Ako prejavujete vďaku manželovi?

7. júl 2023

Môj manžel toho pre nás robí veľmi veľa, naozaj veľa pracuje, snaží sa zabezpečiť všetko ale priamo nechce nič späť. Ako jasné, že očakávania ale nepovie priamo, že očakáva navarené, upratané a pod. Reálne vždy poviem, že poriadok mu je jedno a naje sa v robote/vonku. Proste akoby dáva ale neprijíma. Doslovné poďakovanie za jeho snahu nie je cesta, to hneď akoby "zmietne" a ja neviem, ako mu mám vyjadriť tú vďačnosť za všetko. Snažím sa ho akoby chváliť, poviem mu, že ho obdivujem ako to zvláda, že som rada, že ho mám ale takéto slová akoby neboli jeho jazykom, ak viete, ako to myslím.
Ako je to u vás? Ako manželovi prejavujete vďaku alebo on vám? Prípadne ak tu mám nejakých manželov - chlapi, čo je pre vás taký znak toho, že žena si váži váš prínos?

melany444
7. júl 2023

Jazyk môjho manžela je dobre jedlo - takže to mam celkom jednoduché 😘 stačí niečo dobré navariť a potom ešte masáž chrbtice 🫠

petamich
7. júl 2023

normalne mu podakujem, rovnako ako on mne a robim pre neho pekne veci - oblubene jedlo, oblubeny kolac, vsimam si, ci nieco nepotrebuje, nespomina, ze by chcel a to je asi tak vsetko 😃 kazdy z nas ma nejaky prinos do vztahu, domacnosti, financii, rodicovstva, tak si zasa nemyslim, ze uplne treba slavobrany na jednej alebo druhej strane a obycajne vsimnut si a podakovat nam obom staci

monika4487
7. júl 2023

Existuje kniha Pät jazykov lasky. Je verzia pre dospelych a pre deti 🙂 velmi nam tie knihy pomohli 🙂

petamich
7. júl 2023

@monika4487 aj nam 🙂 manzel ma totiz uplne iny ako ja

thoughtfulweirdo
7. júl 2023

Ja ďakujem manželovi slovne, hoci tiež vždy mykne plecom, že čo riešim, veď to je normálka 😄 a ešte tým, že sa snažím doma udržiavať dobrú náladu a atmosféru, hoci je to niekedy za cenu môjho hryzenia do jazyka a naozaj hlbokého dýchania 🤭

luccija
7. júl 2023

Zaujímavá otázka.Ani neviem😝môj muž je nenáročný a nemá rád chvalenie.Upratany dom, stravu neriesi.Cez týždeň doma takmer neje cez víkend varím, to čo mu chutí.To, že má prácu v ktorej by som sa zbláznila to mu občas poviem, ale on je tam rád a baví ho, takže mi nerozumie.
My celkovo nie sme na nejaké chvály, vďačnosti robíme čo môžeme obaja🙂

marca12
7. júl 2023

Vytvaram doma pohodu. A navarim dobre jedlo,zabezpecim plnu chladnicku,vsimam si,co potrebuje,co by chcel,s cim viem,to pomozem. Ja mu nehovorim a nedakujem denne,ale tak prirodzene zo spravania vyciti,ze som vdacna.

betulinka1
7. júl 2023

Poviem mu to, pochválim ho aj doma aj pred kamosmi, ked sme niekde spolu. Ak ked som nasrata mu to poviem 😉. Cize v tomto nemam ziadnu taktiku. Navarim mu co ma rad aj bez toho, ze mu chcem poďakovať. Male drobnosti, ktoremu druhemu urobia radost je take korenie vztahu.

doriiis
7. júl 2023

Môjmu mužovi sa zavdacim troma vecami.Oblubenym koláčom,sexom a tým,že ho nechám nech si zahrá svoje počítačové hry

hugger
7. júl 2023

Neverim ze existuju muzi ktorym by nepadla dobre uprimna pochvala. Aj ked sa navonok tvari ze to pre neho nic neznamena som si isty ze sa to pocita.

hugger
7. júl 2023

Ale kedze si tu otazku dala do rubriky "Za dverami nasich spalni" verim ze ti tu poradia aj pikantnejsie sposoby odmeny 😊

autor
7. júl 2023

@hugger haha, ja som ju nezaradila nikam, to musela admin :D

autor
7. júl 2023

ďakujem vám zatiaľ za zdieľanie skúseností. U nás je to ozaj také nebežné asi so všetkým, takže skutočne mám pocit, že nerád počúva slová a ani tomu jedlu mco nedá. Sex je niečo, čomu sa teší, ale nerada by som, aby sa z toho stala "mena". Že upratal si? sex. zarobil si? sex... chápete ma? Ako tak ale čítam, asi tá cesta, že doma pohoda a ja nevyrývať alebo tak by mohlo fungovať :D

mandzula
7. júl 2023

Ja mu poviem, aka som rada, ze ho mam.

ada510
7. júl 2023

Veď v postely ...🙈

andrejka1974
7. júl 2023

Jednoducho mu poviem ďakujem

dankagirl
7. júl 2023

Dobrý spoločný wellness alebo spoločne strávený čas bez deti
Ďakujem mu tým,že si vždy nájdem čas pre neho a dám mu pocítiť ako veľmi ho lubime

maminkadeticiek
7. júl 2023

Sex.Moj muz je taky ze nech sa deje cokolvek,mozem nevarit,neprat,neupratovat,ked ma pravidelny sex mam na ruziach ustlane,urobi pre mna vsetko.

lija22
7. júl 2023

jedlo, sex a naj je ked vezmem deti na vikend prec a on moze byt sam!

vilma7
9. júl 2023

A on tebe ako prejavuje vďaku?

candii
9. júl 2023

Tak ty musíš predsa vedieť, čo má rád .. a aký je. Je to tvoj muž. Na môjho platí jedlo a pekne slovo.