Aké je to mať pobožného manžela?

26. mar 2024

Ahojte žienky taká otázka ,aké je to mat pobožného manžela ? Myslím pobožného ktorý odmieta sex lebo nie sme svoji ,ktorý je ale dobrý muž a bude zrejme aj otec a baví ma s ním randiť ale po roku chodenia do kina by som sa rada aj intímne zblížila ,mám 30 .

sissy27
26. mar 2024

@maja22 o tomto by ti vedeli svoje povedat pary, ktore si to rozdali hned na prvom rande a stastne si spolu ziju uz 20 rokov 😉

maja22
26. mar 2024

@sissy27 urcite existuju aj take. Tak ako existuju aj pary, pre ktore bola ich prva noc prave ta svadobna. Ide o to, ze to bolo rozhodnutie oboch.

any_soj
26. mar 2024

@nevenka ❤️ ďakujem za zdieľanie. A rada osobne niekedy 🙂 To je riadna sila čo píšeš. Že wow.

maja22
26. mar 2024

@nevenka ja ti rozumiem 🙂 Ked stretnes v zivote Lasku, vsetko nadobuda iny zmysel 🙂

lunademonica
26. mar 2024

Tieto pobozne pary spievaju o bozskej laske ale akonahle pridu otazky "v akom kostole bude svadba?" "Kde sa bude krstit?" kto bude krsna?" "Katolik ci evaniek?", tak su hned na noze zrazu...nedajboze by si ani krstit nechcela, to by ti dal... No za mna nie

sissy27
26. mar 2024

@maja22 presne to - rozhodnutie OBOCH. Tu ale zatial rozhoduje iba autorkin “partner”. Alebo lepsie povedane kamarat.

sissy27
26. mar 2024

Inak este jedna otazka - on ma aky nazor na to, ze ty uz panna nie si? Keby aj nahodou uzavriete manzelstvo, nebudes to mat ako pravidelnu vycitku?

zuzinabila
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mmoni89
27. mar 2024

@riyadh proti prirode su ine veci co sa deju vo svete a chlap urcite nevybuchne 😊

mmoni89
27. mar 2024

Tak zalezi od teba ako to vnimas noe my .Ak je to pre teba ttapenie tak to asi nema cenu.tiez kedy plnujete ze by ste sa zobrali a ci je to pre teba prijatelne.ja som sa vydavala ako cerstva 24 takze sa to dalo 😃a ake to je ?uplne normalne,milujeme sa stale rovnako

maja22
27. mar 2024

@sissy27 áno, ale toto je oblasť, kde buď nájdete spoločnú reč alebo nie. Tu sa kompromis robiť nedá. Ak to partnerke nevyhovuje a nechce prijať mužovo videnie sveta, musí si nájsť takého, s ktorým to budú vidieť rovnako.

kiki68
27. mar 2024

Velmi prediskutovat co dalej a ci vobec. Na manzelstvo treba toho o dost viac. Ale je fakt, ze co mam kamosky a su takto nastavene a veriace, tak do roka a pol zasnuby, inak to povazovali za vlacenie za nos a na co sa maju stretavat s muzom, ktory s nimi nema ciste umysly ako muz. Cize tu zodpovednost, ze bud chce byt len kamos a nic viac ( ziadne pusinky), alebo ano a teda sa vezme zodpovednost a povie ako to vidi. Lebo pre ne bolo dolezite to, ze ten muz chce manzelstvo a v kratkom case deti, ak to pojde. Dalsia veriaca kolegyna sa vtedy s takymto rozisla, nakolko to povazovala za take, ze on sa nevie rozhupat k tomu, ze povie co od toho chce jasne dalej. A zena po 30tke uz musi trosku planovat perspektivne, ak chce mat aj dieta

nazli24
27. mar 2024

Už nikdy.
Ďakujem stačilo raz..viac nie..čakať so sexom do svadby je chore a už by som to nikomu nerolerovala
Raz stačilo. A aj tak z toho nič nebolo

janickacrazy
27. mar 2024

@any_soj No môj manžel po 15 rokoch manželstva tiež žasne a je vzrušený, keď si dám akékoľvek šaty, nielen nové. A tiež dokáže vydržať bez sexu, keď treba. Tiež mi prejavuje denne nežnosti, atď. Nebudem to rozpisovať, ale proste to, že niekto mal sex pred svadbou neznamená, že je nejaké zvieratko, ktoré sa nevie ovládať. Možno, že vám s mužom to klape, ale poznám osobne prípad, kedy takéto čakanie nedopadlo dobre a tiež to bola veľká láska.

michaela329
27. mar 2024

@janickacrazy mňa to tiež vždy pobaví, ako niekto normálne vzťahové veci opisuje ako zázrak Boží 🙂

riyadh
27. mar 2024

@mmoni89 tvoj nazor, ak mam napisat laicky.. Neaka etapa tam je, a pokial je chlap zdravy, tie spermie musia niekde, von, cize zdravy chlap led nema sex, robi si dobre sam😊a to Plati aj o kmazoch.. Skratka priroda nepusti...

kiki68
27. mar 2024

@janickacrazy podobne u nas, ale toto nebude o tom cakani so sexom po svadbe. Ak muz ma vsetko v hlave v poriadku, tu zenu ma rad, tak jej to prejavi bez nejakej bazne pred Bohom. Skor je to o voli partnera a celkovo vztahu.

any_soj
28. mar 2024

@michaela329 sú to normálne veci, ale žiaľ nie pre všetkých. V mnohých vzťahoch to chyba.
@janickacrazy Ale veď ja nepíšem, že v iných vzťahoch to nie je 🙂 Nepíšem to sem kvôli tomu, že ostatní sú zvieratá, asi si si nevšimla, na akú otázku odpovedaš. Tak otázka neznela. Otázka znela, že aké to je mať manžela, ktorý chce sex až po svadbe 🙂 Tak som odpovedala, že úžasné. Z viacerých komentárov zaznelo, že ak nechce sex pred svadbou, tak je buď homosexuál, alebo asexual, alebo mu to nechýba a nemá záujem o sex a podobne - na toto som reagovala komentárom o tom, že môj manžel (aj ja) chcel sex až po svadbe a nie je ani asexual ani homosexuál, naopak, chýbalo mu to a veľmi, veľmi sa musel ovládať, a dôkaz toho je aj to, že aj po rokoch je často vzrušený aj z bežného pohľadu na mňa.

janickacrazy
28. mar 2024

@any_soj ja som reagovala na tvoj komentár, nie na pôvodnú otázku a to, že tvoj muž je často vzrušený vôbec nesúvisí s tým, že nemal sex pred svadbou. Môj je vzrušený aj keď ma vidí vo vytahanych teplákoch každý deň. 😉

mmoni89
28. mar 2024

@riyadh uz to tu bolo spominane ze su sposoby ako sa muz zbavuje nahromadenych spermii a nieje to len moj nazor je to fakt.A ci uz si niekto robi dobre sam to je jeho vec

michaela329
28. mar 2024

@any_soj ibaže si niečo úplne normálne napísala ako keby to bolo špecifikum pre pobožné páry, ktoré sa radšej ani na kúpalisku nevideli. Čo je však veľký klam. Pretože toto naozaj nie je vecou toho, kedy spolu dvaja začali pohlavne žiť. Ale toho, aký majú vzťah.

any_soj
28. mar 2024

@janickacrazy tak ešte raz: nepísala som, že je vzrušený lebo nemal sex pred svadbou. Písala som o tom, že nie je asexuál - že to, že niekto nemal sex pred svadbou, neznamená, že je asexuál (ako tu naopak mnohé ženy tvrdia a asi aj autorka sa obáva).

any_soj
28. mar 2024

@michaela329 ale ona sa pýtala, aké to je mať pobozneho manžela, ktorý chce sex až po svadbe. Na to som jej odpovedala 🙂 Otázka neznela aké sú výhody mať sex až po svadbe oproti tomu pred, ani v čom sa odlišujú také vzťahy a podobne. Odpovedala som aké to je, neriešila som aké sú iné vzťahy.

ouwecka
28. mar 2024

Si ta vazi nie?.ale.ak.nie ste hodnotovo rovnako naco s nim si,ved nech si ta vezme

aurora33
28. mar 2024

@any_soj mám manžela, s ktorým som mala sex pred svadbou a aj tak je to aj po svadbe absolútne úžasné. Taktiež ma vie aj pohladiť, či len tak objať a viem, že za tým neočakáva hneď sex. Vie sa aj zdržať a aj celkom odovzdať.
Pacim sa mu, či mám na sebe nové šaty, plavky, tepláky, oteplovaky, alebo len tak vedľa neho ležím nahá. Miluje každý milimeter môjho tela, rovnako ako aj ja jeho. Zbožňujem jeho telo, dusu, osobnosť, zbožňujem ho celého. Cize za mňa je absolútne jedno, či má pár sex pred svadbou alebo po, záleží len na tom, ako sa k tomu obaja postavia a či vyznávajú rovnaké hodnoty.

natalka81
28. mar 2024

V prípade párov ktoré sú veriace a sľúbili si navzájom predmanzelsku čistotu je veľmi veľmi dôležité ze je to nastavenie a rozhodnutie oboch partnerov.
Ak tvoj partner vyznáva svoju vieru úplne so všetkým vrátane čistoty pred manželstvom, niet sa čoho báť ak to prijmes aj ty.
Ale ak cítiš ze nejaký iný problém skrýva za týmto jeho akože celibatom, maj sa radšej na pozorne.
Podľa mňa sa k sebe nehodíte

ivonluk
28. mar 2024

Opýtaj sa sama seba či by si s takým človekom chcela žiť a jeho sa opýtaj čo to znamená pre teba keď už by ste manželia boli. Lebo poznám aj takých čo spolu majú sex len keď plodia deti. Aby si neostala s hlavou v smútku že miesto lásky sa budete v posteli len modliť a v šufliku bude miesto lubrikačeho gelu biblia. Ja som s takým človekom nechodila, ani by som nechodila lebo pokial v tomto nebudete za jedno bude problém z tvojej ale aj z jeho strany

vuvu163
28. mar 2024

ty si krestanka, len taka nie silno veriaca, alebo si neveriaca? Ak neveriaca, skus z lásky k nemu trocha začať riešiť vieru a žiť ju s nim, uvažuje o krste... . Ak veriaca ale tak zvykovo, máš klenot, ktorý by mnohé kresťanský chceli. Rada typu aby ste spolu pred svadbou byvali nie je ôk. A on na to neoristupi keďže je silne veriaci. A je to ôk. Lebo vtedy by sa isto neudržal a vyspal by sa s tebou. Rady neveriacich neber vážne ak ti na ňom záleží. Skôr sa pýtaj priamo veriacich. Neveriace ta len zmetu a dovedú k tomu, že nie je normálny a máš sa s ním rozísť. Ako chápem to, že neveriaci takto zamýšľajú. Ale ako veriaca, ktorá sa kedysi správala sko neveriaca ti poviem, že si ho váž a drz sa ho, len neznič jeho vieru ak ty neveríš. Takyto veriaci chlap v dnešnej dobe je dar.

nikolv
28. mar 2024

Lenze to neskonci ze bude svadba a bude sex. Aj ten sex bude potom len kvoli plodeniu dietata a bla bla. Najdi si pre seba “normalneho”, ty evidentne nie si takto nastavena a bude vam to robit problemy. On nech si najde podobnu veriacu.. vzdy vam tieto pravidla budu robit problem.

zltalienka
28. mar 2024

Buď je táto téma vymyslená na rozpútanie vášní alebo je autorka riadne mimo, lebo keď až po roku ide riešiť tak závažnú otázku ako je rozdielnosť názorov v oblasti náboženstva tak to je dosť neskoro. Keď by táto otázka padla po mesiaci dvoch, ale po roku?