to este citas, v tychto veciach je urcite potrebne mat zhodu. Ja som tiez veriaca a tuzila som to mat tak, ako @any_soj . A muz sice cakal, lebo som nepopustila, ale to sa iba pretvaroval a v manzelstve sa z neho vyklul narcista a zly clovek. Je dobre, ze o tom hovori na rovinu, ze to chce inak ako Ty, ale naozaj, v tomto zhoda musi byt. U nas nebola (sice v opacnom garde), ale dopadlo to katastrofou, z ktorej sa snazim marne utiect :(

loliki
29. mar 2024

@sussie1 Málo ľudí dokáže zniesť kritiku, ale aj tak môže byť kritika prospešná. Mala si peknú predstavu, ideály, ale každý má svoju povahu. Tvojho muža, o ktorom píšeš, nepoznám. Ale čítam tvoj príspevok : túžila som to tak mať, nepopustila som.... - považujem to za správne, máš chrbtovú kosť, vieš čo chceš a ako chceš, ok. Ale ...to sa iba pretvaroval, vyklul sa z neho narcista a zlý človek,.... snažím sa márne utiecť. Mám taký dojem, že zo všetkého obviňuješ len jeho, za všetko môže on, za celú katastrofu. A to sa mi nezdá. Možno chceš príliš rozkazovať a keď nie je tak, ako si to ty predstavuješ, tak ten druhý je hneď "zlý". Nič nie je úplne zlé. Aj pokazené (stojace) hodiny ukazujú 2x za deň správny čas. Ak si sa za neho vydala, určite má svoje kvality a dobré vlastnosti.

zltalienka
29. mar 2024

@loliki pokiaľ je manžel @sussie1 narcista, tak je to nevhodný partner do manželstva bez ohľadu či je pobozny alebo nie.

loliki
29. mar 2024

@zltalienka A kto by to mal určiť a posúdiť? Teraz je taká móda vynášať súdy nad manželov. Chyba je keď je pobožný, narcista, manipulátor, asexuál, sedí pred TV, pred PC, ide s kamošmi,..... ešteže tie ženy sú všetky tip-top úžasne dokonalé a vychovávajú zo synov správnych chlapov.

nevenka
29. mar 2024

@nikolv no tak toto je blud, ktoremu veria neveriaci. Ze sex len za ucelom plodenia deti...Vobec nie takyo. Ak yo takto niekto ma, tak yo nie he pidpa katolickej nauky ale ze vobec.

zltalienka
29. mar 2024

@loliki popravde ja netuším ako si Ty dokázala tak rýchlo na základe jedného príspevku "vyniesť súd" nad sussie.
Ja jej manžela nepoznám, takže môžem sa len orientovať na základe toho, čo ona napísala. A pri mojom vyjadrení som hneď na začiatku použila slovo POKIAĽ.
Len som chcela tým mojim predošlým príspevkom poukázať na to, že prípad sussie nie je ideálny na hodnotenie, či môže fungovať pár v kombinácii nábožensky založený a neveriaci nakoľko v tom ich prípade (podľa jej slov) malo väčšiu váhu to, aká je jeden z dvojice osobnosť/povaha.
Možno taká kombinácia (jeden veriaci a druhý neveriaci) dokáže spolu fungovať pri správnej komunikácii, porozumení, tolerancii a kompromisoch....neviem.

vecicky1805
29. mar 2024

@aurora33 ženy to fakt nečítate tie odpovede alebo si sedíte na kábloch? (V dobrom) 😂😂😂jak papagáje to isté dokola však vám už @any_soj viackrát napísala veď čítajte s porozumením, nikde nepíše o tom že nadržanosť muža sa odvíja od toho či mal alebo memal sex pred svadbou 🙈 však to neberte vzťahovačne na seba, neporovnáva vzťahy ani nie je tupá že by nevedela že sú aj páry čo mali sex pred svadbou a sú šťastné..však odpovedá autorke dala príklad ako može vyzerať vzťah s takým pobožným mužom, dala príklad svojej skúsenosti, nikde nepíše že iné ženy to určite neprežívajú 🙈 wtf?

aurora33
29. mar 2024

@vecicky1805 nie ja som necitala všetky odpovede, toez som tak ako ona napísala svoju skúsenosť. Ešte niečo? 😊

nevenka
29. mar 2024

Sorry za preklepy, neda sa mi to uz opravit.

vecicky1805
29. mar 2024

@aurora33 však ale to je v poriadku, blbé je že viaceré ste sa upli na jej odpoveď autorke a vybrali ste si z toho svoje a ešte aj domysleli veci ktoré nenapísala..a reagovali na ňu nie autorku ktorá ai pýtala odpoveď, ešte vám aj slušne odpovedala na vysvetlenie ako to nemáte chápať a to 2 x 🙈aj tak škoda písmen bola ako tak čítam..nehovorím len o vás je tam viac takých reakcií ..proste som to čítala a nedalo mi to že proste si niektoré osoby nelogicky idú svoje a vymýšľajú niečo čo nie je pravda, nemám to rada..mala som asi označiť koho, lebo pri takomto čítaní sa ani nenájdu 😂🙈

vecicky1805
29. mar 2024

@aurora33 vašu skúsenosť ako píšete ste nenapisala autorke ..ale napisala k odpovedi tejto pani a viete prečo 😉nič v zlom, ona reagovala na otázku autorky, vy len na jej komentár..však nevadí sloboda slova , ale že zo niekomu vysvetľuje dokola 2 x a nič to už je dosť..(nemyslím vás)

loliki
29. mar 2024

@zltalienka Ja zas nerozumiem, načo sa tým zaťažuješ. 🙂 Ju to netrápi, a teba teda prečo?

aurora33
29. mar 2024

@vecicky1805 v poriadku, rozumiem. Tak hádam sa vám uľavilo na duši, keď ste ma označili. Pekný večer prajem 🙂

vecicky1805
29. mar 2024

@aurora33 to nebolo o uľavení na duši ☺️ale dik, je pravda že som mala označit ostatok ktorým sa nedá vysvetliť ale nejde mi to proste už opraviť. Nie je zlé sa zastať keď sa niekomu krivdí no zle som označila. Podobne úprimne prajem pekný večer a príjemné sviatky.

aurora33
29. mar 2024

@vecicky1805 nepisala som jej to s úmyslom krivdiť jej. Len som chcela poukázať na to, že aj vzťahy, kde sa nečaká so sexom až do svadby môžu byt ok. Popravde trošku mi sem tam jej opisy prišli také poňaté len z jednej strany. Ale opakujem, nechcela som krivdiť. To naozaj nie. Krasne sviatky prajem aj vám 🙂

any_soj
30. mar 2024

@sussie1 mrzí ma to. To je možno aj na anulaciu, nie? Ak sa chces porozprávať, kľudne správu...