Asi moc žiarlim

6. júl 2023

Ženy poraďte ako sa zmieriť s tým keď partner rozpráva o iných ženách pekne veci. Myslím že som prajny človek ,vždy prajem len dobre či mužom či ženám no ťažko sa mi to nesie z úst manžela 😔 neviem to vôbec spracovať. Je mi z toho smutno rozumiem že nie je ok problém ani tá žena. ale v tej chvíli ma až bolí brucho ,je mi zle a ťahá sa to pár dni. Prežil to niekto ? Čo vám pomohlo ?
Je pravda že mňa veľmi nechváli a možno som typ človeka čo to potrebuje/ chce počuť.
Nemám na seba nejaké pekné komentáre pritom sa starám o seba,nosím pekné šaty ,maľujem sa,aj mimo neho mi to veľa ľudí hovorí že pekne vyzerám,mala som aj kopec nápadníkov prednim len na neho som asi moc ziarliva? Neviem. Pritom nie je vôbec typ čo by niekam chodil alebo že by sa ženy na neho vrhali. Je to fakt dobrý chlap možno sa len bojím že prídem o jeho a o rodinu ,to čo spolu máme. Povzbudte,poraďte. Ďakujem

karolina196
7. júl 2023

@sccarlet miluje ta este?

fergiea
7. júl 2023

Autorka, naozaj netuším, čo by som urobila, keby môj muž začne oslavovať kamosku na fotke, akoze odtiaľ potiaľ, šaty, ktoré rafinovane odhaľujú stehna a ty si po pôrode? Asi by som mu spakruky pleskla po papuli ! (Samozrejme, pritiahnuté za vlasy, nepleskla by som mu)... ale veľmi by ma to zabolelo, urazilo, posliapalo sebavedomie. Akoze nechapem, ci je taky dutý, ze mu nedôjde, ako sa asi tak môžeš cítiť. Komplimenty zrejme rozdávať vie, len prečo nie v prvom rade svojej manželke a ked tak potom ostatným? Skus presne na nho to isté, aj keď si myslím, že jemu to asi nedôjde. Držím palce

matussara
7. júl 2023

Len hovori co sa mu paci a mozno to nepriamo naznacuje vam...su to len bezne komentare, kt.vam vadia...lebo sa necitite sama dobre? Je uplne v poriadku ked chlap pochvali inu, tak ako zdna pochvali ineho chlapa. Problem nastava, ked sa citime menejcenne oproti chvalenemu objektu

fergiea
7. júl 2023

@matussara je rozdiel, keby mne ako manželke nepovie chlap žiaden kompliment a druhe ženy bude ospevovat. Ci sa mýlim?

beronsche
8. júl 2023

Autorka - a skusila si mu povedat, Ako ti to ublizuje? Rovno, vecne, bez vycitiek..
Lebo robit to, co on, mi nepride ako dobry napad.. jednak to jemu mozno bude jedno a tiez to moze vyvolat medzi vami dalsi konflikt , Ani jedno, Ani druhe tvoj problem nevyriesi.
Keby muz nechce so mnou komunikovat a neberie moje pocity vazne, trvala by som na manzelskej poradni.

Avsak pozor, nesmies sklznut do obvinovania, nesmies sa nechat ovladnut emociami, aj ked toto je mega tazke, odosobnit sa.
A najma, to plati pri kazdom konflikte, musis si byt vedoma, ze dopadnut to moze aj tak, ako nechces.. a z muza vylezie, ze jeho city uz nie su, co byvali. Ale drzim palce, aby toto nebol vas pripad! Hlavne to nenechavaj takto, lebo ta to rozozerie z vnutra...

autor
8. júl 2023

@matussara áno žiaľ sa cítim menejcenne oproti niekomu kto vyzerá ako modelka a partner to ešte tak aj hovorí. Nestáva sa to nejak často ale keď áno tak to zabolí ako desať nožov do chrbta. Ja také veci nikdy nehovorím,veľmi si dávam pozor na to aby sebavedomie jeho či iných ľudí okolo mňa bolo zdravé. No vidím že mala by som brat veľký ohlad aj na seba..

autor
8. júl 2023

@fergiea áno ,to by sa mi páčilo ,nedávno som natrafila na tému tu na koniku kde sa pýtali či im manželia vravia komplimenty. No odpadla som že toľko párov žije tak že počúva pekne veci aj po toľkých rokoch. Mne je to ľúto lebo tiež si to zaslúžim a chcem to počuť.. máme aj dcéru tak pri tejto " príležitosti" som aj povedala že ja jej to budem hovoriť že aká je krásna šikovná múdra. Aby sa jej to vstúpilo a že aj on by jej to mal hovoriť ( keď už nie mne) aby ona vedela ako má vzťah vyzerať - to som myslela že mu pomôže to celé pochopiť ale mýlila som sa. Odvtedy prešlo pár dní a vôbec nič . Žiadna pekná poznamka.a to som šla aj do mesta za kamoškou pekne oblečená ,nalíčená,.. 🤷

autor
8. júl 2023

@beronsche áno povedala ale nemyslím že to bolo niečo konštruktívne a teraz neviem či sa k tomu nejak vracať. Asi ak chcem mať naplnené manželstvo tak áno. Už len nájsť vhodnú chvíľu

autor
8. júl 2023

@beronsche zo mňa už niekedy hovoria aj emócie keď sa moc nakopia... Najprv som mu nič nepovedala len vnútorne ma to zozieralo samozrejme ma pozná tak si to všimol a pýtal sa že čo tak som mu teda povedala presne že toto a toto mi vadilo . Ale vlastne si z toho nič nevzal skôr len vnímal že ja som nahnevaná ( Podľa neho za žiadny dôvod..) a nejak to potom samé utichlo,ale myslím na to aj teraz . 😔

beronsche
8. júl 2023

Ked sa s nim budes rozpravat, hovor v prvej osobe - ja sa citim zle, mne to ublizuje, ja to chcem vyriesit, aby sme mali pekny vztah...., aby to nebolo mierene na neho, cize nie ty mi ublizujes, kvoli tebe sa citim zle...
ak ta nepocuva, neberie vazne, tak mu povedz, chcem zachranit nas vztah, pretoze ta lubim, ale myslim si, ze to sami nezvladneme a preto chcem ist do poradne...
A uvidis, co ti povie...
Ale necakaj do bodu, ked to uz nevies zniest. Otvor to, ked je pohoda.

beronsche
8. júl 2023

A pozor na ocakavania.. ak ti nikdy nehovoril komplimenty, urcite s tym nezacne.
Mnohi muzi su taki.. aj ten moj. Tiez som mu povedala, zeby mi to dobre padlo, aj to skusil, ale on je muz cinu, nie slova, tak to bolo take neautenticke, ze radsej nic, ako toto.. 🙂 a pritom viem, ze by mi modre z neba zniesol..
Tym len chcem povedat, ze neporovnavaj ho s inymi muzmi.. nevies, co ine, ti, co su sami kompliment, maju/ robia take, co by pre teba bolo neakceptovatelne, nevies, ci tie zeny nepisu , co by chceli a nie, co maju.. soc.siet vela znesie... 😉

matussara
8. júl 2023

V prvom rade na seba....jasne sa vyjadrite co vam vadi. Prestante sa citit menejcenne voci modelke-lebo prave to vam parnter ukazuje-v style-tu mas problem, pories si to v sebe. Ked budete ok sama so sebou-reci druhych sa vas nedotknu.
A ak bude nevsimavy aj nadalej, vradte mu to nech to vidi vasimi ocami na sebe.

matussara
8. júl 2023

Vsetko vychadza z detstva. Ked prahnete po pochvale....moc pochybujem ze sa vam toho v detstve dostalo.
Je prijemne,ked nas niekto pochvali, ale svet sa nezruti,ak nebudeme chvalene....a zacnite sa chvalit vy sama....ty si ale dnes super uvarila, dnes fakt vyzeras super.postavte sa pred zrkadlo a par minut stojte,vnimajte sa, usmievajte, objimte sa, podakujte si, chvalte sa....

anos18
8. júl 2023

@beronsche lenže autorkin muž iným ženám dáva komplimenty, chváli ich,len svoju ženu nie, a to je rozdiel

beronsche
8. júl 2023

@anos18 ano, samozrejme, ale, reagovala som len separatne na to, ze autorka pisala, ze citala, ako ini muzi svojim zenam komplimenty davaju a, ze aj jej by sa to pacilo..
Preto pisem, ze ak to nerobil nikdy, nech to neocakava..

To, ze pred nou chvali ine zeny (teraz sa priznam, ze som nezachytila, ci to vravi tym zenam priamo pred autorkou, ci Len jej to hovori o tych zenach), je obrovske chrapunstvo.
A na to som reagovala v niekolkych predchadzajucich prispevkoch.

fergiea
8. júl 2023

Tak asi je v ňom problém, keďže o druhých ženách rozprava pekne a tebe nič pekne nepovie. Nehovorím, že mne muž skladá komplimenty každý deň, samozrejme, ze si aj srandu zo mna robi. Ale viem, že v prvom rade som pre neho krasna ja a aj to dava najavo. Keď to chlap žene nedava najavo, tak asi je niekde problém. Každý človek je iny, každý tie svoje sympatie dáva najavo inak, ale tvoj muž pochváliť vie, len nechápem prečo nie teba

barborachors
8. júl 2023

ked ti chlap nedava pocit výnimočnosti, každá sekunda s nim je len premarneny cas....

yaseminn1
8. júl 2023

Ja som to pred 10 timi rokmi hned niekde po 1 roku nasho manzelstva jasne dala najavo, ze mne vadi ak sa sprava k inym zenam lepsie ako ku mne a ci sa mu bude pacit ked to zacnem robit ja a vzdy ked nieco ma trapi, vzdy mu to pripomeniem ci sa mam takto spravat ja.. Aj ak zvydi po 10 tich rokoch od nervov na mna hlas tak odidem a ked on pride za mnou mu poviem, ze sa tak zacnem spravat ja ako on a velmi rychlo to pochopi..
A tiez ked ma kritizuje niekedy mu pripomeniem nech zacne najskor od seba, lebo tiez nieje dokonaly a az potom nech kritizuje mna.. Vsetko vo robi on, skus urobit Ty a uvidis, ze zrazu nebude chapat co sa deje a zacne sa obavat. Ide o to, ze on si je Tebou velmi isty a preto musis urovit nieco z coho bude v soku on. Povedz, ze mate noveho kolegu, taky fesak a je inteligentny, alebo proste on musi vycitit aby sa zmenil, ze mas v blizkosti chlapa alebo niekoho, kto by ho mohol ohrozit..

yaseminn1
8. júl 2023

Nech on sa zacne o Teba bat. Lebo zda sa, ze si je Tebou isty a tak sa aj sprava a netrap sa, to odoznie.. Vies, ziadny vztah nieje idealny.. V kazdom su problemy, ale ako hovorim, musis byt sebavedomejsia a zacni stavat seba na 1 miesto nie jeho.. Mysli na to stale.., alebo sa prihlas na salsu, alebodo fitka, nieco co ho uplne rozhadze a zacne rozmyslat co sa deje.. Alebo zmen uces.. Zacne rozmyslat preco zmena..

hladamematku
8. júl 2023

Môj chlap nebol nikdy takýto kreten ale nebol ani sen žien, všetko som mu po lopate vysvetlia, každý má iný jazyk lásky, ja som mu povedala ako lásku treba prejaviť mne. Ale pekne z láskou a úctou som mu vysvetlila. 17 rokov dostávam každý mesiac ruže a v rozumnej miere komplimenty. To je to čo ako partner potrebujem. No a neegoisticky sex..

majarumm
9. júl 2023

Ja dostávam od môjho muža až priveľa komplimentov.. až mi to lezie niekedy na nervy 😅
Nikdy pri mne nerozpráva o žiadnej inej žene, aká je atď.. aj keď nahodím nejakú tému, povie mi, že ho iné ženy nezaujímajú 🙂